Jak si vydělat bitcoinové daně z aplikace v hotovosti

Populární aplikace pro platby peer-to-peer, Hotovostní aplikace se stala populární v komunitě bitcoinů a kryptoměn poté, co společnost zahájila obchodování s bitcoiny přímo v aplikaci v roce 2017. Stejně jako u všech burz kryptoměny je přesné daňové hlášení výzvou pro investory bitcoinů, protože Cash App nesleduje váš nákladový základ účinně. 

V této příručce projdeme přesným procesem, jak vydělat daně z hotovostních aplikací za bitcoinové obchody. 

Daně z krypto a bitcoinů 101

V USA zachází IRS s bitcoiny a dalšími kryptoměnami jako s majetkem pro daňové účely, nikoli s měnou. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám vznikne požadavek na daňové hlášení, když svou kryptoměnu prodáváte, obchodujete s ní nebo s ní jinak nakládáte za více či méně, než za jakou jste ji získali. 

V tomto smyslu vypadá obchodování s kryptoměnou podobně jako obchodování s akciemi pro daňové účely.

Pokud jste například v červnu 2019 zakoupili 0,4 bitcoinu za 2 000 $ a poté jej o dva měsíce prodali za 3 000 $, získáte kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk nahlásíte ve svém daňovém přiznání a v závislosti na tom, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk. 

Alternativně, pokud jste svou kryptoměnu prodali za méně, než jste ji získali, můžete tuto kapitálovou ztrátu odepsat a ušetřit tak peníze na svých krypto daních. 

V našem průvodci projdeme vše, co potřebujete vědět o krypto daních: Kompletní průvodce daněmi z kryptoměny.

Hlášení daně z aplikace v hotovosti (porozumění problému)

Na konci roku (do 15. února) vám Cash App pošle a 1099-B daňový formulář, který podrobně popisuje nákupy, prodeje a obchody s vašimi bitcoiny. Toto je forma, kterou obvykle připojujete k softwaru, jako je TurboTax, nebo dáváte svému účetnímu, aby vypočítal vaše zisky a ztráty z vašich obchodů.

Pro mnoho uživatelů hotovostních aplikací však bude pole „Cost Basis“ tohoto 1099-B zcela prázdné. K tomu dochází, když Cash App neví, jak jste původně získali své bitcoiny (tj. Nezná svůj nákladový základ), a je to běžný problém pro kryptoburzy.

O tomto problému pojdeme do hloubky v našem příspěvku na blogu: Problém daně z kryptoměny.

V zásadě platí, že pokud jste někdy převedli bitcoiny do nebo z peněženky peněžní aplikace, Cash App ztrácí schopnost sledovat váš nákladový základ. Když k tomu dojde, ponechá pole 1099-B prázdné, což činí tento dokument zbytečným pro hlášení kapitálových zisků a ztrát.

Níže je obrázek hotovostní aplikace 1099-B. U každé transakce je pole „nákladová základna“ prázdné.

Hotovostní aplikace 1099-B

Pokud je tedy pole Základ nákladů prázdné pro moji hotovostní aplikaci 1099-B, je to zbytečné?

Opravit. Bez výpočtu údajů o nákladech se nebudete moci spolehnout pouze na tento formulář 1099-B. 

Pokud mi aplikace v hotovosti nemůže poskytnout moje potřebné daňové zprávy, jak je mohu získat?

Řešením tohoto problému je agregace všech vašich dat ze všech platforem, které jste použili k nákupu, prodeji, obchodování nebo transakci ve virtuální měně.

Pokud jste například koupili BTC za 5 000 $ na Coinbase a poté jste je odeslali do peněženky Cash App, abyste je prodali za 6 000 $, víte, že máte kapitálový zisk 1 000 $. Svůj zisk můžete zjistit, když zkombinujete záznamy transakcí z Coinbase i Cash App. V tomto příkladu byl váš nákladový základ pro bitcoin, který jste prodali, 5 000 $ (z původního nákupu Coinbase).

Tuto agregaci dat můžete provést ručně tak, že exportujete všechny své soubory historie obchodu ze svých burz a provedete transakci kapitálových zisků a ztrát pro každý obchod. Každá daňová událost by měla být zaznamenána na formuláři 8949 a váš čistý zisk by měl být převeden do vašeho plánu 1040 D. Projdeme proces manuálního hlášení v našem článku zde: jak nahlásit kryptoměnu na vašich daních.

Kryptoměnový software

Software pro daň z kryptoměn

Místo toho, abyste prováděli tyto výpočty ručně, můžete také použít software pro daň z kryptoměn CryptoTrader.Tax automaticky vytvořit potřebné hlášení o ziscích a ztrátách

Pouhým propojením všech vašich burz a kryptoměnových platforem (Cash App je jednou z nich) můžete importovat své historické transakce na svůj účet kliknutím na tlačítko. CryptoTrader.Tax agreguje všechny vaše transakce a správně přiřazuje hodnoty základu nákladů pro všechny vaše zdanitelné události.

CryptoTrader.Tax Cash App

Tento software za vás udělá vše, co je v pořádku. S otázkou kliknutí můžete mít své krypto daňové zprávy připraveni odeslat účetnímu nebo je importovat do podobného softwaru pro registraci daní TurboTax nebo TaxAct.

Níže je krátké video představující, jak můžete importovat své transakce hotovostních aplikací do CryptoTrader. Daň pro generování daňových hlášení.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me