Problém s daní z kryptoměny – proč burzy nemohou uživatelům poskytnout přesnou daňovou dokumentaci

Burzy kryptoměn jako Coinbase se sídlem v San Francisku usnadňují každodenním spotřebitelům nákup a prodej kryptoměn.

Namísto přímé interakce s blockchainy, na kterých jsou tato digitální aktiva uložena, se uživatelé mohou jednoduše přihlásit do své preferované směnárny kryptoměny, kliknout na několik tlačítek a voila! nákup jejich vlastní kryptoměny. To je bezpochyby dobrá věc – technologie usnadňující lidem život.

Podle povahy technologie, na které tyto burzy fungují (blockchain), jsou však uživatelé také schopni posílat bitcoiny a další kryptoměny na své burzovní účty z míst mimo vlastní síť burzy.

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni se světem obchodování s kryptoměnami, by to vypadalo, jako bych kupoval jednu kryptoměnu na samostatné burze, řekněme Kraken, a poté ji převádím na Coinbase, abych mohl vydělat na americké dolary. Takové věci se dějí pořád a z různých důvodů.

Schopnost odesílat kryptoměny do jiných míst a na jiné adresy peněženek je ve skutečnosti jádrem celé premisy kryptoměny. Právě tento snadný mechanismus přenosu hodnoty, který nevyžaduje žádné ověření třetí stranou, činí myšlenku kryptoměny tak vzrušující. Tento základní princip je však také viníkem masivního problému s daní z kryptoměn.

Pojďme zálohovat … Jak IRS zachází s kryptoměnou pro daňové účely?

The Léčí IRS kryptoměny jako majetek pro daňové účely, nikoli jako měna. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám vzniká daňová povinnost, když prodáváte nebo obchodujete s kryptoměnou za více či méně, než za jakou jste ji získali.

Pokud jste například v dubnu 2018 zakoupili 0,1 bitcoinu za 1 000 $ a o dva měsíce později ho prodali za 2 000 $, získáte kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk ohlásíte ve svém daňovém přiznání a v závislosti na tom, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk.

Chcete-li nahlásit tyto zisky a ztráty ze svých daní, musíte mít záznamy o své nákladové základně a reálné tržní hodnotě pro každý prodej nebo obchod s vašimi kryptoměnami v době prodeje. Základem nákladů je jednoduše množství peněz, které jste vložili do získání aktiva. Reálná tržní hodnota je pouze dolarová hodnota, kterou jste obdrželi při prodeji nebo vyřazení aktiva.

Při zachování výše uvedeného příkladu je váš nákladový základ 1 000 USD a vaše reálná tržní hodnota 2 000 USD. Každé z těchto údajů byste spolu s výnosem z transakce 1 000 $ vykázali na svých daňových dokladech.

Tento proces by měl znít povědomě, pokud investujete do akcií nebo s nimi obchodujete, protože jde o stejný proces podávání zpráv, který prochází obchodníci s akciemi.

Přečtěte si naše Průvodce daněmi z kryptoměn 2019 pro podrobnější přehled.

Proč mi tedy moje směnárna kryptoměn neposkytuje daňové výkazy jako můj burzovní makléř?

Zde je velký problém.

Protože uživatelé neustále přenášejí kryptoměny do az burz, burza nemá žádný způsob, jak zjistit, jak, kdy, kde nebo za jakou cenu (nákladovou základnu) jste tyto kryptoměny původně získali. Vidí pouze to, že se zobrazují ve vašem účtu.

Při druhém přenosu kryptoměny na burzu nebo z burzy tato burza ztrácí schopnost poskytnout vám přesný přehled s podrobným popisem nákladové základny a reálné tržní hodnoty vašich kryptoměn, což jsou povinné součásti daňového výkaznictví..

Jak vidíte na obrázku níže, Coinbase sami vysvětlují svým uživatelům, jak jejich generované daňové zprávy nebudou přesné, pokud dojde k některému z níže uvedených scénářů. To pravděpodobně ovlivní více než dvě třetiny uživatelů Coinbase, což představuje miliony lidí.

Nesprávné daně z kryptoměny

V mnoha aspektech může obchodování kryptoměn vypadat podobně jako obchodování s akciemi. V případě daňového hlášení jsou však online makléři jako Etrade nebo Fidelity povinni poskytnout vám a 1099-B na konci roku, kde jsou uvedeny podrobnosti potřebné pro daňové hlášení. Tato data zahrnují, ano, uhodli jste, nákladovou základnu a spravedlivou tržní hodnotu ve všech vašich obchodech, něco, co by kryptoměna nemohla podle své povahy udělat.

Klíčovým rozdílem oddělujícím brokera od kryptoměnové burzy v tomto smyslu je skutečnost, že nemůžete poslat své akcie Apple do offline peněženky a pak jít nakupovat zboží a služby do místního nákupního centra. Crypto se neodmyslitelně liší v tom, že je snadno přenosný – v konečném důsledku je to právě tato kvalita, která spotřebitelům vytváří obrovskou bolest hlavy při daňových hlášeních.

Řešení

S každým problémem přichází příležitost poskytnout řešení.

V tomto případě řešení problému s daní z kryptoměny závisí na agregaci všech vašich údajů o kryptoměnách, které tvoří vaše nákupy, prodeje, obchody, kapky vzduchu, vidličky, vytěžené mince, burzy, swapy a přijaté kryptoměny do jedné platformy, abyste mohli vytvořit přesný daňový profil obsahující všechna potřebná data.

Přesně toto jsme postavili na CryptoTrader.Tax.

Kryptoměna směňuje daně špatně

CryptoTrader.Tax je nástroj pro obchodníky s kryptoměnami vytvořený k řešení daňového problému. Umožňuje uživatelům kryptoměny agregovat všechna svá historická obchodní data integrací s jejich burzami a usnadňuje uživatelům spojit vše do jedné platformy. Jakmile jsou historická data v systému, daňový modul automaticky vygeneruje všechna potřebná daňová hlášení pro obchodníky s kryptoměnou, aby mohli 8949.

Tisíce uživatelů dnes používají CryptoTrader.Tax k bezpečnému a automatickému sestavení svých požadavků zprávy o dani z kryptoměny. Uživatelé mohou tyto vygenerované zprávy přenést na své vlastní daňové profesionály nebo je jednoduše nahrát do daňového softwaru TurboTax nebo TaxAct.

Od ledna 2018 tým CryptoTrader.Tax spojil se s TurboTax od Intuit, aby obchodníci mohli proces registrace bezproblémový a rychlý.

Závěrem

Kdykoli se objeví nová průmyslová odvětví a trhy, vždy se vedle nich objeví infrastrukturní problémy. Tyto zásadní problémy je třeba vyřešit, než masový trh bude moci využívat určité účinnosti, kterou nové technologie přinášejí. Svět kryptoměny a blockchainu se nijak neliší. Pokud bude možné pokračovat v řešení základních problémů jeden po druhém, bude kryptoměna vzkvétat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me