Rozebrat nové daňové pokyny pro kryptoměnu IRS

Poprvé od roku 2014 vydal IRS nové daňové pokyny pro kryptoměnu v podobě úplného kryptoměna FAQ a oficiální výnosové rozhodnutí: 2019-24. Tyto nové pokyny legitimizují mnoho předpokladů, které dříve vytvářely přední kryptotermální společnosti a daňoví profesionálové v oboru. Pokyny také objasňují některé šedé oblasti ve světě kryptoměny, včetně daňového zacházení s vidličkami & airdrops, metody povolených nákladů a rozhodování o převodech kryptoměny.

Poznámka – přehled zdanění kryptoměny a způsobu zdanění kryptoměny poskytujeme v našem příspěvku na blogu: Kompletní průvodce daněmi z kryptoměny. Může být užitečné si to přečíst, než budete pokračovat.

Nové pokyny pro kryptoměnu IRS

Níže jsou popsána hlavní objasnění a postupy z nových pokynů IRS.

Kryptoměna Hard Forks

Pokud určitá kryptoměna, kterou držíte, prochází a tvrdá vidlice který „nastane, když kryptoměna podstoupí změnu protokolu, která vede k trvalému odklonu od starší distribuované účetní knihy“, nová vidlicová kryptoměna, kterou obdržíte, je zdaněna jako příjem. Váš nákladový základ v nově přijaté kryptoměně se stane výnosem, který jste uznali.

Například – pokud jste v červenci 2017 drželi 2,5 bitcoinu a obdrželi jste 2,5 bitcoinové hotovosti v důsledku tvrdé vidlice bitcoinové hotovosti, poznáte to, že jste obdrželi 2,5 bitcoinové hotovosti jako příjem v reálné tržní hodnotě bitcoinové hotovosti v době, kdy byl přijat. Pokud by se Bitcoin Cash toho dne obchodoval za 500 $ za kus, vykázali byste příjem 1 250 $ (500 $ * 2,5). Vaše nákladová základna v této bitcoinové hotovosti se stane 1 250 $.

jestli ty neobdržíte nové kryptoměny po hard forku, nebudete mít žádný zdanitelný příjem. Zdroj: A21, A22, A23, A24

Měkké vidlice kryptoměny

Soft fork pro kryptoměnu „nevede k vytvoření nové kryptoměny, což znamená, že nevede k žádnému příjmu.“ Pokud tedy vaše kryptoměna prochází změnou protokolu, ale vytvoří novou kryptoměnu – neuznáváte žádný příjem. Zdroj: A29

Kryptoměnové vzdušné kapky

Pokud obdržíte kryptoměnu z výsadku („distribuce kryptoměny na adresy distribuovaných knih více daňových poplatníků“), uznáte příjem z této přijaté kryptoměny v den / čas, kdy byla přijata. Výše uznaného výnosu by měla být určena pomocí reálné tržní hodnoty kryptoměny v té době. 

jestli ty ne obdržíte jakoukoli kryptoměnu, když došlo k události výsadku, neuznáváte příjem jako vy dostávat vlastnictví.

Základ nákladů

Před tímto novým vedením nebylo jasné, jak mají daňoví poplatníci přiřadit základ nákladů pro svá aktiva v kryptoměně. IRS toto téma v novém rozhodnutí oficiálně objasnil.

Specifickou identifikaci lze použít jako účetní metodu obchodování kryptoměn. To znamená, že daňoví poplatníci si mohou vybrat, které jednotky a spoustu kryptoměny v danou dobu prodávají, pokud je mohou konkrétně identifikovat a podporovat nákladovou základnu jednotek. 

Chcete-li konkrétně identifikovat jednotku kryptoměny, musíte uvést následující informace:

  1. Datum a čas získání každé jednotky,
  2. Váš základ a reálná tržní hodnota každé jednotky v době, kdy byla získána,
  3. Datum a čas, kdy byla každá jednotka prodána, vyměněna nebo jinak zlikvidována, a
  4. Reálná tržní hodnota každé jednotky při prodeji, výměně nebo vyřazení a množství peněz nebo hodnota majetku obdrženého za každou jednotku

Pokud nejste schopni konkrétně identifikovat své kryptoměny, máte jako výchozí hodnotu FIFO (first-in first-out). Zdroj: A36, A38

Můžeš použít CryptoTrader.Tax a specifické metody kalkulace identifikace, jako je LIFO, pro výpočet vašich kryptických zisků a ztrát. Máte také možnost výchozího nastavení na FIFO v rámci platformy pro podávání zpráv CryptoTrader.Tax.

Daňoví poplatníci jsou povinni vést záznamy, které jsou dostatečné pro stanovení pozic zaujatých k daňovým přiznáním. Doporučujeme proto vést záznamy dokumentující příjmy, prodeje, směny nebo jiné dispozice virtuální měny a spravedlivou tržní hodnotu virtuální měny.. 

CryptoTrader.Tax pomáhá svým uživatelům tím, že jim poskytuje dokumentaci o správném zdokumentování pozic, které zaujímají při svém daňovém přiznání zpráva o auditu. Tato zpráva dokumentuje všechny vzniklé zdanitelné události a související transakční podrobnosti. Tuto auditní stopu si můžete ponechat pro své záznamy.

Převody kryptoměny: nezdanitelné události

I když to bylo již dříve objasněno, stojí za to to zopakovat a nové pokyny znovu opakují, že prostý převod kryptoměny z jedné platformy nebo z jedné peněženky do druhé je NE zdanitelná událost.

„Pokud převádíte virtuální měnu z peněženky, adresy nebo účtu, který patří vám, do jiné peněženky, adresy nebo účtu, který také patří vám, pak je převod nezdanitelnou událostí, i když obdržíte informační návrat z výměna nebo platforma v důsledku převodu. “ Zdroj: A35

Takže i když dostanete a 1099-K z vaší kryptoměnové burzy podrobně popisující vaše převody, tyto události nepodléhají dani a nepřispívají k vašim kapitálovým ziskům nebo ztrátám. To je dobrá zpráva pro každého, kdo obdržel oznámení 6174-A, 6173, CP2000, nebo jiné 1099-K. 

Právě tento problém převodů kryptoměny a souvisejících 1099-K způsobí, že se vaše daňová povinnost bude zdát extrémně nadsazená. Tento problém s daní z kryptoměn jsme nazvali zde na CryptoTrader.Tax a můžete si přečíst více o tom, proč burzy jako Coinbase nemohou svým uživatelům poskytovat přesné daňové informace tady.

Daňové pokyny pro novou kryptoměnu IRS

Software pro daň z kryptoměn

Software pro kryptoměnu jako CryptoTrader.Tax je vytvořen tak, aby automatizoval celý proces vykazování krypto daní, a všechny nové pokyny IRS již byly zabudovány do nástroje pro hlášení daní CryptoTrader.Tax. Můžete vygenerovat požadované údaje krypto daňové formuláře jednoduchým propojením burz, importem vašich obchodů a generováním přehledů kliknutím na tlačítko. 

Nové pokyny IRS pro kryptoměny

Jednoduše importovat tyto zprávy do TurboTaxu, pošlete je svému účetnímu nebo si je podejte sami!

Závěrem

Je skvělé vidět, že IRS poskytuje jasnost ohledně zdanění kryptoměn, a tak dále legitimizuje rostoucí odvětví. Jasné pokyny regulačních orgánů bezpochyby pomohou s lepším přijetím na trh. Když jsou pravidla jasná, všichni se při hraní cítí pohodlněji.

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Stačí nám poslat zprávu @CryptoTraderTax

Zřeknutí se odpovědnosti – Tento příspěvek slouží pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako daňové nebo investiční poradenství. Prosím, promluvte si se svými daňový expert, CPA nebo daňový právník, jak byste měli zacházet se zdaněním digitálních měn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me