EOS vs NEO 2021: Nejlepší srovnání chytrých kontraktních mincí

Bitva o nadvládu platformy inteligentních smluv zuří jako Ethereum snaží se zajistit vylepšení škálovatelnosti protokolu. Ve výsledku je mnoho nespokojených projektů s vysokým potenciálem připraveno naskočit na další škálovatelnou platformu inteligentních kontraktů. EOSIO a NEO jsou dva z nejpůsobivějších uchazečů o pozici Ethereum. S každým tvrdí, že nabízí vynikající implementace inteligentních smluv. Pojďme zvětšit dva přední vyzyvatele v této plné velikosti Průvodce porovnáním EOS vs NEO a určit, kdo mezi nimi je kandidátem č. 1.

EOS vs NEO

EOS vs NEO: Tale of the Tape

Co je EOS?

V jednom rohu je EOS. Relativně nová platforma inteligentních kontraktů, která začala s ICO v hodnotě 4,1 miliardy USD v roce 2017.   Jeho jedinečný architektonický design to umožňuje měřítko svisle a horizontálně. Údajně dosažení miliony transakcí za sekundu.

Navíc obsahuje bez poplatků transakce prostřednictvím decentralizované prostředí zdrojů podobné operačnímu systému. Držitelé mincí EOS získávají část zdrojů EOSIO poměrně. Tato kombinace jedné a dvou to umožňuje spouštět podnikové decentralizované aplikace. 

Co jsou EOS Coiny?

EOS coiny napájejte blockchain EOSIO. Toto digitální aktivum je jednou z deseti nejlepších kryptoměn na světě z hlediska tržní kapitalizace. Mince pozice tržní kapitalizace je # 7. Kromě toho, 9 z 10 většina vlivné burzy kryptoměn na světovém seznamu na jejich burzách. K dispozici ve více než 637 krypto trhů celosvětově.

Vsazování EOS coinů produkuje výpočetní zdroje jako procesor, SÍŤ, a RAM. Vsazení některých EOS mincí nám dává regenerační zdroje CPU a sítě. Vytváření účtů EOS s mincemi EOS poskytuje neregenerativní zdroj RAM. 

Navíc můžeme myslet na procesor a Síť tak jako síla a výdrž. To postupně klesá s více aktivitami (transakcemi). Postupem času se však doplňují. Umožňují transakce bez poplatků v blockchainu EOSIO.

Na druhou stranu si můžete představit RAM jako jídlo nebo vodu. Ony neregenerovat a uživatelé je občas potřebují koupit.

Kde si můžete koupit kryptoměny EOS?

Existuje několik způsobů, jak sehnat mince EOS. The nejlevnější a nejrychlejší způsob je koupit je od vašeho oblíbená krypto burza. Většina burz umožňuje nákup EOS pomocí bitcoinů (BTC) nebo (ETH). Kromě toho umožňují fiat bankovní převody a nákupy kreditními / debetními kartami.

Centrální výměny EOS

Mezi nejlépe hodnocené burzy, které podporují mince EOS, patří— Binance, Coinbase Pro, Huobi Global, Kraken, OKEx, Kucoin, Bitfinex, Bittrex, a Poloniex.  Kromě toho zde jsou burzy s nejvyššími objemy obchodování Fcoin, Biki, CBX, Velký, a Catex. Výše uvedené burzy jsou pro EOS nejlikvidnější a mohou představovat ty nejlepší příležitosti pro zjišťování cen.

EOS Instant Exchange

bezprostředně burzy kryptoměn jako např Changelly, Coinswitch, a ChangeHero, nabízejí snadný a pohodlný způsob nákupu mincí EOS. Okamžité směny kryptoměny navíc nemají objednávat knihy a platforma určuje přesné směnné kurzy.

EOS Decentralized Exchange (DEX)

DEX vyžaduje „PRoper„Krypto peněženky. Inteligentní smlouvy řídí všechny transakce DEX a prováděné on-chain. Obchodovaná digitální aktiva na DEXu nikdy neopustí úschovu vlastníka peněženky. Ne do vyřízení objednávky.

Newdex, WhaleEX, a Bancor jsou některé z nejvýznamnějších decentralizovaných burz založených na EOS nebo podporujících EOS. Ti, kteří plánují koupit EOS pomocí Newdex můžete tak učinit pomocí EOS varianta Tether (USDT) a výměna s EOS ve výměně. EOS-base USDT je ​​k dispozici v Bitfinex a brzy na dalších významných burzách.

Alternativně ti, kteří si chtějí koupit EOS pomocí Bitcoin (BTC) nebo dokonce Ether (ETH), může použít Velryba. Díky kombinaci online peněženky BTC a nevázané peněženky EOS je Whaleex a hybridní výměna. Mobilní zařízení Whaleex můžete nainstalovat pouze pomocí APK dodaného webem.

A konečně je Bancor, Můžeme uvažovat Proveďte decentralizovanou „okamžitou“ výměnu protože má funkce okamžité výměny v kombinaci s některými decentralizačními funkcemi, jako je decentralizovaný fond likvidity.

Jaké peněženky EOS použít?

Správné peněženky

správně„Peněženka je peněženka, kde majitel zná pouze„Soukromé klíče.”To jsou peněženky, které vás žádají, abyste si pamatovali tajnou skupinu slov, která.” skládá se z 12 nebo více slov. A mnemotechnická pomůcka fráze, mnemotechnická osiva nebo počáteční fráze jsou jeho běžné názvy. Obvykle přicházejí s dalším tajným alfanumerickým řetězcem zvaným „Soukromý klíč.“

Soukromý klíč se stane Zbytečný když je někdo zná. To je důvod, proč centralizované burzy EOS nejsou správné peněženky EOS. První, uživatelé nemají přístup k soukromým klíčům těchto peněženek. Druhý, nebudete moci přesouvat tokeny založené na EOS přijaté pomocí těchto peněženek, pokud burza nepodporuje výběry těchto tokenů.

 Airgrabs je nový model hromadné distribuce v ekosystému EOS, který uživatelům umožňuje podílet se na bezplatných dárcích založených na EOS. Bez řádné peněženky se těchto činností nemůžete účastnit.

Správně Peněženky nebo účty EOS obecně NENÍ ZDARMA. Užitná peněženka EOS vyžaduje, abyste si pořídili nějaký EOS procesor a SÍŤ zdroje. Navíc je vytvoření účtu EOS úzce spjato RAM náklady. Nový účet EOS stojí 1 minci EOS.

Existuje mnoho typů peněženek EOS, můžete je kategorizovat jako studené peněženky, horké peněženky, hardwarové peněženky, mobilní peněženky, webové peněženky, webový prohlížeč prodlužovací peněženky, stolní peněženky, papírové peněženky, a vyměnit peněženky. Všechny mají stejnou základní funkci ukládat, dostávat, a poslat Mince EOS a další tokeny založené na EOS. V následujících následujících odstavcích jsme sestavili některé z nejlepších peněženek EOS, které jsou aktuálně k dispozici.

Studená peněženka

Studené peněženky EOS jsou peněženky kryptoměny EOS, které k prozkoumání nevyžadují připojení k internetu, až v okamžiku, kdy bude potřeba komunikovat s blockchainem EOS. Všechny peněženky, které vlastníte, jsou soukromé peněženky včetně hardwarové peněženky a papírové peněženky

Horká peněženka

Hot peněženky jsou online peněženky a poskytovatelé peněženkových služeb je obvykle spravují. Coinbase.com je horká peněženka. Centralizované burzovní peněženky jsou také horké peněženky, protože pro přístup k nim je potřeba připojení k internetu. Hot peněženky neumožňují přístup k vašim soukromým klíčům. Většina Webové peněženky které vyžadují připojení k internetu, jsou Hot peněženky.

Mobilní peněženka EOS

Mobilní peněženky EOS jsou peněženky, které si nainstalujete do svého smartphonu. Může to být horká nebo studená peněženka v závislosti na tom, kde se nachází soukromý klíč. Existuje mnoho mobilních peněženek EOS dostupných online a později představíme některé z nejlepších dostupných možností. 

Webová peněženka EOS

Webové peněženky EOS jsou jednoduše ty, ke kterým přistupujeme pomocí webových stránek. Díky požadavku na připojení k internetu jsou webové peněženky většinou horké peněženky. Některá jsou však uživatelská rozhraní pro interakci s blockchainem EOS a provádění příkazů.

Peněženky webového prohlížeče jsou podobné webovým peněženkám, protože k provozu potřebují webový prohlížeč. Avšak napřxtension peněženky běžet na pozadí prohlížeče. Automaticky interagují s dApps, ke kterým přistupuje prohlížeč. Většina z těchto peněženek je kompatibilní s předními webovými prohlížeči, jako jsou Chrome, Firefox, a Statečný

Stolní peněženka EOS

Desktopové peněženky EOS jsou samostatný software používaný v počítačových systémech. Obvykle nabízejí pokročilejší funkce, které se nenacházejí v jiných typech peněženek, jako je provoz na plný uzel. Stejně jako peněženky s webovými rozšířeními mohou běžet na pozadí a komunikovat s dApps založenými na EOS. Kromě tokenových transakcí zahrnují některé jeho funkce přihlášení, podepisování, ověřování a autorizaci aktivit. 

Papírová peněženka EOS

Papírová peněženka EOS je nejvíce low-tech řešení peněženky mezi typy peněženek. Je to však nejbezpečnější. Poskytuje offline mechanismus pro ukládání EOS a digitálních aktiv založených na EOS. Vytvoření účtu vyžaduje generátory peněženky Online Paper. Tato peněženka vyžaduje pouze médium, kde můžeme psát a ukládat soukromé klíče nebo mnemotechnická semínka. Soukromé klíče můžeme otisknout a nalepit na hliníkové plechy, akrylový plast nebo jiný odolnější materiál.

Peněženka Exchange

Konečně existují Exzměnit peněženky jsou nejjednodušší způsob, jak získat okamžité a bezplatné peněženky EOS. Stačí se zaregistrovat na burze se seznamem EOS a vytvořit si tam peněženku. Obvykle se skládá z obecný název účtu EOS a a jedinečné identifikační číslo volal a Vklad MEMO.

V následující tabulce je uveden seznam vybraných peněženek EOS.

Mezi výše uvedenými peněženkami se nám obzvlášť líbilo Rozptyl a Lumi. Rozptyl je jednou z nejvíce podporovaných peněženek EOS v prostoru EOS dApps. nicméně, Rozptyl nemá mobilní podporu. Na druhou stranu,  Lumi poskytuje čistý a jednoduchý design peněženky. Bohužel, Lumi nemá stolní verzi své peněženky. V současné době Lumi provozuje promo akci, která rozdává bezplatné účty EOS novým žadatelům o registraci.

Platba za účty peněženky EOS je hlavní překážkou vstupu nových uživatelů. Proč by platili za něco, co právě zkouší. Můžete to porovnat s požádat někoho, aby zaplatil za upoutávku na film. Iniciativa společnosti Lumi je skvělý způsob, jak získat nové uživatele do své peněženkové služby a platformy EOS.

Pro ty, kteří chtějí získat rychlý účet peněženky EOS, stačí se zaregistrovat u mnoha online poskytovatelů peněženek EOS Coinbase. Kryptoburzy také nabízejí peněženky zdarma, které uživatelé mohou dostávat, ukládat a ustoupit EOS coiny. 

Nyní se otočme k dalšímu chytrému uchazeči o kontrakt NEO.

Co je NEO?

EOS vs NEO

Bojovat z druhého rohu je NEO. Aktuálně je zařadil # 22 pokud jde o tržní kapitalizaci a založen zpět v 2014 jako AntShares autori Da Hongfei a Erik Zhang. Následně změna značky na NEO v roce 2017 a je první veřejný blockchain pocházející z Číny. NEO si klade za cíl vybudovat „inteligentní ekonomika„Které mohou uspokojit průmyslové, komerční a podnikové použití. 

Z toho vydělal 4,5 mil. $ 2016 ICO, považován za jeden z dosud nejúspěšnější ICO z hlediska návratnosti investic (ROI). Jeho počáteční nabídková cena tokenu je 0,032 $  udělali investory více než 28 000% návratnost v běžných cenách.

Využívá Delegovaná byzantská chyba tolerance (DBFT) čeho lze dosáhnout 10K – 100K TPS při optimalizaci. Díky integraci technologie digitální identity s konsensuálním protokolem jsou účastníci konsensu identifikovatelní. To slouží k odrazení od špatného chování ak usnadnění dodržování předpisů. 

Své NeoVM je přenosný do jakéhokoli blockchainového nebo neblokového systému, umožňující interoperabilitu napříč řetězci. Má také protokol distribuovaného úložiště srovnatelný s Filecoin a Storj a Anti-kvantový mechanismus. Byl nazván jako Čínské ethereum

Co jsou NEO a NeoGas?

Ekosystém NEO má systém se dvěma tokeny, NEO, a NEOGas (PLYN). První token, NEO funguje jako řídící tokeny style = ”font-weight: 400;”> slouží k výběru účastníků uzlů. Slouží také jako hlasovací práva schválit nebo zamítnout navrhované změny v síti. Token také slouží jako vytyčovací mechanismus který umožňuje držitelům vydělávat NEOGas nebo PLYN.

NeoGas je druhý žeton v ekosystému NEO. Slouží jako palivový token pro síť NEO. Síť se účtuje Plyn pro zdroje potřebné k provedení inteligentních smluvních transakcí. Tady je prahová hodnota pro vyjmutí určitého množství transakcí, díky nimž je drtivá většina transakcí bezstarostná.

Kde koupit NEO a Gas Crypto?

Nyní se podíváme, kam se můžeme dostat NEO a NeoGas. Stejně jako v EOS existuje několik způsobů, jak můžeme tyto dva tokeny zakoupit. 

Centralizované výměny NEO

NEO je k dispozici na různých burzách kryptoměn, které ji podporují. The 5 nejlepších kryptoměnových burz z hlediska objemu obchodování NEO jsou CoinEgg, Coinbene, EXX, Vindax, a IDCM. Jsou to nejlikvidnější trhy NEO a mohou představovat skvělé příležitosti k objevování cen. to je NEO je také uveden na 6 z 10 nejpopulárnějších a nejuznávanějších burz na světě.  Oni jsou Binance, Huobi Global, OKEx, Kucoin, Tekutý, a Bittrex.

EOS vs NEO

Na druhou stranu, NeoGas je k dispozici v následujících burzách P2PB2B, CoinEx, BitMax, Exates, a Bkex. Mají nejvyšší objemy obchodování pro NeoGas. NeoGas je také uveden v 5 z 10 nejlépe hodnocených kryptoměn ve světě- Binance, Huobi Global, OKEx, Kucoin, a Poloniex

Decentralizovaná burza NEO (DEX)

Tyto tokeny jsou k dispozici také v Nash a Switcheo, oba DEX vyžadující pro obchodování neobchodní peněženku. To znamená, že máte plnou kontrolu a jste zodpovědní za svou peněženku. Nash vyžaduje, abychom pomocí jejich nástroje vytvořili novou nevázanou peněženku. Můžeme to také udělat v Switcheo ale nabízí několik dalších možností přihlášení. 

Okamžitá výměna NEO

NEO a GAS jsou také k dispozici v následujících okamžitých burzách – O3Swap, Changelly, Stealthex, Changenow, Coinswitch, a Simpleswap. Většina z nich umožňuje nákupy kreditními a debetními kartami.  

Jaké NEO peněženky použít?

Tam různé typy peněženek pro NEO a NeoGas. Peněženky uvedené v tabulce níže patří k nejlepším z nich. 

Za prvé se nám obzvlášť líbí O3 a Guardia peněženky pro jejich jednoduchý dosud funkční vzory. Oba mají všechny příslušné funkce, aby vytvořili skvělou peněženku napříč různými typy rozhraní.

Teemo je peněženka s rozšířením prohlížeče, se kterou spolupracuje O3 vyvinout dApp a standardy ukotvení peněženky pro platformu NEO. Na druhou stranu, NeoWallet je naše nenáročná peněženka, která uživatelům umožňuje základní funkce, jako je vytvoření účtu, obnovení účtu, a import účtu

Matematická peněženka a Atomový Peněženka jsou to, čemu říkáme univerzální peněženky které podporují mnoho různých blockchainů. Matematické peněženky mohou mít více funkcí než Atomová peněženka ale ten druhý má Funkce Atomic Swaps. 

Nejjednodušší způsob, jak získat Neo a NeoGas peněženka je jen použít směnárnu peněženku. I když to nedoporučujeme, je to nejjednodušší způsob, jak si jeden pořídit. 

Binance nedávno zahájila a sázkový program to umožňuje NEO držitelé vydělávejte NeoGas (plyn) pasivně. Všechny vklady NEO obdrží odměny za plyn. Stále můžete obchodovat pomocí stejných fondů. Další nejlépe hodnocené burzy Huobi Globální, OKEx, a Kucoin mít stejný program, který byste možná chtěli zaplatit.

EOS vs NEO: Hlavní událost

EOS vs NEO

Připravme se na rachot! Nyní vás vezmeme na 10 kol epické bitvy mezi těmito dvěma blockchainovými monstry, abychom určili, kdo bude vládnout. Vítězem se stane Nejlepší uchazeč o platformu Smart Contract. 10 kol představuje 10 atributů dvou projektů, které jsme určili jako nezbytné pro jejich úspěch. 

1. kolo: Tým

Zápas začíná porovnáním každého týmu. Historie úspěšných snah je dobrým ukazatelem toho, že se svým současným projektem pravděpodobně uspějí.  

Daniel Larimer a Brendan Blumer jsou spoluzakladateli společnosti EOSIO. Dan je vynálezcem Delegovaný důkaz o podílu (DPoS). On je také spoluzakladatel z Bitshares a Steem. Brendan, na druhé straně buduje od roku 2001 úspěšné technologické společnosti, které mají rušivý vliv.

Zatímco, Da Hongfei a Erik Zhang jsou spoluzakladateli společnosti NEO. Da je sériový blockchainový podnikatel který v Číně založil velmi úspěšnou blockchainovou technologickou společnost, Onchain. Eriku je certifikovaný auditor informačních systémů kdo je autorem dBFT (Delegovaná byzantská chyba tolerance)

V tomto kole není jasný vítěz. Oba týmy projektu mají talent, know-how a historii úspěchů. Tím jim dáváme oba po 10 bodech.

2. kolo: Technologie 

Oba týmy umisťují své projekty jako lepší implementaci chytré kontraktační platformy než Ethereum. Nabízejí stejnou hodnotovou nabídku – Rychlejší propustnost transakcí to jsou necitlivost, Primární slabosti Etherea.

EOSIO váhy vertikálně a horizontálně umožňující zpracování miliony transakcí za sekundu (teoreticky). Bezplatná transakce zavedením prostředek podobný operačnímu systému 

NEO, na druhé straně nabízí svá inovativní řešení, která mu umožňují škálovat 10 000 transakcí za sekundu. Odstraní se také transakční poplatky pokud je to v rámci uvedeného práh které stanovila komunita.

Ať tak či onak, TPS tvrzení obou projektů jsou diskutabilní, ale můžeme s jistotou říci, že oba mají mnohem lepší rozsah než Ethereum. Oba také nemají žádné transakční poplatky. Ukázalo se nám však, že implementace EOSIO je problematická. Zavádí nepřímé transakční náklady ve formě spotřební RAM.

S tím jsme dali EOS skóre 7 a přitom dávat NEO skóre 8.  

Z každého jsme odečetli 1 bod projekt pro centralizace problémy. Czapamatovatelná RAM a museli platit za nové účty EOS vedlo k dalšímu odpočtu 2 bodů pro EOS. Další odpočet 1 bodu za to, že nemáte a čitelné člověkem adresa peněženky.

3. kolo: Cíle

NEO a EOS pocházeli ze dvou protilehlých stran světa. Kulturní rozdíly a různé hodnoty vnesly do příslušných projektů zajímavou dynamiku. EOS se přikloní na západní trhy zatímco NEO na východních trzích. Mají vyšší šance na získání podpory od vývojářů a komunit, které sdílejí stejnou kulturu a hodnoty. Není divu, že počáteční trakce a hybnost budou vycházet z jejich dominantních trhů.

Západní vývojáři a investoři, například v USA by pravděpodobně podporoval EOS. Považován za tavicí kotlík pro blockchainové technologické talenty a nejlikvidnější ekonomiku na světě. Vláda USA však dosud nedosáhla regulační jasnosti v krypto prostoru. 

NEO na druhou stranu s největší pravděpodobností bude přiklánět k východním trhům, zejména k Číně, druhá největší ekonomika na světě. Má co největší podporu čínské vlády díky centralizovanějšímu přístupu. Čínská vláda však není fanouškem kryptoměn.

Dali jsme skóre 10 pro EOS a 8 pro NEO. 2 body odpočty pro NEO z následujících důvodů.

Nejprve kvůli Nepřátelský postoj Číny vůči kryptoměnám, který je důležitou součástí ekosystému NEO. Druhý, EOS bije NEO pokud jde o uživatele a vývojáře dApps, dokonce i v Číně.

4. kolo: Tokenomika

Token každého projektu má v rámci svého ekosystému jasnou a jednoznačnou užitečnost. Mince EOS představují vlastnictví zdrojů operačního systému, jako je výpočetní prostředí. Umožňuje také vytvoření účtu a schválení změn protokolu.

Žetony NEO představují vlastnictví blockchainu NEO. Představuje podíl na síti NEO a slouží k vytváření bloků a správě síťových zdrojů. Představuje také podíl na distribuci plynu.

Dali jsme EOS skóre 9 a NEO skóre 10. Závislost paměti RAM na ceně mince EOS vedla k odpočtu 1 bodu. Náhlé výkyvy cen EOS drasticky ovlivňují RAM. Implementace NEO se dvěma tokeny je mnohem lepší. 

5. kolo: Hrozby

Všechny projekty v krypto prostoru mají své jedinečné výzvy a hrozby, které jim brání v překonání. Hrozby mohou pocházet z vad designu, regulačního prostředí nebo z posunu priorit organizace

Spoléhání se na vytváření účtů a získávání paměti RAM na mincích EOS je a hlavní překážka vstupu pro nové uživatele i vývojáře. Probíhá nejistota regulačního postoje USA. rovněž představuje nepřiměřené riziko pro společnost EOS, která v roce 2017 provedla ICO ve výši 4,1 miliardy USD. 

Centralizace je hlavním problémem NEO. Nadace NEO spravuje 5 ze 7 uzlů. Dalším zdrojem obav je také úzký vztah mezi čínskou vládou a NEO. 

S tím bylo řečeno oba projekty dosáhly 8 v tomto kole. Odpočty 2 body z výše uvedených důvodů.

6. kolo: Spouštěče

Spouštěče jsou události, které mohou vést k významným cenovým pohybům. Může pocházet z nové předpisy, hlavní partnerství, aktualizace, vydání produktu, nebo Všeobecné tržní cykly

Tři hlavní události mohou vyvolat zásadní pohyb cen EOS. První, vydání jeho aktualizace protokolu EOSIO 2.0. Druhý, své Vypořádání ve výši 24 milionů USD s USA SEK za údajnou nabídku neregistrovaných cenných papírů. Konečně, vydání jeho zabijácké aplikace Hlas, který by mohl zahájeno brzy po dohodě o SEC v USA.

Naproti tomu NEO má dvě hlavní události na horizontu. První je hlavní upgrade své sítě dabovaný jako NEO 3.0Druhý své partnerství s Ontology pro vývoj účinného a inkluzivního protokolu interoperability napříč řetězci.

Dali jsme EOS vyšší skóre 10 protože má více pozitivních spouštěčů. NEO dostal skóre 9 v tomto kole

7. kolo: Pohon

Pohon je projekt přítomnost na sociálních médiích, velikost komunity, obchodní partnerství, a uživatel počet. Tyto metriky by nám měly poskytnout spravedlivý odhad, který z těchto dvou má větší trakci.

EOS má více Youtube předplatitelé a Členové telegramové komunity než NEO. Na druhou stranu má NEO více sledujících na obou Reddit a Účty na Twitteru.  

Věříme, že oba projekty mají stejný potenciál pokud jde o partnerství, protože oba aktivně spolupracují s dalšími blockchainovými projekty, spojeneckými průmyslovými odvětvími a příslušnými partnery. 

Konečně, EOS má více dApps a více aktivních uživatelů vede nás k dávání EOS A skóre 10 a NEO A skóre 9. 

8. kolo: Výkon a predikce cen tokenů

Celý prostor kryptoměny se stal medvědí. Navzdory vstupu tradičních finančních institucí na trh to nemělo žádný pozitivní dopad na cenu bitcoinu (BTC). EOS a NEO zaznamenávají podobné cenové pohyby. 

Oznámení o EOSIO 2.0 a NEO 3.0 upgrady neměly žádný nebo žádný vliv na výkon každého tokenu. To potvrzuje dlouhodobé přesvědčení, že ceny altcoinů zůstávají závislé na cenovém výkonu bitcoinů.

S tím jsme dali oběma EOS a NEO skóre 9. Oba obchodovali stabilně ve srovnání s jinými altcoiny, které za posledních několik týdnů zaznamenaly dvouciferný pokles.

9. kolo: Trilemma

Nepochybně, „vrstva důvěry“ je hlavní hodnotovou nabídkou blockchainu. Bez decentralizace by mohla existovat vrstva důvěry. Avšak dosažení škálovatelné, zajistit a decentralizovaný blockchain je těžký. To je Blockchain Trilemma. To zatím žádný blockchainový projekt nedosáhl. EOS a NEO jsou stejné.

Ve skutečnosti je to současná iterace obou EOS a NEO mají tendenci se více zaměřovat na škálovatelnost, ne na decentralizaci. Tyto problémy s centralizací však zůstaly v myslích širší komunity kryptoměn. To je hlavní důvod, proč nemohou dohnat ethereum. To platí zejména pro NEO, které vyjádřilo záměr věnovat menší pozornost decentralizaci při své další iteraci.

Kvůli těmto pozorováním, dali jsme skóre 8 EOS a 7 NEO. Zdánlivé nedostatek méně centralizovaných řešení a nedostatek iniciativ vyústil v Odpočet 2 bodů za každý projekt.  The závažnost centralizace NEO vyústil v další odpočet 1 bodu

10. kolo: Myšlenky a sentimenty

Věříme, že nejlepším způsobem, jak přistoupit k tomuto kolu, je porovnat oba projekty s ethereem. Nemusí to být škálovatelné, ale je to lepší z hlediska decentralizace a bezpečnosti. Existuje důvod, proč je před dApps písmeno „d“. Odstranění d v podstatě snižuje hodnotovou nabídku aplikace založené na blockchainu.

Věříme tomu EOS je “menší zlo“Mezi dvěma, kteří to dávají skóre 8 a NEO skóre 7.

Odpočet 1 bodu pro oba projekty za zachování spokojenosti v decentralizačním úsilí. Další 1 bod za nepřilákání relevantnějších projektů do jejich platforem. Otočení NEO směrem k ještě centralizovanější formě vedlo k dalšímu odečtení bodu.

EOS vs NEO: Soupis hodnotících karet

EOS vs NEO: Závěr

Bezpochyby zůstává Ethereum králem na platformě chytrých kontraktů. I přes své slabosti je stále nejpoužívanější platformou inteligentních kontraktů. To se však může změnit, když se konečně migruje na mechanismus konsensu Proof-of-Stake (PoS) a začlení technologii Sharding. 

NEO se díky svému intenzivnímu zaměření rychle stává více centralizovaným škálování a dodržování. Jeho nedostatek úsilí o decentralizaci snižuje jeho hodnotu bytí blockchainovým projektem, který by podle nás měl být „vrstva důvěry„A ne„vrstva škálovatelnosti.“ 

Společnost EOS má v Číně více vývojářů a uživatelů dApps. Tam, kde má NEO údajně obrovskou sledovanost. Mnoho z nejlepších výrobců bloků v ekosystému EOS pochází z uvedené země. Indikace důvěry čínských investorů vůči společnosti EOS. Navíc také zařadil č. 1 ve všech blockchainových projektech v Číně podle čínského institutu pro výzkum blockchainu.  NEO se se vší podporou čínské vlády nedostalo ani do top 5 žebříčku.

Po zvážení všeho můžeme snadno říci, že EOS vychází z tohoto zápasu jako lepší uchazeč o výzvu Ethereum. Doufáme, že toto srovnání EOS vs. NEO bylo užitečné. Níže zanechejte jakékoli komentáře!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me