Predikce cen Tezos (XTZ) pro roky 2021, 2022 a 2025

Možná jste už o tomto tokenu slyšeli a přemýšlíte: „Je to dobrá investice?“, „Kolik bude Tezos stát?“ nebo „Může Tezos dosáhnout 1 000 USD?“. Pokud ano, přečtěte si předpověď cen Tezos na roky 2021, 2022 a 2025.

Technologie Distributed Ledger (DLT), známá také jako technologie Blockchain, je jednou z nejrušnějších věcí, které v posledních letech přicházejí. Stejně jako internet a e-mail změnily způsob, jakým komunikujeme, stejně jako World Wide Web přetvořil internet tím, že usnadňuje procházení a přístup pro všechny, stejně tak i blockchainy přetvářejí web, když mluvíme.

Ethereum blockchain, který byl spuštěn v roce 2015, byl prvním z blockchainů druhé generace, blockchainů, které měly skriptovací jazyky umožňující běh aplikací a inteligentních kontraktů na blockchainu. Další blockchain druhé generace je Tezos, spuštěno v roce 2018. Tezos je také název nativní kryptoměny Tezos blockchain (také známý jako „tezzie“).

predikce cen tezos

Analýza historických cen společnosti Tezos

Blockchain Tezos byl spuštěn 30. června 2018. ICO pro Tezos probíhalo od 1. do 14. července 2017 a bylo jedním z největších ICO roku.

Cena tokenu během ICO byla 0,47 USD. Od té doby došlo k výrazným odchylkám v ceně, stejně jako u všech kryptoměn. Níže uvedený graf ukazuje úplnou historii XTZ:

Cena XTZ při spuštění byla 2,94 USD a na své historické maximum dosáhla před několika týdny, 13. srpna 2020, kdy měla hodnotu 4,39 USD. Historické minimum bylo 7. prosince 2020. Ten den měl jeden XTZ hodnotu 0,35 USD.

Aktuální cena, tržní kap & Podrobnosti o dodávce

tezosTezos (XTZ)

Pořadí: 30$ 4,09 Cena (BTC) 0,00008100$ 3.11 BVolume$ 399,49 M24h Změna 5,87% Celková nabídka 0,00 XTZ

V době psaní tohoto článku má jeden token Tezos (aka „tezzie“) hodnotu 2,60 USD s tržním stropem téměř 1,9 miliardy USD a 24hodinovým objemem obchodování přes 122,5 milionu USD. V současné době již cirkuluje 723 980 684 žetonů.

Jelikož Tezos používá konsensus Proof-of-Stake, nedochází k těžbě tokenů Tezos a není stanovena maximální nabídka; tezzy se neustále vyrábějí.

Tezos (XTZ) Předpovědi budoucí prognózy cen

Křišťálové koule nefungují, takže neexistuje žádný konkrétní a spolehlivý způsob, jak vidět budoucnost. Obchodníci však k předpovědi krátkodobých a dlouhodobých cen kryptoměn používají jedinečné matematické algoritmy. Můžeme se obrátit na tyto algoritmy, abychom nám pomohli rozhodnout, zda se konkrétní token jeví jako dobrá investice nebo ne.

Podívejme se, co o Tezosu říkají algoritmy:

Krátkodobá předpověď

AfterPriceChange
1 den 2,56 $ -1,54%
1 týden 2,18 $ 16,15%
1 měsíc 2,78 $ 6,92%
6 měsíců 2,93 $ 12,69%
1 rok 4,82 $ 85,39%

Dlouhodobá předpověď

AfterPriceChange
1 rok 4,82 $ 85,39%
2 roky 6,10 $ 134,61%
5 let 24,06 $ 825,39%
10 let 34,77 $ 1275,77%

Predikce cen společnosti Tezos na rok 2021

*** Zkuste to znovu brzy ***

Predikce cen společnosti Tezos na rok 2022

Cenové předpovědi pro Tezos říkají, že by mělo překročit své historické maximum někdy v polovině až do konce roku 2021. A do konce roku 2022 se očekává, že hodnota XTZ bude v hodnotě kolem 6,10 USD, což je zvýšení jeho současné ceny o 134%.

Predikce cen společnosti Tezos na rok 2025

Očekává se, že do konce roku 2025 vzlétne XTZ. Cena se předpokládá asi 24,06 USD. To představuje nárůst o více než 825% oproti současné ceně.

Nejlepší místo pro nákup nebo výměnu tezos

NameDeposit MethodBuy
Binance

výměna binance

 • Bankovní převod (ACH)
 • bankovní převod
 • Kryptoměna
 • Debetní karta
 • Bankovní převod
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Kraken

 • Elektronický bankovní převod
 • Bankovní převod (SEPA)
 • Bankovní převod
 • Ethana Custody
Hodnocení: 4

Přejít na Koupit

ChangeNOW

 • Kreditní karta
 • Kryptoměna
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Coinswitch

 • Kreditní karta
 • Kryptoměna
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Changelly

 • Kreditní karta
 • Debetní karta
Hodnocení: 4

Přejít na Koupit

Nejlepší peněženky k ukládání Tezos

NameTypeBuy
TREZOR Jeden

trezor jedna

Hardware Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Ledger Nano X

Hardware Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Atomová peněženka

Desktopový klient Hodnocení: 4

Získejte peněženku

Je Tezos dobrá investice?

Stejně jako u všech kryptoměn závisí úspěch jako měna na úspěchu blockchainu, který ovládá. Musíme se tedy podívat na to, co blockchain Tezos přináší ke stolu.

Pro začátečníky má skriptovací jazyk, který mu umožňuje hostovat inteligentní smlouvy a dApps. To je dobrá věc, ale Tezos je v této oblasti stěží jedinečný.

Tezos tvrdí, že nabízí stabilnější platformu, která může provádět významné změny, aniž by „rozvětvila“ blockchain. Díky této zvýšené stabilitě bude vývojářům atraktivnější?

To ukáže jen čas, ale algoritmy predikce cen říkají, že hodnota tezzies se do pěti let zvýší o 825%, takže Tezos vypadá, alespoň z dlouhodobého hlediska, jako dobrá investice.

Jak koupit Tezos

Pokud se chcete dostat do rukou nějakých tezzies, zjistíte, že se to neliší od nákupu jakéhokoli jiného altcoinu.

Nejprve musíte zjistit kde můžete si je koupit (který burzovní seznam XTZ) a poté zjistit, co za ně můžete zaplatit (které obchodní páry jsou k dispozici).

Vidíte, že Tezos je uveden na nejlepších burzách kryptoměn, jako jsou Kraken, Binance, Bitfinex a Coinbase Pro.

Mezi dostupné obchodní páry na Krakenu patří XTZ / USD, XTZ / EUR, XTZ / XBT a XTZ / ETH, což znamená, že si můžete koupit tezzy za americké dolary, eura, Bricktox a ether.

Jakmile víte, kam máte jít, musíte se na této burze přihlásit ke svému účtu, financovat svůj účet a provést nákup.

Více informací o Tezosu

Co je Tezos?

Tezos je jak název blockchainu schopného inteligentního kontraktu, tak kryptoměny, která tuto platformu pohání. Kryptoměna je také příležitostně známá jako „tez“ nebo „tezzie“.

Blockchain Tezos je blockchain schopný inteligentního kontraktu, což znamená, že může hostovat smart kontrakty a dApps. I když je to nepochybně plus, Tezos je v tomto ohledu stěží jedinečný.

Existuje silná konkurence průkopnických blockchainů Ethereum a dalších platforem jako EOS, TRON nebo Neo. To, co Tezos přináší ke stolu, je to, že rozhodování je zabudováno do samotného blockchainu.

Všichni držitelé tokenů hlasují o rozhodnutích souvisejících s blockchainem, včetně změn protokolu. Schválené změny se poté automaticky použijí, protože blockchain je schopen vlastní změny.

Díky tomu může být blockchain velmi stabilní, schopný velkých změn protokolu, aniž by bylo nutné rozdvojovat nové blockchainy.

Je Tezos lepší než Ethereum?

V některých technických aspektech můžeme říci, že Tezos je lepší než Ethereum. Pro začátečníky použití konsensu Proof-of-Stake místo Proof-of-Work činí blockchain méně náročným na zdroje, což znamená, že transakční poplatky mohou být nižší.

Ceny plynu na etherea se mohou v dobách vysoké aktivity v síti stát velmi vysokými. Protože je rozhodování zabudováno do samotného blockchainu, je Tezos mnohem odolnější vůči rozvětvení a tedy stabilnější.

Na druhou stranu, Ethereum je stále zdaleka nejúspěšnějším blockchainem schopným smart kontraktů, s více než 2600 dApps spuštěnými v době psaní.

Vývojáře přirozeně více přitahují úspěšnější platformy. V tomto okamžiku je to jako porovnávat počet vývojářů pro Windows nebo macOS aplikace s počtem vývojářů pro Haiku OS.

Tým

Rada nadace Tezos se skládá z:

 • Huberthus Thonhauser (předseda)
 • Alexis Bonte (člen)
 • Lars Haussmann (předseda výboru pro audit)
 • Alice Lloyd George (člen)
 • Daniel Masters (člen)
 • Marylène Micheloud (člen)

Provozní řízení nadace Tezos zajišťuje výkonný výbor tvořený:

 • Huberthus Thonhauser (předseda rady nadace)
 • Ulrich Sauter (hlavní právní zástupce)
 • Roman Schnider (finanční ředitel)

Závěr

Blockchainy mají potenciál změnit způsob, jakým používáme internet, a mohou také provést pozitivní změny v mnoha oblastech, včetně vzdělávání a zdravotní péče. Ale jako každá nově vznikající technologie, i blockchainy je stále potřeba vyřešit, včetně škálovatelnosti a stability.

Někdy blockchain potřebuje k vyřešení problému zásadní změnu protokolu, ale vývojáři blockchainu se nemohou dohodnout na nejlepším způsobu, jak postupovat. Když k tomu dojde, blockchain někdy skončí rozdělením do dvou řetězců, z nichž každý implementuje jinou možnost.

Toto je známé jako „rozvětvení“ blockchainu. Tezos vypadá, že se tomuto problému vyhne zabudováním rozhodovacího procesu do samotného blockchainu.

Jaká je budoucnost Tezosu? Bude toto on-chain rozhodování dost na to, aby přilákalo vývojáře k vybudování skvělých dApps na Tezosu?

Pokud jde o Tezos jako investici, pokud hledáte rychlou odpověď na otázku „Která kryptoměna vybuchne v roce 2020?“ pak Tezos není vaše odpověď.

Prozatím mají algoritmy predikce cen tendenci směřovat k dlouhodobému zvýšení hodnoty. Takže pokud vám leží pár dolarů navíc a jste ochotni je investovat asi na pět let, pak je Tezos něco, na co byste se měli podívat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me