Stellar VS Ripple: Která síť pro krypto platby je lepší?

V tomto článku se podíváme na dva z největších hráčů, kteří chtějí získat kontrolu nad platebním prostorem; Stellar vs Ripple.

Od roku 2019 se v kryptoměně objevilo několik podniků, které jsou podpořeny vážným kapitálem a technologickými lidmi. V tomto pořadí nápadů získávají na obrátkách a dynamice podniky zaměřené na konkrétní mezeru, které je třeba obsluhovat, a nikoli na univerzální kryptoměny (jako je bitcoin).

hvězdné vs zvlnění

Za zmínku stojí, že některé z nových podniků v krypto světě obsahují více než jen technologii krypto / blockchain. Jednoduše řečeno, vyvíjejí a nabízejí službu, často finanční, ale využívají technologii blockchain nebo jiné krypto technologie, mnohokrát jen pro humbuk, spíše než pro skutečné použití technologie.

Ale vrácení tématu. Stellar vs Ripple, správně, nejprve bychom měli do obou kopat trochu víc a podívat se, co je dělá podobnými a ne tak podobnými.

  • Stellar je protokol s otevřeným zdrojovým kódem, který zahrnuje převod digitálních aktiv na nekryté peníze, což umožňuje celosvětové převody a převody v nastavení více měn. Protokol je udržován neziskovou Stellar Development Foundation. Síť Stellar používá ke zpracování transakcí v síti kryptoměnu zvanou Lumens (XLM). Zde naleznete seznam nejlepších peněženek pro uložení XLM.

Lightyear.io je obchodní společností Stellar a v současné době usiluje o komerční přijetí technologie Stellar a její implementaci. Za zmínku stojí, že spoluzakladatel společnosti Ripple Jed McCaleb je také zakladatelem hvězdného podniku.

  • Ripple funguje jako platforma pro vypořádání hrubého vypořádání v reálném čase, která také poskytuje směnárenské a převodové služby vlastněné a vytvořené americkou společností Ripple Labs. Ripple si klade za cíl „zabezpečit, okamžitě a téměř zdarma globální finanční transakce jakékoli velikosti bez zpětných plateb.“

XRP je rodná kryptoměna společnosti Ripple a podle tržní kapitalizace patří mezi 5 nejlepších coinů. Kromě toho je vidět větší přijetí ze strany finančních institucí a má v úmyslu zvýšit přijetí v dohledné budoucnosti.

Stellar vs Ripple: Což je lepší?

Oba systémy mají své kryptoměny, které drží jejich počáteční investoři, soukromí investoři a běžní uživatelé. Rovněž jsou otevřeně obchodovány na burzách kryptoměn a používají se jako prostředek k uchovávání hodnoty nebo ke spekulativním investicím. Takže XLM vs XRP, pokud jde o hodnotu tokenu a směnitelnost, jsou si velmi podobné vzhledem k tomu, že jak jejich hodnota koluje, tak kolísá podle tržních podmínek.

Rychlý pohled na cenový graf XRP vs XLM…

Jak XLM, tak XRP trpí stejnými výkyvy, jaké dělají všechny hlavní kryptotrhy, je pravda, že někdy mohou dosahovat lepších výsledků než kryptoměnný bitcoin, ale stále jsou zapleteni a chovají se jako ostatní hlavní kryptotrhy. O sváru Stellar Vs Ripple tedy nelze rozhodnout pouhým pohledem na grafy trh / cena.

XLM, kryptoměna Stellar sdílejí podobnosti v technologii a provozu s XRP. Jedná se o očekávaný výsledek, protože sdílejí zakladatele a usilují o poskytnutí jednodušší a levnější alternativy přeshraničního přesunu peněz. Ale bohužel, rozdíl spočívá v jejich cíli, Ripple je zaměřen na banky a finanční instituce, zatímco Stellar, i když mohou banky stále používat, se zaměřuje na průměrné lidi a nebankové.

Měl bych tedy investovat XRP nebo XLM?

Všechno záleží na osobních preferencích, jaké vize se lépe sladí s vaší? Z obou projektů však vyvstává dobrá otázka. Mohou oba podniky koexistovat? Nebo jeden musí vyhnat z podnikání druhý? 

Obě kryptoměny sdílejí tolik podobností, že se jedna vede k přesvědčení, že je potřeba pouze jedna. Nejviditelnějším rozdílem je však jejich cílová skupina, XRP je tu proto, aby oslovila banky a finanční instituce, zatímco XLM se zaměřuje na pomoc bankám a těm, kteří potřebují lepší přístup.

Finančně XRP zvýšil svůj obchodní příjem a jeho trh je místem, kde jsou peníze, XLM závisí na větší trakci uživatelů, aby získal udržitelnost. XRP je navíc deflační kryptoměnou, zatímco XLM jde inflační cestou. XRP získal více finančních prostředků, ale to lze očekávat, protože se zaměřují na banky a držitele kapitálu.

V technologické části diskuse Stellar Vs Ripple začneme tím, že si všimneme, že jejich algoritmy jsou odlišné. XRP používá důkaz správnosti a jedinečnou shodu pro XLM. Zvlnění XRP je centralizovanější než Stellar XLM, ale oba jsou standardně decentralizované. Stojí za zmínku, že cílem obou je udržení nižších poplatků a rychlých transakcí.

Budoucnost roku Hvězdné lumeny (XLM) 

Dosud to bylo úspěšné, XLM bylo přijato hlavními burzami a souhlasí s prvotním konceptem kryptoměn. Koncept uvádí, že kryptoměny mají poskytovat přístup k finančním službám nebankovním nebo nedostatečně bankovním, XLM je také decentralizovanější než XRP, další bod ve prospěch pokračování trendu.

Není důvod domnívat se, že oba podniky nemohou existovat společně. Ripple má více vysoce postavených partnerů, mezi něž patří velké banky a finanční instituce, Bank of America je jednou z nich. Na druhou stranu se Stellar partnerství většinou zaměřují spíše na jejich technologii než na službu (nezapomeňte, že to začalo jako neziskový podnik). Výsledkem je, že partnerství s IBM a Deloitte patří k nejpozoruhodnějším a ukazují Stellarovu stabilní cestu k úspěchu.

Znamená to tedy, že Stellar Lumens přežijí? Podíváme-li se na hvězdný cenový graf, jako je ten zmíněný výše, vidíme, že jejich objem na trhu a vývoj jsou podobné jako u jiných velkých kryptoměn. V důsledku toho můžeme předpokládat, že Stellar je v tom na dlouhou trať, ale kryptoměny jsou volatilní a stále velmi mladá technologie a trh.

Stellar vs Ripple: Závěr

Stellar Lumens (XLM) a Ripple (XRP) sdílejí mnoho podobností, ale liší se ve své cílové skupině. Ripple je spojen s vysoce postavenými partnery, zatímco Stellar zní spíš jako nezisková technologie zaměřená na oslovení jednotlivců a bank.

Stellar Lumens nepoužívá (PoW) Proof of Work ani (PoS) Proof of Stake k provozu a zabezpečení svého blockchainu. Spoléhá se na byzantský systém dohod. Inflační měna systému má fixní míru růstu 1% ročně.

Konsenzuální algoritmus Ripple Protocol (RPCA) se spouští každých pár sekund v každém uzlu. To se provádí tak, aby byla v síti udržována správnost a řád. Po dosažení konsensu se tato kniha považuje za „uzavřenou“ a považuje se za nejnovější. Normálně je algoritmus úspěšný a začíná další kolo. Jinak by došlo k rozvětvení, ale to je velmi nepravděpodobné.

Stejně jako u každé kryptoměny v oběhu je těžké dělat přesné Stellar předpovědi. Růst trhu s kryptoměnami se zdá nevyhnutelný, Stellar má několik funkcí, díky nimž je dobrým kandidátem na dlouhodobé investice.

  • Jed McCaleb, jeden ze zakladatelů Ripple, spolu s vynikajícím týmem.
  • Osvědčený funkční produkt.
  • Dobrá partnerství a integrace, jako jsou Wirex, Stripe, Microsoft, IBM.

Současná cena se ve srovnání s bitcoiny zdá být trochu podhodnocená, může být vhodná doba na zvážení vstupu na trh.

Společnost Ripple sdílí tyto výhody se Stellar, ale stojí za zmínku, že do společnosti Ripple je díky jejím vysoce postaveným partnerstvím a cílovému publiku mnohem více kapitálových investic. Společnost Ripple byla v roce 2018 ve všech novinkách kvůli partnerství se známými jmény a způsobila prudký nárůst ceny XRP. 

Který tedy? Je těžké to vědět a bohužel nám naše křišťálová koule neposkytuje jasný obraz. Ale vzhledem k tomu, co jsme analyzovali dříve, není bláznivé tvrdit, že obě aktiva jsou docela dobrá a hledají možnou investici.

Zdá se, že bitva Stellar Vs Ripple skončila technickou remízou, oba mohou koexistovat, protože mají různé cíle. Ano, mají podobnosti, ale obě jsou založeny na úspěšném modelu a nemusí být nutně špatnou věcí. Oba jsou slibné, udržitelné a mají pevné základy.

Jako vždy investujte pouze to, co si můžete dovolit ztratit, a proveďte náležitou péči.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me