7 nejlepších ASIC Miners 2021: vyzkoušeno a testováno s recenzemi

1. Bitmain Antminer S5 2. Bitmain Antminer S7 3.

Bitmain Antminer S9

Bitmain Antminer S5 Bitmain Antminer S7 Bitmain Antminer S9
ZAČÍT! ZAČÍT! ZAČÍT!

Kryptoměna je pravděpodobně nejlepší dárek, jaký 21. století nabízí. Začalo to trochu roztřeseně, ale postupem času se to stále více stabilizovalo.

Kvůli vaší budoucí finanční budoucnosti je rozumné začít přemýšlet o hromadění bitcoinů. Za tímto účelem budete nejprve muset pochopit, jak fungují, jak obchodovat v bitcoinech a především, jak je těžit. Teorie a proces těžby bitcoinů může být komplikovaný. Velké mozky však vyvinuly technologii, která vyžaduje pouze pochopení základů bitcoinu a spuštění všech složitých procesů na pozadí.

Část této nové technologie zahrnuje hardware pro těžbu bitcoinů. Bitcoiny se do vaší peněženky přidávají pouze prostřednictvím nejlepších asic minerů (pokud si bitcoiny nekoupíte). Různé hardwarové vybavení pro těžbu bitcoinů má různé úrovně výkonu. A se stále se zvyšující složitostí výpočtů těžby bitcoinů budete potřebovat nejlepšího asického horníka.

V tomto článku přezkoumáme některé z nejlepších bitcoinových těžebních hardwarů a osvětlíme některé faktory, které je třeba při hledání nejlepšího těžebního hardwaru vzít v úvahu..

ASIC Miners: Co to sakra je?

Krátkodobě pro aplikačně specifický integrovaný obvod, ASIC je obvod, který je určen spíše pro specifické použití, než aby byl používán obecně. Horníci, kteří se věnují těžbě ASIC, jsou rozvinutější a propracovanější ve srovnání s tradičními horníky, kteří používají CPU, GPU a další komponenty. Existuje několik vzácných bitcoinových ASIC těžebních čipů a spolu s běžnými je lze použít samostatně, pokud jde o předmět těžby bitcoinů.

Pokud jde o těžbu s vyšší rychlostí, ASIC těžaři hrají obrovskou roli a jsou produktivnější a nákladově efektivnější než tradiční těžaři bitcoinů. Těžba bitcoinů je účinná pouze v případě čistého přínosu s ohledem na produktivitu a nízké provozní náklady. Mají vysokou spotřebu elektřiny a existují uživatelé, kteří často kombinují soupravy a čipy ASIC, jen aby ještě snížily náklady.

Těžaři ASIC jsou navrženi tak, aby v zásadě pracovali a byli společně spojeni s těžebními soupravami. Výhodou přidání čipů ASIC do těžebních souprav je, že díky nim je těžba mincí pomocí souprav mnohem efektivnější. Čipy ASIC mohou každý den překonat hromadu GPU. Když se proti sobě postaví, čipy ASIC hašují transakce stokrát rychleji než typický zásobník GPU.

Je to proto, že čipy ASIC jsou dalším krokem na cestě technologií a také jsou energeticky účinnější a spotřebovávají méně energie než GPU. Analytici předpovídají, že v příštích několika letech dojde k životaschopnosti čipů ASIC, protože neexistují žádné takové plány nebo technologie, které by mohly nahradit čipy v energetickém rámci.

Jednou z největších výhod ASIC čipu místo typického horníka je, že zatímco ostatní horníci jsou zaneprázdněni čekáním na zpracování transakcí, vy budete těžit mince mnohem vyšší rychlostí, což vám dává strategickou výhodu oproti nim.

Jedna věc, která vás může trochu rozladit, je, že protože čipy jsou zcela specifické pro konkrétní úkoly a jsou vyrobeny pouze za účelem těžby bitcoinů, náklady na jejich vybudování mohou jít docela vysoko. I když možná budete chtít, aby byla rychlost hašování mincí vysoká, čas potřebný k výrobě mikročipu pro funkci specifickou pro daný úkol je docela dost. První horník, který byl vydán pomocí ASIC čipu, vyrobil Bitmain v květnu 2016 v Číně.

I když to bylo navrženo k těžbě bitcoinů, existovaly další SHA-256 coiny, které by se s nimi mohly těžit. Bylo zcela živě prokázáno, že ASIC čipy jsou lepší než kombinace FPGA, GPU a CPU, pokud jde o rychlost těžby a hash rate.

ASIC Miner: běžné a populární značky

Existuje mnoho společností, které vyrábějí ASIC horníky a vyrábějí mikročipy na základě stejných technologií. Menší vylepšení tu a tam odlišuje značky od sebe navzájem a každá z nich má svou vlastní cenu a vlastnosti. Zde je několik z nich, které byly hodnoceny poměrně vysoko a běžně je používají horníci po celém světě:

 • Bitmain: Pokud jde o různé nástroje pro těžbu bitcoinů, neexistuje žádný název, který by byl rezonančnější než Bitmain. Toto je společnost, která byla zodpovědná za Antminer, a v průběhu let se stala největším dodavatelem všech těžebních nástrojů, které používají lidé po celém světě. I když společnost nyní produkuje ASIC těžaře, cena nezaznamenala docela cenově dostupný nákup. Typický těžař bitcoinů od společnosti Bitmain má cenu kolem 1100 $. Jedna zajímavá věc u těžařů Bitmain je, že na ně přichází tříměsíční záruka. V závislosti na modelu, který si vyberete, se hashovací rychlost horníka pohybuje od 8 do 14 TH / s. Každý model má svou vlastní účinnost a v závislosti na tom se liší i ziskovost těžařů ASIC. Objevily se zprávy, kdy uživatelé z některých šarží horníků tvrdili, že horníci byli docela nestabilní.
 • Těžba halong: Tenhle začal jako těžařský startup ASIC, nebyl nikdo, kdo by mohl říci, že těžební zařízení Halong se může stát jedním z nejlepších na světě. Jakmile bylo založeno spuštění, společnost Halong Mining spustila těžař Dragonmint T16. To přineslo společnosti poměrně velké uznání a lidé začali věřit, že tento nadcházející start bude nejlepší věcí, která se kdy těžební komunitě ASIC stala..Halongský horník začal soutěžit s průkopníkem Bitmainem a šli proti sobě a soutěžili o první místo. Společnost Halong Mining zahájila reklamní kampaň s cílem zdůraznit výhody jimi vyráběného ASIC miner. Díky reklamám se společnost snažila vytvořit u svých zákazníků pocit důvěry a důvěryhodnosti. Podle společnosti šly do vývoje Dragonmint T16 miliony dolarů. První dávka pro horníka dodaná v březnu 2020 a od té doby nebyly žádné stížnosti. Při provozu mezi napětím 220 V a 240 V spotřebuje horník 0,075 J / GH a má hashovací rychlost kolem 16 TH / s.
 • Canaan Creative: Pokud jde o nejstabilnější těžaře bitcoinů, neexistuje žádný název, který by byl tak uznávaný jako název Canaan Creative. V horníku je řadič Avalon, který může připojit až 4 těžaře v jedné síti. Zatímco náklady na horníky jsou poměrně prémiové, přicházejí kolem 700 $, existují uživatelé, kteří tvrdili, že těžba Canaan Creative miner není tak účinný jako miner Bitmain. Pokud mají zprávy a komentáře uvěřit, průměrná hashovací rychlost horníka od Canaan Creative je kolem 7,3 TH / s.
 • Bajkal: Baikal je název, který je známý všem, pro jejich práci, kterou provádí ve výzkumu a vývoji technologií a mikročipů od roku 2008. To byla společnost, která vytvořila algoritmické čipy SHA-256 již v roce 2013. Získali docela mnoho zkušeností s vývojem výše zmíněných čipů a tyto zkušenosti implementovaly do budoucích technologií, které začaly vyvíjet. Existují čtyři produktové řady od společnosti Bajkal, které nabízejí spoustu produktů souvisejících s technologií. Jedná se o Giant B, N, x10 a plus. Existují i ​​další produkty společnosti, které pomáhají v procesu těžby. Patří sem výukové programy pro těžbu, zákaznický servis a podpora po prodeji produktů mezi dlouhou řadou služeb.
 • Ebang: Kombinace efektivity se stabilitou vám Ebang přináší těžební čipy ASIC za cenu mezi 700 a 1100 USD, v závislosti na modelu, pro který se vydáte. Těžařské čipy vyrobené společností Ebang využívají 14 nm technologii a to pomáhá čipům vytlačit hashovací rychlost od 6,3 do 9 TH / s.
 • GekkoScience: Ve Spojených státech amerických existovala malá těžební firma, která snila o tom, že bude velká. Učinili tak se společností nyní známou jako GekkoScience. Společnost nyní vyrábí mikro minery USB, které do svých vlastních návrhů začlenily stávající čipy ASIC. Konečné výsledky však nejsou vždy ziskové, jak ukazuje Pac GekkoScience 2.

Existuje spousta vzrušení, protože tweet od MyRig ukazuje oplatku a tvrdí, že ji vyrobil technologický gigant Samsung. Pravda o tvrzení ještě není potvrzena, ale pokud se má za to, že je založen na pevných základech, nastává blížící se otrok, který změní celé odvětví. Další pověstí je, že Samsung vyrábí čipy již více než rok.

Kupující čipů je však stále neznámý, i když existují lidé, kteří se domnívají, že čipy jsou prodávány společnosti Halong Mining pro výrobu minerů Dragonmint T1. Pokud se Samsung připojí ke hře, mohl by se stát největším výrobcem těžebních čipů ASIC, protože má k dispozici značné zdroje a cena by také mohla zaznamenat nepatrný pokles, protože čipy budou vyráběny na poměrně vysoké úrovni, aby uspokojily poptávku.

ASIC Miners: Jak fungují?

Existují dva různé způsoby výroby ASIC horníků. Mohou být buď předem vyrobeny pro práci s konkrétní aplikací, nebo vyrobeny a poté integrovány s vlastní aplikací.

Typickými částmi ASIC minerů jsou software pro těžbu, čip ASIC, zdroj energie a ventilátory, které udržují systém v chladu. Celá souprava se skládá z ventilátorů, čipů ASIC a procesorů mezi hlavními komponentami.

Pokud chcete porozumět práci ASIC horníka, nemusíte utrácet zbytečné peníze za to, abyste se stali odborníkem na těžbu. Místo toho můžete navštívit levné výukové programy, které jsou k dispozici na internetu. Dalším způsobem, který si můžete zvolit, je použití USB horníků. I když jsou poměrně levné, hashovací rychlost na nich je poměrně nízká. Je to pochopitelné, protože dostáváte to, za co platíte.

Na typickém USB mineru, který stojí kolem 30 $, získáte průměrnou hashovací rychlost 330 MH / s. Návratnost investice při použití tohoto typu minerů se obvykle pohybuje kolem 1% za měsíc. Pokud plánujete vybudovat prémiový hardware pro těžbu bitcoinů, budete chtít investovat do ASIC horníka.

Pokud hledáte nejlepší ASIC miner na trhu, budete chtít použít Antminer S9 s hashovací rychlostí 14 TH / s. Tento miner využívá hodně energie, a proto budete potřebovat zdroj energie, který dodává více než 1275 wattů. Můžete jít s jednou ze dvou možností, v závislosti na typu síly, kterou si vyberete:

 • 110V napájecí zdroje, jako je napájecí zdroj se zlatou hodnotou 1000 W, nebo
 • 650 W Napájení ASIC Mineru

Existují jen tři jednoduché kroky, které musíte dodržet, abyste mohli začít. Jedná se o následující:

 1. Pomocí kabelů PCIe připojte napájecí zdroj k Antminer S9. Tím se automaticky připojí miner k ethernetovému kabelu.
 2. Poté budete muset zapnout napájecí zdroj a ujistit se, že miner začal pracovat.
 3. Posledním krokem je připojení počítače ke stejné síti jako miner a jste hotovi.

ASIC Miners: Začínáme

Než začnete stavět hardware pro těžbu bitcoinů, je třeba vzít v úvahu několik věcí. Existují lidé, kteří dávají přednost zřízení těžební soupravy ve svých domovech, ale pokud uvažujete o podstatném zisku, budete muset mít správné nastavení, které je v domácnostech neproveditelné.

Musíte provést náročné výpočty a získat odpovědi na to, co chcete, se ziskem. Můžete vložit tisíce dolarů a pak nevytvářet zisk, pokud nejste nastaveni se správným vybavením. Bude to jen plýtvání vaším úsilím a penězi a nakonec budete litovat, že jste někdy dali svou mysl na těžbu bitcoinů.

Pokud se chcete připojit k průmyslovému odvětví a dosáhnout zisku, budete muset buď vybudovat hardware, který vám může přinést zisk, nebo si zakoupit některou z předem připravených souprav, které jsou dostupné na trhu..

Existuje několik věcí, které potřebujete, když hledáte těžbu bitcoinů. Tyto zahrnují:

 1. ASIC horník,
 2. Software, který bude kompatibilní s minerem, například BFGMiner nebo CGMiner,
 3. Kalkulátor těžby bitcoinů, který vám pomůže určit počet vytěžených altcoinů. Tento údaj bude v souladu s výkonem těžebních gadgetů ASIC, které máte.
 4. Pro lepší chlazení komponent můžete také použít přídavný ventilátor.
 5. Bitcoinová peněženka. Bude to peněženka, do které budete ukládat všechny mince, které byly vytěženy vaším nastavením.
 6. Jako účet pro těžbu fondu můžete také použít rozbředlý břeh.

Proces těžby je docela snadno pochopitelný a jakmile se s ním seznámíte, budete moci zahájit proces kdykoli budete chtít, jakmile budete mít nastavený hardware.

 1. První věcí, kterou musíte udělat, je připojit miniaplikaci ASIC miner k počítači.
 2. Poté můžete pomocí kalkulačky těžby bitcoinů vypočítat výnosy ve formě výsledků bitcoinů.
 3. Pokud nemáte účet pro těžbu fondu, zaregistrujte se k účtu proplachovacího fondu. Budete muset připojit ASIC miner k účtu těžby bazénu.
 4. Dalším krokem je nastavení konfigurace účtu těžby fondu. Tento krok obvykle vyžaduje adresu portu serveru a fondu.
 5. Poté budete muset spustit svůj software pro těžbu bitcoinů, jako je CGMiner nebo BFGMiner.
 6. Software vás poté požádá o zadání vašeho fondu adres, portu, uživatelského jména a hesla.
 7. Spusťte proces těžby a podle toho těžte bitcoiny.

Jak si vybrat nejlepší těžební hardware

Hash Rate

Hash rate označuje počet složitých výpočtů, které hardware může provést za každou sekundu. Hash rate je kritickým faktorem, protože vysoká hash rate zvyšuje šance na řešení složitých matematických výpočtů nezbytných pro výdělek bitcoinů jako odměnu.

V oblasti těžby bitcoinů budete hledat konkrétní řešení. S hashovými algoritmy podobné matematické problémy vždy poskytnou podobná řešení. Jsou však navrženy tak, aby fungovaly nepředvídatelně. Jediným nejlepším způsobem, jak získat správné řešení, je tedy vyzkoušet mnoho různých (náhodně). Kromě toho je třeba si uvědomit, že těžba je konkurenceschopná. Protože po všech požadavcích na transakce je vysílán do peer sítě. Takže miner, který to dostane hned, dostane odměnu. Z těchto důvodů je pro ziskovou těžbu zásadní vysoká hodnota hash.

Míra hašování se měří v megahashech, gigahashech nebo terahashech za sekundu. První těžařský hardware měl hashovací rychlost mezi 336 MH / s a ​​14 000 000 MH / s.

Spotřeba energie

Mějte na paměti, že těžba bitcoinů je investice. Vzhledem k tomu existují určité náklady, které budete muset nést, abyste udrželi proces těžby bitcoinů. Jednou z výdajů, které budete muset obstarat, jsou náklady na energii.

Čím silnější hardware používáte, tím více elektřiny byste měli očekávat. Před zakoupením těžařského hardwaru byste měli zvážit hodnocení spotřeby elektřiny ve wattech. Když to budete vědět, pomůže vám to vypočítat náklady na energii spotřebovanou jednotkou. Pomůže vám určit životaschopnost těžby bitcoinů pomocí uvedeného hardwaru. Pokud vaše výpočty odhadují, že výnosy z těžby BTC budou menší než z následných účtů za energii, pak se podnik neoplatí.

Pomocí čísel spotřeby energie a hash rate můžete určit, kolik hashů lze vytěžit z každého wattu elektřiny protékajícího těžebním hardwarem. Chcete-li provést tento výpočet, vydělte hodnotu hash wattovou spotřebou hardwaru.

Například pokud máte hashovací rychlost hardwaru 4500 MH / s a ​​vyžaduje přibližně 32 wattů energie, pak očekávejte, že těžební hardware vám poskytne přibližně 140 625 MH / s na každý watt elektřiny. Chcete-li vypočítat účet za elektřinu, který byste měli očekávat každý týden, měsíc nebo rok, využijte online kalkulačky energetické těžby bitcoinů.

Lze se divit, že stejné výpočty platí i při používání notebooku? No, dělají. Notebooky spotřebovávají energii a mají také hashovací rychlost. Podle výše uvedeného vzorce vypočítejte náklady na energii.

Cena

Cena těžařského hardwaru je také zásadní. Nezapomeňte, že většina levného těžebního hardwaru bude rake v několika bitcoinech. Drahý hardware pro těžbu bitcoinů je jedinečný, rychlý a efektivní. Chcete-li vydělat jmění v bitcoinové těžbě, buďte připraveni investovat. Snažte se při nákupu o hodnotu a kvalitu.

Jakmile máte představu o faktorech, které je třeba hledat, jak je uvedeno výše, začíná honba za nejlepším hardwarem pro těžbu bitcoinů. Abychom vám to usnadnili, již jsme splnili seznam nejlepších horníků. To vám pomůže určit nejlepší hardware pro bitcoinové těžby a zahájit těžbu bitcoinů sami.

Naši nejlepší 7 nejlepší ASIC horníci 2021

1. Bitmain Antminer S5

Bitmain Antminer S5Antminer S5 nemusí být nejnovější hardware pro těžbu bitcoinů (další modely jako S7 a S9 po něm přišly), ale stále se používá a jeho účinnost a funkce jsou příkladné.

Bitmain Antminer S5 je vybaven napájecím zdrojem označeným jako 115 voltů, který má přibližně 560 wattů. Díky nízké potřebě a spotřebě energie může malý zdroj napájení, podobný těm, které používají stolní počítače, pojmout Antminer S5.

Pokud jde o účinnost, jednotka produkuje přibližně 1 GH / s na každých 0,51 wattu spotřebovaného. Což znamená 0,51 J / GH. Ve srovnání se svým předchůdcem, S3, se účinnost S5 zlepšila. Všechny tyto integrované funkce z něj dělají nejvýkonnější bitcoinový miner na současném trhu.

Pokud jde o hmotnost, váha S5 váží 2,5 kg. Jeho snížená hmotnost je díky lehkému materiálu a skutečnosti, že je otevřená shora dolů. Nastavení není raketová věda a nevyžaduje žádné předchozí technické zkušenosti. Všechny tyto vlastnosti z něj dělají nejlepšího antminera na současném trhu.

ZAČNĚME S BITMAINOVÝM ANTMINEREM S5

2. Bitmain Antminer S7

Bitmain Antminer S7Bitmain Antminer S7 byl na trh uveden v roce 2015. Od té doby se stal jedním z nejpopulárnějších těžařů bitcoinového hardwaru a dominuje trhu díky nízké spotřebě energie ve srovnání s S5..

Napájecí jednotka doporučená pro použití S7 je 1600 Watt APW3. Tato napájecí jednotka je zdaleka jedna z nejlepších na trhu. Je přesně navržen pro těžbu bitcoinů.

Miner dokáže provozovat i ten nejsilnější těžební hardware – Antminer S9. K provozu však vyžaduje minimálně 205 voltů. Optimální spotřeba energie z něj dělá nejúčinnějšího bitcoin minera.

Účinnost S7 závisí na účinnosti použitého napájecího zdroje a okolní teplotě. Ale při pokojové teplotě asi 25 stupňů Celsia produkuje S7 asi 1300 wattů. V tomto okamžiku byste měli poznamenat, že každá generace Antmineru je téměř dvakrát tak efektivní ve srovnání s jeho předchůdcem.

Váží 7,5 libry a je vybaven odolným kovovým pouzdrem se zabudovaným systémem drážek a per. Protože je jednotka hlučná, není ideální mít ji doma. Navíc je nutné zajistit, abyste jej umístili do chladného prostředí, abyste zajistili, že při jeho dolování strávíte méně energie jeho ochlazováním.

ZAČNĚME S BITMAINOVÝM ANTMINEREM S7

3. Bitmain Antminer S9

Bitmain Antminer S9Bitmain Antminer S9 je v současné době nejlepší hardware pro těžbu bitcoinů na trhu. Vyznačuje se nejvyšší hashovací rychlostí kolem 14 TH / s a ​​je zdaleka nejúčinnějším dostupným těžebním hardwarem.

Tuto vysokou hashovací rychlost umožnily 3 desky s plošnými spoji s celkem 189 čipy. Za vše, co S9 nabízí, byste měli očekávat, že za to zaplatíte pěkný cent.

Antminer S9 lze efektivně používat s napájecím zdrojem Antminer 1600 Watt. Když už mluvíme o efektivitě, S9 je zejména nejúčinnějším dostupným těžebním hardwarem. Ačkoliv ve srovnání s S7 spotřebuje o 300 W více, je dvakrát efektivnější s přibližně 0,1 Jouly na Gigahash.

Jednotka má robustní design a váží 10,4 liber. Robustní design se hodí, když horník potřebuje uspořádat několik horníků na jednu polici. Pokud používáte S9, nejlépe ho máte v garáži nebo ve skladu. Produkovaný hluk je pro dům nesnesitelný.

ZAČNĚME S BITMAIN ANTMINER S9

4. Antminer T9

antminer-t9-recenzeT9 je dalším vynikajícím nejlepším bitcoinovým horníkem 2020 na seznamu. Je však třeba zdůraznit, že se mírně vztahuje na vyšší cenové rozpětí. Pokud jde o srovnání T9 s S9, horníci jsou rozděleni, což je lepší. Níže je uveden stručný přehled modelu T9, který umožní snadný výběr mezi těmito dvěma.

T9 spotřebuje asi 1450 wattů za přibližně 11,5 TH / s pro dávku 23. Má účinnost 0,126 J / GH. Pokud jde o tato čísla, S9 je lepší než T9. Ale než se rozhodnete, nezapomeňte, že kvalitní čipy v S9 byly o něco nižší kvality, což vede k jejich snížené stabilitě. T9 Miner má tento problém vyřešen.

T9 se také zúčastnil problému před auto-frekvencí, který převládal u minerů S9.

ZAČNĚME S ANTMINEREM T9

5. AvalonMiner 741

avalonminer 741 recenzePokud hledáte vynikajícího bitcoinového horníka za dostupnou cenu, je to právě pro vás. Tento produkt je nejnovějším přírůstkem do odvětví společnosti Canaan. Poskytuje dobrou hashovací rychlost kolem 7,3 TH / s a ​​je vybaven systémem chlazení vzduchem, který umožňuje, aby 88 čipů fungovalo skvěle jako jedna jednotka. Pomáhá také udržovat horník stále v chodu.

Jednotka má účinnost 0,16 J / GH. Toto hodnocení účinnosti je mnohem lepší ve srovnání se všemi ostatními produkty v jeho cenovém rozpětí.

ZAČNĚTE S AVALON MINEREM 741 / su_button] ZAČNĚTE S ANTMINEREM L3

7. Bitmain Antminer D3

Bitmain Antminer D3Tento těžební hardware byl uveden na trh v roce 2018. Když už mluvíme o Dash ASIC minerech, musíte zmínit Antminer D3, protože patří mezi nejlepší.

Většina těžařů používá tento hardware k prvnímu těžbě mincí, které později převádějí na bitcoiny a vytvářejí při tom obrovské zisky. Antminer D3 poskytuje hashovací rychlost 15 GH / s a ​​spotřebuje přibližně 1200 Wattů.

Celkově měří 320 x 130 x 190 mm, což umožňuje mít čisté uspořádání při současném provozu více horníků.

ZAČNĚME S BITMAINOVÝM ANTMINEREM D3

Jak společnost ASIC Miner změnila svět těžby kryptoměn

Když byla myšlenka bitcoinu a těžby bitcoinů stále nová, vše, co jste potřebovali, bylo normální PC s normálním CPU a GPU pro zahájení těžby. Když se však tento nápad stal popularizovaným, tradiční zařízení nemohlo získat požadovanou hashovací rychlost. To je, když začal být pokrok. Bylo předem známo, že když poptávka po bitcoinech poroste, bude potřeba vyvinout lepší hardware, aby držel krok s poptávkou.

Když se tradiční CPU ukázalo jako neúčinné, do systému bylo přidáno GPU. To udržovalo hashovací rychlost na chvíli nahoře. Exponenciální růst poptávky však znamenal potřebu lepšího hardwaru, který by udržel krok s trhem.

To je, když se GPU staly pokročilejšími a jejich hromady se začaly používat k získání vyšší hodnoty hash. Náklady na elektřinu však začaly raketově stoupat po obloze a těžba mincí na hromádkách GPU také přestala být proveditelná.

Jakmile se počet horníků zvýší, dojde k poklesu hashovací rychlosti, pokud používáte stejné zařízení. Tehdy vznikla potřeba lepší technologie a vznikly čipy ASIC.

Jak už víme docela dobře, čipy ASIC jsou navrženy pouze pro těžbu a ve srovnání s GPU jsou docela efektivní a produkují vyšší hashovací rychlost při nižší spotřebě elektřiny. Tato specializovaná technologie dokázala zázraky a společnosti a jednotlivci z celého světa založili vlastní těžební farmy poté, co vyšly čipy ASIC.

Protože tato technologie byla vyvinuta pouze za účelem těžby a nelze ji použít nikde jinde, náklady musí nést pouze zákazníci těžby. To je důvod, proč někteří z nejlepších ASIC horníků na světě mohou každý měsíc stát tisíce dolarů.

Když jsou horníci ASIC v práci, vzniká poměrně velké množství tepla. To je jeden z jediných důvodů, proč mnoho společností na světě jen těžko hledá vhodné místo pro založení svých těžebních farem. Existuje obrovský požadavek na prostor pro umístění veškerého vybavení a elektřina musí být také levná. Hodně místa zabírají ventilátory, které slouží k ochlazení zařízení.

Na druhou stranu existují některé společnosti, které s tímto uspořádáním nemají žádné potíže a založily obrovské těžební farmy. To vedlo k těžbě bitcoinů a ověření blockchainu, který se stal více centralizovaným procesem, protože většinu těžby provádí těchto několik společností.

Můžeme těžit bez ASIC horníků? ANO!

I když všichni na celém světě doporučují, abyste investovali do ASIC horníka, existuje několik dalších způsobů, jak můžete těžit bitcoiny a další altcoiny. Tyto zahrnují:

 • Těžařské fondy: Jedná se o proces spolupráce s ostatními ve fondu a kombinování výpočetní síly všech za účelem vytvoření bloku. Odměny v tomto bloku jsou poté sdíleny mezi všemi členy fondu propagující výpočetní výkon, kterým přispěli.
 • USB Miners: Toto je jeden z nejjednodušších způsobů těžby; jediné, co musíte udělat, je připojit USB Miner k počítači. Je to však docela neefektivní a obvykle se to považuje za ztrátu času a peněz.
 • CPU: Bude to jeden z nejjednodušších způsobů těžby; jediným požadavkem je CPU se silným procesorem. Před deseti lety to mělo být plodné, ale nyní to nepřinese žádný výsledek.

Výběr nejlepšího ASIC Mineru: Jaká je vaše volba?

Rozhodnutí, zda těžit bitcoiny, je na vás. Pokud však potřebujete nejlepší těžební hardware, aby byl váš těžební podnik ziskový, výše jsou uvedeny některé z nejlepších asických těžařů, které byste měli zvážit. Než si vyberete nejlepšího asického horníka, nezapomeňte zvážit faktory, které jsme uvedli výše.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me