Nejlepší bitcoinové stolní peněženky pro Mac, Windows a Linux 2021

počítačDoména kryptoměn zaznamenala v posledních několika letech obrovský skok. V rozpětí minulého desetiletí jsme zaznamenali rychlý vzestup a pokles a následný vzestup bitcoinu, který dále způsobil jevy, kterými se dnes kryptoměny zdají. Zdá se, že od investic po těžbu zanechali stopu téměř všude. I když původně začínali jako alternativní prostředek k ukládání peněz, dnes tvoří statný podíl na největších světových finančních trzích. Průmysl se také zdánlivě stal tak velkým a vlivným a sám o sobě způsobil vznik určitých trhů a malých průmyslových odvětví, z nichž se zdá, že dělají dobrý obchod a sklízejí značné zisky.

Těžařský průmysl například vyžadoval vytvoření trhu pro těžební soupravy. Tyto soupravy mají vysokou energetickou a provozní náročnost a jsou funkční a vyžadují vysoké náklady na energii a účty za energii. Pokud je však těžba kryptoměn prováděna uvážlivě a efektivně, má potenciál stát se pro uživatele extrémně výnosným obchodem a přinést větší než očekávané zisky v podobě kryptoměn. Není proto žádným překvapením, že těžební průmysl vzkvétá, a neustálé inovace a pokroky v oblasti těžebních plošin zajistily, že těžba sama o sobě jako činnost vždy zůstane pro lidi zapojené do ní zisková.

Podobně se zdá, že dalším odvětvím, které, jak se zdá, vzniklo kvůli kryptoměnám a jejich popularitě, je odvětví bitcoinových peněženek. Kdykoli přemýšlíte o těžbě, ve většině účtů přemýšlíte, jak je získat nebo koupit z různých kanálů. Zatímco někteří dávají přednost jednoduše za ně platit na určitých obchodních platformách, jiní si myslí, že těžba mincí je lepší volbou. Bez ohledu na to, jakým prostředkem je získáváte, zůstává jedna skutečnost běžná. Musíte hledat místo, kde je uložíte a které nezanechá kámen na kameni, pokud jde o zajištění jejich bezpečnosti. Držení kryptoměn se neomezuje jen na nalezení místa, kde je hromadit najednou, ale ve skutečnosti zahrnuje hledání média, které se snaží dodržovat všechny standardy kvality a zabezpečení, které jsou rozhodující pro zachování důvěrnosti vašich mincí a bezpečnost.

Naštěstí nemusíme hledat daleko, protože peněženky na kryptoměny jsou tu, aby vám udržely den. Tyto peněženky, speciálně navržené pro uložení kryptoměn, jsou rychlé, snadné a bezpečné. Kromě toho, že nám poskytují snadnou platformu pro ukládání všech druhů kryptoměn, jsou také plně odpovědné za udržování jejich bezpečnosti. Jakmile uložíte část svých mincí do peněženky, používají nejrůznější brány firewall a bezpečnostní protokoly, aby je ochránily před jakýmikoli externími pokusy o sabotáž. Navíc, pokud stále máte pochybnosti o tom, zda to stačí, můžete se kdykoli rozhodnout pro offline peněženku, která zůstane vždy odpojená od internetu, čímž automaticky chrání vaše mince před vnějšími útoky.

Nyní, když jsme prošli základními vstupy a výstupy podnikání v oblasti kryptoměn, je čas přejít k jádru věci, což je recenze některých z nejúžasnějších desktopových peněženek pro bitcoiny, které pravděpodobně najdete v dnes na trhu. Pokračovali jsme a provedli jsme průzkum, abyste nemuseli. Pokud se těšíte na zahájení podnikání v kryptoměnách, budete pravděpodobně potřebovat dobře fungující, ale bezpečnou peněženku, která se postará o všechny vaše požadavky na úložiště. Díky velkému množství modelů dostupných na dnešním trhu se kupující musí zmást při hledání správného přizpůsobení podle svých potřeb. Pokud se potýkáte s podobným problémem, čtěte dále, protože zde jsme sestavili seznam nejlépe navržených a implementovaných desktopových peněženek pro bitcoiny, které se kdy dostaly na trh.

Bitcoinové peněženky pro stolní počítače

Stolní peněženky jsou skvělé v tom smyslu, že jsou zcela bezproblémové a směšně snadné. Pro každého, kdo musí provádět platby v bitcoinech nebo provádět bitcoinové transakce často, jsou stolní peněženky tou správnou cestou. Díky svému hladkému rozhraní a plynulým navigačním systémům vytvářejí docela skvělý uživatelský zážitek a fantastické služby. Zatímco hardwarové peněženky vyžadují, abyste fyzické zařízení nosili neustále s sebou, pro případ, že byste jej chtěli použít, stolní peněženky nic takového nepožadují a lze je použít kdekoli a kdykoli.

Než budeme pokračovat, je třeba mít na paměti jednu úvahu. I když jsou peněženky pro stolní počítače skvělé, stále mají přidanou odpovědnost za to, že jsou zranitelné vůči vnějším útokům nebo kybernetickým krádežím. Jelikož jsou neustále připojeni k internetu, jsou extrémně náchylní ke škodlivým pokusům hackerů nebo nechtěným vniknutím do vašeho účtu. Na druhou stranu hardwarové peněženky, i když o něco méně uspokojivé, pokud jde o uživatelskou zkušenost, dokáží udržet vaše prostředky extrémně bezpečné za řadou bezpečnostních protokolů a bran firewall. Zdá se, že fungují lépe, pokud jde o bezpečnost, jednoduše proto, že nemusí být připojeni k internetu, což jim dává automatickou imunitu proti pokusům o hackerství a kybernetickým krádeži.

Top 5 nejlepších bitcoinových desktopových peněženek 2021

1. Elektrum

Electrum je pravděpodobně nejoblíbenější stolní bitcoinová peněženka na trhu právě teď. Má pokročilé funkce, intuitivní rozhraní a velké odhodlání dosáhnout spokojenosti zákazníků. Hlavním prodejním bodem této úspěšné peněženky je, že je neuvěřitelně snadné ji používat a snadno ji mohou obsluhovat i ti, kteří jsou v kryptoměnách a bitcoinových investicích úplně noví..

Některé pokročilé funkce, které najdete v této jednotce, jsou chladírenský sklad a TOR, které zřídka najdete v jiných stolních peněženkách.

Vytvořeno v prosinci 2011, víte, že značka je dobrá, když už existuje tak dlouho. Electrum se prodává jako lehká peněženka a je flexibilní v tom smyslu, že jej lze snadno provozovat na počítačích Mac, Windows a dokonce i Linux. Nyní musí stolní nebo softwarové peněženky často pracovat v tandemu s hardwarovými peněženkami, aby byl uživatel spokojený, a stolní peněženka Electrum vám to umožní. Podporuje integrace s Trezor, Ledger Nano a HW1. Navíc získáte přístup k zabezpečenému a bezpečnému chladírenskému úložišti přes počítač offline a dokonce si můžete užít decentralizované ověřování prostřednictvím SPV..

  • Electrum: Zabezpečení

Electrum můžete použít buď jako horkou peněženku, která je náhodou připojená k internetu po celou dobu, nebo jako chladírenský sklad, který zůstává odpojený a udržuje vaše mince v bezpečí před kybernetickými krádežemi. Bez ohledu na to, jaká je konfigurace vaší peněženky, budete vždy muset vygenerovat 12-slovní seed nebo passkey, abyste měli přístup k vašim finančním prostředkům a mohli provádět základní funkce, jako je zálohování dat a obnovení celé peněženky spolu s jejími klíči.

Pokud svou peněženku provozujete v režimu chladicího úložiště, bude nutné semeno vygenerovat v offline počítačovém systému, který lze financovat, a poté si jej uživatel poznamenat pro budoucí použití. Pomocí seedu je následně vytvořen hlavní veřejný klíč a dále importován do samostatné verze Electrum nainstalované ve vašem obecném počítačovém systému.

Všechna tato opatření vám umožňují snadno kontrolovat zůstatek v peněžence, přijímat nebo odesílat platby a dokonce vytvářet nové adresy, aniž by hrozilo, že vám budou peníze odcizeny z počítače. Všechny transakce musí být podepsány v počítači offline, aby byla zajištěna maximální bezpečnost.

Co se týče bezpečnostních klíčů, všechny jsou soukromé a nikdy neopustí váš počítačový systém, takže není absolutně žádná šance na jejich odcizení.

  • Electrum: Ochrana osobních údajů

Způsob, jakým Electrum funguje, je ten, že využívá servery vytvořené samotnými uživateli za účelem získání informací o zůstatku a transakcích. Vzhledem k tomu, že tyto servery jsou většinou náhodné, nemají žádný způsob, jak znát vaše osobní údaje, jako je vaše jméno, ale mají přístup k vaší IP adrese, zůstatku nebo dokonce adrese peněženky..

Proxy služby, jako je Tor, účinně chrání vaši IP adresu před externími službami, jako jsou servery zaměstnané společností Electrum. Existuje však určité omezení. Tor nemůže zabránit serveru, aby věděl, že seznam adres patří do singulární entity. Zatímco některé servery výslovně uvádějí, že v praxi nepoužívají nebo neukládají ani neprotokolují vaše osobní údaje, je ve skutečnosti nemožné určit přesnost prohlášení, aniž byste sami vytvořili server Electrum..

Protože Electrum tvrdí, že je peněženka HD, ve skutečnosti vytváří nové adresy pro každou novou transakci a za žádných okolností znovu nepoužívá staré adresy. To působí jako skvělý odstrašující prostředek proti špionážním technikám a pokusům o vaše prostředky a platby.

Podle zprávy Open Bitcoin Privacy Project z jara 2015 získalo Electrum skóre 46 ze 100.

2. Multibit

Multibit je desktopová peněženka pro bitcoiny, která se používá již nějakou dobu. Dodává se s dobrou řadou funkcí a je rychlý i lehký. Jednou z hlavních nevýhod této služby je však to, že již není vyvíjena a byla samotnými vývojáři zcela opuštěna. To způsobilo hlavní překážku pro jinak dobře fungující peněženku a prakticky to zastavilo prodej a zisky. Doporučujeme uživatelům, aby nechodili na Multibit, dokud a dokud nebude tento problém vyřešen, a místo toho se rozhodnou pro Electrum. Pro ty uživatele, kteří si peněženku již koupili nebo ji již používají, čtěte dále.

Multibit, který provozuje společnost KeepKey, což je samo o sobě skvělá hardwarová peněženka, funguje pouze jako desktopová peněženka pro bitcoiny. Bylo spuštěno v roce 2011 a tak si užilo dobrý a relativně úspěšný běh. Je to jedna z nejstarších bitcoinových peněženek, která se stále používá, a proto přichází s mnoha zkušenostmi a roky neustálých aktualizací. Primárními funkcemi pro MultiBit, které přitahují zákazníky, je skutečnost, že značka, která je s ní spojená, je vysoce uznávaná a zdrojový kód programu je přístupný veřejnosti, což znamená, že kdokoli se může přihlásit na své webové stránky a zkontrolovat jejich zdrojový kód nebo dokonce navrhnout vylepšení.

Snadné použití je navíc dalším parametrem, ve kterém Multibit vyniká. Proces odesílání nebo přijímání plateb a vytváření účtu byl velmi zjednodušený a přináší skvělé uživatelské prostředí.

  • MultiBit: Jak používat

Prvním krokem, jak začít skutečně používat Multibit, je přihlásit se na oficiální web Multibit a stáhnout si peněženku do vašeho systému. Jakmile to uděláte, musíte program nainstalovat do počítače. Pokyny k tomu se mohou u jednotlivých systémů lišit. Ale jakmile to dokončíte a dvojitým kliknutím na ikonu aplikace ji spustíte, zobrazí se výzva s výzvou k výběru jazyka rozhraní.

Dále si musíte vybrat typ peněženky. Jakmile zkontrolujete všechny možnosti a zvážíte výhody a nevýhody každé z nich, proveďte výběr a klikněte na další tlačítko. Pokračujte ve čtení pokynů, které se objevují na obrazovce. V jednom okamžiku budete muset vybrat operaci, která odpovídá vytvoření nové peněženky, a budete k ní přesměrováni.

Dále budete také muset dokončit cíl zálohy vaší peněženky v systému. Ujistěte se, že to děláte na vysoce zabezpečeném, ale přístupném místě, protože zálohování peněženky se ukáže jako velmi důležité v případě nějaké nehody nebo nouzové situace. Tyto zálohy jsou odpovědné za ochranu vašich plateb a kontaktů v případě poškození nebo krádeže počítače, jak je vysvětleno v samotném průvodci instalací.

Jakmile dokončíte výběr zabezpečeného místa, posunete se dále a nakonec vytvoříte frázi pro obnovení peněženky. Tato fráze je podobná bezpečnostní otázce, která vstoupí do hry, kdykoli někdo ztratí heslo ke svému účtu nebo se z nějakého jiného důvodu nemůže k účtu přihlásit. S touto frází obnovy je třeba zacházet s maximální opatrností. Snažte se to sdílet s nikým jiným než s lidmi, kterým nejvíce důvěřujete, a také si je pečlivě zapište na kousek papíru, pokud na ně náhodou zapomenete. Nedoporučujeme ukládat frázi na digitální nebo elektronické zařízení, protože ty lze v dnešní době snadno hacknout nebo rozbít. Jakmile znovu zadáte frázi pro obnovení peněženky a datové razítko, potvrdíte zálohu peněženky.

Jakmile to všechno zvládnete, mělo by se vám v dialogovém okně aplikace zobrazit znak „ověřeno“, který se obvykle zobrazuje na levé straně nad a nad tlačítkem pro opuštění. V případě absence tohoto tlačítka možná budete chtít znovu projít procesem ověření, protože to znamená, že jste při zadávání slov udělali nějakou chybu.

Dalším krokem je vytvoření hesla pro váš účet. To je zásadní, protože co když váš počítač začne používat někdo jiný? Nechtěli byste, aby se ten druhý podíval na váš zůstatek v kryptoměně nebo odesílal a přijímal prostředky z vašeho účtu, a proto svůj účet zabezpečíte heslem, takže i když váš počítač používá někdo jiný, vyhraje Nelze se dostat do vašeho účtu Multibit. Nyní znovu zadejte heslo a jakmile to uděláte, peněženka se odemkne.

  • Multibit: Cesta kolem

Nyní, když je nastavení peněženky dokončeno, můžete funkce prozkoumat a vyzkoušet. V levém horním rohu se zobrazuje zůstatek, zatímco na levé straně je panel se seznamem možností plateb. Na kartě platby můžete snadno zobrazit všechny své transakce, ať už jde o odesílání nebo přijímání finančních prostředků. Na stejném postranním panelu najdete možnost Odeslat / Požádat, která se zjevně používá ke skutečnému provedení nebo žádosti o platbu. Jakmile kliknete na odeslat, zjistíte, že jste přesměrováni do jiného vyskakovacího pole, které vás poté požádá o uvedení příjemce, kterému potřebujete poslat mince, a také částku. Služba požadavků funguje téměř podobným způsobem. K dispozici je také přidaná možnost volby metody QR kódu a můžete si skutečně zobrazit QR kód své vlastní adresy kliknutím na anotované tlačítko na kartě požadavku.

  • Multibit: Přidávání fondů

Přidávání prostředků je u Multibitu docela jednoduché a nevyžaduje žádné složité znalosti. Ve skutečnosti se Multibit nyní integroval do Gildery, což znamená, že je nyní možné skutečně koupit bitcoiny ze samotné peněženky. To je samo o sobě skvělá funkce, kterou v jiných bitcoinových desktopových peněženkách snadno nenajdete.

Pokud však Gildera není váš šálek čaje nebo existuje nějaká jiná služba, kterou upřednostňujete, můžete ji kdykoli použít k outsourcingu bitcoinů na Multibit. Několik příkladů takových služeb výměny bitcoinů je Coinbase, která funguje v USA, Kanadě, Evropě, Singapuru a Velké Británii, Bitstamp, který funguje jako licencovaná a regulovaná burza se sídlem v Evropě a ve světě, což je web specializující se na prodej bitcoinů.

  • Multibit: Poplatek

Multibit vám za provedení plateb účtuje malý poplatek. Tento poplatek však ve skutečnosti nejde do samotné peněženky Multibit, ale ve skutečnosti je to poplatek účtovaný sítí bitcoinů. Neexistuje žádná přesná pevná částka poplatku, který nakonec zaplatíte síti, ale ve skutečnosti jde o proměnnou, která většinou závisí na tom, v kterou denní dobu provádíte platbu a kolik peněz se chystáte poslat.

I když se jednalo o dvě hlavní možnosti, pokud jde o bitcoinové desktopové peněženky, jsou k dispozici další stejně robustní a schopné alternativy, které by pro vás mohly být ziskovější a výhodnější. Výběr stolní peněženky je riskantní záležitost, protože pokud před nákupem nezohledníte své vlastní požadavky a potřeby a jednoduše si koupíte peněženku, která je podle hodnocení trhu nejlepší, existuje šance, že možná nebudete získejte nejlepší hodnotu za své peníze nebo nejlepší služby, jaké jste mohli obdržet. Abyste se vyhnuli takovým nástrahám a běžným chybám, je nejlepší si přečíst trochu informace o těchto různých modelech a poté vybrat ten, který vám bude nejlépe vyhovovat..

3. Atomová peněženka

Atomový je multi-peněženka s nevazebními bitcoiny, která vám umožní spravovat v aplikaci více než 500 dalších mincí a žetonů. Kryptoměny můžete nakupovat, zabezpečovat a směňovat v hladkém dobře chráněném rozhraní. Vaše soukromé klíče jsou generovány z mnemotechnické pomůcky. Zabezpečení vašich finančních prostředků je zcela ve vašich rukou.

Všechny hlavní OS podporovány

Verze Atomic Wallet pro Windows, macOS, Linux a Android jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách. Verze pro iOS má být vydána ve 4. čtvrtletí roku 2021.

Anonymita a bezpečnost

Protože Atomic Wallet neshromažďuje žádné osobní údaje svých uživatelů, jste jediný, kdo má plný přístup k vašim finančním prostředkům. Nastaveným heslem a 12slovnou mnemotechnickou frází je vaše soukromí dobře chráněno. 

Více měn

Atomic Wallet v současné době pracuje s více než 500 mincemi a žetony. Uživatelé mohou a spravují je zcela bezpečným způsobem, směňují a kupují kryptoměny prostřednictvím vestavěných služeb poskytovaných společnostmi Simplex, Changelly, Shapeshift a ChangeNOW. V Atomicu navíc můžete během několika sekund přidat jakýkoli token ERC20.

Nulové poplatky

Instalace atomové peněženky nebo vygenerování jedinečné adresy peněženky vám nic neúčtuje. Měli byste platit pouze požadované síťové poplatky (např. Při směňování kryptoměny). 

Možnost okamžité výměny a nákupu krypto

Atomic Wallet vám umožňuje vyměnit 60 kryptoměn. Službu využívají Shapeshift, Changelly a Changenow.

Integrovaná možnost nákupu, založená na Simplexu, vám umožní koupit kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash a LTC vaší bankovní kartou během několika sekund. 

24/7 podpora

Atomic Wallet se stará o své uživatele. Pracovníci podpory pracují nepřetržitě a jsou vždy připraveni pomoci v případě, že se něco pokazí.

ZAČNĚTE S ATOMOVOU PENĚŽENKOU

4. Bitcoinová zbrojnice

Bitcoinová zbrojnice je další docela stará desktopová peněženka, která se používá již dlouhou dobu a funguje docela dobře pro všechny desktopové platformy. Nezáleží na tom, zda používáte systém Windows, Mac nebo Linux, protože platforma Bitcoin Armory běží hladce na všech třech z nich. Staří časovače, které nyní dobře rozumějí peněžence, jsou skutečně schopné používat tuto zkušenou jednotku jako chladírenský sklad, což dává jejich mincím automatickou imunitu před hackery nebo krádežemi v důsledku odpojení od internetu. Osvědčená povaha této peněženky z ní dělá slušnou volbu pro určité zákazníky a bude tomu tak i v budoucnu.

5. Bitcoinové jádro

Bitcoinové jádro je bitcoinová peněženka s plným uzlem. Plný uzel bitcoinu je program, který plně kontroluje a ověřuje transakce a bloky z blockchainu. Jednoduše řečeno to znamená, že Bitcoin Core v podstatě stáhne celý blockchain do vašeho systému, což z něj dělá těžší aplikaci pro provoz a provoz. Jelikož je ve své podstatě poněkud komplikovaná ve srovnání s jinými peněženkami na plochu patřícími do stejné kategorie, nastavení trvá mnohem déle a vyžaduje trpělivost uživatele. Jakmile je však vše nastaveno a hotovo, funguje jako nejsoukromější bitcoinová peněženka na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me