Recenze BC Vault: Je to nejbezpečnější hardwarová peněženka?

Díky rostoucímu počtu burz, prodejců a bankomatů nebyl nákup kryptoměn nikdy jednodušší. Když jsem poprvé slyšel o bitcoinech, kryptoměnový průmysl se nevyvinul. Rychlý posun do roku 2019 a moje možnosti výběru mezi všemi altcoiny a úložnými zařízeními se zdají neomezené.

Když mluvíme o úložišti, osobně doporučuji hardwarové peněženky. V předchozích zápisech jsem vysvětlil, proč jim dávám přednost před horkými peněženkami. V dnešní recenzi se blíže podívám na hardwarovou peněženku BC Vault, která inzeruje jako nejbezpečnější peněženka pro kryptoměny – nebo trezoru, jak jej nazývají tvůrci.

ZAČNĚTE S PENĚŽENKOU BC VAULT!

Recenze BC Vault: Vše, co potřebujete vědět

1. Design

Jednou z prvních nápadných věcí na peněžence BC Vault je, že má velmi dobrou kvalitu sestavení. Balení je zjevné, že nedochází k neoprávněné manipulaci, takže je nemožné proniknout do zařízení, aniž by došlo k znatelnému poškození. Elegantní design s velkým displejem a D-padem dává zařízení prvotřídní pocit.

BC Vault design

Jeho velikost je docela osvěžující – není zbytečně malá, aby komplikovala použití, a přesto je dostatečně malá, aby byla stejně praktická jako každá kreditní karta. I když to nemusí být skutečný trezor, určitě vzbuzuje větší důvěru než některá jiná křehce vypadající chladicí zařízení.

2. Uživatelská zkušenost

BC Vault se připojuje k online zařízení pomocí reverzibilního kabelu USB typu C. V rámci nastavení zvolíte globální heslo pro nativní aplikaci nainstalovanou na připojeném zařízení a globální PIN pro trezor. Hlavní vlastností, která odlišuje BC Vault od ostatních chladírenských zařízení, je způsob generování peněženek. S integrovaným gyroskopem zařízení generuje náhodné klíče, když s ním zatřesete.

Můžete vytvořit více než 2 000 nezávislých peněženek a každou z nich uzamknout samostatným heslem a PIN kódem peněženky. Zní to trochu komplikovaně nebo přehnaně, ale tato volitelnost se osvědčila, pokud si více lidí přeje sdílet jeden trezor, aby snížilo své náklady. Pokud znáte důvěryhodné lidi, kteří také dlouhodobě drží krypto, můžete všichni sdílet globální přihlašovací údaje a nechat si zašifrovat vlastní peněženky pomocí soukromých hesel a PINů.

BC Vault podporuje všechny hlavní kryptoměny a všechny tokeny ERC-20. V době psaní je to jediná peněženka s více měnami, kde můžete ukládat mince a žetony na jednom zařízení a pomocí jediné aplikace je přenášet. Nativní podpora je velkou výhodou pro ty, kteří se v současné době stále spoléhají na různé poskytovatele peněženek a aplikace třetích stran.

BC Vault uživatelské zkušenosti

Každá BTC peněženka v BC Vault podporuje bezproblémové používání adres SegWit a Legacy, zatímco peněženky BCH podporují Legacy a nový formát adresy Cashaddr.

přenos pomocí BC Vault

Nastavení peněženky, zadávání hesla, navigace v nabídkách a potvrzení transakcí je snadné díky velkému displeji a D-padu, díky nimž je vault praktickým platebním zařízením, neomezeným na dlouhodobé používání úložiště. Každé zařízení, které se vejde na celou přijímací adresu na obrazovce, dosahuje vysoké úrovně zabezpečení a díky BC Vault máte po ruce také další cenné informace o transakcích, například upozornění na vysoké poplatky. To je docela důležité, pokud se zamyslíte nad příběhy jako ten před 2 měsíci, kdy uživatel omylem utratil 2730 ETH za poplatky.

Trezor lze denně používat i pro další funkce. S generátorem náhodných čísel můžete vytvářet nejen peněženky, ale také tokeny U2F. U2F nebo dvoufaktorové ověřování je nezbytnou vrstvou zabezpečení pro jakýkoli online účet, od e-mailových účtů a účtů sociálních médií až po burzy. Generátor čísel není citlivý na žádný malware, takže BC Vault je bezpečnější alternativou k aplikacím autentizátoru nainstalovaným na online zařízeních.

3. Zabezpečení

Mottem společnosti REAL Security Inc. je: „Peněženky jsou za kapesné a trezory jsou pro úschovu“. Jejich BC Vault se zdá být bezpečným útočištěm pro kryptoměny. Soukromé klíče jsou uloženy v zabezpečeném čipu FRAM, který dokáže zachovat neporušená data po více než dvě generace. FRAM je neporovnatelně rychlejší než NAND Flash, který používají ostatní hardwarové peněženky, a vydrží více cyklů čtení / zápisu.

Pokud jde o úložiště na jakémkoli zařízení (i když se tomu říká úložiště), spoléhání se na jediné úložné médium nikdy není chytrý tah. Obrovskou výhodou BC Vault je, že ve výchozím nastavení můžete zálohovat šifrované peněženky. Jakoukoli peněženku zašifrovanou heslem a PIN kódem lze zálohovat na kartu microSD nebo na papír jako QR kód.

Zabezpečení BC Vault

Peněženky Trezor, Ledger nebo Keepkey používají k obnovení dat standard BIP39 nebo BIP44 (úvodní frázní slova), a protože přijímaná slova nejsou šifrována, musíte je někde uchovat. Ale s BC Vault můžete šifrovat peněženky pomocí vlastních hesel a obnovit své záložní verze pomocí hesel, která znáte.

Pokud se bojíte, že na ně můžete zapomenout, stále můžete vytvářet nezašifrované verze záloh, ale tyto zálohy si nechte na bezpečném místě, protože nebudou chráněny heslem. Pohodlně je v balení již zahrnuta jedna 1GB microSD karta.

Jak bylo zmíněno na začátku mé recenze, peněženky BC Vault jsou generovány náhodně. Každý soukromý klíč je jedinečný a anonymní, nikdy není založen ani propojen s jinou peněženkou na stejném zařízení nebo s jedním semenem BIP39 / 44, takže pokud dojde k hacknutí jakékoli peněženky, ostatní zůstanou v bezpečí. Peněženky lze jednotlivě zálohovat a uzamknout pomocí jedinečného hesla a PIN kódu.

Spolu s globálními přihlašovacími údaji to umožňuje chránit každou peněženku až 4 různými kódy. Pokud jsou globální hesla a jednotlivá hesla / PIN peněženky distribuována mezi několik lidí, lze trezor použít jako jakýsi konceptuální peněženku MultiSig.

Když mluvíme o téměř jakékoli funkci nebo výhodě BC Vault, všechny jsou v zásadě spojeny s bezpečností. I když se velký displej jeví jako praktická funkce, souvisí primárně s bezpečností. Varování před útokem typu man-in-the-middle je vždy v pořádku, takže je důležité si před odesláním prohlédnout všechny informace o transakcích na obrazovce.

4. Ceny

Peněženka se v současné době prodává za 131 EUR a mezi dostupnými hardwarovými peněženkami se nelíbí jako nejlevnější. Je však třeba zdůraznit, že BC Vault nabízí několik funkcí, které ostatní nemají, a vypadá jako nejbezpečnější zařízení, které je v současné době na trhu. Nejnovější Trezor Model T (se srovnatelně velkou obrazovkou) se prodává za 229 EUR společně s Cryptosteel, což je další ocelová záloha pro nezašifrované obnovené semeno.

BC Vault ve výchozím nastavení umožňuje šifrované zálohy, takže se prodává za nižší cenu bez skrytých nákladů, všechny funkce v jednom zařízení. Ledger Nano X vás bude stát 119 EUR, nejsou zahrnuty žádné šifrované zálohy ani velký displej. Pokud se používá jako bezpečné platební zařízení na denní bázi a současně spolehlivé dlouhodobé úložné zařízení, zdá se cena BC Vault pro zajištění vašich investic více než rozumná.

ZAČNĚTE S PENĚŽENKOU BC VAULT!

BC Vault: Předefinování hardwarových peněženek?

BC Vault je nová hardwarová peněženka, která přináší spoustu skvělých funkcí, které první generaci chybí. Díky nativní podpoře mnoha kryptoměn a špičkovému zabezpečení je toto chladicí a platební zařízení ideální jak pro dlouhodobé skladování, tak pro každodenní krypto transakce..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me