Srovnání hardwarových peněženek: BC Vault Vs Ledger Nano Vs Trezor Vs Keepkey

Trh s kryptoměnou je jako horská dráha. Pokud čekáte na celou jízdu a nechcete riskovat obchodování, nejlepším způsobem, jak maximalizovat zisky, je dlouhodobé ukládání kryptoměny, aka hodl.

Když uvažujete o dlouhodobém skladování, hardwarová peněženka je nejoptimálnějším řešením, jak udržet kryptoměny v bezpečí a nevystavovat své investice online hrozbám. Ledger Nano S a Trezor jsou průkopníky mezi chladírenskými zařízeními a jejich třetím silným soutěžícím je společnost Keepkey.

Nedávno však byl na kryptotrh uveden nový produkt, BC Vault, který se chlubí jako nejbezpečnější a nejpraktičtější kryptografická hardwarová peněženka, která je v současné době k dispozici. Pojďme si tedy porovnat některé klíčové vlastnosti čtyř nejpopulárnějších zařízení a podívat se, jak vypadá budoucnost chladírenského úložiště.

BC Vault vs. Ledger vs. Trezor vs. Keepkey: Který je nejlepší?

1. BC Vault

Na první pohled se BC Vault cítí větší než jiné peněženky. Zařízení však není opravdu objemné a snadno se vejde do kapsy. Má velkou obrazovku OLED, která zobrazuje všechny důležité informace o transakcích současně, včetně úplné adresy vkladu a částky, což je zásadní pro minimalizaci rizika útoku typu man-in-the-middle. To, co se mi na BC Vault obzvlášť líbí, je D-pad, který usnadňuje používání zařízení než peněženky Ledger nebo Trezor.

Porovnání trezoru BCZařízení a jeho aplikace mají nativní podporu všech tokenů ERC20 (kolem 190 000) a velké množství kryptoměn, nejpopulárnější jsou Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Dash a mnoho dalších. Můžete spravovat více měn na jednom zařízení v rámci jedné aplikace, což je nejen mnohem praktičtější, ale také bezpečnější než používání jiných online služeb.  

Nejunikátnější věcí v aplikaci Vault je, že generuje nezávislé anonymní peněženky náhodným zatřesením zařízením. Konkurenční hardwarová zařízení mají matematicky propojené peněženky, které jsou všechny připojeny k semenu pro obnovení, takže pokud se někdo naučí semeno, má přístup ke všem ostatním peněženkám.

Peněženky BC Vault jsou nedeterministické – můžete je šifrovat a zálohovat jednotlivě – takže pokud dojde k ohrožení kterékoli z vašich peněženek, nikdy to nepovede k jiné peněžence uložené v úložišti. Šifrování je největší silou, která ostatním hardwarovým peněženkám chybí. Kromě globálního hesla a PIN pro BC Vault lze každou peněženku zašifrovat pomocí dalšího hesla a PIN a zálohovat na kartu microSD nebo na papír jako QR kód.

Zálohy jsou ve výchozím nastavení šifrovány pomocí vašich hesel / PINů, ale své peněženky můžete zálohovat také nezašifrované (nedoporučuje se!). Ledger, Trezor a KeepKey používají k obnovení peněženek osivo BIP39 / 44. Semenné fráze nejsou šifrované, takže je musíte uložit někam na bezpečné místo.

Celkově vzato je bezpečnost v BC Vault bezpochyby lepší než u konkurenčních chladírenských peněženek. BC Vault je jediné zařízení, které vám umožňuje uzamknout každou vygenerovanou peněženku jednotlivě, takže můžete skutečně sdílet jedno zařízení s dalšími důvěryhodnými příbuznými nebo přáteli. Díky globálním a individuálním přihlašovacím údajům do peněženky můžete každou peněženku chránit až 4 kódy.

Tvůrci BC Vault jsou si také jisti svými šifrovacími schopnostmi, proto předem naložili každému zařízení soukromý klíč odpovídající bounty peněžence s 1 BTC. Pokud jste schopni to rozbít, odměna je vaše.

Věděl jsi @bc_vault # kryptowallet Bounty Wallet (1BTC peněženka, která je na každém dodaném BC Vault – můžete si ji odemknout, je vaše) má nyní ve skutečnosti více než 1 BTC, protože na ni někdo daroval 0,16183 BTC &# 128578;https://t.co/97ZG3TTGOp

– Alen Salamun (@AlenSalamun) 10. dubna 2019

ZAČNĚTE S BC VAULT!

2. Trezor

Trezor One byla první dostupná krypto hardwarová peněženka. Obrovským bezpečnostním problémem prvního modelu bylo, že data nebyla uložena na zabezpečeném čipu. Nový model Trezor T se této odpovědnosti zbavil, ale uživatelům nenabízí šifrování jejich záloh. Propaguje se společně s kryptosteelem, ocelovou skříňkou, kterou budete vyzváni ke koupi jako bonus, aby bylo vaše semeno v bezpečí v bezpečí (cena balíčku 229 EUR).

I bez Cryptosteel se Trezor T prodává šíleně vysoko za 180 EUR. Nový model má větší displej než Trezor One, na kterém je velikost písma špatně čitelná. Ale místo udržování tlačítek má Trezor T dotykovou obrazovku, takže displej je stále příliš malý na to, aby celý uživatelský příjemný.

Podobně jako peněženky Ledger a Keepkey ukládá Trezor semeno obnovy do paměti flash. Ve srovnání s tím BC Vault ukládá data do FRAM, což je mnohem rychlejší a odolnější paměťové médium.

Peněženky Trezor i Ledger podporují širokou škálu kryptoměn, ale ne všechny jsou nativně podporovány, takže je můžete přenášet pouze prostřednictvím služeb třetích stran.

ZAČNĚTE S PENĚŽENKOU TREZOR!

3. Ledger Nano S

Ledger Nano S je cenově dostupná krypto peněženka v podobě USB flash disku, která přinesla Trezor One důležitou výhodu – jako první ukládala data na zabezpečený čip a nevystavovala je nezašifrovaná.

Je to nejmenší ze srovnávaných hardwarových peněženek, ale jeho velikost nemusí nutně znamenat laskavost. Displej je příliš malý na to, aby zobrazoval všechny podrobnosti transakce, a díky dvěma malým tlačítkům je navigace a potvrzení transakce nemotorné.

Peněženky Ledger jsou deterministické, takže každá peněženka, kterou vygenerujete, je matematicky příbuzná ostatním a propojena se stejným nezašifrovaným obnovovacím zdrojem BIP39. Pokud dojde k hacknutí jakékoli adresy peněženky, ostatní jsou automaticky ohroženi, což je také případ Trezoru a Keepkey. Další zpětný tah je, že zařízení nevykazuje žádné znatelné poškození, pokud je otevřeno silou, na rozdíl od Trezor a BC Vault, které oba mají hardware zjevný pro nedovolenou manipulaci.

Peněženka Ledger Nano S.

Kromě toho budete muset odinstalovat aplikace pro aktualizaci firmwaru pomocí Ledger, zatímco u BC Vault se aktualizace firmwaru provádějí na neaktivním oddílu, aby nedošlo ke ztrátě dat.  

Ledger Nano S podporuje mnoho různých mincí a žetonů a prodává se za méně než Trezor, Keepkey a BC Vault. To však nic nemění na skutečnosti, že má omezené kapacity, takže budete moci současně používat malou škálu kryptoměn.

ZAČNĚTE S LEDGER NANO S!

4. Keep-Key

Keepkey je nejobjemnější a nejtěžší ve srovnání s hardwarovými peněženkami. Displej je velký a pokrývá celou přední velikost zařízení. Je to o něco dražší než Ledger Nano S, ale stále docela cenově dostupné (79 USD).

Keepkey peněženkaKeepkey nativně podporuje pouze 7 kryptoměn a několik tokenů ERC20, takže by byl vhodný pouze pro ty, kteří vlastní nejoblíbenější měny jako BTC, ETH atd. Stejně jako Trezor a Ledger ve výchozím nastavení nenabízí šifrované zálohy a generuje deterministické peněženky spojené se stejným semenem obnovy.

ZAČNĚME KEEPKEY!

Která hardwarová peněženka vyniká?

Peněženka, která nabízí nejvyšší zabezpečení, podporuje různé funkce a je nejpraktičtější ji používat, je rozhodně BC Vault. Vzhledem k poměru ceny a výkonu je to nejlevnější investice. BC Vault je hardwarová peněženka nové generace, která má důležité výhody pro jiné zavedené peněženky, které jsou známé pod značkami jako Ledger a Trezor.

BC Vault je nejbezpečnějším zařízením pro vaše kryptoaktiva, protože náhodně generuje nezávislé peněženky, které nejsou propojeny se stejným semenem pro obnovení BIP39 / 44. Každá peněženka může být uzamčena až 4 kódy (PIN globálního hesla, PIN hesla k peněžence) a zálohována jednotlivě se všemi hesly na kartě microSD nebo na papíře. Peněženky Ledger, Trezor a Keepkey lze obnovit pouze s danou počáteční frází, která není šifrovaná, takže musí být uložena někde v bezpečí.  

Na rozdíl od jiných peněženek, které používají paměť FLASH, BC Vault ukládá data do FRAMu, který má delší životnost a větší kapacitu. Pomocí BC Vault můžete vytvořit více než 2000 jednotlivých peněženek a spravovat mnoho různých kryptoměn a všechny tokeny ERC současně – na jednom zařízení, v jedné aplikaci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me