Kraken vs Bitfinex: Porovnání poplatků a funkcí 2021

Kraken, který je zařazen na 8. nejlepší burzu kryptoměn na světě, je díky své uživatelsky přívětivé aplikaci, nízkým poplatkům a solidnímu zabezpečení hodným konkurentem v jakékoli diskusi o kryptoměnách. Spuštěno v důsledku Mt. Gox hack, Kraken proto vždy upřednostňoval bezpečnost.

ken vs bitfinex porovnat

Lze totéž říci o Bitfinexu? Zařadil se na 6. místě v našem nejlepším žebříčku kryptoměn, Bitfinex nabízí více coinů a trhů než Kraken, ale nabízí celkově lepší zážitek? Jsou stejně bezpečné? Kde se začátečníci budou cítit nejpohodlněji?

Je čas dát dohromady tyto dvě těžké váhy.

Porovnejte Kraken vs Bitfinex

výměna kraken

Kraken bfx skládaný

Bitfinex

USA přijaty?
Ano Ne
Obchodní páry
177 309
Sedmidenní svazek
1090 234 866 USD 680 678 914 USD
Návštěva Návštěva

Poplatky Kraken vs Poplatky Bitfinex

Kraken

Stejně jako většina burz s kryptoměnou nabízí Kraken rozpis poplatků pro tvůrce, jak vidíte níže. Čím více obchodujete, tím lepší jsou slevy. Celkový objem obchodu za posledních 30 dní se aktualizuje po každém obchodu, takže obchodníci se nemusí obávat, že obdrží své slevy. Viz celý plán zde, a některé si přečíst příklady obchodování zde.

Screenshot 2021 01 02 v 09.57.23

Bitfinex

Harmonogram poplatků na Bitfinexu je podobný pro tvůrce, ale je dražší pro příjemce, což dává Krakenovi malou výhodu. Naštěstí pro uživatele Bitfinexu, kteří drží LEO, nativní nástrojový token Bitfinexu, existují slevy, které je třeba mít, a jsou docela dobré při 25%. Čím více LEO drží, tím lepší jsou slevy. Více zde, včetně marže, derivátů, půjček a poplatků za výběr kryptoměny.

Screenshot 2021 01 02 v 10.04.01

Vítěz: Kraken. Mají o něco nižší poplatky za přijetí.

Zaregistrujte se a vyzkoušejte KYC

Tady je postup, jak se zaregistrovat na Kraken

kraken vs bitfinex se snadno zaregistrují

 1. Přejděte na Kraken.com a v pravém horním rohu klikněte na „Vytvořit účet“
 2. Zadejte e-mail, uživatelské jméno, heslo a zemi svého pobytu
 3. Vyjádřete souhlas s podmínkami a klikněte na „Vytvořit účet“
 4. Přejděte do svého e-mailového klienta a najděte aktivační e-mail s klíčem, který musíte zkopírovat a vložit. Klíčem bude dlouhá směsice čísel a písmen
 5. Zadejte své uživatelské jméno a heslo spolu s klíčem a klikněte na „aktivovat účet“
 6. Dále budete muset v rozevírací nabídce přejít na stránku „Ověřit“, která se nachází v horním rohu stránky uživatele po přihlášení
 7. Budete si muset vybrat typ účtu (viz níže). Abyste mohli obchodovat s fiat měnou, budete potřebovat buď účet Intermediate nebo Pro. Pojďme zatím pro středně pokročilé
 8. Chcete-li ověřit svůj zprostředkující účet, budete muset Krakenu poskytnout fotografii vašeho státem vydaného průkazu totožnosti, dokladu o pobytu, fotografie s potvrzením průkazu totožnosti (obvykle selfie, kde jste držitelem svého průkazu totožnosti) a svého zaměstnání. Ověření by mělo trvat méně než 10 minut
 9. Po ověření můžete začít přidávat prostředky na svůj účet.

Screenshot 2021 01 02 v 10.15.09Různé typy účtů nabízejí různá omezení, ale k ověření vyžadují různé formy identity

Přemýšlíte o připojení k Bitfinexu?

Zde je postup:

Screenshot 2021 01 02 v 16.32.03

 1. Navštivte Bitfinex.com a vyberte „Zaregistrovat se“
 2. Zadejte uživatelské jméno, e-mailovou adresu a zabezpečené heslo, také své časové pásmo, možný kód doporučení a nějaký text Captcha a poté klikněte na „Otevřít účet“
 3. Na další stránce budete požádáni o ověření e-mailu, přejděte tedy ke svému e-mailovému klientovi a klikněte na potvrzovací odkaz.
 4. V novém okně, které se otevře, se můžete přihlásit pomocí zadaného uživatelského jména a hesla
 5. Jakmile jste uvnitř, budete mít možnosti pro zvýšení zabezpečení svého účtu, například 2FA (doporučeno), výběry blokované na nových IP adresách, fráze pro potvrzení výběru, šifrování pošty PGP a další
 6. Dále budete chtít na svůj účet přidat nějaké finanční prostředky, ale to vám nedovolí, dokud nebudete plně ověřeným uživatelem, takže byste měli postupovat podle pokynů a poskytnout své jméno, věk, telefonní číslo, dvě formy vlády ID a selfie obsahující vaše ID, bankovní výpis a doklad o vaší adrese bydliště
 7. Počkejte na potvrzení, které může trvat 2–3 dny
 8. Po ověření můžete začít přidávat fiat měnu

Vítěz: Kravata. Proces je velmi podobný, ale Kraken je v průměru rychlejší, než se ověří.

Snadnost použití & Pocit z webu / aplikace

Krakenova mistrovská aplikace

Kraken si za svou vysoce kvalitní aplikaci vydělává velkou úctu díky jasnému rozhraní a ultra-zjednodušujícímu rozložení. Někteří argumentují, že je to jediná aplikace, která může konkurovat Coinbase pro přístupnost, a protože Coinbase je spíše makléř než burza, je to pro Krakena skvělá zpráva. Webová obchodní platforma je však jiný příběh, je stylizovaná tak, aby vypadala jako starý monitor Wall Street se systémem Windows 95, a prostě není tak intuitivní a přátelský jako 95% jejich konkurentů. Děje se toho příliš mnoho.

Screenshot 2021 01 02 v 09.50.20Krakenův webový obchodní pohledKraken Pro nyní nabízí Dark Mode | Kraken BlogMobilní aplikace Kraken je na pohled mnohem snazší

Rafinovaný přístup společnosti Bitfinex

Bitfinex, který byl spuštěn v roce 2012, je veteránem v sektoru směnárny kryptoměn a má spoustu času na zdokonalení a vyladění svých webových stránek a aplikací, aby se snadno používaly. Navzdory tomu je platforma vhodnější pro pokročilé obchodníky než pro začátečníky a nabízí více možností obchodování než Kraken. Na rozdíl od Krakenu je však americkým zákazníkům tato služba od roku 2017 zakázána.

Screenshot 2021 01 02 v 09.51.09Obchodní pohled Bitfinexu je měkčí a jednodušší

Vítěz: Kravata. Kraken má lepší aplikaci, Bitfinex má lepší webovou platformu.

Způsoby vkladu

Kraken

Kraken podporuje mnoho různých možností pro zasílání fiat měny na platformu, ačkoli metody se u každé měny liší, jak je vysvětleno níže:

 • americký dolar – Fedwire, SWIFT, SEN
 • eur – SEPA, SWIFT
 • CAD – Drát, SWIFT, hotovost / debet na Canada Post
 • AUD – Bankovní převod / Osko
 • GBP – FBS, BACS, CHAPS, SWIFT
 • CHF – SIC, SWIFT
 • JPY – SWIFT

Většina metod vkladů je zdarma, nicméně Kraken účtuje některé malé poplatky na základě jejich dohody s příslušným poskytovatelem plateb. V USA je možné provést vkladové metody cokoli až 5 dní. Úplný seznam metod a poplatků může být najdete zde, a průvodce pro uložení finančních prostředků zde.

Bitfinex

Některé burzy kryptoměn povzbuzují uživatele k ukládání fiat měny, protože to přirozeně zvyšuje jejich pravděpodobnost, že ji použijí k nákupu kryptoměny, což burze přinese větší zisky. Bitfinex je a trochu jinak. Mají neuvěřitelně vysoké minimální limity vkladů s pouhým 0,1% poplatkem za zpracování, takže podporují velké obchodníky, profesionály a instituce na platformu. Tento systém byl zaveden tváří v tvář nárůstu kybernetických útoků na platformu.

Zde jsou minimální fiatové vklady (pouze bankovní převody):

 • 10 000 USD, EUR nebo GBP
 • 1 000 000 JPY

Vkládání kryptoměn a stablecoinů do Bitfinexu je zdarma.

Vítěz: Kraken. Minimální částka vkladu 10 000 $ vyřízne velkou část trhu pro začátečníky.

Možnosti okamžitého nákupu (nákup kreditní nebo debetní kartou)

Kraken

Uživatelé mohou nakupovat, prodávat a převádět 54 různých kryptoměn na webových stránkách Kraken i ve své aplikaci. Okamžité nákupy lze provádět zdarma pomocí fiat měny, která již byla vložena (v měnách uvedených v části Způsoby vkladu). Pokud si uživatelé přejí koupit kryptoměnu přímo a obejít proces vkladu, mohou použít svou debetní nebo kreditní kartu. Poplatky za kartu jsou 3,75% z celkového nákupu plus 0,25 EUR za transakci. Uživatelům bude také účtováno „rozpětí“, což je přirážka, kterou zprostředkovatelé umístí nad tržní cenu; Rozpětí Kraken se pohybuje od 2 do 10% v závislosti na kryptoměně. To z nich dělá docela drahou volbu.

Bitfinex

Nákup kryptoměny přímo z Bitfinexu kreditní kartou je mnohem jednodušší než vklad fiat měny (a mnohem pohodlnější, pokud nemáte na začátek 10 000 $).

Uživatelé si mohou zakoupit:

 • Bitcoin
 • Tether
 • Tezos
 • TRON
 • Litecoin
 • Zcash
 • POMLČKA
 • Algorand
 • NETOPÝR
 • Ethereum
 • Tether Gold
 • Vybrané další altcoiny ERC-20

Minimální nákup je 25 USD a poplatky se liší v závislosti na zpracovateli plateb, velikosti nákupu a zemi příjemce platby.

Vítěz: Kravata. Kraken může být dražší, ale nabízí také lepší možnosti okamžitých nákupů.

Zkušenosti s obchodováním

Kraken

Vyzkoušeli jsme pohled na webové obchodování a nelíbilo se nám to, ale to neznamená, že ne. Design se zdá být zastaralý a chybí mu intuitivní tlačítka a ovládací prvky, které jejich konkurenti zahrnovali. Mobilní aplikace, jak jsme již zmínili, je naprosto fantastická a existuje v obrovském kontrastu s webovou platformou.

Bitfinex

Zatímco Bitfinex je zaměřen na profesionálnější obchodníky nebo obchodníky s většími objemy obchodů, webová platforma je ve skutečnosti přívětivější a jednodušší než Kraken. Pokud se uživatelé budou cítit pohodlně s webovým zobrazením Bitfinexu, nebudou mít problém s mobilní aplikací, která má stejný dojem a nabízí uživatelům stejný zážitek.

Vítěz: Bitfinex. Kraken má krásnější web, ale pokud jde o obchodní platformu, likviditu a intuitivní funkce, Bitfinex vyhrává.

Pověst & Bezpečnostní

Kraken

Jedním z nesmírně pozitivních aspektů pověsti Krakenu je, že šlo o jednu z prvních výměn, které prokázaly, že mají všechny peníze svých uživatelů na bezpečném místě, a to díky „auditu důkazů o rezervách“. Dokazování, že drží všechny prostředky, ukazuje uživatelům, že i když se něco pokazí, budou moci bez problémů vyprázdnit svůj účet.

Nebylo to všechno obyčejné plachtění. Čelili mnoha kybernetickým útokům, přežili je všechny, ale řada útoků v lednu 2018 je donutila se na týden zavřít a posílit jejich obranu. Kraken nikdy neztratil peníze ani kryptoměnu hacknutím.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti kraken

Bitfinex

Je smutné, že pro Bitfinex se staly obětí druhého největšího výměnného hacku v historii, přičemž bylo odcizeno necelých 120 000 BTC v hodnotě přes 3,5 miliardy USD podle dnešního kurzu. Vrátit se z tak ničivé rány nebylo snadné, ale Bitfinexu se podařilo vzpamatovat a přežít v situaci, kdy by se většina burz rozpadla.

Screenshot 2021 01 02 v 16.37.55

Vítěz: Kraken. Bitfinexu bude trvat dlouho, než lidé zapomenou …

Bitfinex vs Kraken: Kdo je náš vítěz?

To je téměř příliš blízko na volání, ale Kraken je náš vítěz.

Tyto dvě platformy jsou krk a krk, pokud jde o rozhodování o vítězi, ale my jsme tady, abychom sloužili začátečníkům, kteří jsou ve světě kryptoměny noví, a z toho důvodu to Kraken jen hraničí.

Kraken vyhrává díky vynikajícímu zabezpečení a mobilní aplikaci, které mohou uživatelům poskytnout vyšší úroveň pohodlí. Spousta metod vkladu plus mírně nižší poplatky také posílají tuto kravatu ve svůj prospěch.

Nepočítejte však Bitfinex, pro pokročilejší obchodníky je to vynikající platforma, která se bez dobrého důvodu nedostala na 6. místo v žebříčku Coin Clarity..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me