Ledger vs Trezor: Která hardwarová peněženka udržuje vaši krypto bezpečnost nejbezpečnější?

Když se rozhodnete koupit kryptoměnu, jednou z prvních možností je místo, kam ji chcete uložit. Pokud jste se rozhodli pro hardwarovou peněženku pro všechny nebo některé své kryptoměny, pravděpodobně si vyberete mezi Ledger vs Trezor, dvěma předními značkami hardwarových peněženek.

Ale když na to přijde Trezor vs Ledger které byste si měli vybrat?

Osvěžovač hardwarových peněženek

Než se podíváme na Ledger versus Trezor, ujistěte se, že máte jasnou představu o hardwarových peněženkách. Hardwarové peněženky jsou fyzická zařízení, která ukládají vaši kryptoměnu offline.

Pokud chcete použít kryptoměnu nebo do peněženky vložit více, musíte peněženku nějak připojit k internetu, obvykle přes počítač.

Hardwarové peněženky jsou jednou z nejbezpečnějších metod ukládání kryptoměny, protože nejsou připojeny k internetu. Přidávají však některé další kroky, když chcete peněženku používat, zejména ve srovnání s online peněženkami. Stále také existuje riziko selhání firmwaru.

Kvůli této kombinaci faktorů jsou hardwarové peněženky nejužitečnější pro ukládání většího množství kryptoměny, které v nejbližší době neplánujete použít. Většina lidí si ponechá většinu svých kryptoměn v hardwarové peněžence a poté si vše, co chtějí, snadno uloží do online, stolní nebo mobilní peněženky.

Srovnání Ledger vs. Trezor: Což je lepší?

Ledger i Trezor jsou lídry ve světě hardwarových peněženek. Oba nabízejí více zařízení na výběr a mají podobné funkce.

trezor vs ledger krypto hardware peněženka

Abychom vám při výběru mezi těmito dvěma možnostmi pomohli, porovnáme jejich vzájemné srovnání v některých nejdůležitějších kategoriích.

Nabídka peněženek

Ať už máte zájem o peněženky Trezor nebo Ledger, dostanete na výběr ze dvou zařízení.

Hardwarové peněženky Ledger

Ledger nabízí Ledger Nano X, který začíná na 119 $, nebo Ledger Nano S, který začíná na 59 $.

hlavní peněženka nano x nano s

Ledger Nano X a Ledger Nano S mají velmi pěknou mobilní aplikaci pro správu vašich finančních prostředků.

Hardwarové peněženky Trezor

Trezor nabízí Trezor Model T, který začíná na 169,99 $, nebo Trezor One, který začíná na 55 $.

K dispozici je také verze Trezor One Metallic, která je vyrobena z eloxovaného hliníku pro extra trvanlivost, má speciální gravírování a stojí 584,86 USD.

trezor model t trezor one

Kompaktní Trezor One a více funkcí nabitý Trezor Model T.

Balíčky Trezor vs Ledger

Pokud si chcete koupit více než jedno zařízení, obě značky také nabízejí balíčky, které přicházejí s úsporami. Ledger Backup Pack obsahuje jak Ledger Nano S, tak Ledger Nano X, zatímco Trezor Ultimate Pack obsahuje Trezor Model T a Trezor Model One, plus kryptostelovou kapsli.

Ledger vs Trezor na ceně: Ledger vyhrává

Ledger a Trezor tedy nabízejí dvě hlavní peněženky s podobnými cenovými body. Rozpočtové verze stojí od sebe navzájem 5 $, zatímco upgradovaná verze Trezoru je o 50 $ více než Ledgerova.

Podporovaná krypto aktiva: Ledger vyhrává, ale pro vás to nemusí být důležité

Když se podíváte na počet a rozsah aktiv kryptoměny podporovaných Ledgerem a Trezorem, vyjde první.

Hardwarové peněženky Trezor podporují více než 1000 kryptoměn, zatímco Ledger podporuje více než 1100.

Výhradou je, že je nepravděpodobné, že by si uživatelé nového vlastnictví kryptoměny museli koupit

Asi 100 kryptoměn, které Ledger podporuje, a Trezor ne. Pokud však chcete, aby místnost v budoucnu rozšířila vaše kryptoměny, může to změnit.

Zobrazení a použití: Trezor vyhrává

U peněženek Trezor nebo Ledger bude křivka učení. Obě peněženky však na svých webových stránkách nabízejí podporu a pokyny a měli byste se dostat do kontaktu s používáním obou peněženek poměrně rychle.

Jak již bylo řečeno, obrazovka peněženek Trezor je mnohem intuitivnější než obrazovka společnosti Ledger pro ty, kteří neznají krypto peněženky. Ledger spoléhá na dvě tlačítka pro funkčnost, které budete potřebovat, abyste se dostali na kloub, a může být časově náročné zadávat PIN. Naproti tomu obrazovka Trezor má dostatek místa pro více tlačítek, takže můžete zadat svůj PIN kliknutím známým způsobem přímo na čísla.

Trezor vs Ledger na velikosti: Ledger vyhrává

Pokud je vaším cílem mít elegantní hardwarovou peněženku, která je diskrétní a zabírá téměř jakoukoli místnost, měli byste zvolit Ledger. Je tenký a podobného tvaru jako USB, i když s mírně odlišnými rozměry.

I když Trezor není tlustý, je širší než Ledger. To pomáhá s displejem a snadným používáním, ale znamená to, že zabírá více místa.

To vás nemusí znepokojovat, v závislosti na tom, kam jej ukládáte.

Zabezpečení a pověst: Trezor vyhrává, ale sotva

Je nepravděpodobné, že byste měli nějaké bezpečnostní obavy, ať už si vyberete Ledger nebo Trezor. Neexistují žádné zprávy ani hacky ani podvody, které by nezahrnovaly chybu uživatele (například uložení úvodní fráze nebezpečným způsobem). Profesionálové ukázali, že s časem, fyzickým přístupem a sofistikovanými metodami mohou hacknout buď.

Jediným rozdílem z hlediska bezpečnosti je, že Trezor má plně otevřený zdrojový kód, zatímco Ledger nikoli. To ponechává možnost, aby Ledger vložil škodlivý kód do zařízení, která by mohla potenciálně ukrást vaše krypto. To by však musel udělat sám Ledger a vzhledem k následkům je to neuvěřitelně nepravděpodobné.

Celkově byste se u obou značek měli cítit bezpečně. Přesto, pokud si chcete dělat starosti s nejhoršími scénáři, skutečnost, že je Trezorův kód otevřený, mu dává malou výhodu.

souhrn

Následující část nabízí pohodlné shrnutí toho, jak se oba srovnávají v každé kategorii:

 • Cena: Ledger vyhrává
 • Krypto aktiva podporována: Ledger Wins (ale oba podporují více než 1 000)
 • Zobrazit a použít: Trezor vyhrává
 • Velikost: Ledger vyhrává
 • Bezpečnostní: Trezor vyhrává, sotva

Podíváme-li se na to jiným způsobem, peněženky Trezor vynikají:

 • Bezpečnostní
 • Zobrazit
 • Snadnost použití

Zatímco peněženky Ledger vynikají v:

 • Cena
 • Podporovaná krypto aktiva
 • Velikost

Jakou hardwarovou peněženku bych si měl koupit, Trezor nebo Ledger?

Nezáleží na tom, zda si vyberete hardwarovou peněženku Trezor nebo Ledger, protože jde o osobní preference.

Pokud chcete něco elegantního, co podporuje více kryptoměn, a nevadí vám naučit se používat obrazovku se dvěma tlačítky s minimálním zobrazovacím prostorem, zvažte model Ledger.

Pokud chcete větší displej, který se snáze používá, a nevadí vám, že vám přijde možnost uložit několik dalších kryptoměn, zvažte model Trezor.

Kliknutím sem zakoupíte Trezor.

Kliknutím sem zakoupíte knihu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me