Čínská iniciativa blockchain: Celonárodní úsilí o přijetí blockchainu

Čínská iniciativa blockchain

Čína zahájila celostátní iniciativu k rychlému přijetí technologie Blockchain a „naléhavě“ k vývoji případů použití. Čína Prezident Si Ťin-pching osobně apeloval na větší naléhavost rozvoje blockchainu před ústředním výborem Komunistické strany Číny. Tento sentiment se odráží ve státních médiích People’s Daily publikoval a článek na přední straně na téma „Umístění blockchainu jako jedné z klíčových iniciativ zemí s cílem klíčových průlomů“. Kromě toho měla národní televizní stanice CCTV-2 různé segmenty zpravodajství věnované diskusní blockchainové technologii – s hlavním důrazem na to, že klíčovým zaměřením Číny je Blockchain, nikoli bitcoin.

Přední čínské noviny People’s Daily požadují přijetí blockchainu

Tato obrovská iniciativa k prosazení Blockchainu jasně souvisí se spuštěním čínské národní digitální měny – „DCEP“ (digitální měna / elektronická platba). Tuto novou měnu vydává Čínská lidová banka (PBoC) a bude sloužit jako náhrada za Researve Money (M0) i jako digitální hotovost. DCEP bude zpočátku distribuován bankám přidruženým k PBoC a nakonec široké veřejnosti prostřednictvím společností Tencent a Alibaba.

Je důležité zdůraznit, že DCEP bude centralizovaný & soukromý blockchain. Nová měna v síti bude vydávána PBoC prostřednictvím zmocnění čínské vlády. V síti nebude žádná veřejná účast, na rozdíl od decentralizované bitcoinové sítě, která využívá Blockchain k vytvoření otevřené veřejné shody.

Plakát YouTube

Blockchain, ne bitcoin

Jednou z klíčových oblastí sporu v prostoru kryptoměny je, zda má soukromý nebo centralizovaný blockchain hodnotu.

  • Stanovisko 1: Bitcoin, ne blockchain
  • Stanovisko 2: Blockchain, ne bitcoin

Zastánci bitcoinu tvrdí, že klíčovou hodnotou Blockchainu je to, že umožňuje decentralizovanou síť, síť bez vůdců, kde se kdokoli může připojit, účastnit se a ověřovat transakce. Argumentem je, že pokud je účelem Blockchainu záznam transakcí jako databáze, centralizované databáze jako MySQL nebo MongolDB budou mít vyšší účinnost než Blockchain. Mělo by tedy smysl používat Blockchain pouze v případě, že je potřeba veřejného otevřeného konsensu. Po tomto argumentu jsou kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum nezbytné pro fungování blockchainu, protože hrají podstatnou roli při odměňování dobrých aktérů v síti.

People’s Daily jasně uvádí, že Blockchain je více než bitcoin

Zastánci Blockchainu tvrdí, že Blockchain nabízí bezpečnost a transparentnost, což mu dává výraznou výhodu oproti tradičním databázím. Čína posouvá tento argument o krok dále a aktivně odrazuje od používání kryptoměn a obchodování s kryptoměnami (např. v Číně jsou směny kryptoměn zakázány).

Vláda omlouvá „Air Coins“ a spekulace s kryptoměnou

Čínská státní média People’s Daily vyzvala k ukončení spekulací s kryptoměnou a praní peněz

Státní média People’s Daily výslovně odmítl spekulace s kryptoměnou a vznesl obvinění proti „letecké měně“. Air Currency, nebo vzduchové mince, je čínský hovorový termín používaný pro kryptoměny, které nemají žádnou skutečnou hodnotu, podobně jako vzduch. Tento krok je navržen tak, aby reagoval na prudký nárůst investic spěchaného rizikového kapitálu do různých kryptoměn v Číně, z nichž mnohé nemají skutečný případ použití. Článek navíc výslovně požadoval nápravu nelegálních transakcí a praní peněz a navrhuje další donucovací opatření proti žádným státem regulovaným kryptoměnám. Toto těžké vymáhání lze považovat za opatření, které „tlačí“ uživatele od decentralizovaných kryptoměn do centralizované národní měny DCEP.

„Blockchain je podvod“ je cenzurován sociálními médii

WeChat blokuje články volající Blockchain jako podvod

Experimenty prováděné uživatelem @cn_Ledger a další čínské mediální zdroje zjistily, že články označující Blockchain za „podvod“ jsou v Číně aktivně cenzurovány. Každý, kdo zveřejní tyto články, zjistí, že jsou rychle smazány a může dojít k možnému pozastavení účtu. Tento typ kontroly mediálního obsahu je v Číně standardem, jakmile ústřední strana vydá konkrétní doktrínu. Mediální platformy rychle vyhoví, jinak riskují odstranění jejich licence ICP.

Těžba kryptoměn již v Číně „není zakázána“

Čínská vláda je již netlačíme na eliminaci těžby kryptoměny (jako je těžba bitcoinů a etherea). Jedná se o úplné obrácení vládní politiky o 180 °, které vstoupí v platnost 1. ledna 2020, což znamená, že těžba bude v Číně legálním a zdanitelným průmyslovým odvětvím. Dříve byla „těžba kryptoměny“ součástí seznamu průmyslová odvětví, která mají být odstraněna. Tato změna pochází přímo z nového vydání Čínský katalog pokynů pro přizpůsobení průmyslové struktury, kde aktualizovaná revize již nezmiňuje těžbu kryptoměn jako odvětví, které má být vyřazeno.

Čína tradičně vždy hrála hlavní roli v těžbě bitcoinů, etherea, litecoinů a DASH. Důvodem je zejména bohatá nabídka levné elektřiny v Číně (zejména v sichuanských a mongolských oblastech), kde mohou náklady na elektřinu klesnout až na 0,02 USD za kw / h. Další informace o těžbě bitcoinů najdete v našem úplném průvodci těžbou bitcoinů.

Celkově toto obrácení politiky vysílá silné pozitivní signály o kryptoměnách v Číně. To je jasný indikátor toho, že Čínská vláda uznává význam těžby a je to role v decentralizovaných veřejných blockchainech. Takové změny politiky naznačují pozitivní budoucnost, kde by bylo možné zvrátit další politiky zastavující vývoj kryptoměny.

Obchodování s kryptoměnou je stále zakázáno

Čína zakázala obchodování s kryptoměnami od roku 2017. Vláda zastavila čínskou operaci velkých burzovních burz, jako jsou OKex, Huobi a BTChina. Čínské burzy již nemají fiat bankovní účty. Jak uživatelé přecházejí na peer to peer obchodování. Alipay dal jasně najevo, že nebude tolerovat obchodování kryptoměn na své platformě.

A co čínské blockchainové projekty jako Vechain a NEO

Zatímco čínská iniciativa Blockchain výslovně odrazuje od spekulací s kryptoměnami, blockchainovým projektům se v Číně daří. This is a Cryptocurrency is a core part of Blockchain – Satoshi Nakamoto created Bitcoin and Blockchain together in his Bílá kniha 2009. Zatímco se tedy publikace ústřední vlády snaží omezit spekulace s kryptoměnou, každý veřejná síť s kryptoměnou musí mít přidružený token platformy.

Prosazení blockchainové iniciativy velmi pomůže přijetí projektů, jako je Vechain v Číně. Na konci dne vláda potvrdila hodnotovou nabídku Blockchainu a odpověděla na mnoho skeptiků, kteří kritizují případ použití Blockchainu v reálném životě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me