Průvodce čínskou blockchainovou servisní sítí (BSN)

Čína Blockchain Service Network (BSN) je národní iniciativa určená k posílení integrace a přijetí Blockchainu ve velkých podnicích. Čína se umístila jako lídr ve vývoji blockchainu, přičemž 45% všech blockchainových projektů pochází z národních průmyslových odvětví a technologických gigantů (jako je Tencent’s Blockchain Accelerator). Odvětví dostalo obrovskou podporu v říjnu 2018, kdy prezident Xi Jinping vyjádřil obdiv k technologii, která stojí za kryptoměnami. Síť je nastavena pro komerční využití a vypadá, že poskytuje platformu pro podniky a jednotlivce, kteří chtějí vytvořit blockchainovou aplikaci. Technologie blockchainu jsou pro podnikové aplikace extrémně výkonné, protože umožňují sledování dat ve velkém měřítku se zárukou autenticity dat. Viděli jsme, že blockchainové projekty zaměřené na podniky získaly v minulosti významná partnerství, jako je partnerství Vechain s logistickou společností DNV GL a auditorskými firmami PwC.

Xi JinpingPrezident Xi osobně promluvil k národu ohledně Blockchain Development v roce 2019

Kromě oznámení o elektronických platbách v digitální měně (DCEP) z minulého měsíce spustila Čína také svoji síť služeb blockchain (BSN), což signalizuje její pokračující posun směrem k digitální ekonomice. Přestože BSN nebyl ošetřen tak velkou slávou, má podobný transformační účinek jako DCEP a není pro průmysl v Číně i mimo ni neméně důležitý.

Co je čínská síť Blockchain Services Network (BSN)?

Blockchain Service Network (BSN) je platforma vytvořená pro jednotlivce, podniky a místní samosprávy, na které mohou stavět blockchainové aplikace. Spuštěno 25. dubna, hlavním cílem veřejné sítě je vytvořit jednotné kontaktní místo pro blockchain v Číně, které podporuje iniciativy inteligentních měst, další veřejné sítě a regiony v bezprostřední digitální ekonomice, kterou buduje Lidová republika.

Síť bude mít dvě primární funkce. První je komerční a umožní začínajícím podnikům / blockchainovým startupům využívat síť k vývoji aplikací a nabídnout veřejnou alternativu k soukromým blockchainovým sítím, které již existují. Kromě toho BSN poskytne také alianci základního konsorciálního řetězce pro použití v inteligentních městech a digitálních ekonomikách. Podle zpráv se síť zaměří na otevřenost, veřejné služby, škálovatelnost, otevřený zdroj, více portálů, nízké náklady a autonomii.

Iniciativa bude také nedílnou součástí výzkumu vládních zvyklostí pro blockchain a vládnutí. Síť bude také podporovat výzkum v jiných oblastech a bude se snažit podporovat rozvojovou ekologii, podle aliance BSN Prezident Liu Yunan.

Prezident BSN Liu Yunan (zdroj: SIC.com)

Sítě a organizace partnerů

Vytvoření BSN bylo provedeno řadou známých tváří v technologickém průmyslu. Výzkumu se ujal čínský vládní think tank, Státní informační středisko (SIC), jehož ústředním týmem byla výzkumná skupina pro rozvoj inteligentních měst. Mezi další instituce, které pomohly s jejím vývojem, patří telekomunikační společnost ChinaMobile a bankovní / platební síť China’s UnionPay. Z hlediska odvětví kryptoměn byla burza Huobi překvapením zařazení ve svém vývoji.

Seznam některých členů asociace pro rozvoj BSN (Zdroj: CoinTelegraph)

Technologie za BSN

Síť bude využívat blockchain vytvořený na míru a do výzkumu a implementace technologie se zapojila řada společností. Vedoucí skupina při jejím vytváření je FISCO, nebo Financiální Blockchain Shenzhen Spolnsortium. Tato skupina zahrnuje peněženku Tencent pro digitální měny Webank a Cloud, Huawei, a Shenzhen Securities Communication.

FISCO-BCOS

FISCO vytvořilo otevřenou síť BCOS. Na základě blockchainu společnosti Ethereum používá BCOS různé funkce, jako jsou důkazy nulových znalostí, a umožňuje souběžné spouštění jednotlivých povolených řetězců. 

Tencent hraje při jeho vývoji nedílnou roli, přičemž jeho digitální banka Webank poskytuje inteligentní kontrakt Digital Asset Modeling Language pro FISCO BCOS.

Síť se již v počáteční beta verzi, která začala před šesti měsíci, ukázala jako populární. Zprávy naznačují, že se do testovacího období přihlásilo 2 000 vývojářů, kteří vytvářeli blockchainové aplikace pro veřejnou charitu a elektronické faktury.

Jak projekt DCEP, tak BSN jsou všechny klíčové struktury v čínském technologickém plánu zvané „China Standards 2035“. Dokument, který má být vydán později v tomto roce, bude vykreslovat, jak budou technologie formovat příští desetiletí. 

Testování BSN Beta

Počáteční plán testování byl zahájen v říjnu 2019 a skončil nedávno před spuštěním v dubnu. Podle zpráv z místních médií proběhlo testování beta verze pro komerční použití dobře. Přibližně 2 000 vývojářů se připojilo k testovacímu období a vytvářelo blockchainové aplikace pro charitu veřejného blaha a elektronické faktury. V současné době má síť 128 veřejných uzlů, z nichž většina pochází z Číny, ale malý počet je v zámoří táhnoucí se přes šest kontinentů.

Pilotní projekty pro BSN

Huangzhou byl pilotním městem pro BSN

Město, ve kterém byla síť testována, byl Hangzhou ve východní Číně poté, co místní vláda podepsala dohodu s výzkumnou skupinou. Podle Čínsky, BSN byla zavedena ve spojení s platformou City Brain v Hangzhou a zaměřena na zlepšení e-správy, dezinfekce pro hotely a individualizovanější technologické služby. Tento systém bude také používán ke sledování problémů na místní úrovni, jako je bezpečnost silničního provozu, přičemž uživatelé jsou vyzváni, aby hlásili jakékoli problémy, které vidí v komunitě.

Kromě pilotování v Huangzhou proběhla také zkouška systému hodnocení úvěrů založeného na blockchainu, který by sledoval malé a střední podniky, které si přály získat finance od bank.

Blockchain v Číně

Blockchain je již dlouho v Číně obdivovanou technologií, kterou charakterizuje přímá propagace jejího vůdce Xi Jinpinga v říjnu 2019. I bez komentářů Xi je Čína stále vedoucí zemí pro přijetí blockchainu, přičemž 45% všech projektů pochází z Číny podle data z Mutual Chain Pulse Research Institute.

Graf Mutual Chain Research o počtu blockchainových projektů podle národa

Mezi špičkové technologické společnosti, které mají blockchainové projekty, patří Tencent, společnost za WeChat, Alibaba prostřednictvím finančního týmu Ant a Baidu, poskytovatel internetového vyhledávače. 

Provinční vlády v celé zemi implementovaly různé blockchainové projekty. V poslední době však byl posun s Blockbeaty více národní zprávy od 12. května tvrdí, že čínské ministerstvo lidských zdrojů a sociálního zabezpečení hledá 10 nových rolí v oblasti blockchainu, mezi ně patří Blockchain Engineering Technicians a Blockchain Application Operator.

Budou propojeny BSN a DCEP?

I když v tuto chvíli není nic konkrétního, zdálo by se, že jak DCEP, tak BSN budou propojeny. Důkazem toho jsou zprávy o tom, že Webank píše jazyk inteligentního kontraktu pro digitální modelování aktiv. Je zřejmé, že blockchain i digitální jüan jsou nedílnou součástí budoucnosti Číny, což bude písemně zakotveno v dokumentu China 2035 Standards, který bude vydán později v tomto roce. Tento dokument představuje patnáctiletý plán rozvoje Číny a jeho nedílnou součástí bude blockchain / digitální měny. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me