Jak Michael Dell přeměnil 1 000 dolarů na miliardy

Jak Michael Dell přeměnil 1 000 dolarů na miliardy a jaký je klíč k úspěchu?

Podle Bloomberg, Michael Dell dosáhl čistého jmění 21 miliard dolarů, což ho s impozantní říší dostalo na 42. místo v indexu Bloomberg Billionaires.

Společnost Dell ve věku 53 let vlastní několik luxusních nemovitostí po celém světě, které pro většinu z nás budou jen domovy, o kterých můžeme snít. V roce 2014 Michael koupil mrakodrap One57 mrakodrap za rekordních 100,47 milionů $, as hlášeno v The Wall Street Journal. Byla to první nemovitost, která dosáhla prodejní ceny více než 100 milionů dolarů. Extravagantní dům v řadě miliardářů na Manhattanu se rozkládá na ploše 10 923 čtverečních stop a může se pochlubit šesti bohatými ložnicemi. Mezi další pozoruhodné nemovitosti patří přístřešek Four Seasons v Bostonu, který byl uveden na prodej za 40 milionů dolarů, spolu s bytem 10,9 milionů dolarů v Millennium Tower v Bostonu.

Michael Dell

Společnost Dell nedávno pro jeho rozhovor pohovoril Jon Fortt týdenní podcast Fort Knox. Michael vysvětluje, jak zahájil své působivé technologické podnikání ve věku pouhých 19 let, když ve své koleji na Texaské univerzitě v Austinu založil společnost Dell Technologies. Se zájmem o počítače využil úspory pouze 1 000 USD na nákup dílů pro PC a začal přijímáním objednávek po telefonu.

Jak vyrůstal, společnost Dell vždy projevovala zájem o technologii a matematiku, které se při nástupu na vysokou školu postupně změnily na počítače. Z koníčka rychle vyrostlo rychle se rozvíjející podnikání, když začal prodávat spolužáky počítačům na míru, s diskovými jednotkami a vylepšenou pamětí.

Mohlo by se vám také líbit: Zásady Raye Dalia – Jak být úspěšný ve svém podnikání a životě

Michael popisuje dále Show NPR ‘How I Built This’, že to, co začalo zábavným způsobem, jak vydělat peníze navíc, se brzy změnilo v brilantní podnikatelský nápad. Společnost Dell zjistila, že rychle se měnící světová technologie dosáhla potencionálních zákazníků dlouhou dobu. Zefektivněním procesu rychle začal vydělávat mezi 50 000 až 80 000 USD měsíčně.

Podnikání brzy upoutalo pozornost podobně smýšlejících lidí v počítačovém světě, jako je Mark Cuban. Zatímco Dell zakládal svou vlastní říši, kubánská budovala svou vlastní prostřednictvím MicroSolutions v Dallasu. Kubánec popisuje, jak podnik navštívil, když se přestěhoval do nového kancelářského prostoru z jeho původního kolejního pokoje, byl ohromen růstem společnosti a předpovídal, že Dell je určen pro velké věci.

Michael Dell na obálce

Michael Dell na obálce "Štěstí" časopis, 7. října 1991

Když vezmete v úvahu, Mark Cuban měl určitě pravdu historie a fenomenální úspěch společnosti Dell. V roce 1988 společnost Dell Computer vstoupila na burzu a do čtyř let od uvedení na trh dosáhla tržní kapitalizace ve výši 85 milionů USD. Do roku 1992 se tato působivá firma stala nejmladším generálním ředitelem společnosti Dell, který vlastnil společnost Fortune 500. Cena akcií pokračovala v růstu v průběhu 90. let, kdy se v průběhu desetiletí zdvojnásobila, čímž se společnost Dell Computer stala jednou z nejrychleji rostoucích společností vůbec.

Lidé si také přečetli: 5 úspěšných podnikatelů, kteří s ničím nezačali a co se dozvíte z jejich příběhů

Michael věří, že technologie je o umožnění lidského potenciálu a je známý svou obchodní vizí a odvážnými pohyby. V říjnu 2013 společnost Dell oznámila dokončení akvizice společností Michael Dell stát se soukromou společností ještě jednou. Společnost se nyní snaží formovat cloud, velká data, mobilní zařízení a zabezpečení, aby přinesla revoluci ve způsobu, jakým lidé žijí a firmy fungují po celém světě.

Obchodní vize Michaela Dell

Rychlý úspěch společnosti Dell je inspirací pro studenty z celého světa. V průběhu Rozhovor společnosti Dell s Jonem Forttem, vysvětluje, že pro člověka existuje řada příležitostí k vybudování dalšího technologického giganta. Je to neuvěřitelný čas pro technologie, protože začínáme rozvíjet umělou inteligenci, hluboké učení, učení bez dozoru, strojové učení, digitální transformaci, mobilní síť páté generace a internet věcí. Společnost Dell vysvětluje, jak posledních 30 let technologií začne v příštích 30 letech vypadat jako dětská hra.

Michael věří, že klíčem k úspěchu je mít skutečnou zvědavost, vášeň a znalosti pro podnikání, které chcete rozvíjet. Pokud máte nápad na podnikání, ujistěte se, že vás vzrušuje a zajímá; to jsou podle společnosti Dell klíče k úspěchu.

"Oportunistům se nedaří tak dobře jako podnikatelům, nejnovější módní slova nestačí k úspěchu, musíte věřit tomu, co děláte," vysvětluje.

Nenechte si ujít: Prvních pět důvodů, proč byste měli diverzifikovat své investiční portfolio

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Tento článek původně nahlásil prostřednictvím CNBC Ali Montag tady.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me