Nezastavitelné domény: Připravte se na imunní budoucnost cenzury

Nezastavitelné domény je nový typ internetové domény postavené na webu 3.0. Klíčovým rysem nezastavitelných domén je, že je odolný vůči cenzuře – je nemožné, aby kterýkoli subjekt požadoval odebrání domény. To je důležité, protože na internetu zažíváme stále více cenzury. Cílem nezastavitelných domén je v konečném důsledku zajistit, aby byla internetová cenzura odolná a informace volně přístupné. Místo spoléhání se na centralizované služby při nákupu a prodeji doménových jmen (např, Namecheap nebo GoDaddy), Unstoppable domains využívá decentralizované platformy Ethereum a Blockchain Zilliqa jako neutrální třetí strana. To dává registrovaným doménám imunitu proti cenzuře, protože žádná vláda ani subjekty nemohou omezit nebo odebrat přístup k této doméně. K dalšímu zlepšení odolnosti vůči cenzuře je možné hostovat obsah v Inter Planetary File System (IPFS), což je decentralizovaná hostingová služba, kde nelze obsah odstranit.

Jedním z prvních použití Unstoppable Domains je vytvoření snadno zapamatovatelné adresy kryptoměny. Jedna věc, která lidi děsí od kryptoměny, je adresa. Dlouhá směs písmen a čísel téměř zamrzne uživatele kryptoměn, kdykoli chtějí poslat nebo přijmout své digitální bohatství. To však lze zjednodušit pomocí Unstoppable Domains na doménu „.zil“ nebo „.crypto“, například boxmining.zil.

Co jsou nezastavitelné domény?

Logo nezastavitelných doménLogo nezastavitelných domén

Nezastavitelné domény na své technologii pracuje od roku 2017. Jedná se o společnost zabývající se vývojem softwaru využívající blockchainovou technologii, aby lidem vrátila sílu a usnadnila způsob interakce lidí a kryptoměn.

Pro posílení interakce si Unstoppable Domains vypůjčil nějaké nápady z internetu jak v současném věku, tak v jeho počátcích. Například v počátcích internetu museli uživatelé vtesnat IP adresy, což byl jediný způsob, jak posílat zprávy od jedné osoby k druhé. Ačkoli systém fungoval, zapamatování čísel a teček „.“ bylo toho příliš mnoho.

Abychom tuto výzvu překonali, byla IP adresa umístěna do zákulisí a přinesla službu DNS (Domain Name Service). Systém DNS to zjednodušil, protože byla poskytnuta adresa čitelná člověkem, a na pozadí byla vázána na komplikovanou adresu IP. Proto uživatel internetu právě zadal jméno, např. Facebook.com, a systém DNS, který propojil Facebook.com s jeho IP adresou, usnadnil způsob, jakým uživatelé viděli a komunikovali s internetem.

Stejnou technikou se Unstoppable Domains snaží umístit složité adresy kryptoměny za čitelné jméno. Místo přímého odesílání kryptoměn na adresu tedy používáte jméno čitelné člověkem.

Koncept Unstoppable Domains stručně vysvětluje jeho generální ředitel Mather Gould: „Jsme krypto nadšenci od roku 2012 a věříme, že krypto platby byly příliš složité na to, aby šly do hlavního proudu. Stejně jako byly adresy IP nahrazeny systémem DNS, věříme, že adresy kryptoměny budou nahrazeny jmény čitelnými pro člověka. “

„.Crypto“ doména pro všechny krypto adresy?

Nedávno společnost Unstoppable Domains oznámila agnostickou doménu blockchainu „.crypto“. Myšlenkou této domény je sjednocení adres kryptoměny pro bitcoiny, ethereum, ziliqa a další.

Jak používat nezastavitelné domény s IPFS

Nezastavitelné domény přidaly novou funkci pro práci s necenzurovatelnou decentralizovanou službou hostování souborů IPFS. To umožní, aby byl obsah trvale hostován na internetu s plnou imunitou vůči vládním nebo politickým zásahům. IPFS hostuje soubory decentralizovaným způsobem na více místech, takže i když je jeden server odstraněn, obsah bude stále přístupný.

Získejte chráněné názvy značek na nezastavitelných doménách

Aby se zabránilo phishingu a krádeži názvu domény, Unstoppable Domains automaticky chrání názvy značek jako apple.crypto a boxmining.crypto. Pouze ověřené identity mohou nárokovat takové názvy domén prostřednictvím bezplatného nástroje pro nárokování:

Jedno jméno pro všechny vaše kryptoměnové peněženky?

Nezastavitelný panel správy domény

To není vše; pro všechny své peněženky budete potřebovat pouze jedno jméno. Ano, jen jeden. Uvidíte, Unstoppable Domains hledá způsoby, jak podpořit přijetí kryptoměny. Jedním z těchto způsobů je odesílání kryptoměny stejně jednoduché jako odesílání pošty.

Přátelé vám proto mohou posílat bitcoiny, ether, litecoiny atd. Pomocí jediného jména. Pak na pozadí technologie z Unstoppable Domains směruje různé kryptoměny do jejich příslušných peněženek. To dokonce eliminuje potřebu skenování QR kódů, protože jejich čtení není stoprocentně přesné.

Spojení s Zilliqa Blockchain

Verze DNS nezastavitelné domény je postavena na Blockchain Zilliqa.

Zilliqa je škálovatelný ekosystém blockchainu inteligentních kontraktů, který usnadňuje vytváření škálovatelných decentralizovaných aplikací.

Zilliqa však poskytuje pouze platformu pro nezastavitelné domény k budování jejich DNS zaměřeného na blockchain. To znamená, že služba blockchain name, i když je postavena na platformě Zilliqa, podporuje externí krypta jako Ethereum, Bitcoin, Stellar Lumens atd. Podporuje také používání kreditních karet.

Protože je postaven na blockchainu Zilliqa, domény budou mít příponu a.zil.

Nezastavitelné nebo cenzurně odolné domény

Kromě pomoci široké veřejnosti se snadnou interakcí s kryptoměnami se Unstoppable Domains snaží poskytovat domény odolné vůči cenzuře.

U těchto domén má vlastník názvu domény úplnou kontrolu nad doménou a jejím obsahem. Prostředky tradiční domény ukládají vaším jménem správci, například Google.

Blockchainová doména je však uložena ve vaší peněžence s kryptoměnou, kterou ovládáte pouze vy. Žádná společnost, donucovací orgány ani samotné nezastavitelné domény vám to tedy nemohou vzít.

Tím to nekončí. Informace použité k registraci vaší domény zůstávají soukromé; můžete se rozhodnout neposkytnout žádné osobní údaje. To znamená, že je těžké sledovat jednotlivce pomocí poskytnutých údajů. Obsah poskytovaný na webových stránkách také nemůže být cenzurován třetí stranou; máte plnou kontrolu.

Budou nezastavitelné domény nezastavitelné?

Nezastavitelné domény se připravují na náročnou cestu, na které bude kryptoměna přijímána více lidmi. Navíc s

cenzury odolné webové stránky, kontrola je nakonec vrácena zpět lidem.

Nezastavitelné domény určitě mají palebnou sílu, aby se staly nezastavitelnými. Nedávno oznámili, že zajistili financování ve výši 4 miliony USD v sérii A vedené společnostmi Draper Associates a Boost VC. Rovněž obdrželi granty od Nadace Ethereum a Nadace Zilliqa.

Unstoppable Domains oznamuje, že získala 4 miliony USD

V jejich AMA s generálním ředitelem Mattem Gouldem 15. května 2019 společnost Unstoppable Domains představila svůj vývojový plán pro rok 2019. Během tohoto léta budou pracovat na nástrojích fiat un boarding a soukromí. Na podzim se většina zaměření zaměří na webové stránky.

Na straně maloobchodu aukce jmen top.zil skončí v létě 2019. Poté si bude moci každý koupit své vlastní.zil jméno. Podíváme-li se dále, na podzim a zimu 2019 se očekává, že podpora webových stránek a prohlížečů bude funkční.

Plán nezastavitelných domén pro zbytek roku 2019 Plán nezastavitelných domén pro zbytek roku 2019

Verdikt závěrečné kontroly

Nezastavitelné domény přináší nový způsob prevence cenzury na páce domény pomocí technologie blockchain. Vývoj a přijetí urychlily nedávné výsledky týmu Série $ 4 Million Dollar A raise vedená společností Draper Associates. Toto nové kolo financování poskytuje týmu více finančních prostředků na vytváření partnerství za účelem zvýšení adopce. V současné době čekáme, až další peněženky s kryptoměnou přijmou adresy .zil – v současné době jsou MyCrypto a Moon připraveny ji brzy integrovat.

Profesionálové:

  • Silná podpora a tým při doručování produktů
  • Dobré využití technologie Blockchain (Blockchain Zilliqa)
  • Čisté uživatelské rozhraní

Nevýhody:

  • Pouze předprodej – přijetí a integrace budou brzy k dispozici

Průměrné hodnocení: 4,5 / 5

Recenzoval Michael Gu 31. května

19. 10. 2019 Aktualizováno o doménu .crypto

{ "@kontext": "http://schema.org/", "@typ": "Produkt", "značka": "Nezastavitelné domény", "název": "Nezastavitelné domény", "obraz": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/05/Unstoppable-Domains-Logo-2.jpg", "popis": "Unstoppable domains je nový typ internetové domény, která je odolná vůči cenzuře a informace volně přístupné postavené na Web 3.0", "Posouzení": { "@typ": "Posouzení", "titulek": "Nezastavitelné domény: Připravte se na imunní budoucnost cenzury", "název": "Nezastavitelné domény", "popis" : "Unstoppable domains je nový typ internetové domény, která je odolná vůči cenzuře a informace volně přístupné postavené na Web 3.0", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/ledger-nano-x-review/", "recenze": "Nezastavitelné domény je nový typ internetové domény postavené na Web 3.0. Klíčovým rysem nezastavitelných domén je, že je odolný vůči cenzuře – je nemožné, aby kterýkoli subjekt požadoval odebrání domény. To je důležité, protože na internetu zažíváme stále více cenzury. Cílem nezastavitelných domén je v konečném důsledku zajistit, aby byla internetová cenzura odolná a informace volně přístupné. Namísto spoléhání se na centralizované služby při nákupu a prodeji doménových jmen (např. Namecheap nebo GoDaddy) používají nezastavitelné domény decentralizované platformy Ethereum a Zilliqa Blockchain jako neutrální třetí strana. To dává registrovaným doménám imunitu proti cenzuře, protože žádná vláda ani subjekty nemohou omezit nebo odebrat přístup k této doméně. K dalšímu zlepšení odolnosti vůči cenzuře je možné hostovat obsah v Inter Planetary File System (IPFS), což je decentralizovaná hostingová služba, kde nelze obsah odstranit. ", "datum zveřejněno": "2020-5-1", "recenzeHodnocení": { "@typ": "Hodnocení", "ratingValue": "4.5", "nejhorší hodnocení":"0", "nejlepší hodnocení": "5" }, "autor": { "@typ": "Osoba", "název": "Michael Gu" }, "vydavatel": { "@typ": "Organizace", "název": "Boxmining", "logo": { "typ": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "nabídky": { "@typ": "Nabídka", "priceCurrency": "americký dolar", "cena": "40", "url":"https://unstoppabledomains.com/r/4e8eeeec11004b3" }}

Zdroje:

Web nezastavitelných domén: https://unstoppabledomains.com/

Telegramový kanál: https://t.me/unstoppabledomains

Novinky o nezastavitelných doménách: https://www.asiacryptotoday.com/unstoppable-domain-why-blockchain-needs-it/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me