0x ($ ZRX) vadovas: kriptovaliutų mainų ateitis?

0x ($ ZRX) yra atviras protokolas, skirtas kūrėjams kurti savo decentralizuotas kriptovaliutų mainus „Ethereum“ blokų grandinėje. 0x atsirado kaip atsakymas į problemas, būdingas centralizuotiems mainams (CEX) ir decentralizuotiems mainams (DEX). Kalbant apie CEX, dėl šių platformų saugumo pažeidimų jau prarasta maždaug 1,1 mlrd. USD. Taigi kriptovaliutų mėgėjai tapo atsargūs, bijodami prarasti savo lėšas. Decentralizuoti mainai turėjo būti atsakymas į tai, tačiau jie taip pat turi didesnės trinties ir didėjančių sandorių išlaidų klausimus. Šiame vadove mes ištirsime, ką „0x“ jau siūlo šiandieninėje rinkoje, ir pažvelkime į jų neseniai išleistą 3 protokolo versiją.

Fonas

„0x“ yra jos CTO Amiro Bandeali ir jos generalinio direktoriaus Willo Warreno idėja. Kiti pagrindiniai projekto vykdytojai yra jų „blockchain“ inžinieriai, produktų dizaineriai, tyrėjai ir verslo strategai. Jie taip pat turi didelį patarėjų sąrašą, įskaitant Fredą Ehrsamą, „Coinbase“ įkūrėją ir Davidą Sacksą, buvusį „PayPal“ generalinį direktorių..

Kas yra 0x?

0x yra „Ethereum“ blokų grandinėje sukurtas protokolas, skirtas sukurti ir valdyti decentralizuotus mainus. Jo tikslas yra sąsaja su kitomis sistemomis, kad būtų galima valdyti aukščiausios klasės decentralizuotas programas (DAPP).

Protokolu siekiama įkvėpti turto judėjimą visame finansų sektoriuje pašalinant trečiąsias šalis, kurios procesą apsunkino ir kainavo brangiai. Pažangios sutartys taip pat padėjo trečiąsias šalis labiau užmiršti.

DEX atsiradimas apsaugo vartotojų lėšas ir užkerta kelią vyriausybės cenzūrai. Šie mainai suteikia vartotojų lėšų saugumą patiems vartotojams, užuot pasitikėję centralizuotomis platformomis, kurios linkusios įsilaužti..

Dėl „Bitcoin blockchain“ mastelio problemų ir protingo sutarčių lankstumo trūkumo „dapp“ kūrėjai susirinko į „Ethereum“ kurti decentralizuotų sprendimų, tokių kaip mainai. Deja, visi norintys sukurti specializuotą „Dapp“, „Ethereum“ buvo užversti programomis, kurios negali gerai bendrauti tarpusavyje.

Be to, šių programų saugumas ir kokybė skiriasi. „0x“ atėjo išspręsti šią vartotojo suskaidymo problemą ir sumažinti „Dapps“ naudojimo išlaidas.

Kaip veikia 0x?

Nors jis pastatytas ant „Ethereum“ viršaus, jo užsakymai yra nagrinėjami ne grandinėje, nes užsakymams suderinti naudojami reliai. Užsakymai į „Ethereum“ blokų grandinę įkeliami tik baigus procesą. Pasirašymas ne grandinėje sumažina tam tikrame sandoryje naudojamų dujų kiekį, tuo pačiu sumažinant pagrindinės grandinės apkrovą.

Persiuntėjas platformoje gali būti laikomas decentralizuotu mainu, kuriame yra tiek viešųjų, tiek privačių užsakymų knygų. Užsakymai transliuojami per šias užsakymų knygas, kad būtų tinkami atitikimai.

Šis metodas leidžia ne tik sumažinti mokesčius už dujas, bet ir kontroliuoti savo lėšas. Svarbus relėjaus bruožas yra tas, kad jis tik palengvina, bet nevykdo sandorių.

Norint tai leisti, persiuntėjui reikia pateikti užsakovo parašą, kuris tada pristatomas į išmaniąją DEX sutartį. Perdavėjai apdovanojami naudojant protokolo vietinį prieigos raktą „ZRX“, nors tai buvo pakeista kartu su keliomis kitomis „0x“ versijos 3 funkcijomis.

0x 3 versija: naujas protokolas su patobulintomis funkcijomis

2020 m. Rugpjūčio mėn. Decentralizuotas protokolas išleido naują 3 versiją, leidžiančią vartotojams sukurti labiau sujungtą „DeFi“ ekosistemą. Šioje naujoje versijoje yra 3 pagrindiniai atnaujinimai: „ZRX“ žetonų statymas, likvidumo tiltai ir lankstūs mokesčiai.

0x statymo ypatybės

3 versijoje „0x“ įdiegtas akcijų paketo mechanizmas, leidžiantis bet kokiu atveju priimti prekybos mokesčius. Likvidumą užtikrinantys rinkos formuotojai laikomi lemiamais „0x“ ilgalaikiam augimui, nes jie suteikia likvidumo. Taigi buvo pristatyta nauja akcijų paketo funkcija, pagal kurią rinkos formuotojams 0x suteikiama piniginė nauda. Tai reiškia, kad bet kuris ZRX turėtojas gali prisijungti prie rinkos formuotojo akcijų paketo ir turėti teisę į likvidumo atlygio dalį. Tuo tarpu rinkos formuotojui yra naudingiausia privilioti suinteresuotuosius asmenis prisijungti prie jų grupės, nes tai padidina jų galimą likvidumo atlygio išmoką ir jų balsavimo galią valdymo klausimais, nes reikalaujama, kad pusė savo balsavimo galių perduotų rinkos formuotojui.

Likvidumo tiltai

Likvidumo tiltai yra įdomus atnaujinimas decentralizuoto finansavimo (DeFi) kūrėjams, kurie kuria „dapps“, kuriems bus naudinga gauti daugiau likvidumo. Taip yra todėl, kad ši funkcija leis jiems gauti likvidumą ne tik iš paties „0x“ tinklo, bet ir iš kitų DEX, tokių kaip „UniSwap“ ar „Kyber“, iš vieno integravimo taško, žinomo kaip „0x“ API (daugiau apie tai žemiau). Trumpai tariant, suteikiant vartotojams prieigą prie kitų DEX likvidumo, taip užtikrinant, kad užsakymai būtų pildomi siekiant didesnių apimčių, ir taip pritraukiant dar daugiau vartotojų į platformą.

Lankstus mokestis persiuntėjams

Anksčiau 0x leido persiuntėjams gauti mokesčius tik ZRX. Tai buvo problematiška, nes kartais persiuntėjai gali nenorėti gauti mokesčių ZRX. Tai taip pat sukėlė prastą „Relayers“ patirtį, nes sukūrė daugiau papildomų veiksmų DEX prekyboje, pavyzdžiui, vienas didžiausių 0x DEX pagal apimtį neturėjo mokesčių. Spėjama, kad taip yra dėl ribotų būdų, kaip būtų galima sumokėti mokesčius. Tai buvo pataisyta 3 versijoje, kur persiuntėjai gali pasirinkti, kad mokesčiai būtų sumokėti bet kuriame „Ethereum“ pagrindu veikiančiame prieigos rakte ar net šiuo metu prekiaujamu žetonu..

„ZRX“ žetonas: Kas tai?

„ZRX“ prieigos raktas sukurtas remiantis „Ethereum“ ERC-20 standartu. Be to, kad jis naudojamas atsiskaitytojams už prekybą, jis taip pat naudojamas valdant 0x protokolą. Atsižvelgiant į tai, turimas ZRX kiekis lemia valdytojo galią prisidedant prie valdymo klausimų, tokių kaip protokolo atnaujinimas.

„ZRX“ ženklo tiekimas yra griežtai ribojamas iki vieno milijardo. Paleidžiant 2017 m., Pusė žetonų buvo išleisti ir išplatinti kūrėjams (15%), 0x (15%), steigėjų komandai (10%) ir patarėjams (10%)..

„ZRX“ yra įtraukta į „Binance“, „Coinbase“, „Huobi“, „HitBTC“ ir kitas svarbiausias biržas. Saugyklą atpažinimo ženklą palaiko „Ledger“ (tiek „Nano X“, tiek „Nano S“), „Enjin“, „Exodus“ ir visos kitos kriptovaliutos piniginės, skirtos ERC-20 žetonams..

Kaip minėta pirmiau, „0x“ komanda neseniai pristatė „ZRX“ akcijų paketo funkcijas, kurios suteikia daugiau paskatų tiek likvidumą teikiantiems rinkos formuotojams, tiek „ZRX“ turėtojams..

Kiti varomi produktai 0x

„0x“ turi visą produktų rinkinį, išskyrus atvirąjį protokolą. Šitie yra:

· 0x momentinis– Tai suteikia galimybę įsigyti kriptovaliutą bet kurioje programoje ar svetainėje.

· 0x tinklelis – Leidžia pasiekti pasaulinę žetonų P2P užsakymų knygą.

· 0x API – Gali būti naudojamas likvidumui kaupti iš platformų, sukurtų pagal protokolą, tokių kaip „UniSwap“ ir „Mesh“. Jis taip pat gali būti naudojamas žetonų keitimui pagal kainą.

· Matcha – platforma, skirta rasti geriausias kainas mainų tinkluose.

· 0x plėtiniai – Skirtas naudoti su relėmis, kad būtų įtraukti nauji prekybos tipai.

· 0x ne biržos – Tai yra vartotojas mainai tai leidžia P2P keistis ETH žetonais be relerio. Skirtingai nuo kitų „P2P“ biržų, „0x OTC“ suteikia pardavėjui galimybę išsiųsti nuorodą pirkėjui bet kurioje platformoje, įskaitant socialinę žiniasklaidą, o jos rezultatai įrašomi „Ethereum“ blokų grandinėje.

Net turėdamas daugybę pranašumų, protokolas naudoja kelių parašų išmaniąsias sutartis, kurias būtų galima išnaudoti, nes jos vis tiek grindžiamos kodu. Be to, kadangi DEX yra vis dar vykdomi darbai, jie gali neturėti likvidumo, reikalingo užpildyti mažiau žinomų žetonų užsakymus.

Išvada

Bręstant „blockchain“ technologijai, programos turėtų veikti ir ant jos. Vis dėlto, kai į sceną plūsta daugiau dappų, mums reikia standartinės kokybės ir saugumo parametrų, kad šios sistemos veiktų taip, kaip numatyta. Laimei, su 0x standartas jau nustatytas.

Be to, „Dapp“ kūrėjai taip pat turi priimti sistemą, kad vartotojai galėtų naudotis mažais operacijų mokesčiais.

0x protokolas gali būti naudojamas prognozavimo rinkose, tokiose kaip sporto lažybos, kurioms reikalingi nesugadinti fizinių įvykių rezultatai.

Platus platformos naudojimo atvejis taip pat gali atnešti realių pokyčių decentralizuotame pasaulyje, tuo pat metu pasitelkdamas išorinius mechanizmus, kad smarkiai padidintų mastelį.

Decentralizuoto finansavimo (DeFi) serijos: pamokos, vadovai ir dar daugiau

Turėdami tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems vartotojams, peržiūrėkite mūsų „YouTube DeFi“ seriją, kurioje yra pamokymai apie ESMINIUS ĮRANKIUS, kurių jums reikia prekybai „DeFi“ erdvėje, pvz. „MetaMask“ ir „Uniswap“. Taip pat giliai pasinerkite į populiarias „DeFi“ temas, tokias kaip „Reef.finance“ ($ REEF) ir „Polkadot“ ($ DOT)

Šios svetainės „DeFi“ serija taip pat apima „YouTube“ netyrinėtas temas. Norėdami sužinoti, kas yra „DeFi“, peržiūrėkite „Decentralized Finance“ („DeFi“ apžvalga): „KARŠČIAUSIOS kriptovaliutos tendencijos vadovas“

Pamokos ir vadovai, skirti ESMINIAMS „DEFI“ ĮRANKIAMS:

  • „MetaMask“ vadovas: Kaip susikurti sąskaitą? PLUS patarimai ir nulaužimai patyrusiems vartotojams
  • „Uniswap“ apžvalga ir pamoka: pradedančiųjų vadovas ir pažangūs patarimai bei gudrybės
  • Serumo DEX vadovas ir apžvalga
  • „SushiSwap“ ($ SUSHI) paaiškino
  • 1 colių mainai, „Mooniswap“ ir „Chi GasToken“: galutinis apžvalga ir vadovas

Išsamios informacijos apie kitus konkrečius „DeFi“ projektus rasite mūsų „DeFi“ žetonų vadovuose. Štai keletas populiariausių mūsų vadovų:

  • AAVE ($ LEND)
  • „Ampleforth“ ($ AMPL) apžvalga: esminis šio „DeFi“ protokolo vadovas
  • „ChainLink“ ($ LINK) vadovas: pagrindinė nuoroda „DeFi“ erdvėje
  • „Cream Finance“ ($ CREAM): kas tai yra?
  • „Curve Finance“ ($ CRV) vadovas
  • DODOEx ($ DODO): revoliucinis likvidumo tiekėjas grandinėje
  • Linijiniai finansai ($ LINA): sintetinių mainų platformų ateitis?
  • „Polkadot“ ($ DOT): viskas, ką reikia žinoti apie Kinijos „DeFi“ numylėtinį
  • „RAMP DeFi“: kaip tai atranda pritraukto turto vertę?
  • „Reef Finance“ („$ REEF“): „Viskas viename“ „Defi“ platforma
  • Solana ($ SOL) paaiškino
  • Grafikas ($ GRT) – kitas decentralizuotų programų lygis
  • „Trustswap“ ($ SWAP) paaiškinimas – naujos kartos „DeFi“ operacijos
  • „Yearn.Finance“, sujungiantis „DeFi“ ekosistemą
  • „Wing Finance“ ($ WING) – kreditinė „DeFi“ skolinimo platforma

Daugiau vaizdo įrašų ir straipsnių netrukus pasirodys kaip „DeFi“ serijos dalis, todėl būtinai UŽSAKYKITE mūsų „Youtube“ kanalas ir (kol kas) NEMOKAMAS savaitinis informacinis biuletenis kad jums būtų pranešta, kai tik jie pasirodys!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me