Kas yra „Cardano“?

Cardano yra decentralizuota pažangių sutarčių platforma, kurią skatintų ekspertų peržiūrimi akademiniai tyrimai ir kuri galėtų vykdyti tiek finansines, tiek decentralizuotas programas. Įkurta buvusio „Ethereum“ įkūrėjų, „Cardano“ siekia patobulinti „Ethereum“ teikdama pigių, saugių ir keičiamų sandorių. Norėdami pagerinti pažangių sutarčių saugumą, „Cardano“ naudoja programavimo kalba Haskell įrodyta, kad tai lengviau patikrinti ir oficialiai patikrinti. Be to, „Cardano“ atvirai atkreipia dėmesį į reguliavimo priežiūros poreikį, išlaikydama vartotojų privatumą ir apsaugą naudodama naujovišką programinės įrangos architektūrą.

Kas yra ADA prieigos raktas ir jo naudojimo būdai?

ADA yra gimtoji Cardano kriptovaliuta. Ji buvo išleista 2018 m. Sausio 1 d. Per pradinį monetų pasiūlymą kaip naudingumo žetoną ir iš viso bus 45 mlrd. Šiuo metu tai yra 8 pagal populiarumą kriptovaliuta, pagrįsta rinkos kapitalizacija MonetaGecko.

2020 m. Birželio 9 d. Atidarius „Shelley Public testnet“, kiekvienas operatorius gali įsteigti „Cardano“ akcijų paketą, tikėdamasis, kad 2020 m. Vasarą bus išleista „Mainnet“ kortų kortelė..

Galų gale ADA leis vartotojams siųsti vertę tarp dviejų šalių, sumokėti už prekes ar paslaugas, įnešti lėšų biržoje arba įvesti programą. ADA taip pat bus naudojama operacijoms vykdyti „Cardano“ tinkle.

Sužinokite daugiau apie ADA naudodami mūsų vaizdo įrašą – Cardano (ADA moneta) trumpai.

Steigėjas: Charlesas Hoskinsonas

Charlesas Hoskinsonas yra „Ethereum“ įkūrėjas ir „Ethereum Classic“ įkūrėjas, turintis didelę patirtį dirbant su išmaniosiomis sutartimis ir programavimo kalba „Haskell“. Jis yra atviras kritikas ir išsiskyrė su „Ethereum“ komanda 2016 m. Tai greičiausiai lėmė ideologiniai skirtumai, atsirandantys dėl komandos reakcijos į DAO nulaužė 2016 m. Hoskinsonas dabar yra bendrovės generalinis direktorius Honkongo įvesties produkcija (IOHK), ir jie paskyrė didelę ekspertų inžinierių ir tyrėjų komandą „Cardano“ statybai iš pagrindų.

„Cardano“ – „blockchain“ protokolo kūrimas

„YouTube“ plakatas

„Cardano“ siekia tapti trečios kartos „blockchain“, įveikdama ankstesnių „blockchain“ kartų problemas, būtent mastelio trūkumą, sąveikumą ir tvarumą. „Cardano“ siekia sukurti savo platformą vadovaudamasi šiais dviem pagrindiniais principais:

  • Tarpusavio peržiūra: bet kuris mokslas, vedantis šių klausimų sprendimus, yra peržiūrimas tarpusavyje.
  • Aukštas užtikrinimo kodas: „Cardano“ siekia sukurti tokio paties lygio mokslinį griežtumą misijai svarbioms sistemoms, tokioms kaip kosminė technika, kuriant savo projektą.

„Cardano“ platformoje yra šios pagrindinės funkcijos:

  • „Cardano“ bus pastatytas pagal „Haskell“ kodą. Haskellas naudoja matematikos metodą, kuris sukuria daug saugesnį ir patikimesnį protokolą.
  • Paskelbtas oficialiai patvirtintas akcijų paketo įrodymas Ouroboros. Tai pirmasis įrodytinai saugus „blockchain“ protokolas, kurį sukūrė IOHK komanda ir peržiūrėjo kolegos. Jis turi pranašumų, palyginti su tradiciniu darbo blokų grandinių įrodymu (pvz., Naudojamu „Bitcoin“), reikalaudamas mažiau skaičiavimo išteklių (nebus kasybos), todėl jį valdyti yra pigiau, tačiau jis yra toks pat saugus, kaip ir populiaresnis „Proof of Work“ algoritmas. Jis taip pat pateikiamas su nauju atlygio mechanizmu, kad būtų išvengta tokių išpuolių kaip blokavimas ir savanaudiškas kasimas.
  • Rekursinė tinklų architektūra (RINA): „Cardano“ siekia sukurti RINA, kad sumažintų pralaidumą, reikalingą duomenims perduoti ir platinti. Idėja yra ta, kad RINA turi mažiau protokolų, tačiau sugeba veikti greičiau, tačiau vis tiek užtikrina skaidrumą, privatumą ir mastelį.
  • Protokolas skirtas apsaugoti vartotojų privatumo teises, atsižvelgiant į reguliavimo institucijų poreikius. Tai darydamas „Cardano“ yra pirmasis protokolas, suderinantis šiuos reikalavimus niuansuotai ir efektyviai, pradėdamas naują požiūrį į kriptovaliutas..
  • „Cardano“ taip pat bus visiškai atviro kodo ir be patentų.

„Cardano“ platforma yra konstruojama dviem sluoksniais – atsiskaitymo sluoksniu ir skaičiavimo sluoksniu. Tai suteikia sistemai lankstumo atliekant techninę priežiūrą ir leidžia ją atnaujinti naudojant minkštas šakutes.

Baigus atsiskaitymo sluoksnį, kuriame veiks ADA, atskiras skaičiavimo sluoksnis bus sukurtas tvarkyti pažangias sutartis. „Cardano“ taip pat vykdys decentralizuotas programas arba „dapps“ paslaugas, kurių nevaldo nė viena šalis, o jos veikia „blockchain“.

Cardano privalumai ir trūkumai?

„Cardano“ privalumai

Daugelis išmaniųjų sutarčių vartotojų mano, kad „Cardano“ yra ilgalaikio saugaus vystymosi raktas. Taip yra dėl daugybės įsilaužimų ir pažeidžiamumų tokiose platformose kaip „Ethereum“. „Cardano“ įkūrėjas Charlesas Hoskinsonas kritikavo „Ethereum“ kaip „skubotą produktą“ su pažeidžiamumu, dėl kurio atsirado garsių įsilaužimų, tokių kaip DAO. Tai galėtų būti vertinama kaip „Ethereum“ programavimo kalbos „Solidity“ trūkumų simptomas. „Cardano“ tai pagerina leisdamas kurti „Haskell“, kurį galima oficialiai patikrinti.

„Cardano“ naudojimasis statymo modelio modeliu savaime suteikia daug privalumų, tokių kaip mažesnis jautrumas trukdžiams, nes mazgai bus atsakingi už pralaidumą ir taip pašalins papildomų mašinų poreikį. Savo ruožtu bus sunaudota mažiau energijos, kuri yra naudingesnė aplinkai.

Apdovanojimai skiriami atsižvelgiant į turimų žetonų skaičių, o ne į prisidedamą skaičiavimo galios kiekį, o tai yra teisingiau.

Platformos 2 sluoksnių sistema leidžia kiekvienam sluoksniui būti atsakingam už visą užduočių rinkinį. Tai reiškia daugiau sąveikos galimybių su skirtingomis kriptovaliutų platformomis, todėl yra labiau keičiamo dydžio, palyginti su „Ethereum“.

Cardano trūkumai

„Cardano“ kritikai atkreipė dėmesį į lėtą projekto vystymąsi ir pernelyg idealius tikslus. Tai gali būti rizikinga „Cardano“, nes jį gali aplenkti agresyvesni konkurentai, o reguliavimo aplinka gali pasikeisti.

Daugelio „Cardano“ komandos pažadėtų funkcijų vis dar nėra. Taigi daug kas pasakyta apie tai, kaip veiktų jos kriptovaliuta ADA, vis dar yra teorinė.

Kas yra „Daedalus“ piniginė?

Norėdami laikyti ir naudoti ADA, turite įdiegti „Cardano“ Dedalas piniginė. Su pinigine galite siųsti ir gauti ADA, taip pat peržiūrėti savo operacijų istoriją.

„Daedalus“ piniginėje taip pat bus šios funkcijos:

  • Neribota apskaita – tvarkykite bet kokį piniginių skaičių naudodami novatorišką „Cardano“ hierarchinį deterministinį piniginės diegimą. Tai leis jums geriau kontroliuoti, kaip organizuojamos jūsų lėšos. Ji taip pat turi galingas atsargines funkcijas, kurios padės bet kada susigrąžinti jūsų lėšas.
  • Išplėstinė sauga – „Cardano“ nelaikys jūsų raktų. Jie naudoja pažangiausią pasaulyje kriptografiją, kad užtikrintų saugumą nuo užpuolimo, ir siūlo išleisti slaptažodžius ir sėklas visoms jūsų paskyroms.
  • Eksportuoti į popierinius sertifikatus – pinigines galima eksportuoti į popierinius sertifikatus, suteikiant vartotojams galimybę patalpinti lėšas į šaltą saugyklą.
  • Sukurtas naudojant žiniatinklio technologijas – „Daedalus“ yra pastatytas ant „Electron“, patikrintos kovos atvirojo kodo kūrimo platformos, skirtos kurti daugiaplatformes darbalaukio programas naudojant „Javascript“, HTML ir CSS..

„Daedalus“ piniginė vis dar tebevykdoma, tikimasi, kad jos netrukus pasirodys:

  • „Bitcoin“ ir „Ethereum Classic“ palaikymas.
  • Turimos funkcijos, leidžiančios ADA turėtojams uždirbti daugiau ADA žetonų.
  • Mobili piniginė, skirta „iOS“ ir „Android“.

Ištekliai:

Interneto svetainė https://cardanofoundation.org/

IOHK svetainė https://iohk.io/

Ouroboros baltas popierius https://iohk.io/research/papers/#9BKRHCSI

Tinklaraštis https://cardanofoundation.org/blog/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me