51% paaiškinta ataka: kaip smukti kriptovaliutos kaina

51% ataka iš esmės yra „blockchain“ įsilaužimas, leidžiantis įsilaužėliams atlikti įvairią kenkėjišką veiklą, kuri trumpuoju laikotarpiu gali būti finansiškai naudinga, tačiau galiausiai sunaikins kriptovaliutą ir smarkiai sumažins kainą.

Bet ar yra kokia nors paskata atlikti 51% ataką?

Šiame straipsnyje mes tiksliai paaiškinsime, kas yra 51% ataka, ką užpuolikai sugeba įvykdyti ir ar įsilaužėliams tikrai verta bandyti tokį laivyną.

Keista, kad žmonės, kurie greičiausiai atliks 51 proc. Ataką, nėra tie, kurie manote.

Norite sužinoti, kaip prekiauti kriptovaliutomis kaip profesionalai? Paimk mūsų kriptovaliutos kursas!

Kas yra 51% ataka?

51 išpuolis paaiškintas

Viskas susiję su maišos galia.

Galios maiša iš esmės yra tai, kiek jėgų turite blokams išgauti. Jei galite greitai išblokuoti blokus, greičiausiai turite daug maišos galios.

Jei turite 51% maišos galios, tai reiškia, kad jūs galite miną atlikti greičiau nei kiti kalnakasiai.

Hipotetinėse lenktynėse tarp vieno subjekto, turinčio 51% galios, ir kito, turinčio 49%, galiausiai laimės 51% grupė.

Bet turėdamas 51% maišos galia dar nebūtinai reiškia, kad darysite ką nors piktybiško.

Kad jis būtų tinkamai pažymėtas kaip „ataka“, subjektas, valdantis šią galią, turėtų pradėti veikti kasyba blokuoja privačiai.

Galų gale užpuoliko sukurta blokų grandinė bus ilgesnė nei kitų kalnakasių sukurta blokų grandinė, nes užpuolikas turi daugiau galių.

Šiuo metu tinklui pateikiamos dvi skirtingos grandinės. Jis visada pasirinks ilgiausią grandinę kaip tikrąją grandinę, nes ji turės daugiausia kasybos sunkumų, nes išminuota daugiau blokų.

Kriptovaliutoje yra principas, sakantis: „Ilgiausia grandinė yra tikroji grandinė“.

Kriptovaliutos, nenaudojančios darbo įrodymų, negali būti atakuojamos 51 proc., Pvz., „Ripple“. Tai yra priežastis, kodėl „Ethereum“ keičiasi į akcijų paketo įrodymą.

Ką žmonės galėtų padaryti, kai atakuoja 51 proc?

Vienas iš labiausiai žinomų dalykų, kuriuos kalnakasiai galėtų atlikti naudodami 51% maišos jėgos, yra atlikimas dvigubai praleidžia.

Dvigubos išlaidos yra ta vieta, kur kas nors gali išleisti savo lėšas daugiau nei vieną kartą.

Teoriškai kalnakasis galėjo atlikti keletą operacijų originalioje blokų grandinėje ir jų nepranešti.

Tada, kai jie baigs savo privatų blokų tinklą ir apie tai paskelbs, jų, kuris yra ilgesnis, bus laikoma tikra grandine, o ankstesnės operacijos nebus skaičiuojamos..

Ir jie gaus tas monetas atgal, nes sandoris neįvyko toje „blockchain“.

An užpuolikas taip pat galėtų blokuoti sandorius ir cenzūruoti tam tikrų asmenų sandorius, paverčiant jų monetas praktiškai bevertėmis.

Jie taip pat galėtų atsisakyti kitų kalnakasių, nes užpuolikas sugebės daug greičiau išminuoti blokus. Kiti kalnakasiai negalės varžytis.

Galų gale, 51% užpuolimas išaugs, kai kalnakasiai paliks tinklą. Kalnakasiams išvykstant, užpuoliko laikymasis per blokinę grandinę padidėtų.

Kuo kriptovaliuta yra populiaresnė, tuo sunkiau ją atlikti 51% puola.

Taip yra todėl, kad daugiau kalnakasių dirba prie jo, kad jis būtų saugus. Tai reiškia, kad jums reikia daugiau maišos galios.

Mažiau populiarioms kriptovaliutoms gresia didesnis pavojus, nes apskritai yra mažiau maišos galios.

Ar verta to 51% ataka?

Tikriausiai ne.

Vienintelė tikroji priežastis atlikti a 51% puola būtų sunaikinti kriptovaliutą.

Paaiškinkime kodėl.

Jei kažkaip pavyktų monopolizuoti kriptovaliutos maišos kursą, potencialiai galėtumėte daug uždirbti kasdami. Tai labiau skatinama, ir jūs galite uždirbti ilgiau.

Aišku, užpuolikas galbūt sugebės išsisukti su keliomis dvigubomis išlaidomis, tačiau to neliktų nepastebėta.

Galų gale žmonės, stebintys „blockchain“ knygą, pradėtų pastebėti, kaip „našlaičių“ yra blokų grandinės.

Našlaičiai ar „atskirti blokai“ yra blokai, kurie nėra blokų grandinės dalis. Tai atsitinka, kai kalnakasiai tuo pačiu metu kuria blokus.

Daugeliu atvejų tai nėra problema. Nors našlaičių grupės operacijos negalioja, jos bus tiesiog perkeltos į kitą bloką.

Tačiau kai taip nutinka ir daugelis blokų tampa našlaičiais, tai yra problema.

Pasitikėjimas būtų susilpnėjęs jei būtų sukurta atskira blokų grandinė, ypač jei vykdytumėte kenkėjišką veiklą.

Vykdydami tokią veiklą žmonės nebeleistų naudotis kriptovaliuta, nes niekas negalėtų patikėti, kad jų sandoriai bus teisingi.

Galiausiai kriptovaliuta greičiausiai sumažės, užpuolikui liktų bevertis turtas, kurio niekas nebenorėtų naudoti.

Be to, jums brangiai kainuotų tokios atakos atlikimas. Naudojant „Bitcoin“, tokia ataka jums tikriausiai kainuotų milijardus.

Tai iš esmės paneigtų tokį išpuolį, kuris kada nors įvyktų iš kasybos baseino, tačiau didelė vyriausybė, norinti sunaikinti kriptovaliutą, gali ją ištraukti.

Ethereum Classic 51% ataka

ethereum 51 ataka

2019 m. Pradžioje „Ethereum Classic“ (ETC) tariamai nukentėjo nuo 51% atakos.

Pirmą kartą apie tai pranešė kriptovaliutos mainai „Coinbase“, kurie teigė aptikę „blokų grandinės reorganizaciją“, o tai greičiausiai reiškia pokyčius to, kas laikoma „tikra“ blokine grandine..

Iš pradžių tai nebuvo pernelyg įtartina, bet galiausiai, buvo pastebėtos dvigubos išlaidos, iš viso maždaug 88 500 ETC, o tai šiandien yra maždaug 400 000 USD.

Ataka paskatino ETC išbraukti iš „Coinbase“ sąrašo.

Kai kurie žmonės teigia, kad tai nebuvo 51% ataka, įskaitant „Ethereum Classic“, kurie priskyrė ją ASIC gamintojui, išbandančiam naują technologiją „blockchain“.

Kad ir kokia buvo priežastis, „Ethereum Classic“ kaina smarkiai krito netrukus po to, kai pasirodė naujienos.

„Coinbase“ ateityje gali atsisakyti ETC, tačiau daugiausia tai daro dabar, nes yra susirūpinę, kad jie ar jų klientai gali tapti dvigubų išlaidų aukomis.

A 51% puola vis dar įmanoma naudojant Ethereum (ETH), bet yra mažiau tikėtina, nes Ethereum turi 17 kartų daugiau maišos galios.

Ar Bitcoin gali patirti 51% ataką?

Bitcoin 51 ataka

Taip, vis tiek įmanoma.

Jei subjektas sugebėjo įgyti 51% Bitcoin tinklo kontrolę, jis galėjo jį valdyti.

Naudojant „Bitcoin“, tai beveik atsitiko porą kartų kalnakasiai beveik kontroliavo 51% maišos normos.

Kol kas tokių nėra ataka kada nors nutiko.

Net jei kasybos baseinams pavyko valdyti iki 51% Bitcoin tinklo, tai nereiškia, kad jie padarytų ką nors blogo.

Labiausiai tikėtina, kad jie norėtų, kad viskas judėtų taip, kaip buvo. Bet kokia kenkėjiška veikla neleistų žmonėms naudotis „Bitcoin“.

Be to, nėra teisinio pagrindo, kuris trukdytų žmonėms vykdyti tokias atakas, ir nėra priemonių juos nubausti.

Kuo arčiau kasybos baseinų pasieks dominuojantį Bitcoin, tuo didesnė tikimybė, kad žmonės pereis prie skirtingų kriptovaliutų.

Tačiau nėra jokios priežasties, kodėl taip neatsitiktų su jokia kita kriptovaliuta.

Kvantiniai kompiuteriai

Kompiuteriai tampa vis galingesni ir netrukus atrodo, kad mes galime įeiti į amžių, kai egzistuoja kvantiniai kompiuteriai.

Kvantiniai kompiuteriai yra kompiuteriai, kurie gali išspręsti lygtį, kuriai normaliam kompiuteriui prireiks 10 000 metų vos per kelias sekundes.

Šiuo metu mes vis dar esame hipotetinėje stadijoje ir tokių kompiuterių dar nėra. Tai tariant, „Google“ tariamai rengia vieną.

Tokie galingi kompiuteriai gali kelti riziką kriptografijos technologijoms, nes saugumui užtikrinti jie remiasi sudėtingomis matematinėmis lygtimis.

Kvantinis kompiuteris teoriškai galėtų iššifruoti net saugiausią „blockchain“ tinklą, todėl labiau tikėtina, kad gali įvykti 51% ataka (arba greičiausiai dar galingesnė).

Net manoma, kad jie galėjo iššifruoti privačius vartotojų raktus ir padirbti operacijas, panaikinant pasitikėjimą „blockchain“.

Tai reiškia, kad tokia ataka gali būti mažai tikėtina „Google“, kuri, atrodo, neturi motyvacijos ją įvykdyti.

Kai kurios kriptovaliutos teigia esančios atsparios kompiuteriui. Labiausiai žinoma yra IOTA.

Kadangi dar labai anksti, sunku tiksliai žinoti, ką sugebės kvantiniai kompiuteriai.

Nors reikia atsiminti, kad tik prieš 10 metų žmonės tikėjo, kad prireiks 50 metų, kol jie gyvuos.

Kodėl tai svarbu prekybai kriptovaliuta?

51 „blockchain“ ataka

51% išpuolių yra gyvybiškai svarbūs norint suprasti, nes prekybininkai turėtų žinoti riziką įsitraukti į kriptovaliutų prekybą.

Geriausia, jei norite likti nuošalyje nuo kriptovaliutų, kurias gali kontroliuoti vienas subjektas ir tapti centralizuotomis.

Nebūtinai galite pasitikėti tuo, ką jie padarys, turėdami tiek jėgų. Dėl šios priežasties daugelis kriptovaliutų entuziastų ir prekybininkų laikosi decentralizuotų kriptovaliutų.

Tačiau net decentralizuota laikui bėgant gali tapti centralizuota.

Kai kurios kriptovaliutos gali būti labiau pažeidžiamos atakų nei kiti. Pavyzdžiui, IOTA tariamai reikia tik subjekto, kuris valdytų 34% tinklo, kad galėtų atlikti tokią ataką.

Pagrindiniai klausimai

Jei ką nors atsimenate iš šio straipsnio, atkreipkite dėmesį į šiuos pagrindinius dalykus.

  • 51% ataka yra ta, kai subjektas valdo 51% „blockchain“. Tai darydami jie gali dvigubai išleisti ir cenzūruoti kitus „blockchain“.
  • „Ethereum Classic“ patyrė 51% ataką. Dvigubai išleidus pavogta maždaug 400 000 USD, „Coinbase“ atsakydama juos išbraukė.
  • Kvantinių kompiuterių augimas gali kelti riziką kriptovaliutai. Jie gali nugalėti daugelį „blockchain“, nors kai kurie teigia esantys atsparūs kvantams.
  • Vyriausybės dažniau įvykdo 51% išpuolių nei kalnakasiai. Kalnakasiams naudingiau nepulti „blockchain“, vyriausybės turi daugiau motyvų.

Išmokite prekiauti mūsų kriptovaliutų kursu

Norite sužinoti daugiau apie kitas kriptovaliutas ir kaip jomis prekiauti? Tada užsiregistruokite į mūsų kriptovaliutų prekybos kursus!

Jei jums patiko skaityti šį straipsnį iš Prekybos švietimas, prašau suteikti jam patinka ir pasidalinti juo su visais kitais, kurie, jūsų manymu, taip pat gali dominti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me