Kinijos sudėtingi santykiai su kriptovaliuta

Šiandienos tema paaiškins sudėtingus santykius Kinija ir kriptovaliuta. Per tuos metus antra pagal dydį ekonomika pasaulyje buvo gana vertinama atsižvelgiant į kriptovaliutų bumą. Kodėl taip yra?

Svarbu išanalizuoti šiuos santykius, nes lemiamas Kinijos dalyvavimas ir neabejotina įtaka pasaulio ekonomikai tik toliau plėsis. Turėdamas tokį galingą žaidėją pasaulinėje rinkoje, nutolęs nuo kriptovaliutų ir blokų grandinės, gali ne tik paveikti pasaulinės prekybos ateitį, bet ir parodyti pavyzdį kitoms šalims.

Nesvarbu, ar tai neigiama, ar teigiama kryptis, mes tikrai negalime pasakyti, bet mes pabandysime apibendrinti ir suprasti šalies požiūrio į kriptovaliutą priežastis.

Vis dėlto, prieš įsigilindami į tai, pasakokime keletą įdomių faktų apie Kiniją, kad galėtume išbandyti ir suprasti, kodėl taip svarbu kalbėti apie šalies santykius ir „blockchain“ technologiją, kuri, daugelio nuomone, yra finansinių operacijų ir mokėjimų ateitis.

  • Kinijos eksporto ekonomika nuo 1970-ųjų iki 2010-ųjų išaugo apie 1000%.

  • Kinija turi antrą pagal dydį milijardierių skaičių po JAV.

  • Kinija yra žinoma kaip „pasaulio gamykla“ dėl savo didžiulės gamybos ir eksporto bazės.

  • Per pastaruosius 10 metų vidutinės namų ūkio pajamos Kinijoje padidėjo daugiau nei 400%.

  • Kinija sugebėjo iš skurdo išgelbėti daugiau žmonių nei bet kuri kita pasaulio šalis.

  • Kinija yra didžiausia pasaulyje prekių eksportuotoja ir antra pagal dydį prekių importuotoja.

  • Kalbant apie TUI (tiesiogines užsienio investicijas), Kinija yra antra pagal dydį paslaugų teikėja ir geriausia gavėja.

  • Manoma, kad iki 2025 m. Kinijos BVP pralenks JAV.

  • Kinijos vyriausybė investavo trilijonus dolerių į infrastruktūrą, kad užtikrintų ekonomikos augimą, naujų verslų plėtrą, vartotojų augimą ir pasitenkinimą.

  • Tarptautinio valiutos fondo (TVF) duomenimis, Kinija turi didžiausias užsienio valiutos atsargas pasaulyje ir siekia 3 073 mlrd. USD (2018 m. Gruodžio mėn.).

Galite sužinoti daugiau intriguojančios informacijos apie Kinijos ekonominį ir prekybos poveikį čia.

Grįžkime prie pagrindinės diskusijos temos: Kinija ir kriptovaliuta!

Reglamentas

Praėjusiais metais Kinijos liaudies bankas (PBOC), kuris yra centrinė valdžios institucija, reguliuojanti visas finansines institucijas ir atsakinga už šalies pinigų politikos rengimą, aiškiai parodė, kad kriptovaliuta nenorima..

Pagal pradinį pareiškimą, pateiktą 2018 m. Pradžioje, bus blokuojama prieiga prie visų šalies ir užsienio kriptovaliutų biržų ir ICO svetainių. Kinija siekia sumažinti bet kokią kriptovaliutų prekybą griežtai uždraudus užsienio biržas.

Aukščiausia ekonominio planavimo įstaiga taip pat pasiūlė naujas taisykles, kurios uždarys visus vietinius kriptovaliutų kasybos įrenginius.

Norėdami visiems priminti, kriptovaliutų kasimas yra sandorių patvirtinimas skaitmeninių pinigų formų tinkle, pavyzdžiui, „Bitcoin“ ar „Ethereum“, ir monetų gavimas kaip atlygis. Norėdami tai padaryti, jums reikia galingos aparatūros, kuri sunaudos daug elektros energijos.

Kinijoje iš tikrųjų yra didžiausi pasaulyje kriptovaliutų kasybos ūkiai dėl pigios elektros energijos anglies turtinguose Sindziango ir Vidinės Mongolijos regionuose. Kinijos kalnakasiai taip pat dislokavo savo mašinas pietinėse Junano ir Sičuano provincijose, kad pasinaudotų pigiomis hidroelektrinėmis, esančiomis rajone lietingojo sezono metu..

Tačiau Kinijos kalnakasiai greičiausiai turės atsisakyti bazių Junane ir Sičuane ir apsvarstyti galimybę persikelti į užsienio šalis, jei jie nori išlaikyti kriptovaliutų kasimą.

Tikimasi, kad dėl naujų įstatymų, Bitcoin kasyba Kinijoje nebebus dominuojantis ir labiau decentralizuotas.

Ne pirmą kartą girdime apie valdžios institucijas, bandančias primesti a Bitkoinų kasybos draudimas Kinijoje.

2018 m. Pradžioje aukščiausi Kinijos interneto finansų reguliuotojai taip pat paskelbė įmonėms pranešimą dėl kriptovaliutų kasybos verslo nutraukimo dėl didelės virtualių valiutų spekuliacijos rizikos. Įsakymas neįvyko, tačiau daugelis vietinių kalnakasių buvo priversti ieškoti alternatyvių variantų tokiose šalyse kaip Kanada ir JAV.

2018 m. Pabaigoje taip pat buvo paskelbta, kad Kinija blokuos prieigą prie daugiau nei 120 svetainių, kurias valdo ofšorinės kriptovaliutų biržos, teikdamos prekybos paslaugas šalies piliečiams..

Taip pat bus stebimos ir uždaromos su kriptovaliutomis susijusios vietinės svetainės, įskaitant „Bitcoin“.

Visi šie veiksmai, kuriais siekiama pašalinti beveik visus pėdsakus, kurie lemia kriptovaliutą, kriptovaliutų prekybą ir pradinius monetų pasiūlymus (ICO) tiek vietiniu, tiek pasauliniu lygiu, visiškai panaikins rinką..

„Siekdama užkirsti kelią finansinei rizikai, Kinija sustiprins priemones, kad pašalintų bet kokias sausumoje ar užsienyje esančias platformas, susijusias su prekyba virtualia valiuta ar ICO“, – sakoma leidinyje, susijusiame su Kinijos Liaudies banku (PBOC)..

Kodėl Kinija uždraudė Bitcoin prekybą ir mainus?

Kinijos bitkoinų draudimas

Pagrindinė tokių veiksmų intensyvumo priežastis yra apsaugoti vietos ekonomiką ir pašalinti finansinio nestabilumo problemas.

Taip pat buvo uždaryti „blockchain“ ir į kriptovaliutas orientuotos internetinės žiniasklaidos priemonės. Tai buvo labai gaila, nes kai kurie iš jų surinko kelis milijonus dolerių rizikos kapitalo. Kinijos interneto „sargybinis“ pernai užblokavo jų oficialias viešąsias sąskaitas dėl naujų taisyklių pažeidimų.

Siekdamas toliau iliustruoti, kaip šalis jaučia kriptovaliutas ir jų potencialą, plintančią mūsų kasdieniame gyvenime, 2018 m. Rugpjūčio mėn. Pekino centrinis Chaoyango rajonas taip pat paskelbė pranešimą, kuriame teigiama, kad viešbučiuose, biurų pastatuose ir prekybos centruose neleidžiama rengti jokių kriptovaliutas reklamuojančių renginių..

Kinija ir ICO

ICO yra sutelktų lėšų rinkimo forma, per kurią įmonės keičia savo, naujai sukurtas kriptovaliutas (vadinamus žetonais) į mokėjimus esamomis kriptovaliutomis, paprastai jau įsteigtomis, tokiomis kaip „Bitcoin“ ar „Ethereum“. Tai darydami ICO investuotojai gauna pelną, kai jų naujieji žetonai pradeda didesnę vertę nei kriptovaliuta, kurią jie mokėjo už juos minios perkėlimo etape..

Pernai rugsėjį Kinijos reguliavimo institucijos oficialiai uždraudė ICO. Jie apibūdino ICO kaip „neteisėtą neteisėtą lėšų rinkimo veiklą“.

ICO ir bet kuri kita platforma, vykdanti kriptovaliutos keitimo operacijas, buvo paraginta perkelti savo operacijas į šalis, kuriose tokia veikla yra leidžiama, pavyzdžiui, Singapūrą.

Rezultatai

Kinijos bitkoinų draudimo rezultatas

Nuo oficialaus praėjusių metų pranešimo Kinijoje buvo uždaryta beveik 100 kriptovaliutų biržų ir beveik tiek pat ICO projektų.

Dėl to „Yuan-Bitcoin“ prekybos pora smarkiai sumažėjo nuo 90% iki mažiau nei 5% viso pasaulio „Bitcoin“ sandorių, praneša „Shanghai Securities News“..

Centrinio banko valdytojo pavaduotojas sakė, kad: „Jei viskas vis dar būtų taip, kaip buvo metų pradžioje, daugiau nei 80 procentų pasaulio prekybos bitkoinais ir ICO finansavimo būtų vykdoma Kinijoje – kaip viskas atrodytų šiandien? Tai tikrai gana baisu “.

Pasak jo, kriptovaliutų mainų, ICO ir bet kokios kitos su kriptovaliuta susijusios veiklos sutramdymas buvo absoliučiai teisingas šalies sprendimas.

The Kinijos šifravimo draudimas lėmė didėjančią užsienio sandorių apyvartą, dėl kurios buvo vengiama laikytis teisės aktų. Tai yra gana rizikinga pinigų sistemai dėl neteisėto kriptovaliutos išleidimo. Tai apims schemas ir rinkodaros išpuolius, kad iš savo pinigų būtų išvilioti mažiau kripto išmanantys piliečiai.

Kinijos liaudies bankas (PBOC) mano, kad skaitmeninės valiutos yra neteisėtos, nes jų neišleidžia jokia pripažinta pinigų institucija. Negana to, kadangi Kinija neturi jokio teisinio statuso, Kinija nėra linkusi juos prilyginti pinigams ir pataria savo piliečiams neleisti jų, kaip valiutos, apyvartai.

Tačiau daugelis finansų ekspertų taip pat mano, kad realios kriptovaliutų keitimo, prekybos ir ICO draudimo pasekmės yra mažos ir nėra galimybės visiškai uždrausti kriptovaliutų prekybą..

Kaip minėta anksčiau, Kinijoje yra daugiausiai Bitcoin kasybos ūkių pasaulyje dėl daugybės regionų, siūlančių pigią subsidijuojamą elektrą. Kasyba daugeliui kinų virto pelninga įmone. Kinijos valdžios institucijų uždraudimas tikrai turės neigiamos įtakos visai kriptovaliutų rinkai. „Griežtesnės taisyklės turės įtakos kriptovaliutų visatai “. kaip sako daugelis specialistų ir verslininkų, įskaitant Wayne’ą Cao, kuriam priklauso verslas, kuris ICO neseniai pasiūlė 10 milijardų žetonų.

Kiti finansų ekspertai mano, kad tik laiko klausimas, kada Kinija panaikins kriptovaliutų draudimą. Atsparus kriptovaliutų pobūdis padės jiems sugrįžti, todėl teks planuoti ir taikyti vis daugiau taisyklių..

Galų gale rasti būdą uždrausti ar veiksmingai reguliuoti decentralizuotą, be reguliavimo ir „blockchain“ pagrindu veikiančią virtualios valiutos rinką, iš tiesų liks didelis iššūkis bet kuriai reguliavimo institucijai, net jei kalbėtume apie Kiniją.

Be to, uždraudus vietinius ICO ir kriptovaliutų keitimo platformas, problema iš tikrųjų negali būti išspręsta, nes daugelis prekybininkų ir verslininkų kreipiasi į užsienio platformas, kad galėtų toliau dalyvauti virtualios valiutos operacijose. Apskritai ICO ir virtualios valiutos prekybos negalima visiškai pašalinti iš Kinijos, nepaisant oficialaus draudimo.

Kriptovaliutų reklamos nebebuvo rodomos, tai tikriausiai yra vienas iš labiausiai matomų griežtų kriptovaliutų taisyklių, kurios buvo pradėtos veikti praėjusiais metais, rezultatų.

Kinijoje gana dažnai žmonės naudoja VPN (virtualius privačius tinklus) prekybai kriptovaliutomis, nes daugelis mainų platformų persikėlė į Japoniją arba Singapūrą. Tačiau reklamuoti šias platformas ir pritraukti naujų žmonių gali būti šiek tiek sunku, nes reklamuodami susijusias verslo programas galite atsidurti kalėjime.

Japonija ir Singapūras taip pat gaus naudos iš naujos PBOC tvarkos, teigdamos, kad finansų įstaigos turi nustoti teikti finansavimą bet kokiai veiklai, susijusiai su kriptovaliutomis Kinijoje. Negalite visiškai nugriauti prekybos. Norintys tai padaryti žmonės turi kažkur išvykti. Jie kreipsis į Singapūrą ir Japoniją, o galų gale Kinija nieko negali padaryti.

Paskutinės mintys

Nors daugelis šalių ir pasaulinių verslininkų mano, kad „blockchain“ finansai, skaitmeniniai finansai ir išmanieji finansai yra kitas logiškas ir patrauklus žingsnis link decentralizuoti finansų pasaulį, yra tokių šalių kaip Kinija, kurios šios tendencijos yra gana nutolusios..

Ne tik tolimi, bet ir labai stengdamiesi įsitikinti, kad visos su kriptovaliuta susijusios platformos, pardavimo vietos ir veikla yra visiškai sunaikinta.

Kinija nori įsitikinti, kad „blockchain“ technologija nepakenks vartotojų interesams ir nepakenks finansų rinkos stabilumui.

Vėliau iškyla visas teorijos ir praktikos klausimas. Žmonės, besidomintys prekyba, kasyba ir dalyvaujant skaitmeninių finansų bendruomenėje, persikels, naudosis VPN ar ras kitų būdų, kaip praktikuoti tai, kas jiems atrodo patrauklu.

Dar kartą apibendrinkime situaciją:

  • Nors Kinijoje yra didžiausi pasaulyje kriptovaliutų kasybos ūkiai, daugelis Bitcoin kasyklų Kinijoje nustojo veikti arba persikėlė į naują vietą pradžioje 2018 m.

  • Kriptovaliutų biržos ar prekybos platformos buvo iš tikrųjų uždraustos. Tokios veiklos vykdymas laikomas neteisėtu ir gali sulaukti laiko.

  • Komerciniai bankai ir mokėjimo bendrovės buvo įsakytos uždaryti visas „Bitcoin“ prekybos sąskaitas ir neveikti ar priimti bet kokių kriptovaliutos formų mokėjimų arba atlikti kriptovaliutos sandorius.

  • Kriptovaliutų mainų ar prekybos internete skatinimas yra neteisėtas.

  • Kalbant apie Bitcoin draudimą Kinijoje, „Bitcoin“ turėjimas vis dar yra legalus, tačiau prekyba yra neteisėta.

Ateitis yra teigiama

bitkoino ateitis

„Bitcoin“ ir kitos kriptovaliutos po poros metų sąstingio grįžo į Kinijos žiniasklaidos akiratį.

Po to, kai „Facebook“ neseniai paskelbė apie savo naują kriptovaliutų projektą pavadinimu „Svarstyklės“, Kinijos valstybinė žiniasklaida „Xinhua News Agency“ paskelbė, kad investuotojų susidomėjimas kriptovaliutomis didėja. Pastarąjį piką nulėmė tai, kad Bitcoin prisiima „saugaus prieglobsčio turto“ ypatybes, palyginti su makroekonominiu sulėtėjimu ir didžiuliu nepastovumu pasaulinėse kapitalo rinkose.

Kriptovaliutos pradėjo rodyti atsigavimo ženklus. Šios vasaros pradžioje Kinijoje išaugo su Bitcoin susijusių temų paieška.

Ne tik tai, bet ir Huobi, a Kinijos kriptovaliutos keitimas programa, kuri persikėlė į Singapūrą po represijų Kinijoje 2017–2018 m., buvo populiari Kinijos „iOS“ programų parduotuvėje.

Nors šiais metais kriptovaliuta sulaukė daugiau žiniasklaidos dėmesio, dar nematėme, ar Kinija nuspręs sušvelninti savo taisykles prieš kriptovaliutą, ar ne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me