Satoshi Nakamoto: ką mes žinome apie jį?

Praėjus 10 metų, o Satoshi Nakamoto tapatybė vis dar yra paslaptis, ir mes vis dar negalime sukurti pilno vaizdo apie tai, kas jis gali būti.

Viskas, ką apie jį žinome, gaunama iš „Bitcoin“ Baltas popierius, forumus ir el. laiškus, kurių didžiąją dalį vis dar galima pamatyti internete. Niekas, su kuriuo dirbo, nesusitiko asmeniškai.

Nakamoto dingo 2011 m ir nustojo skelbti forumuose bei rašyti el. laiškus ir nieko daugiau iš jo negirdėjo.

Bet ar svarbu Satoshi Nakamoto tapatybė?

Taip, Nakamoto yra manoma, kad turi 1 milijoną bitkoinų, tai yra gana daug, ypač turint omenyje, kad apyvartoje kada nors bus tik 21 mln.

Rašymo metu tai būtų Satoshi Nakamoto 2019 m. Grynoji vertė maždaug 10,5 mlrd. USD.

Negana to, jei Nakamoto staiga parduotų visas atsargas, Bitcoin vertė gali nukristi iki neįtikėtinai žemos.

Štai kodėl „Bitcoin“ buvo apkaltinta esanti „Ponzi“ schema, nes kūrėjui ir įkūrėjui priklauso tokia reikšminga dalis.

Tačiau reikia paminėti, kad iki šiol šis Bitcoinas nejudėjo nuo tada, kai Nakamoto dingo.

Taigi, ką mes žinome apie Satoshi Nakamoto tapatybę?

Satoshi Nakamoto niekada neišbaigė Bitcoin

satoshi nakamoto ir bitkoinas

Kai kurie ekspertai mano, kad Bitcoin niekada nebuvo baigtas ir galėjo būti paleistas per anksti.

Jie teigia, kad „Bitcoin“ baltoji knyga ir didžioji dalis „Nakamoto“ rašymo internete sukuria įspūdį „Bitcoin“ buvo eksperimentas arba prototipas į geresnę versiją.

Tai patvirtina ir tai, kad Nakamoto vis dar darė daug Bitcoin pakeitimų ir pasiūlė daugelį kitų po „Bitcoin“ paleidimo.

Nakamoto pats daug pakeitė šaltinio kodą ir retai nurodė priežastį, kodėl, remiantis šaltiniais, kurie glaudžiai bendradarbiavo su juo, tai nepadeda jo demaskuoti.

Galbūt paskutinis įrodymas, kad Nakamoto niekada neužbaigė „Bitcoin“, yra tai, kad niekada neturėjo to naudoti tiek daug žmonių ir kad jis kovoja su masteliu.

Labai gali būti, kad jį kaip prototipą turėjo išbandyti tik maža žmonių grupė.

„Bitcoin“ padalijimas

Po Nakamoto dingimo, Bitcoin bendruomenės lūžiai pradėjo ryškėti, kai bendruomenė bandė įveikti tinklo problemas, susijusias su greičiu, saugumu ir bijota mastelio problema..

Du pagrindiniai veiksniai, dėl kurių kilo nesutarimų, kaip Bitcoinas turėtų elgtis be Nakamoto, buvo „SegWitx2“ (Atskirtas liudytojas) ir Žaibo tinklas.

Keičiantis „Bitcoin“, žmonės ginčijosi, ar tai vis dar yra „Bitcoin“, nes jis labai pasikeitė, palyginti su pradine Nakamoto vizija.

Tai paskatino „Bitcoin“ padalijimą į „Bitcoin“ ir „Bitcoin Cash“, kurio blokai buvo aštuonis kartus didesni. Tokiu būdu „Bitcoin Cash“ galėtų apdoroti daugiau operacijų per vieną bloką, pagreitindamas operacijų laiką.

Tai buvo kažkas, ką Nakamoto jau ne kartą minėjo kaip perspektyvų būdą toliau keisti Bitcoin.

„Bitcoin Cash“ sėkmė buvo pakankamai didelė, kad net konvertuotų Rogerą Verą, paprastai vadinamą „Bitcoin Jesus“, ir jis dabar yra vienas iš pagrindinių „Bitcoin Cash“ akcijų veidų.

Iki šiol pokyčiai pasiteisino. „Bitcoin Cash“ dabar gali apdoroti 61 operaciją per sekundę, o tai yra žymiai greičiau nei „Bitcoins 7“. Tačiau žmonės nurodė susirūpinimą dėl „Bitcoin Cash“ saugumo.

Pokyčiai tuo nesibaigė. „Bitcoin Cash“, kaip ir prieš jį buvęs „Bitcoin“, toliau keitėsi ir pritaikė tokias funkcijas kaip išmaniosios sutartys.

Kritikai tuo nepatenkinti ir vėl teigė, kad „Bitcoin Cash“ per daug pasikeitė. Tai paskatino dar labiau suskaidyti ir sukurti „Bitcoin SV“ („Satoshi Vision“).

Ką mes žinome apie Nakamoto tapatybę?

satoshi nalamoto tapatybe

Nakamoto teigė, kad yra iš Japonijos ir gimė 1975 m. Balandžio 5 d 44 metai nuo 2019 m.

Nepaisant japoniško vardo, daugelis mano, kad jis buvo kitos kilmės dėl tobulos anglų kalbos ir kad nė vienas jo dokumentas, įskaitant baltąjį popierių, nebuvo parašytas japonų kalba.

Kita teorija yra ta, kad jis buvo galbūt japonų amerikietis kaip tariamai manė Halas Finney, vienas iš pirmųjų asmenų, dalyvaujančių Bitcoin.

Kai kurie tai pažymėjo Nakamoto kartais vartojo britų anglų kalbą ir tai gali reikšti, kad jis buvo iš sandraugos šalies.

Jis netgi vartojo tokias britų frazes kaip „kruvinas sunkus“, kurias daugelis vertino kaip nuorodą, kad jis nėra amerikietis.

Taip pat plačiai manoma, kad jo kilmė turėjo kilti iš cypherpunk judėjimas kuris buvo labai įtrauktas į su privatumu susijusias sąvokas.

Be to, dauguma žmonių tuo tiki Satoshi Nakamoto buvo slapyvardis, kuris tilptų į mintį, kad jis kilo iš cypherpunks judėjimo.

Kai kurie teigė, kad „Satoshi Nakamoto“ vardas kilęs iš „Samsung“, „Toshiba“, „Nakamichi“ ir „Motorola“ kompanijų.

Naudojant pirmąsias Samsung ir Toshiba galite gaminti Satoshi ir su pirmosiomis jo dalimis Nakamichi ir Motorola, tu gali gaminti Nakamoto.

Nakamoto taip pat naudojo anonimines el. Pašto paslaugas ir naudojo „Tor“ registruodamas domeną Bitcoin.org, dar labiau pabrėždamas faktą, kad jam labai svarbu privatumas.

Kodėl dingo Satoshi Nakamoto?

Tai gali būti susiję su Nakamoto prigimtimi, galbūt kilusia iš „cypherpunks“ judėjimo, kurie labai domėjosi interneto privatumu, ir gali būti, kad Nakamoto tiesiog norėjo gyventi privatų gyvenimą.

Tačiau, kai kurie tuo tiki Nakamoto dingo tyčia, kad Bitcoin būtų labiau decentralizuotas.

Pašalindamas jis pašalino centrinį subjektą, daugumą žmonių, susijusių su iškilusiais klausimais. Jis galėjo leisti, kad „Bitcoin“ taptų savimi sukūrė žmonės.

Vis dėlto mažiau glostanti hipotezė yra ta, kad jis norėjo išsaugoti savo privatumą ir pamatė, kad Bitcoin’as ima veikti, efektyviai bėgdamas su savo milijonu Bitcoins.

Taip pat žiūrėkite: 5 žmonės, tapę milijonieriais iš „Bitcoin“

Kas yra Satoshi Nakamoto? Keturi populiariausi galimi tapatumai

Yra kelios galimos Satoshi Nakamoto tapatybės. Tačiau nė vieno iš jų neįmanoma įrodyti.

Dorianas Prentice Satoshi Nakamoto

Dorianas Prentice Satoshi Nakamoto

Dorianas yra japonų amerikietis, kurio gimimo vardas yra Satoshi Nakamoto ir dirbo su JAV vyriausybe sistemų inžinieriumi rengiant įslaptintus gynybos projektus, taip pat buvo apmokytas kaip fizikas.

Tačiau Dorianas agresyviai neigia esąs Nakamoto ir tvirtina niekada negirdėjęs apie Bitcoiną, kol jis nebuvo apklaustas dėl išradėjo.

Vis dėlto įdomu, Dorianas gyveno maždaug už 1,6 mylios nuo Hal Finney kuris aktyviai dalyvavo kuriant „Bitcoin“.

Sakė, yra plačiai manoma, kad DorianasVardas yra grynai sutapimas ar kad jis galbūt buvo patyliukas, naudojamas atitraukti dėmesį nuo tikrojo Nakamoto.

Dorianas taip pat neturi „cypherpunk“ judėjimo fono.

Hal Finney

hal finney

Halas Finney buvo kriptografas, dirbęs su ankstyvuoju kriptovaliutos prototipu. Jis dalyvavo „cypherpunk“ judėjime ir nuo pat pradžių labai domėjosi „Bitcoin“.

Jis labai įsitraukė į Nakamoto kurdamas Bitcoin ir buvo bene vienas didžiausių prie to prisidedančių žmonių, išskyrus Nakamoto pats.

Finney buvo net pirmasis pirmojo Bitcoin gavėjas pagal Nakamoto operaciją, kai tinklas pradėjo veikti.

2009 m. Finney buvo diagnozuota amiotrofinė šoninė sklerozė, paprastai vadinama ALS arba Lou Gehrigo liga..

Tada 2014 m. Finney mirė. Kai kurie žmonės mano, kad Finney mirtis ir pablogėjusi sveikata gali būti susiję su NakamotoDingimas.

Taip pat yra teorija, kad Nakamoto buvo Nickas Szabo, tačiau Finney atliko visus kodavimo darbus. Tačiau reikėtų paminėti tai Finney rašė C, o Bitcoin buvo užkoduotas C++.

Taip pat gali būti, kad vardas Satoshi Nakamoto buvo pasirinktas todėl, kad netoliese gyveno Dorianas Nakamoto ir jei kas jo ieškotų, jie rastų ne Finney, o Dorianą.

Craigas Stevenas Wrightas teigia esąs Satoshi Nakamoto

Craigas Stevenas Wrightas

Iš pradžių „Wired“ ir „Gizmodo“ pralenkė Craigą Steveną Wrightą kaip Nakamoto, ir jis iš pradžių tai neigė. Tačiau per kelis mėnesius jis teigė, kad tai jis.

Įsitikinimas yra toks Meistras sukūrė „Bitcoin“ su kompiuterinės kriminalistikos analitiku Deividu Kleimanu, tačiau kritikai pabrėžė, kad ši sritis neturi nieko bendra su kriptovaliuta.

Įdomu tai, kad manoma, kad Meistras priklauso maždaug 1,1 mln. bitkoinų ir manoma, kad vienu metu tai buvo net 10% visos pasiūlos.

Skaičius yra panašus į tą, kuris, kaip manoma, priklausė Nakamoto. Tačiau manoma, kad Wrightui priklausanti suma atsirado iš kalnakasybos įmonės, kuri jam kartu su Kleimanu priklausė.

Wrightas taip pat yra australas, ir, kaip minėta pirmiau, buvo žinoma, kad Nakamoto rašydamas kartais vartoja britų anglų kalbą. Australų anglų kalba apima britų ir amerikiečių elementus, kurie tai galėtų paaiškinti.

Į interviu kartu su BBC Wrightas teigė galintis įrodyti, kad jis vis dėlto yra Nakamoto, jis negalėjo pateikti jokių tai patvirtinančių įrodymų nuo.

Anksčiau manyta, kad Wrightas yra Nakamoto apgaulė bet nuo 2019 m, Meistras bandė patentuoti Bitcoin savo vardu JAV ir yra bylinėdamasis dėl JK žmonių dėl šmeižto, kurie teigia, kad jis ne Nakamoto.

Wrightas taip pat dalyvauja „Bitcoin SV“ projekte.

Nickas Szabo

Nickas Szabo

Szabo yra informatikas, teisės mokslininkas, kriptografas ir gerai žinomas dėl sumanių sutarčių koncepcijos kūrimo.

Maždaug tuo metu, kai buvo kuriamas „Bitcoin“, Szabo dirbo prie labai panašaus projekto „BitGold“ net savaitę prieš „Bitcoin“ pasirodymą 2009 m. paskelbė straipsnį apie „BitGold“.

„BitGold“ yra labai panašus į „Bitcoin“ projektas. Čia yra tik keletas panašumų:

  • Naudokite „Proof of Work“ algoritmą;
  • Peer to peer elektroninė sistema;
  • Nereikalauja trečiosios šalies;
  • Kad būtų galima pradėti kitą bloką, reikia sutarimo;
  • Norėdami gauti monetas, reikia išspręsti kriptografinius galvosūkius;
  • Naujos monetos yra laiko žymos.

Taip pat labai įdomu tai, kad iš visų projektų, kurie buvo paminėti Nakamoto baltojoje knygoje, BitGold nebuvo paminėtas, nepaisant visų didelių panašumų.

Szabo taip pat yra gerai žinomas pseudonimų vartotojas o jo inicialai N S yra vienodi. Gali būti, kad jis norėjo pasirinkti panašų į savo slapyvardį.

Tačiau, Nickas Szabo nėra žinoma, kad galėtų rašyti C++, „Bitcoin“ kodavimo kalba.

Nepaisant to, kai kurie tuo tiki Szabo galėjo būti šios idėjos smegenys, ir jis dirbo su kuo nors kitu, galbūt jį užkodavęs Halas Finney.

Naudojant stilistiką, kuri yra tyrimas, kaip žmonės formuluoja rašytinę kalbą, panašumai kaip Nakamoto ir Szabo rašyti ir vartokite anglų kalbą.

Kai kurie panašumai apima:

  • Sakinio pradžioje įdėti du tarpus;
  • Pradėkite sakinius su „Reikėtų pažymėti“;
  • „Lygis“, po kurio eina daiktavardis;
  • Vartokite frazę „žinoma“ neišskirdami kablelių;
  • Frazė „galima apibūdinti“;
  • „Laiko žymė“ naudojama kaip veiksmažodis.

Tačiau reikėtų pasakyti, kad kažkas galėjo pamėgdžioti jo rašymo stilių.

Net gali būti, kad Satoshi Nakamoto išplėšė didžiąją Nicko Szabo darbo dalį, todėl rašymo stilius yra panašus ir kodėl toks panašus projektas nebuvo paminėtas baltojoje knygoje.

Szabo taip pat yra vienas iš vienintelių asmenų, su kuriais bendrauta Nakamoto kad nebūtų išleidęs savo el ir kai kurie pastebėjo, kad jo buvimas internete praktiškai dingo, kai buvo išleistas „Bitcoin“.

Johnas McAfee teigia žinąs Nakamoto tapatybę

Johnas McAfee yra prieštaringai vertinama „McAfee“ programinės įrangos saugos kompanija.

Jis buvo labai balsingas „Twitter“ tvirtindamas, kad žino tikrąją Nakamoto, faktiškai sakydamas, kad jei Nakamoto neatskleis savo tapatybės, McAfee tai padarys.

„McAfee“ mano Satoshi Nakamoto yra žmonių kolekcija, vis dėlto, „Bitcoin“ baltosios knygos autorių parašė vienas vyras, gyvenantis JAV.

Jis taip pat sako, kad svarbu žinoti, kas yra Nakamoto, nes tokie žmonės kaip Craigas Wrightas gali melagingai teigti, kad tai jis ir tai gali būti pavojinga.

Savo tvituose, Panašu, kad „McAfee“ taip pat teigia, kad žmonių už Bitcoin palaikymo komanda buvo indėnai laiške, kurį jis įkėlė bendraudamas su žmogumi, teigiančiu, kad jis yra Nakamoto.

Tačiau daugelis žmonių netiki, kad McAfee žino, kas yra Nakamoto ir kad jam tiesiog patinka dėmesys.

Žmonių grupė

satoshi nakamoto yra žmonių grupė

Labai gali būti, kad Satoshi Nakamoto buvo ne tik vienas asmuo, bet ir žmonių grupė. Tiesą sakant, kai kurie teigė, kad „Bitcoin“ kodavimo darbai buvo tokie geri, kad greičiausiai tai padarė ne vienas asmuo.

Tai taip pat galėtų paaiškinti, kodėl jo vartojama anglų kalba kartais svyruoja iš JAV į JK.

Ar galėtų Satoshi Nakamoto būti miręs?

Labai gali būti, kad Nakamoto tiesiog mirė ir todėl jis dingo.

Tai įmanoma dviem atvejais; pirmiausia dėl Hal Finney ir galbūt dėl Deivas Kleimanas dirbęs kartu su Craigu Wrightu ir miręs 2013 m.

Ar tikrai turime žinoti Nakamoto tapatybę?

Žmonės, tokie kaip Johnas McAfee, mano, kad pasaulis turėtų žinoti, kas jis yra, ir jis gali turėti gerą požiūrį į žmones, apsimetančius Nakamoto.

Taip pat gali būti svarbu išsiaiškinti, kas yra Nakamoto, kad jie negalėtų iškrauti 1 milijono turimų bitkoinų ir nuleisti Bitcoin kainas.

Gali būti, kad jei nutiks toks įvykis, bus aktualiau tik sužinoti, kas jie yra.

Jei vis dėlto būtų atskleista Nakamoto tapatybė, jo gyvybei gali kilti grėsmė arba mokesčių inspekcija ar kitos organizacijos gali sulaikyti dėl įvykusių nusikaltimų, tokių kaip neteisėtų daiktų pirkimas internete su „Bitcoin“.

Pagrindiniai klausimai

Jei ką nors atsimenate iš šio straipsnio, atkreipkite dėmesį į šiuos pagrindinius dalykus.

  • Satoshi Nakamoto valdo maždaug 1 milijoną „Bitcoins“. Jei šis Bitcoinas būtų parduotas, tai sugadintų kainą.
  • Keli asmenys galėtų būti Nakamoto. Kol kas nė vieno iš jų neįmanoma įrodyti.
  • „Bitcoin Cash“ ir „Bitcoin SV“ atskyrė „Bitcoin“, kad laikytųsi jų NakamotoIdėjos. Dėl to svarbos galima ginčytis.
  • Labai tikėtina, kad Satoshi Nakamoto buvo žmonių grupė. Tai galėtų paaiškinti keletą dalykų apie jo asmenybę.

Jei jums patiko skaityti šį straipsnį iš Prekybos švietimas, prašau suteikti jam patinka ir pasidalinti juo su visais kitais, kurie, jūsų manymu, taip pat gali dominti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me