Jak vsadit Ethereum 2.0 na Allnodes?

Sázení na Ethereum 2.0 je konečně živé. Proces připojení vašich ethereových (ETH) mincí však může být trochu složitý. Nejde jen o zaslání smlouvy 32 ETH. Pokud byste to udělali, skončilo by to tím, že přijdete o své prostředky. V tomto kurzu se budeme zabývat tím, jak se připojit k uzavírací smlouvě ETH prostřednictvím uzlu validátoru. Dále budeme používat Allnodes, nevazební platforma pro hostování uzlů.

Jak nastavit validátor ETH 2.0?

Nejprve by měla mít vaše peněženka Ethereum 32 ETH coin, které smlouva vyžaduje. Interakce s blockchainem Ethereum se provádí prostřednictvím MetaMask. Proto musíte svou MetaMask financovat prostřednictvím hardwarové nebo softwarové peněženky.

Allnodes Ethereum 2.0 Staking Landing Page (zdroj: Web Allnodes Ethereum 2.0)

Cesta začíná na Allnodes. Platforma se stará o technický kousek hostingových uzlů za relativně nízký poplatek, i když záleží na zvoleném hostingovém balíčku. Platforma podporuje více platebních metod, včetně bitcoinů a dalších kryptoměn.

Klikněte na Ethereum staking v pravém horním rohu a v novém okně, které se otevře, vyberte „Host ETH 2.0“.

Pokud jste v Allnodes noví, vytvořte si účet; jinak se přihlaste ke svému účtu.

Vyberte svůj plán.

Připojte se k MetaMask.

Launchpad ETH 2.0

Klikněte na „Otevřít ETH 2.0 Launchpad“ a poté na „Začít.“

Launchpad Ethereum 2.0 (zdroj: https://launchpad.ethereum.org/)

V levém podokně uvítací obrazovky jsou podsekce, například zavedení et2 fáze 0, registrace a odpovědnosti. Kromě toho obsahuje informace o očekávaném příjmu. Například v části odpovědnosti uvádí, že uzel validátoru získává odměny pouze v případě, že se aktivně účastní sítě. Účinky uzlu, který je offline, jsou bohužel stejné jako jeho zisk online.

Další kritické sekce:

  • Rizika sekání – Pokud dojde k ohrožení uzlu nebo se chová špatně, jeho sázka je seknuta, což následně snižuje jeho vsazovací sílu.
  • Záložní mnemotechnická pomůcka – Jsou to speciální slova, která se používají k obnovení uloženého ETH. Pro maximální zabezpečení by mnemotechnika měla být napsána na papír namísto uložení do počítače.
  • Zpoždění přenosu – Prozatím je interakce s adresou pro uložení jedním ze způsobů. Mince tedy můžete pouze vložit a nevybírat ani převádět.
  • Dlouhodobě zavázáno – Ethereum má prohlášení o závazku a uvádí, že uzly validátoru jsou v něm na dlouhou vzdálenost a nemohou se vrátit k předchozím verzím, jako je ETH 1.0.

V podokně výběru klienta je možnost spustit klienta ETH 1.0. I když je to možné, je to nákladné a vyžaduje to určité technické znalosti.

Generování klíčových frází pro ETH 2.0

Další okno je pro generování párů klíčů. Nejprve vyberte počet uzlů validátoru ETH 2.0, které potřebujete. Všimněte si, že každý uzel vyžaduje vložení 32 ETH do smlouvy o sázení na Ethereum.

Dále vyberte mezi operačními systémy Linux, Windows a Mac.

V tomto příkladu nastavíme uzel validátoru ETH 2.0 na počítači se systémem Windows.

Zastrašující část této části spočívá v tom, že místo grafického uživatelského rozhraní (GUI) používá rozhraní příkazového řádku (CLI), k čemu jsou uživatelé, kteří nejsou vývojáři, zvyklí.

Stahování a používání rozhraní příkazového řádku

Stáhněte si CLI z Githubu kliknutím na odkaz „získejte od vývojářů.“ Na stránce pro stahování vyberte vydání, které se shoduje s operačním systémem vašeho počítače.

Extrahujte zipovou složku a odhalte soubor s názvem „Vklady“.

Soubor „Vklady“ je rozhraní CLI.

Chcete-li, aby běžel podle potřeby, podržte klávesu SHIFT a klikněte pravým tlačítkem na soubor, čímž vyvoláte možnost „Otevřít okno PowerShell zde.“

Na předchozí stránce stahování pod seznamem dostupných stažení zkopírujte kód příkazu a vložte jej do otevřeného okna rozhraní příkazového řádku. Toto okno by mělo mít modrou barvu pozadí.

Okno CLI

Postupujte podle pokynů na obrazovce, aby byl příkaz úspěšně spuštěn.

Vyberte jazyk a heslo. Pamatujte si prosím toto heslo; budeme to potřebovat později.

CLI vygeneruje jedinečnou mnemotechniku. Mnemotechnická pomůcka vám pomůže odemknout vsazené ETH, až budou převody konečně aktivní. Z bezpečnostních důvodů to proto dejte na papír a stiskněte „Enter“. Zadejte frázi.

Ve složce se stažením CLI bude vytvořena nová složka s názvem „validační klíče“. Uvnitř této složky máme dva soubory; Vložte data a úložiště klíčů.

Ukládání souborů na Launchpad

V sekci „Nahrát vkladový soubor“ klikněte na „přidat soubor“ a přetáhněte datový soubor vkladu (Deposit.in).

Klikněte na „Pokračovat“ a připojte se ke své peněžence MetaMask, která by měla mít 32 ETH.

Přečtěte si shrnutí „Zahajte transakci“ a dvakrát zkontrolujte adresu vkladu Ethereum.

Potvrďte transakci na MetaMask. Po úspěšném dokončení můžete zobrazit stav transakce na Etherscan.

Zpět na Allnodes

Pojďme pokračovat od místa, kde jsme odešli na Allnodes. Potvrďte, že jste vygenerovali fráze ETH 2.0, údaje o vkladu a uzavřeli smlouvu se 32 ETH.

Dalším krokem je výběr plánu hostování.

Přetáhněte soubory v určeném pořadí. To znamená, datový soubor vkladu, soubor úložiště klíčů a poskytnout heslo, které jsme vygenerovali dříve v rozhraní CLI.

Další okno na Allnodes zobrazuje stav vašeho uzlu.

Všimněte si, že můžete použít Allnodes ke spuštění více uzlů validátoru ETH 2.0.

A to je vše.

Nezapomeňte, že stav vkladu v řetězci Beacon Chain můžete zobrazit pomocí stejné adresy, kterou jste použili k uložení mincí do sázkové smlouvy ETH 2.0..

Závěr

Ethereum 2.0 je neustále vyvíjeno nadací Ethereum Foundation, aby bylo možné jej provozovat na široké škále výpočetních zařízení. Výše uvedený návod, jak nastavit uzel validátoru ETH 2.0 pomocí Allnodes, pokrývá každý roh procesu. Kritické údaje, jako jsou mnemotechnické pomůcky a hesla, by však měly být udržovány v bezpečí, protože určují přístup k uloženým mincím.

Kromě toho stojí za zmínku, že tento proces probíhá na třech platformách, Allnodes, ETH 2.0 Launchpad a CLI. Tyto tři systémy proto musí harmonicky spolupracovat, aby dosáhly požadovaného výsledku.

Časté dotazy:

Co když nemáte celou částku?

Dobrá otázka. Nejprve NE. uzel validátoru potřebuje celou částku.

Může smlouva o vkladu ETH 2.0 trvat méně než 32 ETH?

Stále však můžete vsadit nižší částku, pouze prostřednictvím třetích stran, jako jsou zúčastněné burzy kryptoměn, jako je Binance a Coinbase.

Mohu si vybrat odměny, které vydělám sázením?

NE, dokud ETH 2.0 nedosáhne 1. fáze, což bude pravděpodobně za 1 rok nebo možná i déle.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me