Newsletter # 10

Týden v recenzi

Hacker „Good guy“: Hackuje projekt Andre Cronje, vrací 50% kořisti

Eminence Finance byla nedokončená práce, kterou škádlil Andre Cronje v záhadném tweetu. To však již stačilo některým investorům, kteří se vrhli na nákup tokenů EMN.

29. září 2020 však kryptoměnová komunita zazněla alarmem, že koberec přitáhl, když viděl, že vývojářská peněženka Cronje interagovala s novou adresou Ethereum. Hacker ukradl investovaná aktiva v celkové hodnotě 15 mil. USD.

Ti, kdo investovali, zaútočili na Cronjeho a obvinili ho, že nepřijal bezpečnostní opatření a nezveřejnil svůj projekt. Někteří dokonce šli tak daleko, že vyslali výhružky smrtí do Cronje a jedna osoba dokonce tvrdila, že při tomto hacku ztratila 100 000 USD.

Hacker se kupodivu rozhodl poslat 8 milionů USD zpět na adresu Cronje, ale nechal si 7 milionů USD pro sebe. Cronje následně tweetoval, že požádal toužebnou pokladnu o vrácení částky 8 mil. USD, kterou hacker vrátil postiženým uživatelům.

Pro postižené je to určitě bolestivá lekce. Je to však jen další připomínka, že lidé by si měli před provedením jakýchkoli prostředků do projektu vždy udělat vlastní úplný průzkum. To platí zejména s ohledem na to, že v posledních několika týdnech pozorujeme výrazný nárůst podvodů.

KuCoin Hack pt 2: Stále ještě není z lesa

Ke hacku KuCoin došlo 25. září 2020 a zatím se zdá, že došlo ke ztrátě více než 200 milionů USD ve fondech zákazníků, ačkoli podle KuCoina je již zajištěno nebo je v procesu vymáhání kolem 130 milionů.

Ne všechny projekty mají své služby plně obnovené (tj. Obchodování, vklady a výběry). Od 2. října 2020 ve 14:30 (UTC) byly plně obnoveny služby těchto projektů:

Úplné služby obnoveny pro následující projekty. Položky v červené barvě jsou nejnovější přírůstky do seznamu. (Obrázek: KuCoin.com)

Aby se zmírnily účinky hackeru, projekty obecně zvolily 1 ze 4 přístupů: (1) zmrazení jejich tokenů; (2) vyměnit své žetony; (3) pokud byly žetony obnovitelné, vrátit je společnosti KuCoin; nebo (4) zneplatnit žetony.

Mezitím Hacken oznámil, že jako způsob podpory komunity kryptoměn se bude zabývat hackingem KuCoin a zveřejněním svých zjištění. Od jejich počáteční vyšetřování, zdá se, že šlo o útok sociálního inženýrství na zaměstnance společnosti KuCoin, který měl přístup k soukromým klíčům v hodnotě 150 mil. USD.

Společnost KuCoin samozřejmě zahájila také vlastní vyšetřování a zjevně označila osoby účastnící se porušení „proti nim podstatným důkazem“. Společnost KuCoin kontaktovala úředníky donucovacích orgánů a policii, aby proti nim zakročili.

Pokud jste tak ještě neučinili, znovu připomenete, abyste své kryptoměny vložili do hardwarové peněženky! Podívejte se na naši recenzi Ledger Nano X nebo koupit zde.

BitMEX je v horké vodě

Dne 1. října 2020 zahájily DOJ a CFTC občanské a trestní řízení proti společnosti BitMEX, jejímu generálnímu řediteli Arthurovi Hayesovi, spolu s dalšími klíčovými zaměstnanci a přidruženými společnostmi. Mezitím byl zatčen ČTÚ BitMEX, který v té době pracoval v USA. DOJ obviňuje BitMEX, že neprovedl správné postupy KYC / AML v rozporu se zákonem o bankovním tajemství, zatímco CTFC tvrdí, že se burza nezaregistrovala jako burza derivátů, ale stále nabízí služby zákazníkům v USA.

Spekuluje se však, že současné poplatky jsou pouze předchůdcem přísnějších obvinění, která by byla vydána proti jednotlivcům, jakmile budou vydáni do USA, např. porušování mezinárodních sankcí prostřednictvím BitMEXu, které umožňuje těm z Íránu a Severní Koreje opustit své pozice v kryptoměně.

V důsledku této zprávy se obchodníci hrnuli, aby vybrali své prostředky z burzy, protože se obávali, že bude uzavřena. Z BitMEXu bylo za jedinou hodinu a doposud vybráno celkem 23 mil. USD Bylo vybráno 45 000 BTC. Podle údajů z Crystal Blockchain těžily z tohoto hromadného odchodu z BitMEXu další centralizované burzy, přičemž zhruba 20 000 BTC připadlo na burzy Gemini, Binance, OKEx a Huobi.

Není známo, jak se bude soudní řízení a události vyvíjet. Nejdůležitější je, že nikdo neví, zda budou operace a účty BitMEX zmrazeny. Uživatelé burzy tedy možná budou chtít zvážit výběr svých kryptoměn pro každý případ.

Bitcoin odolný vůči kladivům negativních zpráv

Ceny bitcoinů nebyly hackerem KuCoin nijak změněny, ale ponořily se do zprávy o soudním řízení proti BitMEX. Ani zprávy, že americký prezident Donald Trump pozitivně testuje COVID-19, cenami dlouho nijak výrazně neotřásly. Během tohoto týdne se zdá, že i přes obecně negativní zprávy jsou ceny bitcoinů na cestě k oživení. To vedlo k některým analytici zastává názor, že profesionální a drobní investoři zůstávají na bitcoinu vzestupní a pokračující vzestupný trend na 12 000 USD by se mohl vrátit dříve než později.

Připravované akce

5. října 5:00: Přímý přenos boxminingu

8. října 6:00: Alpha Finance Lab prodej tokenů na Binance Launchpad. Zemědělství na jejich Launchpoolu již začalo 30. září ve 12:00.

8. října 18:00: Prodej tokenů Radix DLT

10. října 14:00: Veřejný prodej RAMP DeFi

* Všechny časy jsou uvedeny v UTC, pokud není uvedeno jinak.

Zde naleznete zadní čísla našeho zpravodaje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me