Newsletter # 11

Týden v recenzi

Regulační orgány dohánějí… ale koho ve skutečnosti chrání?

Britský úřad pro finanční chování (FCA) bude zákaz prodeje derivátů kryptoměny maloobchodním spotřebitelům od ledna 2021. Zákaz se bude vztahovat na směnky obchodované na burze (ETN), krypto futures, opce, CFD a další deriváty. Zatímco přímé obchodování s kryptoměnami a komoditami a digitální měny centrální banky, např. Na čínský DCEP se nebude vztahovat.

Jejich důvodem bylo, že deriváty kryptoměny nebyly vhodné pro spotřebitele kvůli škodě, kterou představují. Konkrétní podstata těchto produktů znamenala, že neexistuje spolehlivý základ pro ocenění a že převládá zneužívání trhu a finanční kriminalita. Z pohledu spotřebitele FCA dospěla k názoru, že nemají dostatečné znalosti o kryptoaktivech a že pro jejich investování do těchto produktů chybí legitimní investiční potřeba..

Když rozhovor CoinTelegraph, společnost Coinshares, britská společnost poskytující ETN kryptoměny, vyjádřila ze zákazu zklamání. Coinshares připomíná, že byli silně zapojeni do konzultačního procesu a lobovali proti němu. FCA přesto ignorovala důvody předložené společností Coinshares a dalšími účastníky průmyslu proti zákazu nebo je propustila s malými dalšími informacemi. Dále zastávají názor, že FCA při úvodních konzultacích a návrzích pravidel objasnila, že nevěří, že by digitální aktiva včetně bitcoinů měla nějakou hodnotu, což naznačuje, že FCA se k této záležitosti už dávno rozhodla.

Coinshares rovněž vyjadřuje znepokojení nad tím, že zákaz by místo toho měl opačný účinek, což by vedlo britské retailové investory k neregulovaným burzám kryptoměn.

Tento zákaz také považujeme za krok zpět pro investory, kteří jsou nyní zbaveni možností. Při pohledu na důvody, které předložila FCA, se zdá, že by si raději udrželi současný stav, než aby poskytovali prostor pro inovace. A vypnout jej na základě neznalosti spotřebitelů ještě předtím, než to vůbec mají příležitost pochopit. A ve skutečnosti podle FCA Prohlášení o zásadách v této věci 97% respondentů na konzultaci FCA protichůdný zákaz. Což přináší otázky, koho má FCA opravdu zájem chránit.

RAMP DeFi ($ RAMP) se vyprodá za 4 minuty

RAMP Defi uspořádal veřejný prodej 10. října ve 22 hodin (jaké perfektní načasování). Výprodej byl nabitý několika náročnými otázkami, ale to neodradilo vášnivé nákupy od nákupu tokenů za méně než 4 minuty. Celkově to ukazuje, že poptávka po dobrých projektech je stále extrémně silná.

Mezitím finanční těžká váha na bitcoiny velkou měnou

Square Inc. (NYSE: SQ), americká mobilní platební společnost a tvůrce Square Cash App – aplikace sloužící k nákupu a prodeji kryptoměn oznámil nakoupila v bitcoinech 50 mil. USD. To činí 4 709 BTC za průměrnou cenu 10 617,96 USD za BTC.

Společnost nazývá bitcoiny nástrojem „ekonomického zmocnění“ a nákup je v souladu s jejich vizí budování produktů založených na inkluzivnější budoucnosti. Rovněž věří, že bitcoin „má v budoucnu potenciál být všudypřítomnější měnou“.

Ale Square není první, kdo to udělal, počátkem roku 2020 firma Business Intelligence MicroStrategy již investovala půl miliardy dolarů do bitcoinů.

Tato novinka dala trhům tolik potřebný nádech pozitivity. Ceny bitcoinů se začátkem tohoto týdne pohybovaly pod 10 750 USD a po zprávách se bez námahy vrátily zpět na více než 11 250 USD. Nyní zbývá zjistit, zda lze tuto pozitivitu potvrdit.

DeFi / výnosové zemědělské podvody ničí vesmír?

Na našem telegramu neuplyne den /Svár bez diskusí o potenciálních problémech s projekty DeFi / farmářských výnosů nebo horších přímých podvodů. Vezměte prosím na vědomí, že některé z těchto vznesených problémů podléhají dalšímu ověření, proto prosím proveďte svůj vlastní průzkum. Tady je to, na co jsme se tento týden podívali v našem telegramu / sváru sama:

 • Amplyfi.money: Rug vytáhl po shromáždění 2 500 ETH od investorů. Jejich sociální média a webové stránky jsou pryč
 • Financování pivní zahrady: Zakladatel drží více než 50% zásoby žetonů ve své osobní peněžence. Když naše komunita požádala o další podrobnosti, například odkaz na github pro projekt nebo časové zámky pro tokeny, byly ze skupiny Telegramů zakázány.
 • Burn Vault Finance ($ BFV): Údajně koberec vytáhl. Jejich telegram a sociální média již neexistují.
 • CBDAO ($ BREE): Projekt měl předprodej na $ SBREE tokeny, které by byly vyměněny za $ BREE. Jedna z administrátorských peněženek využila zadní vrátka ve smlouvě o tokenu SBREE, vytěžila 50 000 SBREE, převedla jej na BREE a prodala na trhu, čímž stlačila cenu BREE na úkor ostatních majitelů. 50 000 BREE bylo prodáno za méně než 200 ETH.
 • Degenballz: vsazení může ukrást 1% vašich LP tokenů.
 • Emerald Mine (EMD): Uživatelské tokeny v hodnotě téměř 2,5 mil. USD, které byly údajně uzamčeny na základě chytré smlouvy, byly přesunuty na jiný účet. Naštěstí se kryptoměně ChangeNow podařilo zastavit prodej 135 020 EOS. To však představuje pouze malý zlomek z celkové ukradené částky.
 • Financování lv: Zfalšované výsledky auditu poté, co investoři vložili své finanční prostředky, zjistili, že nejsou schopni vybrat. Tým zmizel.
 • Farma přisluhovačů: Má roztomilé miniony, ale přistupuje ke všem vašim aktivům, když připojíte peněženku k webu peněženky minionů.
 • Steaky. Financování: Vývojáři měli zjevně potíže s interakcí s vlastním časovým zámkem. Někteří se domnívají, že to může být spíše kvůli problémům s jejich kódem než kvůli špatným úmyslům.
 • Rajčata. Financování: Hacker spustil jednoduché udělování povolení a stáhl tokeny.
 • UniCat ($ MEOW): Zadní vrátka v inteligentních kontraktech umožnila UniCatu udržet si kontrolu nad tokeny uživatelů i poté, co byly staženy z fondu. Asi byla ukradena kryptoměna v hodnotě přibližně 200 000 USD.
 • Unirocket ($ URCKT): Zdá se, že je vytažený, nemůže být umístěn na sociálních médiích.
 • Yfdex.finance: Projekt se propagoval na Twitteru po dobu 2 dnů, získal investiční prostředky celkem 20 mil. USD a uprchl.

Tyto incidenty způsobily uživatelům značné ztráty, a to ještě více, když někteří lidé nerozumně vložili více, než si mohou dovolit ztratit. Výsledkem je, že to vážně ovlivňuje jejich chuť k jídlu a dokonce i schopnost věřit v potenciál DeFi. A co víc, ovlivňuje to zájem lidí o pěstování výnosů, ať se jim to líbí nebo ne, to bylo hlavní lákadlo pro lidi, protože některé farmy slibovaly neslýchané výnosy, které nebyly nalezeny v žádné jiné třídě aktiv. Nyní, když úroky a výnosy z výnosového zemědělství klesají kvůli tomu, jak jsou tyto podvody a zneužití plodné, ztrácí odpovídající zájem obecně i DeFi. To je velká škoda vzhledem k tomu, že DeFi měla obrovský potenciál přinést finanční služby nebankovním subjektům a byla přímou výzvou pro status quo, kterého se dopouštějí instituce a regulační orgány, jak již vidíme výše.

Bude DeFi tlačit na vlády, aby konečně přijaly CBDC?

Díky tomu, že DeFi získává na síle a každý den se objevují nové projekty, co mohou centrální banky a vlády udělat, aby si udržely svoji dominanci a zároveň těžit z nových technologií a výhod, které DeFi přináší? Odpovědí může být vytvoření digitální banky centrální banky (CBDC). V článku publikovaném v Forbes, autor navrhuje, aby vlády usilovaly o vydávání CBDC, protože by to uživatelům umožnilo využívat levnější a rychlejší transakce. Tento článek se také dotýká našeho pokrytí DCEP a kontrastuje s pokrokem Číny v testování DCEP s USA, které o tomto tématu stále jen diskutují.

Evropská centrální banka (ECB) skutečně oznámila, že bude usilovat o možnost vydání „digitálního eura“. Ačkoli dosud neexistují žádné konkrétní plány, ECB uznává poptávku spotřebitelů po digitálních platbách Zpráva o digitálním euru zveřejněné 2. října 2020 uvedlo, že by „… již bude zavedeno digitální euro, nastane-li potřeba.“

V každém případě, jak naznačuje článek ve Forbesu, musí vlády rychle dohnat DeFi. Legie inovátorů v prostoru DeFi roste a díky drtivým výhodám DeFi existuje skutečné riziko, že převrhne status quo, který dlouhodobě drží vlády a instituce v jejich prospěch.

Připravované akce

11. října 2020: Budou vyhlášeny výsledky čínské loterie DCEP Shenzhen. Vítězové obdrží 200 RMB (30 USD) v DCEP a mohou je utratit v 3 389 zúčastněných obchodech. Netrpělivě očekáváme výherce, kteří zveřejní, jak bude DCEP fungovat v akci!

12. října 2020 3:00: Přímý přenos boxminingu

15. října 2020: Spuštění mainnetu Filecoin ($ FIL). Společnost Huobi Global zahájí FIL ve stejný den a otevře se obchodování, vklady a výběry.

* Všechny časy jsou uvedeny v UTC, pokud není uvedeno jinak.

Zde naleznete zadní čísla našeho zpravodaje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me