Newsletter # 17: Bitcoinové trhy si vybírají mezi dobrými a špatnými zprávami

Chcete nejprve slyšet dobré zprávy … nebo špatné zprávy? To byla odvěká otázka, s níž se bitcoinové trhy tento týden musely potýkat. Jak uvidíme níže, na to JE správná odpověď … ale bitcoin byl vybrán moudře?

Na Vánoce chci jen knihu!

Ledger dělá balíček kryptoměnek! Získejte voucher v hodnotě 25 USD na nákup kryptoměny při každém nákupu Ledger Nano X! Omezeno na 5 000 poukazů a k dispozici pouze do 29. prosince 2020!

Darujte sobě nebo své rodině balíček, který opravdu chtějí! Řekněte NE dárkovým sadám a ponožkám na krém na ruce!

Podívejte se na naši recenzi Ledger Nano X a KLIKNĚTE ZDE KOUPIT!

Darujte o Vánocích lepší dárky!

Sentiment trhu: Jít do strany?

Akce tohoto týdne na trhu nebyla příliš vzrušující, protože bitcoiny a etherea šly většinou stranou. 12. prosince 2020 jsme zaznamenali reakci, která stále pokračuje i dnes a přinesla $ BTC zpět do oblasti $ 19000 a $ ETH blíže k $ 600.

$ BTC a $ ETH (denní grafy) při týdenních odporech$ BTC a $ ETH (denní grafy) při týdenních odporech

Obě mince mají stále týdenní odpory a snaží se v denním grafu vybudovat dynamiku kolem 21 EMA (exponenciální klouzavý průměr). V příštích několika dnech bychom mohli očekávat další pokus o průchod ATH!

Klíčové novinky tento týden

Velcí investoři se hromadí

Velké fondy / společnosti nakupují a shromažďují bitcoiny a ethereum.

Massachusetts Mutual Life Insurance Company (MassMutual), má právě koupil 100 milionů $ BTC prostřednictvím NYDIG, společnosti spravující fondy v New Yorku. Toto je údajně jejich první bitcoinový nákup a odpovídá méně než 1% jejich celého investičního účtu v hodnotě kolem 235 miliard USD.

Stupně šedi také zvýšily jejich podíly. I když nejsou nováčky v investování do kryptoměny, mají jen koupil dalších 130000ETH a dosáhlo na jejich účtech celkem 3 milionů žetonů.

Microstrategy oznámil dokončili „nabídku 650 milionů USD ve výši 0,75% konvertibilních seniorních dluhopisů splatných do roku 2025“, aby investovali do $ BTC v souladu s jejich politikou rezerv. O několik dní dříve generální ředitel Michael Saylor tweetoval, že drží přibližně 40 824 bitcoinů.

Společnost MicroStrategy nakoupila přibližně 2 574 bitcoinů za 50,0 milionů USD v hotovosti v souladu se svou politikou Treasury Reserve, za průměrnou cenu přibližně 19 427 USD za bitcoin. Nyní vlastníme přibližně 40 824 bitcoinů.https://t.co/nwZcM9zAXZ

– Michael Saylor (@michael_saylor) 4. prosince 2020

Zájem finančních gigantů o krypto ukazuje na zvýšenou poptávku bohatých jako formu diverzifikace a sází na růst cen v budoucnu.

Mt. Gox se blíží termín splatnosti

15. prosince 2020 bude příští termín pro Mt. Věřitelé společnosti Gox Exchanges, aby snad získali zpět to, co na platformě ztratili. Burza, jedna z nejznámějších v té době a zahájená v roce 2010, přestala fungovat v únoru 2014 poté, co podala návrh na konkurz. Neuvěřitelných 860 000 $ BTC „chybělo“, z nichž 200 000 bylo „obnoveno“ (a to nezahrnuje ani další kryptoměny, které také „chyběly“). V roce 2015 nové důkaz tokijská bezpečnostní společnost WizSec ukázala, že „většina nebo všechny chybějící bitcoiny byly ukradeny přímo z Mt. Gox horká peněženka na kryptoměny v průběhu času, počínaje koncem roku 2011. “

Uživatelé platformy by měli očekávat, že obdrží celkem 140 000 $ BTC (v hodnotě 2,6 miliardy $), které nyní drží v rukou Nobuaki Kobayashi, japonský právník odpovědný za tento proces.

Nic však není jisté, protože lhůta pro vrácení peněz již byla v minulosti několikrát odložena, poslední z nich byla v říjnu 2020. Na trhu také panují vážné obavy ohledně možných důsledků velkého výprodeje bitcoinového trhu oběti, když obdrží své prostředky po 6 letech. Vzhledem k tomu, že bitcoin v roce 2014 měl hodnotu nižší než 1 000 $, představovalo by to nyní zhruba 20násobek jejich znovu získaných finančních prostředků!

Myšlenky na Mt. Gox refundace

Singapurská DBS zahájí digitální výměnu s kryptoměnou

Poté, co se před několika měsíci objevily zvěsti, je nyní oficiální: Singapurská DBS bude první bankou, která zahájí směnárnu digitálních měn.

Platforma bude otevřena pouze institucionálním a akreditovaným retailovým investorům. K dispozici budou 4 hlavní obchodovatelné kryptoměny: $ BTC, $ ETH, $ XRP a $ BCH, spárované se 4 FIAT měnami: USD, SGD, HKD A JPY.

Burza také nabídne nabídky bezpečnostních tokenů (STO) a platformu pro tokenizovaná aktiva, jako jsou dluhopisy, fondy soukromého kapitálu, nemovitosti atd. Výkonný ředitel DBS Piyush Gupta řekl:

„Věřím, že je na to správný čas“, a dodal: „Jsme na pokraji masivní tokenizace, a proto najdete tokenizaci všech druhů aktiv po celém světě a myslím, že se čím dál více burz začne zabývat tokenizovaná aktiva “.

Kongresmani USA projevují pochybnosti o nových předpisech o peněženkách, které hostují sami

Před několika týdny jsme se zmínili, že generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong byl znepokojen pověstmi, že ministerstvo financí USA plánuje uvalit předpisy na samoobslužné kryptoměnové peněženky.

Samoobslužné peněženky, ať už online (horké) jako Metamask nebo offline (studené) peněženky jako Ledger a Trezor, vám umožňují zachovat osobní a úplný přístup k vašim finančním prostředkům bez zprostředkovatelských subjektů nebo třetích stran. Majitel má své vlastní soukromé klíče a nese plnou odpovědnost za své prostředky. Nejdůležitější je, že peněženky k nastavení obvykle nepotřebují postupy KYC. Zjistěte více o horkých a studených peněženkách a jejich výhodách a nevýhodách.

Armstrong uvedl své myšlenky (sdílené mnoha dalšími významnými jmény v kryptoprostoru), mezi nimiž je i možnost, že by regulace mohla vést k větší škodlivosti než cokoli jiného. Důvodem je, že by to mohlo v zásadě vyloučit ty, kteří nemohou získat dokumenty a důkazy pro běžné KYC, a to jsou obvykle nejvíce znevýhodněné skupiny, které již mohou být vyloučeny z finančního systému. Kromě toho by tento návrh mohl být krokem zpět v inovacích ze strany USA, což by vedlo společnosti a uživatele k tomu, aby je obcházely pro jiné země.

Před několika dny se Warren Davidson, americký kongresman sloužící v 8. okrese Ohio, společně s několika kolegy ujal těchto názorů zasláním dopisu americké pokladně. Dopis rovněž zdůrazňuje, že „několik zpráv ukázalo, že digitální aktiva nejsou nezákonnými aktéry široce využívána“.

Trápí mě zvěsti, že @ StevenMnuchin 1 plánuje uzákonit zatěžující předpisy pro digitální samoobslužné peněženky. Moji kolegové @RepTomEmmer, @RepTedBudd, a @RepScottPerry poslali dopis uživateli @JaroslavKmenta nutit ho, aby přehodnotil tyto předpisy & konzultovat s Kongresem #FinTech. pic.twitter.com/p7HPtuuizn

– Warren Davidson (@WarrenDavidson) 9. prosince 2020 Dopis Warrena Davidsona americké státní pokladně

A co Evropa?

Mezitím v Evropě pokračuje vývoj digitálního eura. nicméně Zdroje uvedli, že francouzské ministerstvo financí připravuje „podle Simona Polrota, prezidenta francouzské krypto asociace ADAN, nejen„ zpřísnit pravidla know-your-customer (KYC) pro kryptofirmy, ale také regulovat transakce kryptoměna. “

To zjevně přichází jako reakce na nedávné teroristické útoky, kdy bylo 29 lidí zatčeno za nelegální financování terorismu prostřednictvím kryptoměn.

Další klíčové novinky

  • Kanada se stala první zemí, která má fond založený na ethereu kotovaný na hlavní burze cenných papírů. Etherový fond (TSX: QETH.U) nabízí 3iQ Corp, správce digitálních aktiv se sídlem v Torontu. Etherový fond se dnes obchoduje kolem 11 $ za akcii.
  • Druhá událost DCEP (Čínská národní digitální měna) začala v čínském Su-čou 12. prosince 2020 pro 10 000 vítězů. Minulý týden Hongkongský měnový úřad (HKMA) rovněž potvrdil, že spolupracuje s Institutem pro digitální měnu Čínské lidové banky na technickém pilotním testování DCEP pro přeshraniční platby mezi pevninskou Čínou a Hongkongem. Více se dočtete v našem článku.
  • Messari, přední společnost zabývající se výzkumem a daty v oblasti kryptoměn, nedávno uvedla, jaký je jejich podíl na „top 10 lidí, které je třeba sledovat v roce 2021“

Deset nejlepších lidí Messari v roce 2021

1. @SBF_Alameda

2. @michael_saylor

3. @BarrySilbert

4. @balajis

5. @BrianBrooksOCC

6. @Slaviaofficial

7. @AndreCronjeTech

8. @haydenzadams / @Rleshner

9. Anonymní

10. @dannyryan pic.twitter.com/U3gmvQ1xMF

– Messari (@MessariCrypto) 8. prosince 2020

$ YETI Index: rok ekosystém v jednom tokenu

Po všech nedávno ohlášených spoluprácich mezi týmem Yearn Finance a mnoha dalšími velkými projekty Defi, jako je Cover Protocol ($ COVER) nebo Sushiswap ($ SUSHI), byl vytvořen index tokenů ekosystému Yearn Ecosystem, $ YETI. vytvořeno od společnosti Powerpool ($ CVP).

Index se skládá z 8 tokenů: $ YFI, $ SUSHI, $ CREAM, $ AKRO, $ COVER, $ K3PR, $ CVP, $ PICKLE s navrhovanou váženou distribucí 35% za $ YFI, 17% za $ SUSHI a 8% každý pro zbytek. Investoři tak nyní mají šanci investovat do celého ekosystému Yearn v jednom tokenu, přičemž dostávají „peněžní toky ze strategií Vaultu aplikovaných na složené tokeny a hlasují o návrzích v rámci správy ekosystémů Yearn pomocí přístupu meta-správy PowerPool.“ Držitelům také umožní ušetřit na poplatcích za plyn, které by za normálních okolností byly nutné k vložení více žetonů.

Když už mluvíme o $ YFI, tento týden jsme také byli svědky prvního bezhotovostního (pro uživatele) vkladu trezoru transakcí Touha po financích.

První vklad transakce v trezoru z nové https://t.co/FhXmB2Fz4f UI.

Bezplynové transakce? &# 128064;https://t.co/dYJh3MGstc pic.twitter.com/B2hIgZMhkI

– x48 (@ x48_crypto) 7. prosince 2020

Červené vlajky týdne

DeTrade Fund, první případ falešného kryptoměny?

DeTrade Fund, předpokládaný nadcházející arbitrážní a přední projekt Defi zmizel s 1450ETH několik hodin před zařazením.

Tým vypadal jako neanonymní, s veřejnými profily Linkedin, veřejně registrovanou společností, profilem Twitch a videem, kde ke komunitě promlouval „generální ředitel“ Mark Jensen. Video se rychle stalo známým na krypto Twitteru a komunita měla podezření, že šlo o falešný podvod, který používají krypto hackeři. Další teorie obíhající kolem komunity spočívá v tom, že hackeři najali herce, aby se vydával za generálního ředitele.

Bohužel .. Číňané by to MILOVALI. Pohledný western s dobrým vzhledem a silným souhlasným hlasem. https://t.co/mdj3mRfglb

– Boxmining (@boxmining) 12. prosince 2020 Video od generálního ředitele společnosti DeTrade Mark Jensen

Prostřednictvím dvou kol předprodejních investic se týmu fondu DeTrade podařilo za několik hodin získat pozoruhodnou částku 1450 $ ETH. Jejich smlouvy byly auditovány společností Solidity Finance, která při jejich auditu okamžitě vyvolala několik obav zpráva, posouzení, že tým měl na starosti příliš velkou moc nad prostředky uživatelů. Je pravděpodobné, že tým toho využil a ukradl prostředky na předprodej někdy mezi druhým předprodejem a oficiálním výpisem, ke kterému mělo dojít několik hodin po.

RE: DeTrade $ DTF krádež fondů předprodeje

Nejprve je nám líto, že se to stalo.

Stejně jako v každém předprodeji však dáváte své prostředky přímo týmu.

Proto se vždy snažíme zdůraznit, jak důležitá je důvěra v tým; zejména v předprodejní fázi. https://t.co/tUOrLZSMB8

– Solidity.finance – Auditní služby (@SolidityFinance) 11. prosince 2020

O několik hodin později a pravděpodobně proto, že někdo dokázal vystopovat zpronevěřené prostředky, bylo 70% ukradeného ETH $ odesláno zpět investorům prostřednictvím interních transakcí.

Tento „částečný návrat je v útokech DeFi stále častější. Například hacker Eminence poslal zpět 50%, zatímco uživatelé Harvest Finance dostali zpět pouze 10% z jejich částky.

Společnost Compounder Finance ukradla 12 milionů dolarů

1. prosince 2020 „zatáhl koberec“ Compounder.Finance ($ CP3R), klon Harvest and Yearn Finance. Vypadá to, že na vině je anonymní tým za projektem.

Společnost Compounder byla auditována společností Solidity Finance. v protokoly chatu mezi těmito dvěma společnostmi vidíme, že Solidity Finance poukázalo na to, že kontrakt Treasury projektu a aktualizace fondů strategií je řízen jejich týmem. Společnost Solidity Finance rovněž poukázala na to, že se domnívají, že tato skutečnost by měla být uvedena v jejich auditní zprávě. Využití bylo přesně tak, jak poukázal Solidity Finance. Po auditu byla funkce výběru zaměněna za škodlivou, která byla později použita k odčerpání všech peněz ze smlouvy na jejich adresu nasazovacího zařízení. Podvod nikdo včas nerozpoznal, takže uživatelé nemohli vybrat své prostředky.

Útok se skládá ze 4 kroků a je podrobně vysvětlen v této posmrtné práci vývojářem Vasa a Solidní finance.

Není to poprvé, co auditovaný projekt utrpěl hack a všichni už víme docela dobře, že audity nemohou zaručit 100% bezpečnost. To by mělo být vždy připomenuto.

Známý vývojář prostoru Defi a vlastník Defiyield.info byl také obětí útoku. Rovněž věc vyšetřuje a pracuje na podání případu u příslušných donucovacích orgánů.

Zpráva podvodníkovi z https://t.co/kZv6MWkB3E právě scammed přibližně 10 800 000 $

Osobně jsem ztratil cca. 1 mil. $ A zbytek krypto komunity ztratil cca. 10 mil. $ Z vytažení koberce.

– DefiYield.info &# 128104; ‍&# 127806;&# 128668; (@defiyield_info) 1. prosince 2020

Falešné žetony Deriswap

Zlovolní herci nedávno vytvořili různé falešné tokeny Deriswap, aby využili humbuku kolem tohoto nejnovějšího experimentu od Andre Cronje. Herci se zlými úmysly by vytvořili tokeny s podobnými názvy jako Deriswap a schválili by to pro obchodování na Uniswap, aby nalákali lidi ke koupi.

Pamatujme, že Deriswap v tuto chvíli nemá žádný oficiální token!

Boxminingové dění

  • Váhy jsou nyní Diem! Vše, co potřebujete vědět o kryptoměně Facebooku!

Diem ($ DIEM) – Facebook’s Libra 2.0

  • Pokud jste to zmeškali, podívejte se na naše rozhovor podcast s Geraltem z CyberFi, kde jsme diskutovali o automatizovaném obchodování, interakcích Ethereum, jako je unstaking a další.
  • Velo Protocol buduje největší platební síť v jihovýchodní Asii prostřednictvím svého partnerství se společnostmi Lightnet a Visa. Konečným cílem je vytvořit platební řešení pro nedostatečně obsluhovaný trh s půjčováním mikro, malých a středních podniků v Asii.

Další zabiják XRP? Protokol Velo provádí OBROVSKÉ pohyby

Kliknutím sem zobrazíte zpětná čísla našich zpravodajů!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me