Newsletter č. 6

Týden v recenzi

Mluvení DCEP o „Tiger Talk“

Minulý týden jsem se objevil v čínské televizní show Phoenix „Tiger Talk“ (一 虎 一席談). Tiger Talk je jednou z nejdelších show Phoenix TV, každý týden s významným společenským tématem nebo akcí, o které by debatovali odborníci, akademici i hosté. Tématem týdne bylo „DC / EP: Čínské vydání digitální měny, otřese to hegemonií amerického dolaru?“. Níže můžete sledovat epizodu nebo se podívat na náš přehled DCEP:

Tiger Talk

Zajímavé pro mě bylo, že show poskytla obecný přehled o technologii blockchainu, bitcoinech, váhách atd. Je to pravděpodobné, protože cílem show je vzdělávat širokou veřejnost o těchto konceptech v očekávání vydání DCEP. Přehlídka také zdůraznila výhody DCEP a jeho převahu nad bitcoiny díky jeho centralizaci.

Zároveň si myslím, že z diskusí na výstavě může DCEP představit veřejnost, aby prozkoumala kryptoměny, protože: (1) veřejnost se stále více vzdělává v pojmech týkajících se bitcoinů a kryptoměn; (2) zdá se, že existují skutečné obavy, že by mohla být Čína vyřazena ze systému SWIFT. Přehlídka dále hovořila o schopnosti volně posílat USDT / Tether, což potvrzuje příběh, že USDT je ​​v Číně hojně využíván.

Zemědělství je nový trend uzamčení v roce 2020

Kváskový chléb a mircrogreeny jsou SO Q2 2020. Právě teď KAŽDÝ pěstuje výnosy. Tady je můj seznam farmářů pro tento týden.

Aktuální seznam zemědělských podniků$ SUSHI – Šílený návrat WTF (TY @binance @FTX_Official )$ PYLON – Golden Armada přistál$ YFV – EPICKÉ$ YFII – Binance, zlato!$ CRV zase to není špatné

– Boxmining (@boxmining) 1. září 2020

Z našeho výzkumu na Twitteru, Telegramu atd. Jsme to zjistili $ YFV a $ SUSHI jsou NEJVĚTŠÍ o farmách.

YFValue ($ YFV)

YFV (YFValue) je v zásadě odvozen od jiných tokenů z toho, čemu říkáme „rodina Y“. Zmatený? Tady je graf, který jsme vytvořili Kryptonauti abychom vám pomohli orientovat se v tomto poli:

Stejně jako u ostatních členů rodiny Y, token řízení YFV, takže jej můžete použít k hlasování o problémech týkajících se chodu platformy. Ačkoli mnoho také jednoduše obchoduje s tokenem a spekuluje o jeho hodnotě. Sesterská společnost YFV DFI.money ($ YFII) byla nedávno uvedena na burze Binance Exchange, což mělo za následek její ceny zdvojnásobení v jeden den. Mezitím je $ YFV uveden na OKEx Exchange a při pohledu na grafy tento výpis také pomohl zvýšit $ YFV o zdvojnásobení jeho ceny.

Podívejte se na našeho průvodce zemědělstvím YFV. Jestli máte zájem, zaregistrujte se na YFV a začít!

Sushiswap ($ SUSHI)

Sushiswap ($ SUSHI) je vidličkou Uniswap a byla založena před necelým týdnem anonymním vývojářem známým jako „Chef Nomi“. Na ulici se říká, že Sushiswap vytvořil tým stojící za FTX Exchange. A to není zcela nemožné, vzhledem k tomu, že tým FTX je jedním z největších farmářů $ SUSHI a rychle sepsal seznam a nabídl obchodní produkty $ SUSHI. Token $ SUSHI je také uveden na burzách Binance a OKEx.

V současné době je v Sushiswap uzamčeno více než 1,2 miliardy USD, což je šílené vzhledem k tomu, že je to jen 5 dní od prvního spuštění! Zemědělství sushi považuje za velmi riskantní, ale může být potenciálně velmi přínosné, protože může mít ROI kolem 1-7% denně v závislosti na bazénu. Důležité statistiky, jako je Total Value Locked (TVL), vsazené částky a výnosy, najdete na SushiBoard.

Sushiswap je ve skutečnosti také velmi populární v Číně, kde se mu říká „největší rival Uniswapu“ a populární zpravodajský web o kryptoměně 8btc má celý Sushiswap sekce věnovaný novinkám a výukovým programům.

Výnos zemědělských rizik

Výnosové zemědělství má svá rizika. Jedním z hlavních rizik je to, že výnosy se chovají na inteligentních kontraktech. Pokud jsou inteligentní smlouvy vadné nebo jsou vytvořeny s mezerami, mohlo by to znamenat ztrátu finančních prostředků. Je tomu tak zejména proto, že inteligentní smlouvy se provádějí samy, takže neexistuje žádný způsob, jak „zrušit“ inteligentní smlouvu, jakmile bude zavedena. Inteligentní audit kontraktů je tedy zásadní pro farmářské výnosy nebo projekty DeFi obecně. Tito auditoři jsou společnosti třetích stran, které procházejí kódem a kontrolují všechny chyby zabezpečení a chyby. Podívejte se na toto video od Cryptonauts, které vysvětluje, jak funguje inteligentní audit smluv :

Inteligentní audit smluv v decentralizovaném financování

Pro informaci, společnost YFV již byla auditována společností The Arcadia Group a podle týmu YFV nebyly nalezeny žádné problémy s vysokou nebo kritickou závažností. Mezitím Quantstamp provede „bezpečnostní kontrolu“, NE audit pro Sushiswap. Quantstamp má vyjasněno že jejich služby budou podobné těm, které poskytly pro Yearn Finance ($ YFI), což byla neformální kontrola kódu omezená na nejvýznamnější smlouvy – ty, které drží nebo mohou distribuovat finanční prostředky.

Dalším rizikem je nákup a spekulace s $ SUSHI obchodováním s tokenem. Pokud existují skutečně slabá místa a horší situace, nalezení „klíčů minteru“ v kódu, které vývojářům v podstatě umožňuje masivně vytvářet nové tokeny, by se hodnota $ SUSHI zředila do bodu, kdy má v zásadě nižší hodnotu než skutečná role sushi.

DeFi zvyšuje transakční poplatky

Poplatky za transakce Etherea podruhé za 3 týdny vystřelily na historická maxima. Ke 2. září 2020 se průměrné transakční poplatky pohybují kolem 15,13 USD.

transakční poplatkyPravdivý příběh

Tyto vysoké transakční poplatky a raketově rostoucí ceny etherea (ETH) jsou přímým důsledkem rostoucího počtu projektů DeFi a výnosového zemědělství, protože zemědělci musí platit ETH za každou transakci, tj. Přesouvání finančních prostředků do / z fondů atd. Zejména špička v průměrné transakční poplatky 1. září 2020 se považují za příčinu spuštění služby Sushiswap.

Průměrný poplatek za transakci (kreditní obrázek: Blockchair)

I když je tento nárůst poplatků dobrou zprávou pro těžaře Etheru, jejichž příjmy se zvyšují s vyššími poplatky a více transakcemi, narůstají obavy o udržitelnost Etherea. Mnozí říkají, že vysoké transakční poplatky znamenají, že mají „cenu“ za aktivity na platformách DeFi. Více transakcí také znamená, že v síti dochází k většímu přetížení, což vede k vyššímu počtu nepotvrzených transakcí a čekacích dob. Pokud to vezmeme dále, může to dokonce znamenat, že se některé smart kontrakty stanou prakticky nepoužitelnými, což zpochybňuje otázku, zda je Ethereum platformou smart kontraktů..

Jednou z odpovědí na toto může být Ethereum 2.0, ale jeho spuštění na mainnetu zbývá měsíce.

Připravované akce

3. září 2020 16:00: Spuštění tokenu Skale Network. Oprávnění kupující si mohou koupit SKL tokeny v hodnotě až 1 153 USD za 0,03 USD / token. Detaily tady.

4. září 2020 12:00: Animoca Brands, vývojář a vydavatel her, jako jsou The Sandbox a Crazy Kings atd., Uvede svůj REVV token na Uniswap. Detaily tady.

5. září 2020 11:00: Lineární finance AMA. Zkontrolujte jejich Stránka telegramu pro detaily.

* Všechny časy jsou uvedeny v UTC, pokud není uvedeno jinak.

Zde naleznete zadní čísla našeho zpravodaje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me