Project Serum ($ SRM): First look at FTX’s new DEX for the DeFi wave

Sérum projektu je zcela nová decentralizovaná burza (DEX) pro sféru decentralizovaného financování (DeFi) od stejného týmu, který vytvořil burzu FTX. Říká se, že testuje hranice DEXů pomocí blockchainu jiného než Ethereum. Serum bylo postaveno na Solaně a bylo vytvořeno za účelem řešení centralizovaných zranitelností existujících v současném prostoru DeFi stejným způsobem bez důvěry a bez povolení, s nimiž obchodníci DEX mají pohodlí. S tím, co bylo řečeno, je třeba nejprve testovat sérum se skutečnými uživateli. Přestože se tým chlubí tím, že DEX je již funkční, dosud nebyl spuštěn. Ale možná uvidíme sérum zprovoznit někdy v příštích několika týdnech.

Zde je náš rozhovor se Sam Bankman-Friedem, spoluzakladatelem a generálním ředitelem FTX Exchange.

Co je Project Serum?

Sérum, o kterém se říká, že je další hranicí, je považováno za „čistou“ formu DeFi, která je postavena na blockchainu Solana a bude fungovat na centrální limitní objednávce, která je plně důvěryhodná. Díky tomu je vysoce škálovatelný, levný a rychlý.

Sérum je zcela decentralizované až do svého semenného protokolu. Funguje na nevázané burze s podporou obchodování napříč řetězci a není vyžadován žádný KYC. To nabídne uživatelům stejnou úroveň UX srovnatelnou nebo dokonce lepší, než jakou mohou aktuálně nabízet centralizované burzy. Vzhledem k ceně, rychlosti a použitelnosti, kterou má Serum, není důvod, aby mu zákazníci, kteří jsou zvyklí obchodovat v centralizovaných burzách, nedali šanci.

Přestože je Serum původem z Solany, je navrženo tak, aby bylo plně interoperabilní s Ethereem a bitcoiny, což je obrovská výhoda, když se postavíte proti Binance DEX nebo jiným DeFi DEX jako Balancer a Uniswap. To jim dává výhodu, protože mnoho obchodníků má zájem obchodovat s dalšími kryptoměnami kromě tokenů ERC-20, které v současné době nabízí většina platforem DeFi.

S ohledem na to existuje šance, že by sérum při spuštění mohlo zatměnit další DEXy v krypto prostoru. Má pohodlí a známost, které může centralizovaná burza nabídnout, ale v nevazebním nastavení. Sérum také nabízí pobídky provozovatelům uzlů, aby se podíleli na sázení ze systému doporučení s „vůdci“, inflací a poplatky za obchodování.

V průběhu bylo ukázáno demo séra The Antidote: Serum’s Weekly Convergence 18. srpna 2020. Demo ukázalo, jak mohou uživatelé obchodovat na Séru. Zde je ukázka ukázaná během vysílání:

Sériové demo rozhraní

Během demonstrace Sam Bankman-Fried poznamenal, že ve vzhledu rozhraní mohou být nějaké další změny a že zde budou další funkce. Funkce obchodování je však již funkční.

Solana Blockchain

Solana je první blockchain webového měřítka svého druhu, který může potenciálně dosáhnout 710 000 transakcí za sekundu (tps). To je možné s ověřitelnou funkcí zpoždění nazvanou SHA 256 hash chain, která umožňuje Optimistické řízení souběžnosti. V současné době zvládne přibližně 50 000 t / s, což je exponenciálně rychlejší než 15 t / s Etherea.

Další informace o Solaně ($ SOL)

Ethereum dnes dominuje krypto prostoru, ale pokud jde o možnosti škálování, Solana má něco lukrativnějšího. Díky tomu to není lepší než Ethereum. Ale prozatím je to škálovatelnější. Ve srovnání se staršími blockchainy může Solana rychle zpracovávat transakce za mnohem nižší náklady. Jeho transakční propustnost by mohla konkurovat i Visa. Zatímco jiné platformy inteligentních smluv jsou hlasité, pokud jde o jejich možnosti škálování blockchainu, jen velmi málo z nich tvrdilo, že dosáhlo úrovně propustnosti, které Solana tvrdí.

Solana také uzavřela partnerství s dalšími kryptogiganty, jako jsou Terra, ChainLink a mnoho dalších.

Tým za projektovým sérem

Project Serum má vzniknout jako nový DEX, který má být spuštěn FTX Exchange – platformou pro výměnu kryptoměn a deriváty. Podívejte se na naši recenzi FTX Exchange. Zakladatelé Project Serum také stojí za výměnou FTX a také se spojili s titány v oboru, kteří mají úspěšné projekty, včetně zakladatelů Multicoin Capital, TomoChain, Compound a Kyber Network.

Token séra ($ SRM)

$ SRM je token správy séra založený na blockchainu Solana, ale alternativně má také verzi Ethereum nebo ERC-20.

Na počátku bylo vytěženo přibližně 10 miliard SRM; z nichž přibližně 175 milionů žetonů bude původně v oběhu a po IEO vzroste na 181 milionů žetonů (viz níže). Tato částka by pak měla růst přibližně o 15% ročně. Dává držitelům řídící moc nad ekosystémem séra. Zatímco většina komponent v séru je považována za neměnnou, některé parametry, například budoucí poplatky, lze upravit prostřednictvím hlasování o správě SRM. Čisté ceny se používají k nákupu a vypalování tokenů SRM.

SRM lze vsadit a lze jej také použít k úhradě poplatků. Držitelé SRM tak získají až 50% slevu na všechny obchodní náklady. 90% všech tokenů SRM je také navrženo pro dlouhodobé pozdržení nebo zablokování. Tím je zajištěno, že tým je tu dlouhodobě.

Podpora křížových řetězců

Sérum má podporu napříč řetězci, která umožňuje důvěryhodnou výměnu aktiv z různých blockchainů. To je pozoruhodný kontrast s jinými protokoly, které by vyžadovaly, aby důvěryhodné strany povolily výměny mezi řetězci. Sérum se k tomu rozhodlo plně decentralizovaným způsobem a používá více než 100 validátorů.

Sérum BTC a sérum USD

Sérum BTC je zabalený token obslužného programu, ve kterém je cena fixována nebo vázána s jeho podkladovým aktivem nebo formou BTC. Je to také zcela decentralizovaný token BTC založený na Solaně.

Mezitím je Serum USD decentralizovanou zabalenou stabilní mincí, která sleduje tokenizace ERC-20 i SPL pro USD a nemá jediný bod selhání.

Závěr

DeFi se v podstatě stal neuvěřitelně rušivým a zpochybnil status quo peněz v naší ekonomice. Ale doposud to většinou sloužilo chutí spekulantů chovu výnosů. Revoluce séra je zaměřena na překlenutí propasti mezi profesionálními obchodníky a DeFi. Jejich podpora napříč řetězci, knihy objednávek, škálovatelnost a další funkce by profesionálním obchodníkům mohly sloužit jako závěsná mrkev, aby mohli obchodovat od centralizovaných protějšků k DEX. Celkově je sérum velmi slibným protokolem DEX a DeFi. Mohli bychom však vědět, čeho je skutečně schopen, až bude spuštěn v příštích několika týdnech.

Časté dotazy

Kde mohu koupit $ SRM?

$ SRM obchodování je k dispozici na Binance, FTX, Uniswap (v2), BKEX, BitMax, HBTC, Balancer, TomoDEX a Bibox.

Kdy bude vydán Serum’s DEX.

28. srpna 2020 tým oznámil, že Serum DEX zahájí „tento týden“.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me