Průvodce a recenze séra DEX

Sérum je decentralizovaná směnárna kryptoměn (DEX). Jsou provozovány Nadací Serum, složenou z lidí s bohatými zkušenostmi v DeFi, kryptoměnách a obchodování s virtuálními měnami. Projekt vznikl s cílem řešit problémy spojené s decentralizovaným financováním (DeFi), jako je centralizace, rychlost, použitelnost a podpora více řetězců.

Co je to sérum?

Sérum bylo vytvořeno stejným týmem jako FTX Exchange, jedna z předních burz s deriváty a kryptoměn na trhu. Sérum napájí ekosystém DEX, který je rychlý a podporuje více řetězců, stablecoiny, knihy objednávek a zabalené mince. Ačkoli většina systémů DeFi je založena na technologii blockchain, mnoho z nich má v současné době centralizované aspekty.

Například platformy jsou založeny na chytré smlouvě, kterou lze využít a odcizit uložené prostředky. Tyto platformy navíc interagují s tradičním světem pomocí centralizovaných věštců, které poskytují cenové kanály.

Se Sérem je však vše decentralizované, takže je levné, rychlé a bezpečné pro všechny uživatele. Platforma navíc zajišťuje decentralizovanou burzu, která podporuje obchodování napříč řetězci, aniž by byla ohrožena jeho rychlost. Je také postaven na blockchainu Solana, který může potenciálně dosáhnout 710 000 transakcí za sekundu (tps). I když v současné době zvládne pouze kolem 50 000 tps, je již exponenciálně rychlejší než 15 tps Etherea.

Klíčové výhody séra

Výměny mezi řetězci

V decentralizovaném měnovém prostředí musí být pro usnadnění swapů použity důvěryhodné strany. U Séra jsou však swapy prováděny bez důvěry mezi decentralizovanými projekty.

Token SRM

SRM je nativní token v síti Serum. Držitelé tokenů SRM mají mimo jiné výhody prostřednictvím zlevněných poplatků na platformě.

SérumUSD / BTC

SerumBTC je model používaný na platformě k vytváření tokenů pomocí standardů ERC-20 společnosti Ethereum. Tento model je také ideální pro tokenizaci bitcoinů (BTC) na nadřazeném blockchainu Solana. SerumUSD je na druhé straně modelem pro vytváření stabilníchcoinů založených na blockchainu.

Fyzicky vypořádaná smlouva napříč řetězci

K napájení trhu s deriváty se kontrakty používají k posílení pozic marží pro milovníky DeFi. S podporou přední platformy s deriváty je Serum platformou se základními a pokročilými možnostmi obchodování s maržemi, které uspokojí nové a zkušené obchodníky..

Decentralizovaná kniha objednávek

Kromě automatizovaného vytváření trhů (AMM) má protokol decentralizovanou knihu objednávek. To umožní automatické přiřazování objednávek v řetězci. To dává obchodníkům plnou kontrolu nad jejich obchody.

Klíčovou překážkou knihy distribuovaných objednávek jinými protokoly zaměřenými na DeFi je to, že jsou založeny na ethereu, které má nízké rychlosti vedoucí k přetížení a zvýšeným poplatkům.

Podporované kryptoměny

Sérum trochu zaostává za ostatními decentralizovanými burzami, co se týče počtu uvedených coinů a obchodních párů. V současné době Serum uvádí 15 mincí a 30 obchodních párů včetně bitcoinů, etherea, chainlink, solana, swipe, yearn.finance atd.. Úplný seznam naleznete zde.

Poplatky

Říká se, že sérum má vysoce konkurenční obchodní poplatky a se sériovým tokenem (SRM) můžete získat 60% slevu z poplatků.

Sérové ​​poplatky

Sériový token ($ SRM)

SRM je nativní token v ekosystému séra. Držitelé SRM těží z 50 procent všech poplatků v síti. Také ti, kteří mají jeden token megaSerum (MSRM) nebo jeden milion SRM naskládaných dohromady, jsou osvobozeni od placení 60 procent svých obchodních poplatků.

Mezi další nástroje tokenu patří platba za transakční poplatky, stejně jako Binance’s BNB. Lze jej také použít k vytyčení a poskytnutí omezeného modelu správy.

Vytyčovací uzly vyžadují minimálně 10 milionů tokenů SRM a alespoň jeden MSRM. Uzly v síti mohou:

· Poskytnout pojištění pro transakce s více řetězci,

· Získejte odměny za sázení,

· Sdílejte odměny s jeho tvůrcem nebo vůdcem,

· Zvyšte výkon Séra.

Uzly však mohou být pokutovány za to, že své úkoly nevykonávají pilně. Všimněte si, že vytyčování je aktivita, která zahrnuje zamykání žetonů v peněžence, která pomáhá výkonovým funkcím na blockchainové platformě.

Počáteční distribuce SRM alokovala tokeny svému týmu a poradcům (20%), přispěvatelům projektů (22%), uzamčeným semenným a aukčním kupcům (4%), fondu partnerů a spolupracovníků (27%) a fondu pobídek pro ekosystém (27%).

Čisté poplatky na platformě budou použity k nákupu a vypálení tokenu. Jejich význam spočívá v tom, že snižuje nabídku tokenu, což má pozitivní dopad na jeho poptávku.

Průvodce séra: Jak používat sérum

Začínáme s používáním séra lze shrnout do 4 snadných kroků: (1) vytvoření peněženky SOL a vložení prostředků; (2) Připojte peněženku SOL k séru; (3) Obchod; a (4) Výběr prostředků. Pojďme se postupně podívat na každou z nich.

Vytvořte peněženku SOL a vložte prostředky

Vytvořte peněženku SOL

Vytvořte peněženku Sollet.io který bude držet vaši Solanu a Knihovna programů Solana (SPL) žetony. Nezapomeňte zkopírovat a udržovat frázi pro obnovení v bezpečí. Poté budete mít možnost zvolit si heslo, které z bezpečnostních důvodů velmi doporučujeme. Klikněte na „vytvořit peněženku“ a jste hotovi.

Vkladové fondy

K vložení finančních prostředků budete samozřejmě nejprve potřebovat nějaké tokeny SOL, které lze zakoupit na FTX nebo Binance.

Klikněte na svou peněženku a vyberte možnost „přijmout“. Budete moci buď zkopírovat adresu pro vklad, nebo použít QR kód. Mějte na paměti, že na tuto adresu byste měli posílat POUZE tokeny SOL, nikoli tokeny SPL, jako je SRM.

Vložte prostředky na SolletVložte prostředky na Sollet

Převést na tokeny SOL

K dispozici je také funkce pro převod nativního ETH na nativní SOL pomocí MetaMask. Chcete-li to provést, jednoduše přejděte na kartu ETH a klikněte na „Připojit k MetaMask“

Vytvořte ve své peněžence další adresu SPL

Další adresy SPL do své peněženky budete moci přidat, pouze pokud v ní máte tokeny SOL, protože přidání tokenů do vaší peněženky stojí SOL.

Chcete-li přidat další adresu SPL, klikněte na „+“ v pravém horním rohu. V rozbalovacím okně budete moci přidat SPL tokeny jako SRM, MSRM a zabalené tokeny jako BTC, ETH, USDT a USDC. Alternativně, pokud váš token není na seznamu Populární tokeny, můžete jej přidat ručně na kartě „Ruční zadání“ a zadáním adresy mincovny tokenu.

Nyní, když jste přidali adresu, můžete vložit tokeny několika způsoby:

  • Vložte ERC-20 tokeny a převeďte je na SPL tokeny; nebo
  • Vložte své žetony na burzu FTX, vyberte je z burzy na Sollet. FTX automaticky zabalí vaši kryptoměnu do tokenu SPL, aby ji bylo možné použít se sérem. Chcete-li to udělat obráceně, tj. Převést zabalené tokeny SPL zpět na jejich nativní řetězec, vše, co musíte udělat, je uložit zabalené tokeny SPL do FTX a vybrat zabalené aktiva.

Připojte peněženku k séru

Zadejte jeden z Sérum DEXes a klikněte na „Připojit peněženku“ v pravém horním rohu. Ve vyskakovacím okně zkontrolujte, zda adresa odpovídá vaší peněžence Solana, a klikněte na „Připojit“. Poté budete přesměrováni na obchodní stránku a zobrazí se zůstatky v peněžence.

Po dokončení jednoduše odpojte peněženku od Serum DEX kliknutím na „Odpojit“ v pravém horním rohu.

Obchodování na séru

Sériové obchodní rozhraníSériové obchodní rozhraní

Jakmile svůj Sollet připojíte k Séru, můžete začít obchodovat. Rozhraní je v zásadě stejné jako většina ostatních burz s kryptoměnou. Chcete-li však kryptoměnu koupit nebo prodat, budete také muset transakci „schválit“ ve vyskakovacím okně Sollet. Poté se vaše objednávka zobrazí v objednávce a v sekci otevřené objednávky.

Chcete-li zrušit otevřené objednávky, klikněte na „Zrušit“ v sekci Otevřené objednávky.

Vypořádání obchodů na Séru

Pokud jste dokončili své obchody nebo zrušili jakékoli otevřené příkazy, zůstatek v peněžence nebude automaticky aktualizován. Místo toho budou vaše prostředky umístěny na zprostředkujícím účtu. Chcete-li přesunout prostředky zpět do peněženky Sollet, přejděte na kartu Zůstatky a klikněte na „Vyrovnat“.

Vypořádání obchodů na SéruVypořádání obchodů na Séru

Je sérum bezpečné?

Sérum je decentralizovaná burza. Na rozdíl od centralizovaných burz nemusíte za účelem obchodování kryptoměn posílat své prostředky na burzu. Stále si však musíte být vědomi bezpečnosti, například aby byla vaše fráze pro obnovení a heslo do vaší peněženky Sollet v bezpečí.

Na druhou stranu decentralizované burzy nejsou kontrolovány jedinou entitou, takže pokud uděláte chybu např. pošlete své kryptoměny na špatnou adresu atd., nebude vám nikdo pomáhat.

Závěr: uživatelská zkušenost

Mnoho považuje za nevýhodu DEXes to, že nejsou vhodné pro začátečníky, a to byl případ při jeho prvním spuštění. V době psaní tohoto článku však tým Serum skutečně vzal v úvahu tuto běžnou nevýhodu a poskytl užitečné zdroje a průvodce v podobě Akademie séra.

Rozhraní séra je velmi podobné FTX, takže ti, kteří již FTX používají, by neměli mít problém si na Sérum zvyknout. Uživatelé jiných centralizovaných burz by však potřebovali trochu času navíc, aby si zvykli na to, kde jsou věci na rozhraní séra, ale nemyslíme si, že je to obrovský problém.

Pokud jde o začátek, stejně jako u většiny decentralizovaných burz musíte udělat další krok. nastavení peněženky, v tomto případě peněženky Sollet. Není však těžké to udělat a pravděpodobně by to většině lidí zabralo méně než 5 minut.

A co je nejdůležitější, obchodování na Séru je pozoruhodně rychlejší a výkonnější. Zejména jsme zaznamenali výrazné zlepšení oproti jiným DEX, jako je IDEX.

Celkově na nás Serum velmi zapůsobilo, ale opravdu doufáme, že v budoucnu mohou přidat podporu pro další kryptoměny a obchodní páry. Prozatím plánujeme stát se pravidelnými uživateli Séra a díky silnému týmu a tomu, co zatím vidíme, se budoucnost pro ně jeví jako velmi slibná.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me