Top 10 společností zabývajících se bezpečností blockchainu a inteligentním auditem smluv

Zařadíme 10 nejlepších blockchainových bezpečnostních firem nabízejících služby, jako jsou inteligentní audity kontraktů, blockchainová bezpečnostní analýza, penetrační testování, formální ověření a bezpečnostní audity. Bezpečnostní audity jsou nesmírně důležité – v letošním roce zaznamenáváme vzestup Decentralized Finance (DeFi) – nové aplikace decentralizované technologie Blockchain, která má nahradit globální finanční průmysl v bilionu dolarů. Nedávné události, jako je hack dForce, nám však ukázaly, že hackeři mohou využívat slabé stránky inteligentních smluv a krást peníze. Je to skoro jako vyloupení banky, kromě případů, kdy je banka zaplavena kryptoměnou A nemůže se bránit. V případě dForce, hacker ukradl 25 000 000 USD (hovoříme o dobré dopravě) a při krypto transakcích víme, že to není reverzibilní.

Bezpečnostní řešení, přizpůsobená těkavé povaze blockchainové technologie a jejích komponent, proto začala dělat kroky k izolaci a neutralizaci bezpečnostních hrozeb běžných v terénu blockchainu. V tomto článku zdůrazním a prozkoumám fungování špičkových společností v bezpečnostní oblasti blockchain.

Proto je nesmírně důležité provádět bezpečnostní audity projektů, výměn a blockchainů. Uživatelé musí také vědět, jaké bezpečnostní testy byly provedeny a pokud byly vyvěšeny nějaké červené vlajky.

Hacken

Webová stránka: https://hacken.io/

Hacken poskytuje svým klientům širokou škálu bezpečnostních služeb. Mezi tyto sady služeb patří bezpečnostní poradenství v oblasti blockchainu, testování penetrace webu / mobilních zařízení, koordinace programů odměn za chyby, hodnocení kryptoměn, mimo jiné. Ačkoli Hacken nabízí dlouhý seznam služeb zaměřených na blockchainové a kryptofirmy, jeho ekosystém však zahrnuje bezpečnostní produkty ideální pro IT společnosti jako celek. Společnost si vybudovala chvályhodnou reputaci jako hodnocení bezpečnostních rizik pro společnosti, které vyžadují digitální prostředí k vytvoření nebo povolení služeb pro své zákazníky.

Není proto žádným překvapením, že společnost Hacken poskytla bezpečnostní služby pro neblokující obry jako Air Asia. Kromě toho prokázal svůj závazek k blockchainové technologii sponzorováním a zapojením bezpečnostních odborníků z celého světa do bezpečnostních setkání.

Hacken také vytvořil Bezpečnostní platforma HackenAI navržen tak, aby chránil koncového uživatele před bezpečnostními riziky a kompromisy účtu. Klíčové funkce, jako je monitorování Darknet, okamžitě upozorní uživatele na prolomená hesla a možné útoky na darknet. HackenAI je k dispozici na zařízeních Android a Iphone.

Quantstamp

Webová stránka: https://quantstamp.com/

Quantstamp je spuštění blockchainového zabezpečení představené na YCombinator W18 Batch. Bezpečnostní tým společnosti Quantstamp má zkušenosti s předními IT společnostmi, jako jsou Google, Facebook a Apple. A to je patrné v široké škále bezpečnostních nástrojů a služeb blockchainu. Společnost Quantstamp vyvinula decentralizovanou bezpečnostní síť pro inteligentní audit smluv. S tímto řešením mohou uživatelé provádět automatickou kontrolu zabezpečení inteligentních smluv na „globální síti decentralizovaných bezpečnostních uzlů“.

Platforma navíc poskytuje odborné bezpečnostní audity pro projekty blockchainu klientů a softwarový nástroj pro monitorování zabezpečení 24/7.

Trail of Bits

Webová stránka: https://www.trailofbits.com/

Trail of Bits se pyšní sítí vývojářů se schopnostmi identifikovat a opravit mezery v softwaru, zařízeních nebo kódech. Jinými slovy, řešení poskytuje řadu softwarových bezpečnostních služeb, které zahrnují inteligentní audity kontraktů, výzkum zabezpečení blockchain, vývoj softwaru atd. V průběhu let společnost Trail of Bits vyvinula impozantní bezpečnostní nástroje pro inteligentní smlouvy. Některá z těchto řešení zaměřených na blockchain jsou Crytic, Slither a Echidna.

Kromě toho vyvinula Trail of Bits populární AlgoVPN. Na GitHubu má také mnoho bezpečnostních publikací, včetně veřejných zpráv pro 0x Protocol, Compound, NuCypher a MakerDAO, což jsou někteří z jeho klientů.

OpenZeppelin

Webová stránka: https://openzeppelin.com/

Tým OpenZeppelin je známý především díky vývoji knihoven Solidity známých jako OpenZeppelin Contracts. Tyto knihovny se používají ve většině projektů Solidity jako testovaná a standardní šablona pro smlouvy nasaditelné na decentralizované aplikace. Vývojáři mohou toto řešení integrovat prostřednictvím nativní sady SDK OpenZeppelin. Kromě vývoje se OpenZeppelin silně zaměřuje na zabezpečení a audit služeb inteligentních smluv.

OpenZeppelin byl také jedním z prvních týmů, které objevily bezpečnost blockchainu zavedením prvků gamifikace k identifikaci mezer v inteligentních kontraktech. Dalším z jejích produktů, Ethernaut, je válečná hra Web3 / Solidity, která hráčům umožňuje hackovat chytré smlouvy a posunout se na další úroveň.

ConsenSys Diligence

Webová stránka: https://diligence.consensys.net/

ConsenSys se sídlem v USA je jedním z největších a nejvýznamnějších blockchainových inkubátorů v tomto odvětví. Na rozdíl od jiných bezpečnostních firem uvedených v tomto seznamu věnuje ConsenSys své zdroje a technologické know-how vývoji blockchainových aplikací a softwaru Ethereum, zejména finančních infrastruktur. Jeho produkt ConsenSys Diligence jako takový nabízí analýzu zabezpečení pro inteligentní smlouvy. Tento produkt auditu je na špici sofistikované „kryptografie, technologie blockchain a analýzy kryptoekonomických pobídek“.

Další z jejích produktů, MythX, je jedním z nejvýkonnějších automatických skenerů pro smart kontrakty Ethereum. Toto řešení poskytuje robustní API, které mohou vývojáři použít pro přístup k analytickým nástrojům zabezpečení.

Certik

Webová stránka: https://certik.io/

Certik je bezpečnostní společnost, která chce využívat špičkovou technologii formálního ověřování ve spolupráci s některými z nejlepších odborníků na kybernetickou bezpečnost k vytváření komplexních služeb. Certik na svých webových stránkách tvrdí, že provedl audit více než 188 000 řádků kódů a zajistil aktiva v hodnotě 6,32 miliardy dolarů. Tým nabízí matematicky ověřit bezpečnost inteligentních smluv

Proto vyvinula Certik Chain, veřejný blockchain zaměřený na využití platformy Certik’s Formal Verification k zajištění decentralizovaných projektů. Certik je oficiálně partnerskou společností Binance a je podporován významnými investory, včetně Binance Labs, Lightspeed, Matrix Partners a DHVC.

Nejméně autorita

Webová stránka: https://leastauthority.com/

LeastAuthority je poradenská firma v oblasti kybernetické bezpečnosti, která se zaměřuje především na soukromí. Klasifikuje se jako poskytovatel soukromých a rušivých úložných řešení. V současné době má platforma uživatelům k dispozici dva hlavní produkty. První z nich, Privatestorage (dříve S4), je centralizovaný systém, který poskytuje infrastrukturu úložiště koncovým uživatelům a nabízí jim autonomii nad shromažďováním, zpracováním a distribucí jejich soukromých dat. Na druhé straně jeho druhý produkt, Tahoe LAFS, umožňuje decentralizované, distribuované a na chyby odolné úložiště.

Kromě poskytování různých architektur úložiště LeastAuthority publikoval zprávy o zabezpečení pro Ethereum, Tezos a další. Spolupracuje také s vývojáři během jejich vývojových cyklů, aby zajistili, že jejich projekty nebudou náchylné k bezpečnostním hrozbám.

PWC Švýcarsko (dřívější Chainsecurity)

Webová stránka: https://www.pwc.ch/cs/services/risk-assurance/smart-contract-assurance.html

Chainsecurity se připojil k PWC Švýcarsko, aby provedl projekty kontroly zabezpečení a vytvořil bezpečnostní řešení pro rozvíjející se odvětví blockchainu. Díky tomuto partnerství nabízí PWC Švýcarsko poradenské služby pro blockchainové projekty od fáze průzkumu po fázi po nasazení. Tato platforma hodnotí návrhy chytrých kontraktů, testuje jejich životaschopnost a sleduje metriky podrobně popisující jejich výkony po nasazení. Vyniká schopností kombinovat nástroje automatizované analýzy a odborné znalosti bezpečnostních odborníků k identifikaci a eliminaci potenciálních hrozeb.

Jako Chainsecurity tento blockchainový tým vyvinul několik bezpečnostních nástrojů, včetně Securify a VerX. Je logické očekávat, že tento tým bude pokračovat v úspěšném běhu v blockchainovém bezpečnostním sektoru, protože má nyní přístup k obrovským zdrojům PWC Švýcarsko.

Slowmist

Webová stránka: https://www.slowmist.com/en/

Slowmist je přední čínská společnost zabývající se bezpečností blockchainů. Provádějí rozsáhlé bezpečnostní služby blockchain, které zahrnují inteligentní audity kontraktů, audity zabezpečení blockchain, testování zabezpečení peněženky a mnoho dalšího. Slowmist má také bezpečný staking projekt pro blockchainové ekologie, který poskytuje data v reálném čase o vzorcích růstu a zabezpečení modelů EOS, Cosmos, Vechain a dalších špičkových blockchainových projektů. Dalším zajímavým kouskem podrobností o této platformě je výkonný projekt brány firewall pro inteligentní smlouvy EOS s názvem FireWall.X..

Podobně Slowmist neustále sleduje a publikuje údaje a statistiky o bezpečnostní situace na krypto burzách prostřednictvím jejich služby Blockchain Threat Intelligence (BTI).

Ověření běhu

Webová stránka: https://runtimeverification.com/

Runtime Verification je výzkumná a vývojová společnost zaměřená na formální ověřování. Podle informací na svých webových stránkách navrhuje toto řešení standardní modely pro vysoce hodnotné aplikace a používá je jako šablony pro vývoj produktů citlivých na zabezpečení. Runtime Verification vyvinulo dva hlavní produkty pro zabezpečení inteligentních smluv. Na jedné straně nabízí důkazy o správnosti kontraktů pomocí rámce K, které dokazují životaschopnost chytrých kontraktů Ethereum a Cardano. Na druhé straně je Firefly nástrojem pro analýzu pokrytí testů pro inteligentní smlouvy Ethereum.

Navíc Runtime Verification spolupracovalo s nadací Ethereum na budování formálního rámce pro testování Ethereum 2.0.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me