Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Výměna 1 palce je agregátor decentralizované burzy (DEX), který je určen k převádění likvidity a cen z hlavních DEXů na jednu platformu a nabízí uživatelům nejlevnější obchody, nejnižší skluz a přístup k široké škále tokenů ERC-20. Podle CoinGecko burza má podporu pro 152 mincí a 158 obchodních párů a celkový objem více než 4 miliardy USD. Podíváme se také na burzovní automatický tvůrce trhu (AMM) – Mooniswap a jejich Chi GasToken.

souhrn

 • 1inch je nevlastní agregátor DEX, přičemž všechny obchody jsou prováděny v rámci jedné transakce z peněženky založené na uživateli Ethereum.
 • Mezi oblíbené DEX integrované do 1palcového protokolu patří Oasis, Kyber Network, Uniswap, Mooniswap, Balancer a mnoho dalších. To znamená, že uživatelé mohou přepínat mezi téměř jakýmkoli druhem tokenu ERC-20.
 • Nativní token 1INCH je token správy i tokenu.
 • Platforma má svůj vlastní token plynu „Chi“, který pomáhá uživatelům, zejména zkušeným obchodníkům a arbitrům, snížit náklady na plyn u transakcí.
 • Tým 1inch také představil Mooniswap, automatizovaného tvůrce trhu nové generace (AMM) s virtuálními zůstatky, který umožňuje poskytovatelům likvidity zachytit zisky jinak zachycené arbitry.

Podívejme se podrobně na některé funkce 1inch Exchange.

Přehled

DEX jsou mezi uživateli stále populárnější díky různorodým výhodám oproti centralizovaným protějškům, konkrétně vlastní úschově, zvýšené bezpečnosti, autonomii výpisu a rozmanitosti mincí.

Některé z hlavních nevýhod však přicházejí v podobě tenkých objednávkových knih s nízkou likviditou, což vede k vysokému skluzu a nákladným zrušením transakcí. Kromě toho, jak se každá objednávka odešle do blockchainu, kdokoli může vidět transakci, než se získá. Díky této viditelnosti je každý obchod náchylný k odposlechu, protože přední účastníci mohou zaplatit vyšší cenu plynu, aby stimulovali síť, aby nejprve těžila svou transakci.

1inch Exchange je nevlastní DEX agregátor, jehož cílem je řešit problémy tenké knihy objednávek a front running.

Uživatelé mohou zaměňovat a zadávat limity na širokou škálu tokenů.

Je navržen tak, aby valil likviditu a ceny ze všech hlavních DEXů na jednu platformu, takže obchody přes 1 palec lze rozdělit mezi burzy, aby se minimalizoval sklouznutí a poskytly nejlepší možné ceny pro požadovaný obchod. Mooniswap, Oasis, Kyber Network, Uniswap, 0x Relays a další jsou integrovány do 1palcového protokolu.

Cena a likvidita dostupná z každé platformy se uživateli jasně zobrazí spolu s poplatky za plyn. To uživateli ušetří čas i kliknutí, čímž se vyhnete nutnosti otevírat více burz a hodnotit knihy objednávek.

Jak funguje 1palcová výměna?

1inch Exchange byla založena v květnu 2019 společností Sergej Kunz a Anton Bukov, dva ruští vývojáři, kteří se spojili, aby provedli audit chytrých smluv. Před založením společnosti 1inch se duo zúčastnilo a získalo několik odměn na hackathonech pro MakerDAO, Set Protocol a Kyber Network.

Chcete-li začít, navštivte stránku https://1inch.exchange/

Jak vyměnit žetony

1inch.Exchange vás pozdraví s následujícím rozhraním s možností zaměnit tokeny:

Zaměňte žetonyZaměňte žetony

Můžete si vybrat, na které různé DEXy chcete umístit svoji nabídku swapu. Toto je definující funkce, která uživatelům umožňuje přístup k mnohem větší knize objednávek, než jaké by jinak byly k dispozici na jednotlivých DEXech.

Uživatelé připojují svou peněženku Ethereum kliknutím na žluté tlačítko „Připojit peněženku“. Po připojení si uživatelé mohou vybrat, která aktiva si chtějí vyměnit, a nejlepší dostupné ceny. Mohou také zapínat a vypínat konkrétní burzy, v závislosti na svých preferencích. Posunutím dolů mohou uživatelé také zobrazit směnný kurz probíhající na každé jednotlivé platformě a také to, jak moc se liší od nejlepší ceny.

Zobrazí se směnný kurz na každé platforměZobrazí se směnný kurz na každé platformě a rozdíl s nejlepší cenou

Po výběru aktiv a částky k výměně pokračujte v obchodování kliknutím na „VYMĚNIT NYNÍ“.

ověřte svůj tokenový swapOvěřte svůj tokenový swap

Uživatel bude poté požádán o potvrzení svého obchodu. Ujistěte se, že jsou podrobnosti správné, a poté vyberte „OVĚŘIT“.

schválit transakci v peněženceSchválte transakci v peněžence

Nakonec bude uživatel muset schválit transakci v rámci své peněženky a obchod bude zpracován na blockchainu.

Transakce byla úspěšnáTransakce byla úspěšná

Jak zadat limitní objednávku

Uživatelé se také mohou rozhodnout umístit limitní objednávku na 1palcovou burzu kliknutím na možnost vpravo nahoře vedle swapu:

Zadejte limitní objednávkuZadejte limitní objednávku

Sázení žetonů na 1 palec

Kliknutím na kartu „Vydělávat“ vedle limitní objednávky navíc 1inch poskytuje platformu, která umožňuje uživatelům vkládat žetony a vybírat výnosy z několika fondů likvidity, jako jsou Aave, Compound, Uniswap, Balancer, Mooniswap atd..

Sázkové žetonyFunkce Earn umožňuje uživatelům vkládat žetony do různých fondů likvidity

Většina decentralizovaných aplikací (dApps) žádá uživatele, aby aplikaci umožnili interakci s jejich peněženkou.

Vzhledem k tomu, že 1palcová aplikace není uschovatelská, musí nepřetržitě komunikovat s různými krypto peněženkami.

1palcové hovory mají integrovanou funkci nazvanou „nekonečno odemknout,„Který se jednou odemkne, umožňuje, aby obchodní aktivita probíhala bez překážek. To šetří poplatky za plyn při každém volání aplikace k ověření odemknutí. Pro pokročilé uživatele, kteří pracují s protokoly DeFi, jim to nakonec může ušetřit spoustu peněz.

1palcové směnné poplatky

Výměna 1 palce neúčtuje žádné poplatky za výběr. Jediným poplatkem je síťový poplatek účtovaný burzou, kterou uživatel směruje (např. Uniswap, Kyber Network atd.), Jejíž výše závisí na ceně plynu v době provedení transakce. Vzhledem k tomu, že tento poplatek je účtován druhou burzou, 1inch ve skutečnosti z tohoto poplatku žádným způsobem neprospívá. Uživatelé však mají možnost ušetřit poplatky za plyn pomocí 1inch’s Chi GasToken.

Token 1INCH: Co to je?

26. prosince 2020 vydala nezávislá rada nadace 1inch Foundation token 1INCH.

Žetony zdarma jsou distribuovány komunitě na oslavu spuštění 1INCH tokenu. Peněženky, které interagovaly s 1 palcem do 12:00. 24. prosince 2020 (UTC) obdrží 1INCH žetony, pokud bude splněna 1 ze 3 podmínek: (1) alespoň 1 obchod do 15. září 2020; (2) celkem alespoň 4 obchody; nebo (3) obchoduje v celkové hodnotě alespoň 20 USD.

Token je token správy i správy. Jako token pro správu bude 1INCH použit k řízení svých síťových protokolů, což mu umožní řídit se podle modelu Decentralized Autonomous Organization (DAO).

Abychom dohnali fázi zemědělství, zahájil 1inch také nový program těžby likvidity se 6 fondy likvidity (1INCH-ETH, 1INCH-DAI, 1INCH-WBTC, 1INCH-USDC, 1INCH-USDT a 1INCH-YFI). Jedná se o bootstrap 1inch Liquidity Protocol pomocí 1INCH tokenu jako tokenu konektoru utility. Aby byli lidé motivováni k účasti, budou 1INCH tokeny distribuovány uživatelům, kteří těmto fondům poskytují likviditu. Během prvních 2 týdnů tohoto programu (tj. Do 9. ledna 2021) bude navíc poskytovatelům likvidity rozděleno dalších 0,5% z celkové nabídky 1INCH.

1INCH tokenomika

Aktuální celková nabídka je 1,5 miliardy 1INCH žetonů.

26. prosince 2020 (tj. Den zahájení) bude vydáno 6% z celkové dodávky. Další žetony budou i nadále uvolňovány v průběhu času následovně:

 • 30% bylo přiděleno na pobídky komunity, které budou odblokovány a distribuovány po dobu 4 let.
 • 14,5% půjde na růst protokolu a rozvojový fond, který bude rovněž uvolněn po dobu 4 let.

Je výměna 1 palce bezpečná?

1palcová burza je nevlastní agregátor DEX. To znamená, že vaše kryptoměny burza nikdy nedrží, na rozdíl od některých centralizovaných burz, kde jsou vaše kryptoměny uloženy v peněženkách k obchodování. Za zmínku stojí také to, že 1inch Exchange má zatím neposkvrněný záznam o tom, že zatím neutrpěl žádné hacky nebo zranitelnosti.

Chi GasToken

Společnost Chi Gastoken, známá jako „Chi“, byla uvedena na trh 1 palcem v červnu 2020.

Inovativní projekt se umístil na prvním místě v akci DeFi „Hack Money“ v květnu 2020 a poté byl zpřístupněn uživatelům.

Plyn je podobný poplatkům, které si banky účtují za převody peněz. Bohužel je téměř nemožné předpovědět přesnou velikost poplatku za plyn kvůli volatilitě trhu. Denně můžete sledovat poplatek za plyn v síti Ethereum Eth čerpací stanice.

Co je to Chi GasToken? Opravdu to pomáhá ušetřit transakční poplatky?

The Chi GasToken je token ERC20 určený k použití na 1palcové burze k úhradě transakčních nákladů. Chi je vázán na cenu plynu sítě Ethereum. Když je cena plynu nízká, cena Chi je také nízká a naopak.

Myšlenka je podobná konceptu tokenu GasToken, ale s některými vylepšeními: Nákup (ražba) Chi zachrání tě 1% ve srovnání s ražbou GasToken (GST2). Zatímco prodej (spalování) Chi vás šetří 10%, ve srovnání s GST2.

Mooniswap: Co je to??

Automatizovaní tvůrci trhu (AMM) are smart contract that create a likvidity pool of ERC20 tokens, which are automatically traded by an algorithm rather than an order book. Tím se efektivně nahradí tradiční limitní objednávková kniha systémem, kde lze aktiva automaticky vyměnit za nejnovější cenu fondu.

Obchodníci provádějící front-out mohou bohužel krást od poskytovatelů likvidity obchodováním na cenových výkyvech, což činí tento problém nepopiratelně důležitým.

V srpnu 2020 vydal tým 1inch svůj nový automatizovaný tvůrce trhu (AMM), Mooniswap. Tato nová AMM může udržovat většinu příjmů ze skluzu ve fondu udržováním virtuálních zůstatků pro různé směny swapu. Když dojde k výměně, tvůrce trhu neaplikuje invariantní algoritmus automaticky a zobrazí nové ceny pro nadcházející obchody. AMM vylepšuje směnné kurzy obchodníků s arbitrážemi pomalu, přibližně po dobu 5 minut. Výsledkem je, že arbitráže mohou shromažďovat pouze část skluzu, zatímco zbytek zůstane ve fondu sdíleném mezi poskytovateli likvidity. Takovým zpožděním cenových aktualizací vytváří tvůrce trhu vysoce konkurenční prostředí pro arbitry, které je nutí provádět obchody za méně ziskové ceny, což zase přidává hodnotu poskytovatelům likvidity.

Tým provedl několik simulací výkonu Mooniswap na základě dat z reálného světa a porovnal výsledky s Uniswap V2. Níže najdete grafy, které zobrazují objem obchodování, kumulativní cenový skluz, příjem poskytovatelů likvidity Uniswap V2, spolu s predikcí příjmu poskytovatelů likvidity Mooniswap.

srovnání uniswap a mooniswap příjmuPorovnání příjmů Uniswap V2 LP s potenciálním příjmem Mooniswap LP v různých fondech

V průměru se očekává, že Mooniswap vygeneruje pro poskytovatele likvidity o 50% až 200% vyšší příjem než Uniswap V2 kvůli přesměrování zisků z cenového skluzu.

Závěr: Klady a zápory 1palcové burzy

Zde jsou některé klady a zápory výměny 1 palce na základě našich uživatelských zkušeností:

Profesionálové

 • Rozhraní burzy je velmi jasné a intuitivní a má dobrou historii bez jakýchkoli hacků.
 • Výměna 1 palce neúčtuje žádné poplatky za výběr, s výjimkou síťového poplatku.
 • Likvidita je významným problémem decentralizovaných burz. Nejen, že je likvidita obecně na DEXech nízká, ale tato likvidita je dále roztříštěna v několika různých DEXech, což zhoršuje problém, díky kterému jsou velkoobjemové obchody náchylné k výraznému skluzu. 1inch to řeší rozdělením objednávek mezi burzami, přičemž udržuje obchod v rámci jedné transakce.
 • Chi GasTokens pomáhá uživatelům, zejména těm, kteří denně obchodují, a arbitrům, snížit náklady na plyn pro jejich transakce.
 • Jejich nový automatizovaný tvůrce trhu (AMM) používaný v Mooniswapu vydělává na skluzech uživatelů a chrání obchodníky před útoky zepředu.

Nevýhody

 • I s užitečnými tutoriály týmu 1 palce, stále existuje strmá křivka učení, která umožňuje využívat mnoho funkcí, které Exchange nabízí. Novým investorům do kryptoměny je obchodování na této platformě omezeno, protože nepřijímá žádnou jinou metodu vkladu než kryptos.
 • Funkce odemčení nekonečna může fungovat jako potenciální bod útoku hackerů. I když je odemykání transakcí po jednom o něco dražší, je bezpečnější, protože uživatelé nejsou vždy propojeni s protokolem, pokud by byl prolomen.
 • Viděli jsme, jak dominance Uniswapu během malého časového období ohromně rostla. Pokud by se jediný DEX stal mnohem významnějším než jeho konkurenti, role agregátorů DEX by se mohla snížit.

Na závěr zjistíme, že výhody 1palcové burzy daleko převažují nad nevýhodami, protože se pokouší vyřešit některé z nejnepříznivějších problémů trápících růst DeFi ekosystému. Platforma je rozhodně zaměřena na obchodníky s trochu většími zkušenostmi, zejména na ty, kteří obchodují s hlavními kryptoměnami a napříč několika DEXy. Postupem času, jak uživatelé překonají počáteční křivku učení a uživatelská zkušenost se v tomto odvětví zlepší, se 1inch může ukázat jako jedna z nejdůležitějších obchodních platforem pro rychle se rozvíjející ekosystém DEX..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me