Investujte jako Peter Lynch – expert na výběr akcií

Jak investovat jako Peter Lynch

Většina Lynchových investic "zásady" je poměrně snadné se naučit.

Peter Lynch je široce považován za jednoho z nejlepších investorů všech dob, zdá se, že Peter Lynch má magický nádech, pokud jde o akciový trh. Jeho úspěch z 80. let, kdy se z podílového fondu Fidelity Magellan stal 20 milionů dolarů, největším na světě, znamená, že ho někteří dokonce považují za lepšího než Warren Buffet.

Ve skutečnosti tipy sdílené tímto slavným investorem v nedávný článek Telegraph s Richardem Evansem prokázat, že jeho investiční strategie vůbec nejsou tak kouzelné. Místo toho zahrnuje osvěžující doporučení země "nikdy neinvestujte do žádného nápadu, který neumíte ilustrovat pastelkou" a "investujte do toho, co víte". Jinými slovy se zaměřuje na praktický, uzemněný přístup na trhy.

Zajímavé je, že Lynch tvrdí, že dostává od stolu mnoho svých nejlepších nápadů. Místo toho nachází inspiraci doma, v nákupních centrech nebo dokonce v řetězcích rychlého občerstvení. Například se nechal inspirovat k investování do Dunkin ‘Donuts jednoduše proto, že tolik miloval kávu. To znamená, že investiční rozhodnutí nezakládá pouze na těchto mimoškolních poznatcích – jsou spíše katalyzátorem toho, že provádí důkladný a důkladný výzkum dotyčných společností.

Je také více než ochotný sdílet své znalosti s začátečníky. Mezi oblíbené knihy Lynch patří "Jeden na Wall Street", kde radí amatérům, jak porazit profesionály, a "Naučte se vydělávat", kde sdílí základní principy akciového trhu, o kterých tvrdí, že mnoho zkušených investorů ani neví.

Zde je několik tipů, jak můžete rozumně investovat Jako Peter Lynch:

Vyvarujte se dvou nejčastějších chyb

vyhněte se nejčastějším chybám, investiční tipy Petera Lynche

Podle Lynche investoři často dělají dvě velké chyby. První platí příliš vysokou cenu za společnost, která rychle roste. Vysvětluje to proto, že "skvělé odvětví, které rychle roste, přitahuje příliš mnoho pozornosti a příliš mnoho konkurentů".

Druhou chybou je nákup levných akcií od podniků, které ve skutečnosti přestaly růst. Je to proto, že pokud se firma nerozšiřuje, je jen malá šance, že vaše investice vzkvétá. Takže proveďte svůj výzkum.

Kupujte pouze to, čemu rozumíte

Pokud se chystáte investovat, vyberte si společnosti, produkty nebo průmyslová odvětví, o kterých již víte opravdu dobře a v ideálním případě jsou vášnivá.

Tímto způsobem je pravděpodobnější, že budete mít intuitivní představu o tom, do čeho investujete, a navíc budete mít snahu hlouběji studovat toto odvětví. V podstatě platí, že čím více o společnosti víte, tím více budete naladěni na jemné posuny jejího majetku. Na jednoduchém příkladu, pokud se rozhodnete investovat do svého oblíbeného řetězce pizzerií, ale všimnete si, že v různých pobočkách odpadají návštěvníci, může to být špatné znamení.

Stručně řečeno, vaše portfolio by mělo odrážet vaše osobní vášně, znalosti a zkušenosti. Koneckonců, jaký to má smysl nalít peníze do zemědělství, pokud nezískáte srandu o tomto odvětví? Bez ohledu na to, jak "chytrý" investice může být, není chytrá, pokud o ní nemáte povědomí.

Udělej si domácí úkol

analýza společností, investiční tipy Petera Lynche

Lynch posedle analyzoval společnosti, průmyslová odvětví a trhy a jeho posláním bylo porozumět jim. Rovněž pevně věřil v hodnocení nejvyššího možného množství akcií – tímto způsobem je mohl porovnat a porovnat, aby našel ten nejlepší. K tomu využil řadu metrik investování, které mu pomohly lépe srovnávat, kalkulovat a předpovídat.

Je pravda, že tyto metriky mohou zpočátku znít skličujícím způsobem, ale jakmile se dostanete na kloub jejich používání, mohou se stát druhou přirozeností. Buďte tedy ochotni se soustředit na koncepty, jako je procento tržeb, poměr ceny k výnosům, poměr dluhu k vlastnímu kapitálu, účetní hodnota a hotovostní pozice.

Pokud to s investováním peněz do akcií myslíte opravdu vážně, měli byste začít tím, že investujete svoji inteligenci do učení se rozlišovat mezi potenciálním šampionem a chlápkem. Zjistěte tedy, jaké nástroje používá hlavní investor, a postupujte podle toho.

Nikdo se přes noc nestane odborníkem na výběr akcií, ale učením se od legendy, jako je Peter Lynch, se můžeme vyhnout mnoha začátečnickým chybám. Začněte studiem jeho dovedností v knihách jako "Jeden na Wall Street" a "Naučte se vydělávat", pak se připravte na to, aby vaše peníze rostly.

Pokud to s investováním myslíte vážně jako Peter Lynch, začněte číst jeho knihy níže:

Najděte ji na Amazonu >> jedna kniha na ulici od Petera Lynche

  • Naučte se vydělávat

Najděte ji na Amazonu >> Naučte se vydělávat knihy od Petera Lynche

  • Bití na ulici

Najděte ji na Amazonu >> porazil pouliční knihu Petera Lynche

Klíčové body

Zrekapitulovat, tady je to, co musíte udělat, pokud chcete investovat jako Peter Lynch – odborník na výběr akcií:

  • Získejte pevný základ znalostí o podnikání a akciovém trhu
  • Investujte pouze do společností, kterým rozumíte
  • Neignorujte menší společnosti, které Wall Street přehlíží
  • Proveďte rozsáhlý výzkum
  • Investujte s dlouhodobým plánem mysli

I když neexistuje žádný způsob, jak zaručit návratnost tak dobrou, jakou Peter Lynch dosáhl během své kariéry, naučit se jeho metody a číst jeho knihy vás může dostat do lepší pozice.

Pokud vás bavilo číst Invest jako Peter Lynch – odborník na výběr akcií z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me