Jaké jsou nejlepší britské akcie, které lze koupit za rok 2021? 10 Musíte vědět!

Contents

Nejlepší britské akcie ke koupi pro rok 2021 jsou odhaleny!

Hledáte nejlepší akcie ke koupi pro rok 2021 ve Velké Británii? Akcie ve Velké Británii, které makléři doporučují jako „silný nákup“? Nebo možná podhodnocené britské akcie, které se chystají na boom? Nehledejte nic jiného než našich 10 nejlepších britských akcií pro rok 2021!

Rok 2021 se bezpochyby zapíše do historických knih jako velmi zajímavý rok pro britský akciový trh.

V roce 2020 pršela na Spojené království bouře různých faktorů a způsobila, že trh s akciemi byl docela chaotický. Zatímco celý svět panikařil z pandemie koronavirů, Spojené království se stále spěchalo vyjednávat o podmínkách odchodu z EU.

Nakonec to přimělo britský akciový trh sem-tam probrat nějaké trapné problémy a vyděsit spoustu potřebných investic.

Ale Spojené království je stále levem, pokud jde o určité druhy průmyslových odvětví, zejména farmaceutický, finanční a softwarový. Je hrdý na to, že zde sídlí některé z největších nadnárodních společností na světě.

A zatímco mnoho z těchto společností mělo v roce 2020 těžké období, 2021 bude pravděpodobně rokem oživení jak se postaví na nohy.

V tomto článku se podíváme na nejlepší britské akcie pro rok 2021, které pokrývají 10, které byste absolutně měli vědět. Dále se budeme zabývat tím, jak nakupovat akcie ve Velké Británii a jak si vybrat nejlepší akcie ve Velké Británii!

Top 10 nejlepších akcií ve Velké Británii pro rok 2021!

Zde je náš seznam 10 nejlepších britských akcií pro rok 2021:

 1. AstraZeneca
 2. Aveva
 3. Jen jez
 4. Micro Focus International
 5. Ocado
 6. GW Pharmaceuticals
 7. Sage Group
 8. GlaxoSmithKline
 9. BT Group
 10. Lloyds Banking

Všechny tyto špičkové akcie a mnoho dalších můžete koupit na eToro a zaplatit 0% poplatky!

Jak si vybrat nejlepší britské akcie pro rok 2021?

Výběr nejlepších britských akcií pro rok 2021 je těžký. Vyžaduje velké znalosti o britské ekonomice a porozumění britským politikám.

Dále k tomu, potřebujete znát průmyslová odvětví, ve kterých je Spojené království nejvíce známé. Zejména tam, kde vynikají a kde nedosahují.

Ale pokud jde o výběr konkrétních akcií, je třeba hodně přemýšlet.

Nejdůležitější je, abyste se ujistili, že kupujete akcie, které mají šanci na zvýšení hodnoty.

Nebo konkrétněji akcie, které mají trend, což znamená, že jsou pohybující se jasným směrem.

Vzestupný cenový trend však není to jediné, na co byste si měli dávat pozor, ale také to chcete zkoumat další věci související s růstem společnosti, jako jsou výnosy, které generují, a další signály růstu, jako je získávání nových dceřiných společností.

A měli byste také definovat co skutečně dává společnosti hodnotu. Čím se odlišuje od podobných společností ve stejném odvětví? Co nabízí spotřebitelům a klientům?

Podobně se musíte podívat na jejich soupeře – jakou šanci mají při předjíždění této společnosti? Zdá se pravděpodobné, že se investoři mohou přesunout z této společnosti k jednomu ze svých soupeřů?

Ale nezapomeňte podívejte se také na negativní faktory. Také se chcete podívat do kteréhokoli dluh, který společnost může mít, pokud dali nereálné sliby a prozkoumali jakékoli kontroverzní činy, které možná učinili v minulosti.

Na konci, je to všechno o výzkumu a pak váš subjektivní názor založený na tomto výzkumu. To, co jeden obchodník považuje za dobrý podíl; jiný obchodník by mohl věřit, že je špatný.

Nejlepší britské akcie ke koupi pro rok 2021:

1. AstraZeneca (AZN.L) – Dosáhnout 8 776,03 GBP za rok?

Pokud vás zajímá, zda je vhodná doba na nákup akcií AstraZeneca, máte štěstí! Od července 2020, Cena akcií společnosti AstraZeneca pomalu klesá, což obchodníkům usnadňuje nákup akcií.

Je pravda, že situace může být poněkud matoucí, „vydržte, proč akcie společnosti AstraZeneca klesají? Neměli by jít nahoru? “

Teoreticky ano, očekávali byste to, ale podle Financial Times, skutečný důvod, proč akcie AstraZeneca klesají, je kvůli obavám z jejich akvizice společnosti Alexion, jiná farmaceutická společnost.

Vysvětlují, že i když finančně existuje motiv, ale ne mnohem více informací, které vytvářejí atmosféru nejistoty.

I přes to je však stále vysoce pravděpodobné když uvidíme, jak AstraZeneca začne zavádět vakcíny, je vysoce pravděpodobné, že se dočkáme zlepšení.

Při pohledu na předpověď podílu společnosti AstraZeneca, Investor do peněženky předpovídá, že v rámci příští rok dosáhne 8 776,03 GBP. Jedná se o hezký nárůst aktuální ceny, což dnes z AstraZeneca může udělat vynikající nákup.

Zvažovali jste nákup akcií v AstraZeneca (AZN)?

2. Aveva Group (AVV.L) – maxima 5 364 GBP v příštích 52 týdnech?

Nezaměňujte s pojišťovací společností Aviva, Aveva Group plc, je společnost v oblasti informačních technologií z Cambridge. Po plácnutí do tváře od roku 2020 vypadá cena akcií, jako by se začala pěkně zotavovat.

Ve skutečnosti, i přes těžký rok, podle Výroční zpráva společnosti Aveva za rok 2020 (strana 30) se společnosti stále podařilo dosáhnout růst tržeb o 8,8% (nebo 833,8 milionů GBP), což je vynikající.

Je také velmi důležité, aby se obchodníci s akciemi ohlédli za historií cen akcií společnosti Aveva. Podle Yahoo Finance, tentokrát v loňském roce byla Aveva dosáhnout maxima 4 239,57 GBP, vůbec nejvyšší.

A tak si obchodníci s akciemi musí mít otevřenou mysl na možnost, že rok 2020 bude jen malým škytákem a ceny by se mohly znovu vrátit na toto území v roce 2021.

Prognóza ceny akcií společnosti Aveva se také jeví jako optimistická. MarketBeat naznačuje, že Aveva by v rozmezí 52 týdnů mohly dosáhnout maxima 5 364 GBP.

Nakonec je tedy velmi pravděpodobné, že Aveva má dobrý podíl na koupi.

Zvažovali jste nákup akcií v Aveva (AVV)?

3. Just Eat (JE.L) – 100,50 GBP za akcii na horizontu?

Nyní je skvělý příklad společnosti, která během pandemie vzkvétala: Just Eat. Ve srovnání s mnoha společnostmi na tomto seznamu je Just Eat docela mladá a na londýnskou burzu se v dubnu 2014 připojila se symbolem JE.

Rok 2020 byl ve skutečnosti rokem doručovatele, kdy lidé po většinu roku nemohli chodit do restaurací, nezbývalo jim nic jiného, ​​než si objednat (pokud nechtěli vařit sami pro sebe).

Jen tržní limit společnosti Eat od té doby explodovala a dosáhla 13,49 miliard EUR, podle MarketWatch.

A podle Yahoo Finance, Historie cen akcií společnosti Just Eat ukazuje několik maxim a minim nové výšky 10 050,00 GBP v říjnu 2020 a v lednu se vrátil na území 9 000 GBP 2021.

Poté se podívejte na předpověď ceny akcií společnosti Just Eat, MarketBeat odhaduje, že by mohla dosáhnout maxima 100,50 GBP na akcii za období 52 týdnů.

Je důležité si to pamatovat Just Eat má v tomto odvětví několik soupeřů, jako Food Panda, Deliveroo a Uber Eats, abychom jmenovali alespoň některé.

Zvažovali jste nákup akcií v Just Eat (JE)?

4. Micro Focus International (MCRO.L) – cílová cena 19,34 USD pro rok 2021?

Micro Focus International je společnost v oblasti softwaru a informačních technologií vedená generálním ředitelem Stephenem Murdochem se sídlem v městečku Newbury v jihozápadní Anglii.

Pokud vás zajímá, zda byste si měli koupit akcie společnosti Micro Focus, určitě ano poslední tři roky se nedaří příliš dobře, v roce 2019 významně poklesne hodnota.

nicméně, od roku 2020 se objevují známky vzestupného trendu, což by z nich mohlo udělat dobrý krátkodobý podíl.

Podíváme-li se na grafy na jeden rok, šest měsíců a jeden měsíc, určitě existuje pozitivní pohyb nahoru.

Velmi důležitá věc, kterou nemůžeme ignorovat, je, že Micro Focus má spoustu poboček, mezi nejznámější patří NetIQ a Serena Software..

A při pohledu na předpověď cen akcií společnosti Micro Focus, Analytici CNN věřte, že by to mohlo dosáhnout a maximum 19,34 USD v příštích 12 měsících, také doporučuje obchodníkům držet.

Zajímavě, Trhy WSJ také odhady 19,34 USD na akcii as Vysoká cílová cena Micro Focus.

Zvažovali jste nákup akcií v Micro Focus International (MCRO)?

5. Ocado Group (OCDO.L) – akcie předpovídají růst až o 30,5%!

Společnost Ocado, kterou založili Jonathan Faiman a Tim Steiner, si vedla bezvadně dobře, protože v roce 2010 provedla počáteční veřejnou nabídku na londýnské burze.

Ocado zpočátku začínal jako online obchod s potravinami na počátku dvacátých let, ale od té doby rozšířila a stala se poskytovatelem technologie do dalších zavedených supermarketů, jako Morrisons a další po celém světě.

Ocado, který získává širokou škálu dceřiných společností, také vlastní Jones Food Company Limited, Kindred Systems Inc a několik dětských společností, které pomáhají Ocado fungovat.

Při pohledu na prognózu ceny akcií společnosti Ocado Financial Times říká 16 z jejich analytiků věří, že Ocado Group by mohla v příštích 12 měsících dosáhnout maxima 3 460,00 GBP, což by bylo nárůst přibližně o 30,5%!

Zdá se, že se Ocado vůbec nezpomaluje a jejich přechod od obchodníka s elektronickým obchodem k poskytovateli softwaru by mohl v nadcházejících letech výrazně zlepšit hodnotu jeho akcií. To vše dělá z akcií Ocado skvělý nákup právě teď.

Zvažovali jste nákup akcií v Ocado Group (OCDO)?

6. GW Pharmaceuticals (GWPH.L) – Prognóza v příštích pěti letech dosáhne 1 102,884 USD!

Nákup akcií ve společnosti GW Pharmaceuticals může být jen ta nejchytřejší věc, kterou děláte! Bude to pravděpodobně nejvýkonnější podíl na našem seznamu pro rok 2021!

GW Pharmaceuticals se proslavila tím, že je vůbec první společnost na světě, která získala souhlas s prodejem léků pocházejících z rostlin konopí (konkrétně nabiximoly).

Od schválení nabiximolů v roce 2010 akcie GW Pharmaceuticals prudce vzrostly, a přes několik vzestupů a pádů se obecně pohybovaly nahoru.

Ale možná největší vzestupný pohyb začal nabývat na síle v prosinci 2020 a nyní akcie dosáhly svého historicky nejvyššího bodu a nakonec překročily hranici 200 $.

Podle 10 analytiků pracujících pro CNN, Předpověď cen akcií společnosti GW Pharmaceuticals je na příštích 12 měsíců maximum 220 $, o čemž lze říci, že je velmi konzervativní.

Vládní kapitál je mnohem optimističtější a dává GWPH predikci podílu 337,78 1498 $ pro příští rok a předpověď 1 102,884 $ pro příštích pět let.

Díky tomu je GW Pharmaceuticals rozhodně dobrý nákup!

Zvažovali jste nákup akcií v GW Pharmaceuticals (GWPH)?

7. Sage Group (SGE.L) – Zvýšení o 29,2% za 12 měsíců?!

Nákup akcií ve společnosti Sage Group by mohl být v roce 2021 se společností Financial Times s předpovědí ceny akcií skupiny Sage ve výši až 780,00 GBP v příštích 12 měsících (nárůst o 29,2%!).

Pro ty, kteří to nevědí, Sage Group je druhá největší britská technologická společnost a zaměřuje se na „plánování podnikových zdrojů“ a má přibližně 6,1 milionu zákazníků s kancelářemi po celém světě.

Nadnárodní společnost existuje od 80. let a skupina Sage má nyní několik dceřiných společností. V roce 2018 jmenovali Steve Hare generálním ředitelem.

Obecně řečeno, zatímco akcie Sage Group vypadají docela trhaně s velkými výkyvy nahoru a dolů, analytici jsou optimističtí kvůli růstu organických příjmů, který byl údajně až 1,4% nebo 447 milionů GBP, jak uvádí Calum Muirhead z Proaktivní investoři.

A když se podíváme na historii cen akcií Sage, i když od roku před rokem rozhodně poklesla, není to příliš překvapivé, protože se jedná zjevně o dopad pandemie. (Yahoo Finance hlásil, že skupina Sage dosáhla maxima kolem 791,40 GBP v únoru 2020.)

Zvažovali jste nákup akcií v Sage Group (SGE)?

8. GlaxoSmithKline (GSK.L) – Podhodnoceno až o 30%? Skvělý nákup?

Akcie GlaxoSmithKline se v roce 2020 opravdu rozbily a ztratily velkou hodnotu. Avšak v poslední době, mnoho lidí přišlo s náznakem, že by to mohlo být dramaticky podhodnoceno. Hledám Alfu věří, že to může být až 30% podhodnoceno.

GlaxoSmithKline v čele s generální ředitelkou Emmou Walmsleyovou může být v zásadním bodu obratu více způsoby.

Nejprve ze všech sdílených položek v tomto seznamu je GlaxoSmithKline nejlepší zajištění proti AstraZeneca protože GSK může také brzy se Sanofi začít vyrábět vlastní vakcínu proti koronaviru.

V prosinci 2020, GSK uvedla, že bude existovat zpoždění výroby jejich vakcín, což je pravděpodobně důvodem jeho nízkých cen akcií právě teď.

Druhou nejzajímavější věcí, na kterou se zaměřit, jsou pověsti GlaxoSmithKline může být předmětem převzetí.

V roce 2015 to bylo říkalo se to Roche a Johnson & Johnson oba se zajímali o „nabídku pro firmu“. A pokud by GlaxoSmithKline byl někdy v pozici, která má být převzata, rozhodně by to bylo teď.

Rozhodně byste měli zvážit nákup akcií GlaxoSmithKline, pokud si myslíte, že je podhodnocen a mohl by se odrazit od svých současných minim. Mohla by to být vynikající příležitost k nákupu.

Při pohledu na projekci ceny akcií GSK, MarketBeat věří tomu mohla v příštích 52 týdnech dosáhnout až 1772,51 GBP.

Zvažovali jste nákup akcií v GlaxoSmithKline (GSK)?

9. BT Group (BT.L) – Mohlo by se riskovat, že se 5G vyplatí?

Stručně řečeno, skupina BT nevypadá jako nejatraktivnější společnost, která kupuje akcie.

Pravděpodobně jejich nejlepší dny jsou v nejlepším případě 20 let za nimi a obchodníci mluvili o a Kolaps akcií BT na dlouhou dobu Nyní.

A stejně jako GSK výše, BT Group také podléhala pověsti o převzetí také. Hledám Alfu „špatné historické řízení“ a „velké dluhové a důchodové závazky“ uvedeny jako hlavní důvody jeho stále klesající hodnoty.

Podle Yahoo Finance, v únoru 2020, Historické ceny akcií BT činily až 157,66 GBP na nejvyšší úrovni.

Ale navzdory drsné historii, ceny by se mohly ohromně vyšplhat kvůli 5G. To je správně, BT je významným hráčem, který nastavuje 5G síť po celé Velké Británii.

Hlavním problémem, na který se nyní musíme podívat, je výměna zařízení Huawei který byl původně použit. Pokud to BT dokáže vytáhnout, může to přidat velkou hodnotu.

Zvažovali jste nákup akcií v Skupina BT (BT)?

10. Lloyds Banking Group (LLOY.L) – Příjemný nárůst o 22,1% v roce 2021?

Lloyds je jedním z mála podílů na tomto seznamu, kterému se nyní daří lépe, než tomu bylo loni v roce 2020.

Nyní, navzdory tomu, nikdo nemůže s jistotou říci, jestli Akcie Lloyds se obnoví na úroveň, kterou kdysi vraceli koncem 90. let a počátkem poloviny 2000, ale mírné zlepšení by mohlo být dobrým znamením.

Podle Stuarta Blaira z Yahoo Finance, největší důvod proč Akcie Lloyds jsou tak nízké právě teď je to kvůli pandemii, což vedlo k „poklesu ceny akcií o 42%“ a je možné, že s přechodem kolem pandemie se ceny akcií mohou zotavit.

A co se týká ceny akcií Lloyds za pět let, píše Alan Oscroft Bláznivý blázen říká: „Myslím, že jsme mohli vidět jednu z nejlepších dividend na FTSE 100“.

Kromě toho je prognóza ceny akcií Lloyds předpovídal CNN dosáhnout maxima 2,47 $, potenciál nárůst o 22,1%.

To vše může znamenat, že Lloyds může být právě teď vynikajícím nákupem.

Zvažovali jste nákup akcií v Lloyds (LLOY)?

Závěr: Jaké jsou nejlepší akcie Spojeného království pro rok 2021?

To je těžká otázka, která opravdu záleží na tom, co přesně hledáte na britském trhu s akciemi.

Rok 2021 je bezpochyby připraven jako zajímavý rok pro trh akcií, ale ne všechno, co jsme uvedli v našem seznamu, se nehodí k tomu, jaký jste obchodník.

Některé z nejlepších akcií ve Velké Británii se právě teď vztahují k softwaru a farmaceutickým výrobkům, což mohou být oblasti, o kterých toho hodně víte nebo o kterých nevíte.

Ty také musíte zvážit riziko, které vám vyhovuje. O skupinu BT by se mohl zajímat obchodník s akciemi s vysoce rizikovým apetitem.

Obchodníci, kteří se zajímají o vakcíny proti koronavirům, by se určitě měli podívat na AstraZeneca a GlaxoSmithKline. Možná budou chtít obchodovat s oběma, nebo se jen držet jednoho.

Zatímco obchodníci, kteří se zaměřují na software, musí vědět o Sage, Ocado, Micro Focus a Aveva.

Ocado je trochu odlehlé protože se více zaměřuje na maloobchod. Mohlo by se to dokonce nazvat disruptorem průmyslu, protože jeho technologie by mohla poskytnout mnoha supermarketům po celém světě navrch proti jejich soupeřům, zejména během pandemie.

Je také docela snadné vidět, jak by Ocado mohlo růst jako společnost, zatímco jiné softwarové společnosti vyžadují více odborných znalostí, aby změřily, zda stojí za obchodování.

V podobném duchu, Just Eat může také nadále prosperovat v pandemických podmínkách, ale nejsou zcela ojedinělé, s nimiž se musí potýkat několik rivalů ve stejném odvětví, a možná potřebují nabídnout něco jiného, ​​aby vynikli více.

Zatímco online nakupování vzkvétá, není to jen kvůli pandemii, je to ve Velké Británii po dlouhou dobu rychle rostoucí průmysl, kde některé britské společnosti vedou po celém světě.

A pro obchodníky, kteří hledají něco úplně jiného, ​​mohou nahlédnout do GW Pharmaceuticals, což bude pravděpodobně pokračovat v průlomu s léky z rostlin konopí.

Celkově stále existuje velká nejistota ohledně toho, co by se mohlo odvíjet od roku 2021.

eToro – kupte nejlepší akcie ve Velké Británii bez provize

makléř etoro

eToro se na akciovém trhu osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Váš kapitál je ohrožen. Mohou být účtovány další poplatky

Jak mohu koupit akcie ve Velké Británii?

Snadný. Nákup akcií ve Velké Británii je dnes mnohem jednodušší, než tomu bylo v minulosti. Pokud máte k dispozici následující položky, můžete nastavit a obchodovat během několika minut:

 • Platná identifikace.
 • Rozumné množství peněz k obchodování.
 • Připojení k internetu.
 • Ochota učit se.

Pokud chcete koupit akcie Spojeného království v jedné ze společností uvedených výše, budete muset použít online obchodníka s cennými papíry.

Krok 1: Založte si účet u renomovaného makléře

Když řekneme „renomovaný makléř“, máme na mysli regulovaného! Tyto informace obvykle najdete v dolní části stránky makléře.

Obvykle to bude zahrnovat celé jméno společnosti, organizaci, kterou regulují, a jejich referenční číslo.

V ideálním případě, pokud chcete obchodovat s akciemi ve Velké Británii, budete chtít britského brokera protože vám budou moci nabídnout rozmanitější škálu akcií ve Velké Británii a rozmanitost je důležitá, pokud chcete profitovat a vyhnout se riziku.

Měli byste tedy hledat makléře, který je regulováno FCA (Financial Conduct Authority).

Nechoďte jen s prvním makléřem, na kterého narazíte, prozkoumejte je a zjistěte, co nabízejí. Podívejte se na různé typy účtů, přístup na trh, který poskytují, platformu, kterou používají, a vzdělávací materiály.

A jako obecné pravidlo ignorujte bonusy a další pompézní věci. To, co opravdu chcete, je solidní makléř, který vám nemusí nabídnout bonus, protože je již známo, že je dost dobrý.

Rozhodování o takových detailech vás může vést k přehlížení důležitějších věcí, jako jsou poplatky a přístup na trh.

Jakmile si vyberete makléře, budete si muset založit účet a možná budete muset předložit nějakou identifikaci dokázat, kdo jsi.

V ideálním případě, i když to váš makléř zpočátku nepožaduje, je dobré to vyřešit, protože to možná budete potřebovat k výběru finančních prostředků, a bude frustrující, pokud vám budou bránit, protože jste nedokázali, kdo jste.

Krok 2: Proveďte vklad

Téměř všichni makléři vyžadují, abyste provedli vklad, abyste mohli dokončit nastavení účtu (ačkoli někteří vám umožňují nastavení bez vkladu).

Obvykle budou mít minimální přijatelný vklad, který obvykle není příliš vysoký. Ať tak či onak, budete chtít vložit částku, která vám umožní efektivně obchodovat.

Důležité pravidlo: nevkládejte peníze, které potřebujete k přežití! Držte to stranou. Používejte pouze peníze, se kterými jste ztraceni, pokud dojde k horšímu.

Krok 3: Prozkoumejte akcie, které chcete koupit

I když existuje velká šance, že již pravděpodobně víte, které akcie chcete koupit, je důležité mít stanoveny některé cíle, pokud jde o to, kdy byste měli vstoupit a opustit trh.

K tomu musíte dozvědět se o historii akcií (všimněte si, jak jsme to prozkoumali u všech akcií uvedených v tomto článku výše) a identifikujte, jaký mají potenciál, který vás pak může informovat, kdy se dostat na trh a z trhu.

Když jste konečně připraveni začít obchodovat s akciemi, které chcete koupit, je nesmírně důležité, abyste měli strategie řízení rizik na místě.

Velkým pravidlem, kterého se mnoho obchodníků drží, je investice do jakéhokoli obchodu pouze mezi 1–2% vašeho obchodního účtu (peníze, které jste vložili v předchozím kroku).

Proč to?

Protože váš obchodní účet vydrží déle, snížíte riziko a budete mít větší šanci na sloučení svých výnosů.

Skvělý! Nyní konečně obchodujete s akciemi ve Velké Británii!

Klíčové body

Pokud si pamatujete cokoli z nejlepších britských akcií ke koupi na rok 2021: 10, musíte to vědět! učinit z nich tyto klíčové body.

 • Britské silné farmaceutické, softwarové a finanční společnosti. Některé z našich nejlepších britských akcií pro rok 2021 jsou v těchto sektorech.
 • Mnoho akcií se stále zotavuje z brexitu a koronaviru. To vytvořilo několik vynikajících nákupních příležitostí.
 • AstraZeneca a GlaxoSmithKline by mohly mít obrovský přínos z výroby vakcín proti koronaviru. Je však třeba vzít v úvahu i další věci, například výrobní problémy a nevysvětlitelné akvizice jiných společností.
 • Nakonec jde o to, co vám nejlépe vyhovuje. Samozřejmě můžete obchodovat s čímkoli chcete, ale je nejlepší držet se toho, co znáte a rozumíte.

Přečtěte si také:

Jakých 15 nejlepších akcií exploduje v roce 2021?

Investice do těchto 5 akcií by vás nyní mohla stát milionářem

Top 10 britských akcií k investování v roce 2021

7 nejlepších britských akcií, které byste měli hledat v roce 2021 a dále

5 nezastavitelných akcií při maximálních hodnotách, které si stále můžete koupit

Top 7 provádějících telekomunikační akcie k nákupu v roce 2021

Časté dotazy

Stále si nejste jisti, jak se rok 2021 bude ucházet o britské akcie? Možná vám tyto FAQ pomohou.

Přežije britský akciový trh brexit?

Od chvíle, kdy Spojené království hlasovalo pro odchod z EU v roce 2016, ekonomika nikdy nebyla úplně stejná.

Ale i přes veškerý pesimismus bude pravděpodobně stále odpověď: Ano Akcie UK trh přežije brexit.

I když se věci u některých podniků dramaticky změnily, tSpojené království brexit nevyhnutelně přežije, nakonec to půjde dál.

Ačkoli mnoho velkých podniků, zejména finančních institucí, odjelo do kontinentální Evropy – Paříž, Amsterdam a města v Německu – finanční znalosti a know-how zůstávají ve Velké Británii. Některé z největších bank jsou stále ve Velké Británii a Londýn je stále významným finančním centrem.

I když Spojené království nikdy nedosáhne finanční prestiže, kterou kdysi mělo, akcie Spojeného království budou mít hodnotu obchodování. Budou stále jít nahoru a dolů, nevstoupí do nějaké dramatické spirály dolů, která nikdy nekončí.

Nakonec to může být proces „ven se starým a s novým“, protože společnosti se buď budou muset přizpůsobit změnám, nebo zmizí v historických knihách.

A kromě financí, Spojené království je stále lídrem v několika různých průmyslových odvětvích, zejména vědě a technologii.

Snad nejvíce do očí bijící otázkou právě teď je vývoz a dovoz, se kterými se Spojené království potýká, ale opět to bude vyřešeno nakonec, až se to Spojené království naučí vypořádat. V zásadě tyto druhy problémů rostou.

Jak koronavirus ovlivní britský akciový trh?

Spojené království bylo skutečně jednou z nejvíce zasažených zemí v Evropě s jedním z nejvyšších počtu obětí na světě.

V době psaní tohoto článku, podle Světometr, Spojené království je páté nejvyšší z hlediska úmrtí, v návaznosti na USA, Brazílii, Mexiko a Indii, které mají mnohem vyšší populaci než Spojené království.

A to samozřejmě poškodilo to, jak je Spojené království ekonomicky vnímáno uvnitř i vně Velké Británie.

Podle House of Commons Library:

“Rozsah recese způsobené vypuknutím koronaviru je v moderní době bezprecedentní.” HDP Velké Británie byl během hloubky krize v dubnu 2020 o 25% nižší než v únoru jen o dva měsíce dříve. “

Když přemýšlíme o podílech ve Velké Británii v kontextu koronaviru, je třeba vzít v úvahu dvě věci: 1) jak pandemie ovlivnila průmyslová odvětví a 2) opatření, která vláda Spojeného království přijímá.

Obchodníci s akciemi by se neměli nechat odradit poklesem cen. Pokud vidíte, že se společnosti daří horší než před rokem, neberte to jako selhání nebo ztrátu tempa.

Mnoho akcií kleslo oproti loňskému roku, a to nejen ve Velké Británii! Pandemie začala opravdu potápět zuby kolem března 2020, a tak se samozřejmě akcie v únoru 2021 nevrátí na stejnou úroveň.

Místo toho byste měli Představte si pandemii jako příležitost ke koupi dostat se do akcií, které dříve mohly být příliš drahé, a počkat, až se věci znovu zvednou. To však vyžaduje hodně trpělivosti.

To znamená, mějte také na paměti, že jakékoli stimulační balíčky, které britská vláda implementuje, by mohly být dvojsečnou zbraň. I když to může nabídnout dočasnou úlevu, může to nakonec znehodnotit sílu libry.

Jednou událostí, která brzy bude na obzoru, je konec prázdninové schéma který vstoupí v platnost koncem března 2021.

Ale veškerá ta negativita stranou, 2021 může být rokem oživení, a pokud se to podaří, můžeme do roku 2022 vidět velký pohyb nahoru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me