Obchodování na burze: Jak obchodovat s akciemi, jak přežít obchodování s akciemi

Hledáte obchodování s akciemi, ale nevíte, kde začít? Pak už nehledejte, protože pro vás máme vše pokryto jednoduchým a snadným průvodcem k obchodování s akciemi a podrobným průvodcem, jak přežít obchodování s akciemi.

Obchodování s akciemi přilákalo miliony jednotlivců po celém světě, protože si přejí být součástí tak rychle se rozvíjejícího, dominujícího, dynamického, náročného, ​​ale přesto významně obohacujícího postupu, který může vytvářet nekonečné množství možností.

Přestože vstup do obchodování s akciemi může být ve skutečnosti jednodušší, než si myslíte, proces porozumění tomu, jak obchodovat s akciemi a přežít obchodování s akciemi, je mnohem podrobnější, než si možná myslíte.

Je pravda, že můžete věřit, že většina investorů ví, jak obchodovat, když vstupují na finanční trh, nebo alespoň mají nějaké porozumění, ale realita je taková, že někteří investoři vlastně neví, jak obchodovat s akciemi, a spolehlivě spoléhají na několik faktorů, faktory, které zahrnují štěstí (to, co trh dělá s jejich akciemi), horké tipy, které jim byly předány, nebo pokud si nejsou opravdu jisti, že právě tehdy mohou začít hledat radu, pokud ve skutečnosti nerozumí tomu, co se děje, když čísla začínají upravit.

To je důvod, proč je čas začít tím, že si uděláte čas na to, abyste se dozvěděli a prozkoumali co nejvíce informací o akciích a jak obchodovat s akciemi.

Obchodování s akciemi pro začátečníky je skvělým výchozím bodem, protože v tomto článku vám pomůže naučit se a začít hlouběji jako začátečník v akcích a jak obchodování obchodování s akciemi funguje, což vás navíc připraví na cestu

Chcete-li být součástí obchodování s akciemi, musíte dát tvrdou práci, čas a trochu svého vlastního kouzla, abyste měli dobrou šanci stát se finančním úspěchem. Připomínáte však, že si musíte být vědomi toho, že kontrola je někdy mimo vaše ruce, když investujete, protože cokoli může trvat překvapivým směrem, který se neočekával, s pozitivními i negativními účinky.

Chcete-li obchodovat s akciemi, nemusíte být hozeni do rušných tržních polí na newyorské burze cenných papírů nebo na londýnské burze cenných papírů. Svou cestu můžete zahájit v pohodlí svého obývacího pokoje se vší potřebnou pomocí a vedením, které požadujete. vám prostřednictvím online obchodních platforem, kde můžete mluvit s makléřem i pomáhat osobně, mít také veškerý vzdělávací materiál, který budete potřebovat před zahájením cesty, na kterou máme vše pro vás a další.

Jste připraveni se naučit obchodovat s akciemi a přežít obchodování s akciemi? Pojďme skočit rovnou dovnitř.

Co je obchodování s akciemi?

Než přejdeme přímo k učení, jak obchodovat s akciemi, nejprve je nejlepší dobře porozumět tomu, co je obchodování s akciemi.

Obchodování s akciemi

Obchodování s akciemi, jednodušeji řečeno, je nákup a prodej akcií společnosti, což pro ještě větší zjednodušení kupujete část této společnosti.

Pokud jde o obchodování s akciemi, uvidíte, že existují dva typy jednotlivců, obchodníci a investoři.

Jaké jsou rozdíly mezi obchodníky a investory?

Stock Traders jsou profesionálové, kteří investují na finančním trhu pro sebe, jménem společnosti nebo jednotlivců. Důležitým faktorem pro pochopení toho, co odlišuje tyto dva typy jednotlivců, je primární cíl obchodníka. Cílem obchodníků je nakupovat a prodávat akcie v různých společnostech, aby z krátkodobých zisků vydělali co největší fyzický zisk, a přitom využívat cenové rozdíly..

Na druhé straně investoři jsou do toho obecně dlouhodobí. Jejich cílem je usilovat o větší návratnost zisku po delší dobu se zavedenou společnou strategií známou jako „nákup a držení“.

Druhy obchodování na burze

obchodování s akciemi

Dalším krokem je učení se o různých typech obchodování s akciemi, ke kterým dochází.

ActiveTrading

Aktivní obchodování je obvykle spojeno s obchodníky, protože stejně jako jeho státy v rámci názvu se aktivní obchodníci rádi pohybují rychle a v kratším časovém rámci, aby hledali zisky z výhod cenových pohybů.

Aktivní obchodníci, protože jejich cílem je dosáhnout velkého zisku v rámci rychlejšího obratu, mají tendenci být chytří a rozumně využívat své znalosti, do kterých oblastí investování vstupují, například do akcií, které jsou volatilní (mohou se měnit v každém okamžiku ) nebo cizí měna, protože v těchto dvou kategoriích se může cokoli během krátké doby změnit a je to takřka rychlejší obrat než u jiných kategorií.

Denní obchodování

Jedním z nejpopulárnějších a nejznámějších stylů obchodování je Day Trading. Denní obchodování je nákup a prodej cenných papírů ve stejný den.

Jsem si jistý, že s tímto stylem obchodování budete nebo nebudete obeznámeni, jak je vidět v různých filmech. Cílem denního obchodníka je hledat každý centimetr zisku, kterého lze dosáhnout před vypršením dne nákupem, prodejem a uzavřením jejich pozic, jak je uvedeno ve stejný den, a obchodníci nejsou schopni držet žádné pozice, aby se posunuli vpřed, to vše musí být provedeno v rámci dvouhry.

Poziční obchodování

Poziční obchodování je obchod, který pravděpodobně uvidíte, jak investoři podnikají, ačkoli obchodníci tuto strategii využívají, protože i přes to, že se to považuje za dlouhodobější, může dlouhodobá definice vycházet z týdnů, které by obchodník mohl potenciálně držet, nicméně měsíce nebo další, které jsou více než pravděpodobné, že jsou cíleny a prováděny investory, protože tuto strategii používají častěji.

Jak jste asi uhodli, poziční obchodování je spíše opakem denního obchodování, protože obchodníci se spíše zajímají o dlouhodobou výkonnost investice než o krátkodobou.

Swing obchodování

Swingové obchodování je styl obchodování, který je držen déle než jeden den, obvykle týden nebo potenciálně déle obchodníky, protože toto je správná doba k tomu, abyste obecně viděli pohyb ceny.

Obchodník se podívá, kam bude více než pravděpodobně směřovat cena, stane se součástí tohoto aktiva a poté se pokusí vydělat finanční zisk, pokud má dojít k pohybu.

Swingové obchodování je obvykle popisováno jako střední obchodní strategie a sedí mezi denním obchodováním a trendovým obchodováním.

Abychom to shrnuli, obchodníci s houpačkou budou sedět na svých akciích pár nebo tři dny, což povede k potenciálně týdnům, dokud nebude správný čas s cenou, což je důvod, proč je swingové obchodování prostředním kontinuem mezi denním obchodováním a trendovým obchodováním.

Připraveni se ponořit do Akciový trh?

Jak obchodovat s akciemi

Takže teď chápete rozdíly mezi obchodními trendy, nyní je čas vám poskytnout jednoduché kroky, jak začít obchodovat s akciemi.

Jako začátečník v obchodování s akciemi je nejlepší udržovat věci tak jednoduché, jak je to jen možné, a přitom najít své nohy.

Aby byla vaše cesta od začátku jednoduchá, stačí se jen ujistit, že jste o krok napřed, provést rozsáhlý výzkum, který vám umožní vzdělávat se ve všech oblastech finančních trhů i v druhé nejdůležitější části procesu učení. , procvičovat, procvičovat, procvičovat, jak se říká, procvičování je dokonalé a výhody z procvičování vám umožní získat další a hlubší pochopení trhu obchodování s akciemi a také vám umožní otestovat teorie, aniž byste se dopouštěli svých vlastních prostředky hned a nakonec budete moci najít nebo zjistit, ve které obchodní strategii více než pravděpodobně jdete ve směru.

Jak obchodovat s akciemi: Průvodce krok za krokem

Krok 1. – Otevřete účet zprostředkování

Prvním krokem v tomto procesu je otevření účtu zprostředkování. Doporučuje se a je nejlepší, abyste své profesionální investiční transakce udržovali odděleně od svých osobních účtů, takže nejlepší způsob, jak to udělat, je vyhledat online brokera, který vám pomůže s nastavením a budou také po ruce, až budete připraveni obchodovat.

Není třeba paniku, nemusíte investovat hned, můžete si otevřít účet a pokračovat v tréninku, dokud si to srdce nepřijde, pokud si přejete, ale s lehkostí vědomí, že vše je připraveno, když jste.

Otevření účtu u makléře může trvat několik minut, eToro, přední online makléřská společnost má vše pro vás na začátku cesty nebo pokud jste investorem hledajícím přední online obchodní platformu, eToro je jednou z nejlepších obchodních platforem, které mají být součástí.

Krok 2. – Výzkum, učení a čtení, čtení, čtení

Na začátku vaší cesty k obchodování s akciemi není tento další krok žádným překvapením, čím více výzkumu provedete, tím rychleji a s větší pravděpodobností dosáhnete úspěchu.

Naučit se triky z obchodování na akciovém trhu je vaším největším cílem, když chcete být odděleni od takového odvětví, a ne jen se soustředit pouze na učení se obchodování s akciemi, ale trh jako celek, protože to, co najdete, je, že můžete skončit jít dolů po trase, kterou jste záměrně neměli v úmyslu jít dolů na začátku, takže přílišné učení se není špatná věc, ne?

Na dosah ruky máte velké množství obchodních informací o vzdělávání, které vám můžeme poskytnout a nechat je pokrýt vaší výukovou cestou. Článek, který si musíte přečíst, jak je uvedeno výše, je perfektní začátek.

V časopisu The Wall Street Journal jsou také fantastická čtení se vzorky rad, kde se můžete přihlásit k odběru online nebo navštívit různé weby s finančními zprávami, včetně Yahoo! Finance a Google Finance, abyste měli přehled o nejnovějších finančních zprávách a pomohli vám zapojit vaše poznatky do současné reality.

Je dobré zmínit také téma učení, porozumění a studium stránky technické analýzy investování.

Abyste nepropadali panice, nemusíte být odborníkem, ale je dobré, když víte a rozumíte tomu, co se děje a jaké jsou základy, když se podíváte na cenový graf nebo více grafů. Ale stejně jako pro většinu z nás, vaše plné porozumění přijde s časem a praxí.

Stále se učte, sledujte a studujte, co se děje na trhu, kdy můžete a ve svém volném čase, protože to pro vás bude nejen velkým přínosem, ale také zrychlí váš proces, aby se stal součástí prostředí obchodování s akciemi a byl úspěšný tak.

Krok 3. – Nastavte svůj osobní rozpočet obchodování s akciemi

Jakmile vaše firma pochopí, jak funguje finanční trh, a zejména obchodování s akciemi, stojí za to, abyste si před zahájením cesty sedli a vytvořili si rozpočet akcií, abyste měli plán v akci.

Investice, bez uvedení zřejmého, stojí za účast, pouze pokud si to můžete dovolit. Mít nebo nastavit rozpočet, kolik chcete investovat, je prvním výchozím bodem a v ideálním případě jsou tyto fondy dostupné fondy a fondy, které nejsou životně důležitými výdaji, které je třeba pokrýt, protože pamatujte, že při investování nemáte nic zaručeno.

Jakmile dobře porozumíte tomu, jak obchodování s akciemi funguje, můžete do svého rozpočtu zahrnout i to, které aktivum nebo aktiva chcete koupit, a možná budete chtít uvést hrubý údaj vedle každé akcie, do které chcete vstoupit..

Koneckonců, stanovení rozpočtu je také o organizaci.

Krok 4. – Čas na trénink

Nyní se vaše cesta začíná cítit skutečná. Je čas vstoupit do světa procvičování obchodování s akciemi.

Existují různé platformy pro online obchodování, které vám pomohou procvičit si porozumění obchodování s akciemi a navíc vám pomůže naučit se lana používat virtuální peníze místo vlastních peněz..

Online virtuální obchodní platformy nebo papírové obchodování, což je další terminologie, umožňuje jednotlivcům vidět, cítit a zažít, jak obchodování funguje, a ukazuje, jak různorodý a rychlý se může trh během určité doby změnit, což je ideální způsob, jak se zapojit bez rizika ztráty vlastních peněz.

Cvičení online vám také umožní najít preferovaný styl, který vám vyhovuje, který si můžete vzít s sebou při vstupu do reálného světa obchodování s akciemi.

Krok 5. – Vždy se snažte zachovat jasnou a chladnou perspektivu

Investice pro některé mohou být frustrující, pokud nenarazili na velký čas nebo na to, čeho chtějí dosáhnout, a to je přirozené. Nejlepším způsobem, jak projít svou cestou, je však vždy zachovat chladný, klidný, sebraný, ale silný pohled na svůj cíl, který si přejete archivovat.

Možná neustále hledáte další velké akcie, které překonají všechna očekávání, a nebyli byste jediným investorem, který by si to přál, ale musíte být trpěliví a držet krok se všemi finančními aktualizacemi i vašimi vlastní průzkum a sledování akciového trhu, aby byl na vrcholu hry, což je důvod, proč je důležité zachovat chladnou perspektivu a nestát se horkou hlavou, protože spěchání potenciálně uvidí, že uděláte špatný tah a budete nákladní.

Jak přežít obchodování s akciemi

Jakmile jste připraveni vstoupit do světa obchodování s akciemi, vždy existují tipy, které vám pomohou přežít a při obchodování s akciemi vám poskytnou jen ty nejlepší zkušenosti. Zde je rozpis top 5 užitečných tipů na jídlo, které můžete mít vždy s sebou.

5 tipů, jak obchodovat s akciemi, vám pomůže přežít obchodování s akciemi:

1. Vyberte si toho pravého makléře pro vás

Inteligentní výběr správného makléře je nejrozumnější krok, který můžete udělat při zahájení cesty k obchodování s akciemi, protože po celém světě existují tisíce a více makléřů, kteří bohužel nemusí mít na srdci váš nejlepší zájem, a proto přichází tento klíčový bod první na špičkách, které si můžete vzít s sebou.

eToro

Globální lídr v oblasti sociálního obchodování, eToro je platforma pro online obchodování, která vám umožní nejen najít brokera vhodného pro vaše zájmy na vaší cestě obchodování s akciemi, ale může trvat i několik minut, ale není to jediné výhoda, online obchodní platforma vám také umožňuje přístup ke všem nejlepším akciím, do kterých budete chtít snadno investovat, což z ní dělá jednu z platforem na vzestupu pro obchodníky a investory po celém světě, aby vytvořili bezpečný, snadný a přístupný po celém světě cesta obchodování s akciemi.

eToro – top broker, nakupujte akcie za 0% provize

makléř etoro

eToro se na akciovém trhu osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Váš kapitál je ohrožen. Mohou být účtovány další poplatky

2. Vyvarujte se potenciálních selhání – „horké tipy“

Od jednotlivců na stránkách fóra po reklamní reklamy na webových stránkách, kteří inzerují další „jistou věc“, je rozumné nemyslet příliš důkladně na informace, které vyjadřují a inzerují, protože častěji se zobrazuje většina těchto reklam od společností typu „pump-and-dump“, které vás usilují skočit na palubu s akciemi, které inzerují na základě falešných nebo zavádějících doporučení, ve větším obraze hledají pouze číslo jedna a bohužel jsou to oni.

Buďte tedy opatrní, když vám někdo poradí, a buď se držte svých vlastních poznatků, důvěryhodných osobních doporučení a doporučení makléřů, pokud je to nutné a dané.

3. Udělejte si čas

Není třeba jít plnou parou dopředu, nejde o závod a jsou to vaše peníze, do kterých investujete, ať už z krátkodobého hlediska z dlouhodobého hlediska, není třeba se vrhnout a získat jakoukoli pozici jen proto, že jste buď se obáváte, že vám může uniknout, nebo se vám možná trochu vklouznou nervy.

Nejlepší radou je posadit se, dýchat, uvolnit se a pak zvolit rozumně, protože poslední věcí, kterou chcete udělat, je učinit racionální rozhodnutí, která by pro vás mohla být podle doporučení nakonec nákladná.

4. Nesoustřeďte se jen na peníze

Tento klíčový bod se může zdát mírně pozpátku, ale je velmi důležitý a umožňuje chytré investování. Například, pokud se vrhnete do nákupu právě v popředí toho, že máte ve své mysli výhradně a pevně nastavené peníze, 9krát z 10 se můžete připravit na neúspěch provedením bezohledných tahů. Nejlepší cestou vpřed je soustředit se na svou strategii a dál se učit, protože vaše strategie a vaše učení jsou dvě nejdůležitější věci, díky nimž vyděláte peníze.

5. Poučte se ze svých chyb

Stejně jako v životě, i my všichni děláme chyby a nejdůležitější je, že se z nich poučíme a v rámci obchodování se to neliší.

Dělat chyby a převzít odpovědnost za své vlastní činy je jedna cesta, kterou si vždy vezměte s sebou, protože vám pomůže učit se tvrdým a konstruktivním způsobem, jak v budoucnu těmto chybám předcházet nebo jim zabránit..

I když máte pocit, že výsledek nebyl ve vašich rukou, podívejte se do něj hlouběji, abyste zjistili, zda ve hře nejsou nějaké varovné příznaky tohoto výsledku, které by mohly být přehlíženy, protože to bude jedna z nejlepších křivek učení, s nimiž můžete pokračovat vás během vaší obchodní cesty.

Klíčové body s sebou

Pokud si něco pamatujete z Burzovní obchodování: Jak obchodovat, jak přežít, učinit z nich tyto klíčové body.

  • Vyberte si pro vás moudře správného brokera
  • Zkoumejte a studujte tak často a tak často, jak můžete, abyste rozuměli finančnímu trhu, a bude pro vás plynulejší
  • Nespěchejte do hlubokého konce, věnujte si čas tomu, abyste pochopili, do čeho jde při nákupu akcií
  • Vyvarujte se podvodných rad nebo známých jako „horké tipy“
  • Poučte se ze svých možností, které možná nevyšly, a zjistěte, zda je třeba se poučit
  • A konečně, vždy investujte v rámci svých finančních možností a investujte peníze, které můžete použít, aniž by to mělo finanční dopad na váš osobní život.

Časté dotazy

Kolik let musíte investovat do akcií?

Zákonný věk pro investování do akcií ve Velké Británii je 18 let. Zákonný věk v USA je 18 let, ve většině států však vyžaduje zákonný věk 21 let.

Mohu začít obchodovat kdykoli během dne?

Krátká odpověď na tuto otázku je ano, avšak v rámci otevřených obchodních hodin. Typické obchodní hodiny newyorské burzy cenných papírů (NYSE) jsou 9:30 až 16:00, což zahrnuje také akciový trh Nasdaq a další americké akciové trhy.

Ve Velké Británii jsou běžné obchodní hodiny London Stock Exchange (LSE) od pondělí do pátku od 8:00 do 16:30 východního času.

Mohu obchodovat s provizí akcií zdarma?

Ano, můžete, pokud si moudře vyberete svého makléře. EToro není jen online platforma s přístupem ke všemu, ale také nabízí 0% provizi, pokud jde o nákup vašich oblíbených akcií, což znamená, že neexistují žádné další poplatky k zaúčtování jednoduše otevřete účet, provedete první vklad minimálně 200 $ a poté si můžete vybrat nejlepší akcie z nejlepších světových burz a poté vše.

Existuje preferovaná strategie obchodování s akciemi pro začínající obchodníky s akciemi?

Přímá odpověď na tuto otázku je ne. Každá strategie se spoléhá pouze na vás jako na jednotlivce a na to, jak a které strategie nebo strategie vám nejlépe vyhovují, když začnete obchodovat.

Dobrým způsobem, jak se naučit preferovanou strategii, je procvičování školení prostřednictvím virtuální online platformy. Zde najdete svůj styl obchodování spolu s pochopením způsobu fungování akciového trhu.

Kolik akcií bych měl koupit?

Na tuto otázku neexistuje správná odpověď, doporučuje se však jako začátečník začít s menším portfoliem.

Pokud hledáte koupit více akcií, doporučuje se mít diverzifikované portfolio nákupem více akcií v různých průmyslových odvětvích. To je z různých důvodů, první je nespojit všechna vajíčka v jednom koši pouze s jednou akcií, protože to představuje větší riziko oproti investování do více akcií a za druhé se doporučuje neinvestovat do více než 8–10 akcie jako začínající investor.

Budu zdaněni ze svých zásob??

Ve Velké Británii dostává každý jednotlivec nezdanitelný osobní příspěvek, který byl pro daňový rok 2020/21 zvýšen na 12 500 GBP. Což v zásadě znamená, že do tohoto příspěvku jsou zahrnuty veškeré peníze z vašich investic do akcií i akcií, ale do tohoto příspěvku budou zahrnuty také jakékoli další formy příjmu, jako jsou platy zaměstnanců, příjmy z majetku a jakákoli jiná forma dalšího příjmu.

Nad rámec osobního příspěvku ve výši 12 500 GBP bude každá osoba zdaněna 20%, což je základní sazba daně z příjmu ve Velké Británii. Pokud váš roční plat přesáhne 50 000 GBP, budete podléhat 40% dani z příjmu a 45% dani z příjmu, pokud vyděláte a překročíte 150 001 GBP ročně.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me