Rally na akciovém trhu: Těchto 100 akcií FTSE je nejlepší akcie, které si nyní můžete koupit.

Nedávná rally na akciovém trhu posunula mnoho akcií FTSE 100 na vyšší cenové hladiny.

Rally na akciovém trhu posunula ceny akcií FTSE 100 na vyšší úroveň, než jaké byly za poslední rok. Několik společností však obchoduje na úrovních, kde můžete pohodlně vstoupit na trh a dosáhnout zisku i přes tuto rally.

Tyto akcie FTSE 100 mohou z dlouhodobého hlediska těžit z oživení trhu, ke kterému pravděpodobně dojde díky pomalému zlepšování globální ekonomické situace. Existuje spousta známek toho, že se světová ekonomika zlepšuje, přičemž trhy vykazují známky oživení a v některých případech dokonce vzestup.

Rok 2020 byl pro jednotlivce, kteří investovali do akcií FTSE 100, těžkým rokem. Pandemie COVID-19 a nejistota kolem Brexitu uchopila trhy po většinu roku 2020. Nicméně s tím, že několik vakcín projde schvalováním regulačních orgánů a konec pandemie se blíží horizontu , trhy se odrážejí zpět. Se souhlasem dohody o brexitu se podniky nacházejí v cestě z krize, která si vyžádala určité zvládnutí.

Jak tyto dva scénáře ovlivní trhy?

  • Brexit – Ohledně brexitu nyní panuje menší nejistota, když byla dohodnuta dohoda a přechod je dokončen. Zbývá vidět, jak se britský a evropský trh přizpůsobí trhu po brexitu.
  • COVID-19 – Konec pandemie je v dohledu, více vakcín získalo regulační schválení a více vakcín v závěrečné fázi pokusů.

Zlepšující se situace na trhu samozřejmě povede k debatám o tom, které akcie je nejlepší za současného tržního prostředí na britském akciovém trhu koupit. Existuje několik akcií, do kterých mohou investoři investovat a těžit z nich, ale příliš mnoho kuchařů kazí vývar, příliš mnoho možností skončí matoucími investory. Je nezbytné zúžit možnosti na dvě nebo tři akcie, do kterých chcete investovat.

Je zřejmé, že rozhodování o tom, které akcie UK jsou nyní nejlepší ke koupi, by pravděpodobně investory zmátlo. Následující tři akcie, o nichž se domníváme, že mohou v současném tržním prostředí významně těžit. Zlepšující se situace pozitivně ovlivní ziskovost těchto akcií v příštích několika letech.

Nejlepší 3 nejlepší akcie FTSE 100 ke koupi nyní:

1. Lloyds Bank

2. BHP

3. Vodafone

1. Lloyds bank – banka zaměřená na Velkou Británii může těžit z burzy cenných papírů

Akcie společností působících ve Velké Británii jsou připraveny těžit ze vzestupu akciového trhu, zejména z dlouhodobého hlediska. Lloyds Bank je vynikajícím příkladem, protože generuje většinu svých příjmů z Velké Británie. Banky ve Velké Británii utrpěly v roce 2020 ztráty, ale tyto ztráty odrazily a zotavily. Existuje poměrně málo faktorů, které upřednostňují Lloyds v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

Díky zlepšení hospodářského výhledu Spojeného království se zvýší poptávka po produktech a službách banky. Zmrazení dividend také zrušila Bank of England, což znamená, že Lloyds může pokračovat v vyplácení dividend. Dividendy byly ve Velké Británii zrušeny v reakci na pandemii COVID-19.

Lloyds má oproti svým konkurentům konkurenční výhodu díky zaměření na digitální služby a lepší finanční pozici než její kolegové. Vzhledem k těmto faktorům by to mohlo překonat ostatní banky FTSE 100.

Přečtěte si více: 10 britských akcií na nákup v roce 2021 by mohlo zdvojnásobit vaše peníze

2. BHP – Spoléhání se na globální ekonomické oživení

Jako investor je ideální doba podívat se na společnosti, které spoléhají na globální ekonomiku. BHP je jedním z takových příkladů a pravděpodobně by to mohly být nejlepší akcie ke koupi pro dlouhodobou rally na akciovém trhu.

BHP si vedla pružně na finanční frontě, přičemž nízká nákladová základna se promítla do vysoké ziskovosti. Poptávka po komoditách také roste s postupným oživováním světové ekonomiky.

Finanční pozice BHP jí umožňuje investovat více než její kolegové. Společnost má také širokou škálu aktiv. To funguje jako nárazník proti slabšímu výkonu na trhu a snižuje riziko pro investory.

Závěrem je, že jako investor bude příštích několik měsíců příležitostí pro investory vstoupit na trh za konkurenceschopnou cenu. Díky pandemii COVID-19 došlo na trzích k bezprecedentnímu poklesu. S koncem pandemie na obzoru však trhy nastávají oživení. Stále je čas, aby investoři vstoupili na trh a dosáhli zisku, jakmile se trh shromáždí, pouze pokud se budete pohybovat rychle.

3. Vodafone – Dividendová příležitost?

Vodafone je zajímavá možnost pro investory, kteří chtějí investovat do akcií FTSE 100. Vodafone nabízí širokou bezpečnostní rezervu s dividendovým výnosem 6%. To svědčí o schopnosti akcie zajistit růst cen akcií při rally na akciovém trhu.

Nízké úrokové období může také zvýšit přitažlivost akcií Vodafone a jejich pasivní příjem. V poslední době změnil Vodafone své zaměření na zlepšování zákaznických služeb a spokojenosti zákazníků. Zaměřuje se také na digitální kanály. Zaměření na tyto aspekty podnikání může Vodafonu pomoci vybudovat si silnou pozici, která se v dohledné budoucnosti může promítnout do ziskovosti..

Na strategii Vodafonu by mohla být pozitivní reakce a mohli bychom vidět obchod Vodafone s vyšším oceněním ve srovnání s ostatními akciemi FTSE 100.

Přečtěte si více: Do jakých 5 nejlepších dividendových akcií, do kterých se má investovat do roku 2021?

eToro – nejlepší makléř ve Velké Británii, nakupujte akcie s 0% provizí

makléř etoro

eToro se na akciovém trhu osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Váš kapitál je ohrožen. Mohou být účtovány další poplatky

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me