10 mýtů o kryptoměně a blockchainu

Někdy může být obtížné oddělit skutečnost od fikce. Co je to mýtus a co je pravda? To platí pro svět kryptoměny a blockchainu. Takže pokud jste zmatení ohledně přitažlivosti a lákavosti bitcoinů a kryptoměn, můžeme vám pomoci. Každý už slyšel o bitcoinech a blockchainech, ale jaká je realita jejich používání a obchodování s nimi? Níže prozkoumáme deset mýtů, které byste měli vědět o kryptoměně a blockchainech, abyste získali jasný a poctivý obraz.

1. Žádná skutečná peněžní hodnota

peněžní hodnota, mýty o kryptoměně

Jedním z neuvěřitelně populárních mýtů, který neustále koluje, je blockchain a kryptoměna, které v našem moderním světě nemají žádnou skutečnou peněžní hodnotu. Jediný pohled na aktuální kurzy kryptoměny vám řekne, že to vůbec není pravda. Pak, když vezmeme v úvahu hodnotu blockchainu, je toho tolik, co dokazuje, že za něco stojí. Blockchainy hrají roli při zlepšování logistiky vedení záznamů, a to i při vzniku pokročilé energetické sítě. Ve skutečnosti má blockchain i kryptoměna skutečnou hodnotu.

Viz také: Vše, co byste měli vědět před investováním do kryptoměny

2. Kryptoměna je nevystopovatelná

Jedná se o mýtus starý jako čas a zcela neopodstatněný. Je to také jeden z nejničivějších mýtů a vrhá negativní světlo na kryptoměnu a blockchainové transakce. Tento mýtus pravděpodobně začal a poté se rozšířil, když byl bitcoin poprvé použit jako měna, kterou používalo kriminální podsvětí. Používali však také tradiční měnu. V té době byl bitcoin pro, protože jej FBI nemohla sledovat. Bitcoin a kryptoměna jsou však obecně sledovatelné. Blockchainy jsou také plně sledovatelné.

3. Transakce budou navždy změněny prostřednictvím blockchainu

To je opravdu polopravda. Nejprve se podívejme na pravdu. Kryptoměna nabízí bezpečný a bezpečný transakční proces. Změní se také způsob, jakým platíme, v závislosti na typu kryptoměny, kterou používáme. Kdo ví, v budoucnu může být kryptoměna hlavním zdrojem plateb za zboží a služby. Pouze čas ukáže. Mýtus v tomto prohlášení je, že blockchains změní všechno, pokud jde o finanční záležitosti. Stále budeme platit kreditní nebo debetní kartou, ale kryptoměna bude (snad) použita vedle nich.

Mohlo by se vám také líbit: 3 obchodní tipy, které mohou zvýšit váš zisk

4. Blockchainová investice je pouze pro finanční čaroděje

Toto tvrzení je na mnoha úrovních tak špatné. Na tomto tvrzení mohla v minulosti existovat určitá pravda, ale nyní to není pravda. Mnoho jednotlivců nyní vstupuje do světa blockchainů a kryptoměny bez titulu z matematiky nebo informatiky. Dnes se každý, kdo touží po znalostech kryptoměny a blockchainů, může naučit vše, co potřebuje, prostřednictvím specializovaných online kurzů a e-learningu, jako jsou ty, které nabízí Trading Education. Naučí vás základy a nastaví vás na zvolené kariérní cestě.

5. Bitcoin a kryptoměna nejsou bezpečnou investiční volbou

bitcoin a kryptoměna nejsou bezpečnou investicí, mýty o kryptoměně

Kdysi se myslelo, že svět bitcoinů a kryptoměn byl příliš volatilní a nebyl považován za bezpečnou investiční volbu. To již neplatí. Jakoukoli investici lze považovat za volatilní, protože to je povaha investování, přičemž hodnota se neustále mění, takže je špatné vyčlenit kryptoměnu. Je důležité si uvědomit, že volatilní sázky často přicházejí s obrovskými odměnami. Jen pomyslete na všechny ty bitcoinové milionáře.

Lidé si také přečetli: Naučte se, jak generovat příjem do důchodu

6. Kryptoměny a blockchainy používají pouze zločinci

Toto je mýtus, který kdysi platil, ale dnes narušuje integritu a používání kryptoměny. Web Silk Road, který lze najít na Dark Web, byl placen prostřednictvím zločinců pomocí bitcoinů, ale byl rychle ukončen. Věřit, že bitcoiny používají pouze kriminální podsvětí, je naprosto škodlivé. Běžný člověk na ulici může bitcoin šťastně a legálně použít. Ve skutečnosti většina velkých bank a dokonce i Microsoft nyní kryptoměnu přijímá.

7. Pokud investujete do bitcoinů, nemusíte platit daně

Woah, opravdu musíme od toho udělat velký krok, protože musíte platit daně. Pokud při investování do bitcoinu dosáhnete čistého zisku, musíte zaplatit daň. Rozhodnutí neinformovat IRS by mohlo znamenat obrovskou pokutu nebo možnost trestu odnětí svobody. Neriskujte tedy. Pamatujte, že zisky z kryptoměny jsou zdanitelné. Při zkoumání těchto daňových zákonů tedy stojí za to.

Nenechte si ujít: Proč je technologie Blockchain velkým problémem?

8. Kryptoměny jsou často zavřeny

Mnoho lidí stále věří, že vláda může kryptoměny snadno uzavřít. To však není pravda. Nemáme tušení, jak tento mýtus začal, ale je těžké ho setřást. Pravdou je, že jelikož neexistuje centralizace, nelze kryptoměny zavřít. Ve skutečnosti je to decentralizovaná měna, která je mnohem silnější než organizace řízené vládou, a možná to děsí mnoho lidí.

9. Kryptoměna se úplně liší od „skutečných“ peněz

kryptoměna je úplně jiná než skutečné peníze

Možná to platilo před sto lety, ale dnes je hodnota skutečných a plochých peněz téměř stejně libovolná jako digitální měna. Ve skutečnosti je digitální měna stejně skutečná jako „skutečné“ peníze, protože bitcoin lze nyní použít jako skutečnou minci, protože je dodáván s digitálním kódem. Díky tomu je to stejně fyzické jako naše normální měna.

10. Nikdy nebudou přijati v obchodě

Toto je obrovský mýtus, který prostě není pravdivý. Mnoho obchodů nyní přijímá bitcoiny, včetně Shopify, Expedia a Etsy. Tento seznam se každým dnem neustále rozšiřuje. Bitcoin je nyní horká věc a pokud chcete platit, je pravděpodobné, že můžete. Jen sledujte tento prostor.

Tady na Trading Education pomáháme jednotlivcům ze všech oblastí života orientovat se ve světě kryptoměny. Poskytujeme všem našim klientům online vzdělávací nástroje a rady ohledně obchodování na finančních trzích s kryptoměnou. Chcete-li se dozvědět více o našich službách, kontaktujte nás ještě dnes.

Další na řadě: Obchodní „Bible“, která změní způsob, jakým vidíte trh

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být zajímavý.

Zdroj: https://thechain.media

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me