5 populárních kryptoměn na nákup a prodej v britských librách

Hledáte kryptoměny, které můžete nakupovat a prodávat v GBP? Číst dál. V tomto článku prozkoumáme 5 různých kryptoměn obchodovaných v britských librách.

Pokud se chystáte vstoupit do světa kryptoměny, jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která musíte udělat, je, zda chcete Koupit nebo obchod vaše aktiva.

Když obchodujete s kryptoměnou, můžete spekulovat o ceně pomocí nástrojů pro obchodování s deriváty, jako je a smlouva o rozdílu (CFD). Tento přístup má různé výhody – například vaše zisky nepodléhají dani z kapitálových výnosů a za přístup do své měny obvykle nemusíte platit poplatky.

Když si koupíte kryptoměnu, zaplatíte za každou jednotku vybrané kryptoměny a poté aktivum přímo vlastníte. Akt nákupu a prodeje se někdy také označuje jako „držení“ nebo „investice“ do kryptoměny.

Ačkoli se pojmy obchodování a investování často používají zaměnitelně, je důležité si uvědomit, že se mohou ve skutečnosti odkazovat na různé věci – každá má svá vlastní potenciální rizika a odměny.

5 nejpopulárnějších kryptoměn k nákupu a prodeji v librách:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. EOS
 4. Vlnění
 5. Ethereum Classic

Pokud se chcete rychle a snadno vrhnout na britský krypto trh s 0% poplatky, podívejte se Výměna eToro!

V tomto článku se podíváme na 5 nejoblíbenějších kryptoměn, které nakupujeme a prodáváme v britských librách (GBP). Pokračujte v čtení a zjistěte, zda by investice do kryptoměny / GBP mohla být pro vás tou správnou strategií.

Top 5 nejobchodovanějších kryptoměn v britských librách (GBP)

1. Bitcoin (BTC / GBP)

bitcoin

Pokud jste se rozhodli koupit kryptoměnu místo toho, abyste ji obchodovali, pravděpodobně jste to předpokládali Bitcoin byl mimo stůl (pokud nejste připraveni utratit spoustu peněz). Bitcoin je nejdražší kryptoměna, kterou si můžete koupit. Dobrou zprávou však je, že je možné koupit jen zlomek. Díky tomu je mnohem snazší držet se mantry „nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit prohrát“!

Bitcoin, který byl poprvé spuštěn v roce 2009, je nejpopulárnější kryptoměnou na světě, která nakupuje, prodává a obchoduje. Někteří odborníci na kryptoměny se domnívají, že by se s ním mělo zacházet jako s plánem – prototypem využití blockchainu ve financích, na rozdíl od jeho konečné (a dokonalé) podoby. Tito lidé často prosazují alternativy jako Bitcoin Cash nebo Ethereum, které jsou škálovatelnější než bitcoin a byly spuštěny za účelem vyřešení některých problémů, které sužovaly původní kryptoměnu.

Navzdory tomu jsou bitcoiny stále nejdominantnější kryptoměnou a zároveň nejuznávanější ve Velké Británii podle průzkumu prováděného úřadem Financial Conduct Authority (FCA).

Pokud hledáte kryptoměny k nákupu a prodeji v britských librách a věříte, že bitcoin je místo, kde začít, budete skutečně obchodovat s měnovým párem BTC / GBP. To znamená, že za každý zakoupený bitcoin budete prodávat ekvivalentní hodnotu GBP. V tomto měnovém páru je bitcoin základní měna a GBP je nabídka měny. Hodnota měny nabídky vám řekne, kolik budete muset nakoupit, aby se vyrovnala 1 jednotka základní měny.

Protože bitcoiny jsou skvěle volatilní, možná vás zajímá „mám obchodovat BTC / GBP?“ Nebo dokonce „mám si koupit bitcoin v roce 2021?“ Pojďme se podívat na měnový pár BTC / GBP, abychom zjistili, proč se tolik investorů rozhodlo nakupujte bitcoiny v britských librách.

Predikce ceny bitcoinů: Kolik bude bitcoin platit v roce 2021 a dále?

Měli byste nakupovat bitcoiny za GBP?

Již jsme se zmínili, že bitcoin je nejprodávanější, nejprodávanější a nejobchodovatelnější kryptoměnou na světě. Ale co britská libra?

GBP je také důležitou měnou na globálním trhu. Pokud jde o obrat, tohle fiat měna (měna, která je regulována vládou a není vázána na hodnotu ke komoditě, jako je zlato nebo ropa), je čtvrtou nejobchodovanější měnou po celém světě a třetí nejrozšířenější rezervní měnou.

Britská libra byla považována za jednu z „hlavních“ světových fiat měn. Mezi další hlavní měny patří:

 • Americký dolar (USD)
 • Euro (EUR)
 • Japonský jen (JPY)
 • Kanadský dolar (CAD)
 • Švýcarský frank (CHF)

Protože BTC i GBP mají takový globální význam, je tento měnový pár jedním z nejpopulárnějších párů krypto / fiat. Ve výsledku to může být dobrá volba pro investory, zvláště pokud je základní měna vašeho obchodního účtu již GBP.

Zvažovali byste obchodování BTC / GBP?

2. Ethereum (ETH / GBP)

ethereum

Ethereum je blockchainová platforma, která byla spuštěna v roce 2015. Jednalo se o první hlavní altcoin na světě (alternativa k bitcoinu) a od té doby si udržuje svoji pevnost jako druhou největší kryptoměnu.

Ether je považován za užitková měna. Užitková měna je ta, která byla vyvinuta, aby splňovala určitý účel – v případě Etheru platit za platformu Ethereum, která k fungování vyžaduje ohromující množství energie. To je v rozporu s bitcoiny, které lze použít k platbě za různé zboží a služby. Ve skutečnosti první transakci bitcoinů ve skutečném slova slova provedl muž na Floridě, který v roce 2010 koupil dvě pizzy!

Ethereum bylo v průběhu let konzistentní ve svém výkonu a dobře se zotavilo z finančního selhání, které pandemie koronavirů způsobila v březnu. To však neznamená, že Ether nepodléhá cenovým výkyvům. Stejně jako většina kryptoměn, které můžete nakupovat a prodávat v britských librách, může její cena projít několika výkyvy za den. Díky tomu je dobrou volbou pro investory, kteří chtějí dlouhodobou stabilitu s krátkodobou volatilitou.

Měli byste koupit ether za GBP?

ETH / GBP může být dobrým párem pro vaše investiční nebo obchodní portfolio, ale to bude záviset na různých faktorech – od vaší chuti k riziku až po základní měnu vašeho obchodního účtu.

Pro investory ve Velké Británii je nákup Etheru v GBP obecně jednoduchá transakce. Důvodem je, že libra šterlinků je již jejich primární fiat měnou, což eliminuje potřebu počítat s počáteční konverzí. Zatímco mnoho neamerických investorů se rozhodlo obchodovat pomocí USD, ti, kteří obchodují pomocí GBP, mají primárně sídlo ve Velké Británii.

Je tedy Ethereum dobrá investice? A měli byste koupit Ethereum za britské libry? V roce 2018 se průměrná denní úroveň volatility Etherea pohybovala mezi 5 a 20%. To je mnohem více než u většiny fiat měn (například GBP / USD je pouze 0,6%). Protože Ether zažívá krátkodobou volatilitu, ale je široce považován za vzestupný trend, mnoho krypto expertů jej identifikovalo jako potenciálně silný přírůstek do svých portfolií.

Zvažovali byste obchodování ETH / GBP?

3. EOS (EOS / GBP)

eos

Třetí kryptoměna na našem seznamu 5 kryptoměn obchodovaných v librách je EOS. Toto je nativní měna blockchainové platformy EOS.IO, který funguje podobně jako Ethereum. Bylo vydáno tři roky po Ethereu v roce 2018, takže je považováno za kryptoměnu „příští generace“.

Navzdory skutečnosti, že je to jen dva roky, EOS získal místo v seznamu 15 největších kryptoměn na světě. Přijíždí na 14. místě.

Měli byste si koupit EOS za GBP?

Jednou z hlavních atrakcí nákupu EOS v librách je jeho cena. Na rozdíl od bitcoinu, který stojí více než 32 500 GBP za jednotku, je EOS mnohem přístupnější cestou k investování do kryptoměny. Je možné investovat, aniž byste museli utrácet obrovské částky peněz, což z něj dělá lákavou vyhlídku pro mnoho investorů ve Velké Británii, kteří hledají nákup a prodej kryptoměny v britských librách.

Blockchainová platforma EOS.IO je také v dobré pozici pro vydělávání peněz na vzestupu decentralizované finance sektor (DeFi). Toto je termín používaný k popisu rostoucího počtu služeb, které nabízejí decentralizované finanční produkty – například pojištění, investice do nemovitostí a půjčky. Tyto služby tradičně nabízejí pouze ústřední orgány, jako jsou velké banky nebo půjčující společnosti. Mnoho lidí doufá, že jim místo toho nabídne technologii blockchain, aby tento sektor spravedlivější, zbavilo vládní orgány moci a dalo ji do rukou každodenních investorů.

Protože EOS.IO byl navržen k napájení inteligentních smluv a decentralizované aplikace (dApps), mnoho krypto expertů věří, že cena EOS poroste s růstem poptávky po jeho službách.

Zvažovali byste obchodování EOS / GBP?

4. Zvlnění (XRP)

vlnění

Pokud uvažujete o koupi Vlnění v GBP je důležité si uvědomit, že výraz „Ripple“ se používá jako univerzální výraz pro popis své platformy i nativní měny. Stejně jako Ethereum a EOS je Ripple tvořen blockchainovou platformou, která se nazývá RippleNet, a měnou, která ji ovládá, která se nazývá Ripple XRP.

Od svého uvedení na trh v roce 2012 je Ripple XRP trvale jednou z 5 nejlepších kryptoměn, do kterých investovat.

Cena XRP je neuvěřitelně nízká, což z ní činí atraktivní investici pro mnoho obchodníků hledajících kryptoměny k nákupu a prodeji v britských librách.

A jeho cena není jediná věc, která svádí investory k investování. Zatímco za jednu z hlavních výhod kryptoměny je považována její decentralizace, Ripple je ve skutečnosti silně propojen s konvenčním finančním sektorem. Důvodem je, že byl navržen tak, aby bankám a dalším velkým podnikům mnohem snáze posílal přeshraniční platby, přičemž Ripple XRP jako univerzální měna obchází směnné kurzy a předpisy.

Partnerství Ripple s vysoce postavenými podniky, jako jsou J.P Morgan a Santander dali mnohým investorům důvěru v to, že tato kryptoměna s větší pravděpodobností vydrží regulační změny, protože mnoho vlád začíná zakročit proti používání kryptoměn po celém světě.

Pokud si koupíte Ripple s GBP?

Zatímco obchodování pomocí derivátových nástrojů, jako jsou CFD, může být dobrým způsobem, jak zaujmout krátkodobé pozice, nákup kryptoměn za GBP obvykle investorům umožňuje zaujmout dlouhodobější pozice. Díky Ripple XRP – o kterém se mnozí odborníci domnívají, že má silné vyhlídky – je XRP / GBP potenciálně silnou volbou pro vaše portfolio.

Zvažovali byste obchodování XRP / GBP?

5. Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic vznikl z hard forku původního blockchainu Ethereum v roce 2016, rok po spuštění Ethereum. Je snadné je zmást, ale nejsou stejné a velmi se liší, pokud jde o hodnotu.

Stejně jako Ethereum používá i Ethereum Classic chytré smlouvy a jeho cílem je decentralizovat finance a umožnit lidem spravovat svá aktiva, aniž by museli procházet bankami nebo vládními orgány.

Navzdory své podobnosti s ethereem se ve skutečnosti také silně podobá bitcoinu. Těžbou se generují nové ETC tokeny, přičemž odměny za těžbu se snižují o 20% po každých 5 milionech bloků.

Měli byste si koupit Ethereum Classic za GBP?

Pokud uvažujete o investování do Ethereum Classic, jeho nákup za britské libry může být moudřejší strategií než obchodování s CFD.

Na začátku tohoto roku James Wo – člen představenstva Ethereum Classic Co-operative – oznámil, že odstoupí ze své role v důsledku „chaosu, nekompetentnosti a hrubého špatného řízení“. Toto tvrzení pochopitelně otřáslo důvěrou investorů v kryptoměnu a někteří analytici nechali předpovědět, že cena ETC bude po zbytek roku 2021 klesat.

Jelikož nákup kryptoměny obecně umožňuje investorům zaujmout dlouhodobější pozici, mohla by tato strategie fungovat u investorů, kteří chtějí využít nízké ceny Etherea v naději, že se důvěra v roce 2021 vrátí.

Zvažovali byste obchodování ETC / GBP?

Jak můžete obchodovat s kryptoměnami s britskými librami?

Abyste mohli nakupovat nebo prodávat kryptoměny za britské libry, musíte najít burzu, která přijímá vklady v nekryté měně. Jsou méně časté než burzy, které používají kryptografické transakční metody, ale jednou z možností pro obchodníky ve Velké Británii je eToro.

eToro – nejlepší platforma pro obchodování s kryptoměnami ve Velké Británii

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Známá jako nejlepší obchodní platforma ve Velké Británii, eToro nabízí všechny páry fiat-to-crypto, které jsme uvedli v tomto seznamu. Pokud nejste zkušeným investorem, máte k dispozici řadu pokročilých nástrojů pro řízení rizik – a dokonce i oblíbenou funkci CopyTrader, která vám umožní sledovat investiční rozhodnutí odborných obchodníků v reálném čase a automaticky je kopírovat pro sebe.

5 populárních kryptoměn pro nákup a prodej v librách: klíčové body

 • Nákup kryptoměny nemusí být nutně stejný jako obchodování
 • Při nákupu v britských librách je měnou kotace GBP a vámi zvolené digitální aktivum je základní měnou
 • Pokud kupujete drahé měny, jako je bitcoin, můžete se rozhodnout koupit jen zlomek
 • GBP je fiatová měna, která je ovládána vládami a není vázána na komoditu, jako je zlato nebo ropa
 • GBP je čtvrtá nejobchodovanější fiat měna na světě a třetí nejrozšířenější rezervní měna
 • Nákup v GBP je pro investory se sídlem ve Velké Británii snazší, protože nemusí provádět počáteční konverzi
 • Kryptoměny jsou mnohem volatilnější než fiatové měny, v průměru 5%, respektive 0,6%
 • Decentralizované financování zvyšuje popularitu EOS.IO
 • Zvlnění je neobvyklé v tom, že je úzce spjato s centralizovanými finančními orgány
 • Nákup kryptoměn obchodovaných v librách může investorům umožnit zaujmout dlouhodobější pozice, než mohou při používání CFD

Časté dotazy

Jaké faktory ovlivňují hodnotu GBP?

Na hodnotu GBP mají vliv faktory, jako je inflace, politika a měnová politika. Britská libra je kontrolována Bank of England, jejímž cílem je udržet nízkou inflaci a vysokou zahraniční důvěru. Hlasování o brexitu v roce 2016 však způsobilo pokles hodnoty libry o 20%.

Platíte daň z kryptoměny ve Velké Británii?

Nemusíte platit daň za žádnou kryptoměnu, kterou zakoupíte ve Velké Británii. Možná však budete muset zaplatit daň z kapitálových výnosů (CGT), pokud celková hodnota vašich investic přesáhne 12 000 GBP.

Je bitcoin ve Velké Británii zakázán?

Od 6. ledna 2021 FCA zakáže prodej derivátů kryptoměny amatérským investorům (jinak známým jako drobní investoři). Odborníci však nevěří, že tento krok bude mít na toto odvětví obrovský dopad. Podle eToro je například v současnosti méně než 10% výdajů retailových investorů zaměřeno na deriváty.

Jak nakupujete méně než 1 BTC?

Pokud vás cena bitcoinu vede k nákupu v GBP, můžete zvážit nákup méně než 1 bitcoinu. Každý bitcoinový token je dělitelný na 8. desetinné místo – jinými slovy, lze jej rozdělit na 100 000 000 kusů! Tyto „kousky“ jsou známé jako satoshi, podle pseudonymu používaného anonymním zakladatelem kryptoměny. Na většině burz můžete koupit bitcoiny za pouhých 1 £.

Další čtení:

Je Ethereum lepší investicí než bitcoin?

Kolik bude zvlnění v roce 2021 a dále?

Co je Ripple a zda se do Ripple vyplatí investovat

Výhody a nevýhody investování do Ripple

Ethereum VS. Zvlnění: Který by měl být ve vašem portfoliu?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me