Altcoiny vs tokeny: Jaký je rozdíl?

S rychlým růstem kryptoměn je důležité pochopit rozdíly mezi použitou terminologií a tím, na co odkazují.

Kryptoměny upoutaly pozornost investorů z celého světa. Pro veškerý zájem kolem nich lidé považují kryptoměny za notoricky náročné obtočit hlavu. Některé terminologie se mohou zdát matoucí, ale nejsou, pokud se ponoříte trochu hlouběji. Zmatek kolem kryptoměn však působí jako odstrašující prostředek pro jednotlivce, kteří se o nich a základní technologii chtějí dozvědět více..

Jak se více lidí snaží zapojit do prostoru kryptoměny, je nezbytné je poučit o rozdílech mezi různými prostředky kryptoměny. Zde se podíváme na rozdíly mezi mincemi, altcoiny a žetony. Mnoho lidí je mezi mincemi a žetony zmateno, často je považují za stejné. Pravdou je, že mezi nimi a jejich použitím existují obrovské rozdíly. Tento článek si klade za cíl trochu zmást zmatek.

Abychom lépe porozuměli mincím, altcoinům a tokenům, musíme nejprve pochopit, co jsou kryptoměny.

Co jsou kryptoměny?

Kryptoměny jsou digitální měny zabezpečené pomocí kryptografie. Zabezpečení kryptoměn pomocí kryptografie znemožňuje padělání. Většina kryptoměn se zakládá na decentralizované síti. Kryptoměny nevydává žádný ústřední orgán ani finanční instituce, což znamená, že teoreticky jsou imunní vůči vládní regulaci a rušení.

Bitcoin byl první decentralizovanou kryptoměnou založenou na veřejné knize, na které jsou uloženy záznamy o všech transakcích. Ačkoli to nebyla první kryptoměna, bitcoin byl zásadním milníkem v historii kryptoměn.

Co jsou to mince, žetony a altcoiny?

Mince, tokeny a altcoiny jsou tři hlavní typy kryptoměn, rozlišené na základě jejich případů použití a základní technologie. Bitcoin je kryptoměna, protože se používá jako převod hodnoty. Platformy ERC-20 jako Civic, které jsou postaveny na Ethereu, jsou tokeny. Na rozdíl od bitcoinů a jiných mincí se žetony nepoužívají jako převod hodnoty. Altcoiny jsou mince, které jsou alternativou k bitcoinu. Začali bitcoinovým kódem, ale do značné míry ho upravili.

Existují různé typy mincí, z nichž každá má své případy použití a silné stránky.

  • Transakční mince: Jak název napovídá, transakční mince jsou prostředkem k provádění transakcí.
  • Uchovatel hodnoty: Tyto mince fungují jako úložiště hodnoty. Příkladem tohoto typu mince může být bitcoin.

Tokeny vs. altcoiny

Co jsou altcoiny?

Nejjednodušší definice altcoinu je, že jsou alternativou k bitcoinu. Altcoiny jsou postaveny na základním rámci bitcoinu a nabízejí efektivní způsoby dokončení transakcí na internetu. Jejich cílem je rozvíjet a vylepšovat rámec bitcoinů změnou různých charakteristik rámce.

Vývojáři vytvářejí altcoiny prostřednictvím vidlice původního protokolu bitcoinu. Změny provedené v podkladových kódech vytvářejí novou minci s novými vlastnostmi.

Altcoiny fungují stejně jako bitcoiny. Umožňují jednotlivcům posílat platby z jedné digitální peněženky do druhé pomocí soukromého klíče. Transakce se zaznamenávají do hlavní knihy a transakce může kdokoli kontrolovat. Veřejná účetní kniha zajišťuje, že transakce, jakmile jsou zaregistrovány, již nelze žádným způsobem změnit. Blockchain je zabezpečen pomocí těžby, což je proces, při kterém horníci řeší složité matematické problémy k ověření transakcí. Každý altcoin má jiné vlastnosti, každý tvrdí, že vylepšuje vnímané nedostatky bitcoinu.

Některé altcoiny nejsou odvozeny z bitcoinů. Tyto mince vytvořily svůj protokol a blockchain a mají svou rodnou měnu. Příklady těchto altcoinů jsou Ethereum, Ripple, Waves atd.

Jaké jsou typy altcoinů?

Existuje několik typů altcoinů. Altcoiny dostatečně mění pravidla bitcoinu, aby se staly jedinečnými a měly konkrétní aplikaci. Hlavními typy altcoinů jsou stablecoiny, tokeny nástrojů, tokeny zabezpečení a měny založené na těžbě.

1. Stablecoiny:

Stablecoiny jsou navrženy tak, aby snižovaly volatilitu. Snižují volatilitu vázáním hodnoty mince na tradiční nekryté měny, jako je americký dolar, euro nebo aktiva, jako je zlato.

2. Těžařské altcoiny:

Těžařské altcoiny jsou generovány procesem zvaným těžba. Těžba je proces, při kterém horníci řeší složité matematické problémy k ověření transakcí. Nové mince jsou generovány jako odměna pro horníky. Těžařské altcoiny jsou podobné bitcoinům. Nejlepším příkladem tohoto typu altcoinů je Ethereum.

Výhody altcoinů

✅ Altcoiny se snaží zlepšit vnímané nedostatky rámce bitcoinů se zaměřením na faktory, jako jsou náklady na těžbu nebo rychlost.

✅ Altcoiny jsou alternativou k bitcoinu. Některé altcoiny dávají bitcoinu vážnou konkurenci.

✅ Altcoiny mají nižší transakční poplatky než bitcoiny, což je obrovská výhoda oproti bitcoinům.

Co jsou tokeny?

Tokeny představují aktivum nebo nástroj vytvořený na existujícím blockchainu. Představují aktiva, která jsou obchodovatelná a zastupitelná. Ty se mohou pohybovat od komodit po jiné kryptoměny. Tokeny se používají k získávání davů; Ethereum je nejpopulárnější platforma tokenů. Všechny tokeny vytvořené na platformě Ethereum se nazývají tokeny ERC-20. Kromě Ethereum existují i ​​další platformy, jako jsou NEO, Lisk a Stratus. Tokeny na jiných platformách se liší od tokenů ERC-20, které jsou exkluzivní pro Ethereum. Tokeny na platformě NEO se nazývají tokeny NEP-5.

Vytváření tokenů je relativně jednoduché. Horníci ověří transakci výměnou za ether. Tokeny se většinou používají u decentralizovaných aplikací. Vývojáři mohou rozhodnout, kolik tokenů by mělo být vytvořeno, a odeslat tokeny, jakmile budou vytvořeny. Při vytváření tokenu mohou zaplatit blockchain v původní měně blockchainu.

Jakmile je token vytvořen, mohou jej uživatelé použít k využití aplikací přidružených k tokenu. Příkladem toho může být token Binance. Uživatelé, kteří obchodují na Binance pomocí tokenu Binance, platí o 50% méně poplatků než uživatelé, kteří token nepoužívají.

Tokeny jsou distribuovány a prodávány prostřednictvím Initial Coin Offerings (ICO). ICO se používají k financování rozvoje projektu. Tokeny se také používají pro transakce na blockchainu, na kterém byly vytvořeny. Tyto transakce se provádějí prostřednictvím inteligentních smluv, kde po splnění určitých podmínek se inteligentní smlouva sama provede a dokončí transakce.

Druhy žetonů

Tokeny jsou rozděleny do různých tříd na základě jejich případů použití. Různé typy tokenů jsou tokeny zabezpečení, tokeny plateb, tokeny kapitálu a tokeny nástrojů.

1. Bezpečnostní tokeny:

Tokeny vydané ICO jsou většinou bezpečnostní tokeny. Lidé, kteří kupují tyto žetony, investují do ICO a očekávají, že dosáhnou zisku.

2. Žetony vlastního kapitálu:

Akciové tokeny představují kapitál ve společnosti, která token vydává. Existuje jen velmi málo akciových tokenů, protože téměř žádná společnost se nepokusila o tento typ ICO kvůli nedostatečné regulační jasnosti.

3. Platební tokeny:

Platební tokeny platí za zboží a služby využívané jednotlivcem.

4. Žetony užitku:

Tokeny nástrojů poskytují uživatelům přístup k produktu nebo službě. Tyto žetony mají omezené zásoby, takže jsou vzácné a cenné.

Jak fungují tokeny?

Tokeny umožňují jednotlivcům využívat decentralizované aplikace postavené na blockchainech. Tokeny kryptoměny jsou umístěny na stávajících blockchainech a představují aktivum nebo nástroj a používají se k získávání finančních prostředků pro davový prodej, ale mají i jiné využití. Abychom pochopili, jak token funguje, podívejme se na následující příklady.

Jednotlivec může mít token, který mu umožňuje přístup k určitému počtu věrnostních bodů na blockchainu spravujícím maloobchodní řetězec. Jiný token může uživatelům poskytovat přístup k určitému počtu hodin ve streamovací službě.

Kryptoměny a altcoiny jsou digitální měny s jejich blockchainem a používají se jako médium k dokončení digitálních plateb. Tokeny fungují na existujícím blockchainu. Blockchain funguje jako médium, které usnadňuje vytváření inteligentních smluv a provádění decentralizovaných aplikací. Tyto transakce usnadňují tokeny.

Použití tokenů

Tokenový průmysl je stále v rodící se fázi, takže je náročné kategorizovat jeho použití. Jak technologie blockchain dozrává, uvidíme různé případy použití tokenů. Tokeny mají následující použití

  • Jako odměna pro účastníky v síti
  • Zajištění zabezpečení sítě
  • Jako způsob platby mezi dvěma stranami
  • Vlastnictví digitálních aktiv.

Altcoins vs Tokens: Závěr

Mezi mincemi, altcoiny a žetony jsou obrovské rozdíly. Mince jsou původem z jejich blockchainu. Tokeny existují na existujících blockchainech, jako je Ethereum. Altcoiny a tokeny se liší, protože altcoiny jsou oddělené měny, zatímco tokeny fungují na blockchainu. Většina mincí, které existují, jsou tokeny.

Nejlepší altcoiny k obchodování v roce 2021

Obchodování s altcoiny: vše, co musíte vědět!

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměny jak pro obchodníky, tak pro investory

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me