Analýza ceny hotovosti bitcoinů pro rok 2021 (hloubková kontrola)

BCH Cenová prognóza pro rok 2021

Budeme sdílet vrchol Předpovědi odborníků na bitcoinové peníze v roce 2021.

Přečtěte si naši analýzu cen Bitcoin Cash BCH pro rok 2021

Bitcoin Cash (BCH) zahájil život jako odnož bitcoinu (BTC), v návaznosti na dnes nechvalně proslulé tvrdé forkování původní kryptoměny z roku 2017. Zatímco dva nevyhnutelně sdílejí mnoho technických podobností, Bitcoin Cash se snažil řešit problémy se škálovatelností svého předchůdce a přizpůsobil se mnohem větší velikost bloku, což zase umožňuje zahrnout do každého bloku více transakcí. Bitcoin Cash se ve svém jádru snaží přeorientovat původní záměr bitcoinu – být decentralizovanou platební platformou typu peer-to-peer pro každodenní spotřebitele.

Zdá se, že nový vzorec byl něco úspěšného, ​​protože Bitcoin Cash je dobře a skutečně ve stínu svého předchůdce a v době psaní tohoto článku byla 7. největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace, která nedosahovala 7,5 miliardy $.

Stejně jako většina kryptoměn zažila bitcoinová hotovost v roce 2020 bouřlivý rok, kdy pandemie COVID-19 přerušila slibný běh býků. Po chaotickém létě se zdálo, že bohatství Bitcoin Cash v září zatočilo a ceny se od té doby neustále zvyšovaly.

Je tedy bitcoinová hotovost stále dobrou investicí do budoucna? V následující analýze cen Bitcoin Cash pro rok 2021 zvážíme různé faktory ovlivňující kryptoměnu a zjistíme, co někteří odborníci předpovídají pro příští rok.

Pokud chcete koupit BCH rychle a snadno, podívejte se Výměna eToro!

Obsah:

Bitcoinová hotovost – přehled

Historie pohybu ceny hotovosti v bitcoinech

Bitcoinová hotovost v roce 2020

Předpovědi odborníků na bitcoinové peníze v roce 2021

Faktory ovlivňující cenu bitcoinu v hotovosti

Analýza ceny bitcoinu v hotovosti pro rok 2021

Pokud byste v roce 2021 investovali do bitcoinové hotovosti?

Závěr

Analýza ceny bitcoinu v hotovosti 2021 – FAQ

Bitcoinová hotovost – přehled

Zásadním krokem v jakékoli analýze cen bitcoinů v hotovosti do roku 2021 je podrobně popsat některé technické podrobnosti sítě a podívat se na hlavní způsoby, kterými se liší od bitcoinu.

Jak jsme již poznamenali, bitcoinová hotovost byla vytvořena, když bitcoiny v roce 2017 dosáhly tvrdé vidlice. Když k tomu došlo, kdokoli, kdo drží bitcoin, obdržel ekvivalentní částku bitcoinové hotovosti. To vedlo k tomu, že tato společnost měla neobvykle vysokou cenu debutu na krypto burzách, kolem 600 $.

V době, kdy došlo k rozvětvení, původní bitcoin zasáhl určité problémy. Náklady na potvrzení blockchainu vzrostly a transakce sužovaly nevyřízené položky a zpoždění. Záměrem bylo, aby Bitcoin Cash vyřešil tyto problémy se zvětšenou velikostí bloku. V té době byla velikost bloku v bitcoinové síti omezena na 1 MB, zatímco bitcoinová hotovost zvětšila velikost na 8 MB až 32 MB, což umožnilo až přibližně 25 000 transakcí na blok (k září 2018) ve srovnání s 1000 – 1 500 možných prostřednictvím bitcoinového blockchainu. Záměrem bitcoinové hotovosti bylo, že by mohla být použita pro každodenní transakce, potenciálně konkurující stávajícím tradičním metodám, jako je VISA nebo Mastercard.

Samozřejmě existuje spousta podobností mezi BCH a BTC. Oba se spoléhají na mechanismus konsensu Proof of Work, což znamená, že počítače – nebo uzly – v síti řeší složité rovnice „těžby“ nových mincí. Za tímto účelem používají Bitcoin i Bitcoin Cash největší světový těžař kryptoměn Bitmain. Zpočátku obě mince sdílely stejný těžební algoritmus (Emergency Difficulty Adjustment), ačkoli Bitcoin Cash později upravil jeho verzi, aby těžařům usnadnil generování BCH tokenu a zabránil jim střídat BTC a BCH ve svůj vlastní prospěch. Nabídka bitcoinů i bitcoinových hotovostí je omezena na 21 milionů mincí.

Zajímavé je, že bitcoinová hotovost zažila svoji těžkou vidličku asi rok poté, co vznikla. V roce 2018 se rozdělil na Bitcoin Cash ABC – to, co nyní nazýváme Bitcoin Cash – a Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision). Rozvětvování souviselo s navrhovanými aktualizacemi, které zahrnovaly inteligentní smlouvy v blockchainové síti Bitcoin Cash a zvýšily průměrnou velikost bloku. BCH poté podstoupil další hard fork v listopadu 2020, jako součást dalších plánovaných aktualizací síťového protokolu.

Co to tedy znamená pro naši analýzu cen Bitcoin Cash v roce 2021? Na papíře by bitcoinová hotovost měla být „lepší“ verzí svého předchůdce, ale dosud se nepřiblížila konkurenci bitcoinu. S vývojem Bitcoin SV, který má údajně řešit problémy s Bitcoin Cash, nám technické podrobnosti BCH dávají při předpovídání cenových pohybů jen velmi málo, ale přesto je důležité si uvědomit, jak se Bitcoin Cash liší od ostatních Bitcoinové inkarnace, které nám pomohou předvídat potenciální divergence v cenové trajektorii každého člověka.

Přečtěte si více: Co je bitcoinová hotovost a zda se vyplatí investovat do BCH v roce 2021?

Historie pohybu ceny hotovosti v bitcoinech

Jedním ze způsobů, jak začít s tvorbou cenové analýzy Bitcoin Cash pro rok 2021, je retrospektiva minulého cenového pohybu kryptoměny. To nám může pomoci identifikovat vzorce v tom, jak se grafy pohybovaly, a také do jisté míry měřit, jak mohou určité tržní síly ovlivnit BCH v budoucnu.

Jak jsme již zmínili, bitcoinová hotovost měla v životě poněkud odlišný start než mnoho jiných kryptoměn. Zatímco většina mincí – včetně bitcoinů – vstoupila na trh téměř bez hodnoty, BCH začala od počátku obchodovat kolem 600 $. To bylo samozřejmě úplně dole, jeho vytvoření bylo výsledkem bitcoinové vidlice. Zpočátku však pro novou minci existovala spousta investorské podpory a ceny do prosince 2017 vyšplhaly na více než 2 400 $. Tento počáteční úspěch se ale ukázal být něco jako otrávený kalich, protože se začaly rychle šířit zvěsti o obchodování zasvěcených osob, což přimělo Coinbase pozastavit BCH obchodování. Hodnota bitcoinové hotovosti tak klesla na 704 USD. Kromě prudkého nárůstu v dubnu 2018 pokračoval klesající trend až do ledna 2019, kdy se BCH obchodovala na historickém minimu 107 USD. Zbytek roku 2019 byl také poněkud nevýrazný, přičemž bitcoinová hotovost skákala kolem 200 až 300 USD, než rok zakončil zklamáním 209 USD.

Zdá se, že mnoho technologických vylepšení, které Bitcoin Cash slíbil, se nepodařilo uskutečnit – alespoň ne do té míry, jak to mnozí investoři předpovídali. Na rozdíl od původních očekávání byla průměrná velikost bloků těžených na blockchainu Bitcoin Cash mnohem menší než u bitcoinů, což znamenalo, že zvýšené slibované transakční sazby nebyly plně realizovány. Navíc od založení Bitcoin Cash byly transakční poplatky Bitcoinu výrazně sníženy, v neposlední řadě díky upgradu SegWit, což snižuje výhody Bitcoin Cash oproti jeho předchůdci.

graf ceny hotovosti bitcoinů

I když to v této fázi naší analýzy cen bitcoinových hotovostí pro rok 2021 může znít poněkud pesimisticky, zdá se, že investoři stále věří v altcoin a věci se začaly otáčet od roku 2021.

Zvažovali byste investování do Bitcoinová hotovost BCH?

Bitcoinová hotovost v roce 2020

Je třeba říci, že rok 2020 může jen stěží sloužit jako měřítko pro analýzu ceny bitcoinu v hotovosti pro rok 2021; pandemie COVID-19 byla něco jako anomálie, která způsobila bezprecedentní globální pokles. Je však stále užitečné zvážit, jak mince bouři vydržely – nebo případně ne.

Po utlumeném konci roku 2019 vzrostl BCH k 31. lednu 2020 z něco málo přes 200 na 393 USD. Pokračoval ve strmém stoupání a na začátku února dosáhl 12měsíčního maxima téměř 500 USD. Po neuspokojivém roce 2019 to vypadalo, jako by Bitcoin Cash mohl zahnout za roh, dokud nezasáhla pandemie a její cena prudce neklesla a nedosáhla úrovně kolem $ 149.

Věci se v letních měsících mírně zlepšily a v srpnu došlo k překvapivému shromáždění, které vedlo k tomu, že se BCH vyšplhala na více než 309 USD, než se vrátila zpět k poklesu, v září a říjnu na zhruba 200 až 250 USD. Zdá se však, že bitcoinová hotovost je opět na cestě k oživení, i když její růst cen nemusí být tak stabilní jako u jiných kryptoměn, skončil v roce 2020 obchodováním přes 340 $ a byl na dobré cestě k prolomení hranice 400 $, což vyvolalo obnovený zájem a spekulace od širšího krypto průmyslu.

Zůstává nejasné, jak listopadová pevná vidlice ovlivní vývoj ceny BCH vpřed. Teoreticky by upgrade sítě měl vést k vzestupnému sentimentu, ale došlo k problémům s výměnami, které odmítly vypsat konkurenční tokeny vyplývající z vidlice: Bitcoin Cash Node (BCHN) a Bitcoin ABC (BCHA). Coinbase například oznámila, že nebude vypisovat druhou.

Předpovědi odborníků na bitcoinové peníze v roce 2021

Zásadním hlediskem pro jakoukoli analýzu cen bitcoin hotovosti pro rok 2021 je, zda existuje či neexistuje shoda mezi čísly kryptoměnového průmyslu ohledně toho, jak dobře lze očekávat výkon BCH v příštím roce. Zjistili jsme, že názory na bitcoinovou hotovost byly poněkud rozděleny, ale tady je to, co řeklo několik prominentních analytiků a investorů:

Roger Ver

Expert na kryptoměny a dlouholetý zastánce bitcoinové hotovosti, Roger Ver, zopakoval svou podporu BCH a trval na tom, že bitcoinová hotovost je jedinou verzí, která skutečně odpovídá původnímu dokumentu Satoshi. Nedávno byl citován slovy: „V bitcoinové hotovosti jsem velmi vzestupný, stejně jako jsem byl, když jsem byl v roce 2011 vůbec prvním investorem do bitcoinu.“ Pokud jde o analýzu ceny bitcoinové hotovosti pro rok 2021, věří, že zatímco BTC v příštím roce vzroste její hodnota 10 až 20krát, cena bitcoinové hotovosti alespoň zdvojnásobí její hodnotu oproti současné hodnotě. Pan Ver tvrdí, že BCH bude i nadále populární, protože jej lze ukládat a utrácet podobně jako hotovost, což usnadní každodenní výdaje.

Mike Novogratz

Zatímco se Mike Novogratz zdržel provádění analýzy cen Bitcoin Cash pro rok 2021, vzal na Twitter a zeptal se svých následovníků, jaké kryptoměny z diem, bitcoin cash, USDC a tether (USDT) „mají největší šanci vyhrát platby? “ Mnoho prominentních hlasů v krypto průmyslu, včetně vývojáře společnosti General Protocols Jonathana Silverblooda, který řekl: „Ze současných uchazečů pracuji a věřím v [bitcoin cash] BCH jako kolejnice. Dělám to zejména proto, že se zaměřují na správný případ použití a konkrétně inovují v této oblasti. “

Kim Dotcom

Kontroverzní kryptoměnový investor a zakladatel hostingové služby Megaupload, Kim Dotcom je na BCH extrémně vzestupný. “Bitcoin.” > skvělé pro ukládání aktiv, bitcoinové hotovosti > skvělé pro platby. “ Bitcoinová hotovost na 310 USD dnes. Příští rok očekávám 3000 $ a více. Proč? Stále více prodejců přijímá kryptoměny. Prodejci požadují nízké poplatky a rychlé transakce. Na BCH jsem býčí. Za rok to přepíšu. Možná dříve, “tweetovala nedávno před přidáním:„ BCH má dnes mnoho případů použití. A K.im použije BCH. “ Společnost Dotcom vytvořila platformu K.im a označila ji za „konečnou platformu pro zpeněžení obsahu“.

Jedidajah Otte

Jedidajah Otte, který píše jako Times Money Mentor, doporučuje obecně opatrnost vůči altcoinům – konkrétně včetně bitcoinové hotovosti. Ačkoli Otte nenabízí analýzu ceny bitcoinu v hotovosti pro rok 2021, pan Otte varuje, že nováčci v oblasti kryptoměny by měli „být opatrní“, když se blíží BCH, aniž by riskovali více než 5% svých dostupných investičních fondů.

Faktory ovlivňující cenu bitcoinu v hotovosti

cena bitcoin cahs

Bitcoin

Všechny kryptoměny jsou bitcoinem v nějaké či jiné formě ovlivněny. Původní kryptoměna je považována za indikátor širšího trhu a vzhledem k tomu, že BTC často funguje jako druh rezervní měny v mnoha krypto transakcích, její výkon bude vždy relevantní pro ostatní coiny, které mohou být ve vašem investičním portfoliu . Toto samo o sobě činí z bitcoinu klíčové hledisko pro naši analýzu cen bitcoinové hotovosti pro rok 2021.

Bitcoinová hotovost však také účinně konkuruje svému předchůdci, takže při zvažování, jak by BTC mohl přímo ovlivnit bitcoinovou hotovost, existují další faktory. Například BCH bylo určeno ke snížení transakčních nákladů s většími bloky, ale jakékoli technologické inovace, které umožní bitcoinu zlepšit jeho vlastní užitečnost jako platforma plateb peer-to-peer, sní o jakékoli výhody Bitcoin Cash, které pravděpodobně zakrní jakýkoli potenciální růst.

Každý, kdo investuje do BCH, bude tedy muset pečlivě sledovat technologický vývoj, pokud jde o původní bitcoiny, a také to, jak BTC může obecně odrážet chuť investorů k kryptoměně..

Předpisy týkající se kryptoměny

Regulace je neustálým problémem pro nadšence kryptoměn a investory. Jediný kus agresivní regulace od jedné z hlavních světových ekonomik by efektivně mohl přes noc snížit hodnotu mince téměř na nic. Například společnost Ripple na konci roku 2020 zhruba 50% vymazala svoji hodnotu, když SEC rozhodla, že její nativní token, XRP, byl spíše obchodovatelným cenným papírem než měnou.

Mělo by se však také pamatovat na to, že existuje potenciál pro pozitivní regulační změny, které by mohly obecně vidět obrovské zisky pro trh s kryptoměnou. Jednou z nejvýznamnějších částí regulace pro budoucí analýzu cen bitcoinových hotovostí do roku 2021 bude nadcházející regulační rámec EU, který bude dokončen v následujících měsících.

Podpora maloobchodu

Jak jsme již diskutovali, Bitcoin Cash má být platformou plateb peer-to-peer pro běžného spotřebitele. Proto jakékoli velké obchodní řetězce nebo komerční platformy, které začnou podporovat BCH jako možnost platby, budou mít pozitivní dopad na hodnotu mince. Platební platformy, jako je Flexa, usnadnily spotřebitelům platit za věci pomocí kryptoměny více než kdy dříve a PayPal nedávno začal uživatelům umožňovat nakupovat a utrácet BTC, takže BCH má v tomto smyslu určité důvody.

Poptávka kupujícího

Cena bitcoinové hotovosti, stejně jako jakýkoli jiný obchodovatelný nástroj, bude nakonec diktována nabídkou a poptávkou. Existují smíšené názory na bitcoinovou hotovost a její potenciál překonat její předchůdce, což ztěžuje spekulace o případném nárůstu poptávky. Kombinace výše uvedených faktorů investory buď motivuje, nebo demotivuje, ale volatilita BCH znamená, že důvtipní investoři mají dostatek potenciálu k významným ziskům – pokud dokážou přesně předpovědět, kdy se dostat a kdy se dostat ven.

Připraveno k investování Bitcoinová hotovost BCH?

Analýza ceny bitcoinu v hotovosti pro rok 2021

Provedení přesné analýzy ceny bitcoinu v hotovosti pro rok 2021 není žádný zlý výkon. Altcoin zažil od svého založení v roce 2017 měnící se osudy a mnoho předních hlasů v krypto sféře nedokázalo přesně předpovědět dopad BCH. I když ani ti nejhorlivější zastánci Bitcoin Cash nemohou být ničím jiným než mírným zklamáním z celkového výkonu mince, je třeba poznamenat, že prokázala značnou odolnost a udržovala si pozici jedné z deseti největších kryptoměn podle tržního kapitalizace.

Dokonce ani obrátit se na technickou analýzu od špičkových platforem kryptoměny nepředstavuje zvlášť jasný obraz.

Společnost Smartereum je nesmírně optimistická a předpovídá, že cena bitcoinové hotovosti dosáhne na konci roku 2021 hodnoty 6700 USD a bude pokračovat v růstu i v roce 2022. Mezitím společnost Tech Bullion nabídla tlumenější předpověď, protože věří, že hard forking v listopadu 2020 povede k býčímu běhu na BCH , ale pro rok 2021 dosáhne maxima kolem 400 $.

Na druhou stranu předpovědi TradingBeasts naznačují, že BCH bude v průběhu příštího roku stagnovat, přičemž cena Bitcoin Cash se od ledna do prosince 2021 bude pohybovat kolem 350 $..

Pokud byste v roce 2021 investovali do bitcoinové hotovosti?

Není pochyb o tom, že bitcoinová hotovost má potenciál přinést v příštím roce dobré výnosy, ale potenciální investoři by měli dbát na slova určitých průmyslových hlasů a k altcoinu přistupovat opatrně. Jak zdůraznila naše analýza cen bitcoinových hotovostí pro rok 2021, existuje řada faktorů, které by mohly ovlivnit cenu BCH, a několik z nich je do značné míry neznámé množství.

Totéž lze samozřejmě říci o jakémkoli jiném altcoinu, ale úspěch Bitcoin Cash závisí do značné míry na jeho životaschopnosti jako peer-to-peer platebního systému, jakož i na zachování určité výhody oproti jiným kryptoměnám soutěžícím v tomto prostoru.

Dalším důležitým hlediskem je, že i když spousta analytiků předpovídá růst bitcoinových hotovostí v roce 2021, velmi přesně se liší v tom, jak velký růst. Optimističtější odhady vzestupu BCH na tisíce dolarů by měly být pravděpodobně brány se špetkou soli. Místo toho by investoři měli řídit svá očekávání a hledat tlumenější růst. Rozumný cíl by se pohyboval v oblasti mírně nad 400 $ – s čímkoli dalším, co by bylo považováno za bonus.

A konečně, účinky hard forku v listopadu se možná ještě nebudou plně realizovat. Investoři, kteří mají větší averzi k riziku, si možná budou chtít počkat na prvních pár týdnů roku 2021, než přidělí prostředky a přidají BCH do svých portfolií.

Analýza ceny bitcoinu v hotovosti – Závěr

Bitcoinová hotovost byla vždy poněkud rozporuplnou kryptoměnou. Zatímco někteří odborníci v tomto odvětví věří, že to je všechno, čím měl Satoshi v úmyslu původní bitcoin být, jiní věří, že nesplnil své sliby a to, co je často označováno jako nepřátelské prostředí pro horníky, vážně omezí kapacitu BCH pro udržitelný růst. Posledních 12 měsíců bylo pro všechny finanční trhy zkouškou, ale jak ukázala naše analýza cen Bitcoin Cash pro rok 2021 – zdálo se, že BCH pokročila se solidním býkem před pandemií COVID.

Jak si Bitcoin Cash povede v prvních týdnech roku 2021, bude do značné míry záviset na reakci odvětví na listopadové rozdvojení a na tom, zda burzy jako Coinbase uvolní svůj postoj k odmítnutí vypsat jak Bitcoin Cash Node, tak Bitcoin ABC. S ohledem na tuto skutečnost je možné, že mnoho investorů vydrží, dokud nebudou viditelné účinky vidlice – což by mohlo dále zpozdit růst cen.

Denní obchodníci samozřejmě potěší časté výkyvy hodnoty Bitcoin Cash, ale investoři, kteří se dlouhodobě dívají, budou muset pečlivě sledovat několik faktorů: zejména výsledek vidlice Bitcoin Cash, jakékoli nadcházející regulační změny a vývoj v rámci původní bitcoinový blockchain.

eToro – Nejlepší broker pro nákup bitcoinů v hotovosti BCH

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Analýza ceny bitcoinu v hotovosti 2021 – FAQ

Půjde bitcoinová hotovost v roce 2021?

Můžete najít příležitostnou analýzu cen Bitcoin Cash pro rok 2021, která jednomyslně předpovídá, že hodnota BCH v nadcházejícím roce vzroste, ale realita je taková, že by to mohlo jít oběma směry. Existuje mnoho známek ukazujících na pozitivní rok 2021, ale existují také faktory, které by mohly potenciální růst potlačit. V každém případě je bitcoinová hotovost určitě kryptoměnou, kterou je třeba sledovat v roce 2021.

Jak ovlivní tvrdá vidlice hodnotu bitcoinové hotovosti?

Tvrdit, že tvrdá vidlice Bitcoin Cash z listopadu 2020 byla sporná, by bylo něco podhodnocení. Zatímco mnozí tuto událost uvítali jako velmi potřebný upgrade protokolu, některé burzy odmítly uvést seznam dvou výsledných kryptoměn. Je příliš brzy říkat, jak vidlice ovlivní ceny vpřed, ale je pravděpodobné, že se věci vyjasní v úvodních týdnech roku 2021.

Co odborníci předpovídají pro bitcoinové peníze v roce 2021?

Mezi odborníky existují různé názory na to, jak si BCH v příštím roce povede. Z těch, kteří provedli analýzu cen Bitcoin Cash pro rok 2021, je Kim Dotcom možná nejoptimističtější a předpovídá, že altcoin může příští rok překročit 3000 $. Nejvýznamnější analytici však předpovídají mnohem tlumenější růst.

Nyní je ten správný čas investovat do bitcoinové hotovosti?

Rok 2021 je obecně označován jako velký rok pro kryptoměnu, takže nebude překvapením, že mnoho investorů obrací svou pozornost na tento vzrušující nový trh. Zatímco se u některých mincí předpovídá obrovský růst, jiné vypadají nejistěji. Bitcoinová hotovost má velký potenciál pro růst a mnozí odborníci se domnívají, že rok 2021 bude pro odnož bitcoinu dobrým rokem. Investice do BCH by však měla být prováděna pouze jako součást diverzifikovaného portfolia – zejména proto, že výsledky hard forku v listopadu 2020 ještě nebudou plně pozorovány.

Kde mohu koupit bitcoinové peníze?

Pokud vás naše analýza cen bitcoinových hotovostí pro rok 2021 přesvědčila o potenciálu BCH na příští rok, budete muset najít burzu, která vám umožní nakupovat kryptoměny. Doporučujeme eToro jako možnost pro začínající investory, protože podporuje všechny hlavní tokeny – včetně BCH – a také nabízí spoustu analytických a vzdělávacích zdrojů.

Přečtěte si více o bitcoinové hotovosti:

Je bitcoinová hotovost dobrá investice a měl bych investovat do bitcoinové hotovosti?

Klady a zápory investování do bitcoinové hotovosti, bude to milionář?

Jak nakupovat bitcoinové peníze – Průvodce pro začátečníky 2021

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me