Co bude pohánět cenu Zcash v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do společnosti Zcash v roce 2021

Kam půjde cena Zcash v roce 2021?

S růstem kryptoměny se investoři těší na kryptoměny, které nabízejí něco nového a jiného. Zcash, pevný bitcoinový bitcoin, je na trhu známý pro soukromí, které nabízí pro transakce. Abychom však maximalizovali zisk nebo minimalizovali rizika v investování do kryptoměny, je třeba stanovit hnací síly ceny uvedené kryptoměny. Co tedy řídí cenu Zcash?

Cenu Zcash určují tři faktory:

 • Konkurenční mince
 • Trakce Zcash
 • Problémy s transakcí

Ale nejprve se pojďme trochu zabývat tím, proč Zcash?

Proč Zcash?

Zcash je tvrdá vidlice bitcoinu. Zakladatelka, Zooko Wilcox, byla velmi ohromena blockchainovou technologií bitcoinu. Přesto, když viděl některé zjevné nedostatky, rozhodl se vykopnout z bitcoinu minci s mnoha vylepšeními, díky nimž by se odlišovala od původní kryptoměny.

Problém, na který se Zcash zaměřil hlavně na řešení, bylo soukromí. Protože je blockchain bitcoinu veřejný, postrádá anonymitu nebo soukromí transakcí. Podle Zooko to byl faktor, který přispěl k tomu, aby se bitcoin nestal globálním fenoménem. Charakteristickým znakem Zcash je tedy jeho soukromí.

Zcash věří v soukromí, zejména pokud jde o finanční údaje, protože je to zásadní pro ekonomické příležitosti, rovnost a svobodu. Prostřednictvím Zcash mohou uživatelé provádět zcela anonymní transakce, aniž by byly odhaleny podrobnosti o odesílateli nebo příjemci. Jedná se o první důvěrnou open-source síť. Síť neohrožuje ani bezpečnost ani spolehlivost.

Přestože je Zcash kryptoměnou s otevřeným zdrojovým kódem, stále je podporována soukromým subjektem zvaným Zerocoin Electric Company. Společnost je pojmenována tak, protože Zcash byl původně známý jako Zerocoin. Kromě toho se silný tým schopných jednotlivců za Zcashem neustále snaží tuto minci vylepšovat.

Zcash je digitální měna, kterou lze použít k nákupu předmětů každodenní potřeby a k ukládání bohatství. Lze jej koupit, obchodovat a vydělat.

Zcash má stejně jako bitcoin pevně omezenou zásobu jednadvaceti milionů tokenů. A očekává se, že se nabídka vyčerpá do roku 2032. Stejně jako bitcoiny má síť také systém odměňování na polovinu, aby udržovala nabídku mincí pod kontrolou.

Co nastavuje Zcash Apart?

Technologie Zk-SNARKs zajišťuje soukromí transakcí v síti. ZK-SNARK je nový protokol, který běží na nulové interaktivitě a nulové znalosti. Uživatel a ověřovací uzly nemusí pro zpracování transakcí vůbec komunikovat.

Pro řešení některých obav doprovázených anonymními transakcemi má Zcash také řešení zvané „Zobrazit klíč“. Uživatelé na platformě mají svůj klíč zobrazení, pomocí kterého lze přistupovat k jejich historii transakcí. Lze jej udělit i dalším uživatelům, ale bude samozřejmě vyžadován souhlas uživatele.

Síť nabízí dva druhy transakcí: transparentní transakce a chráněné soukromé transakce. V síti existují dva různé druhy adres. První je původní adresa uživatele s názvem t-addr, zatímco druhá je pro uživatele, kteří nechtějí, aby jejich podrobnosti transakce byly veřejné. Tito uživatelé se mohou rozhodnout pro stíněnou adresu zvanou z-addr. Odesílatel i příjemce se mohou rozhodnout pro různé adresy pro jednu transakci. Například odesílatel s t-addr může posílat prostředky příjemci s z-addr nebo jak odesílatel, tak příjemce může pokračovat s z-addr.

Volba mezi transparentními a soukromými transakcemi poskytuje větší flexibilitu, protože každodenní uživatelé se mohou setkat s problémy s chráněnými soukromými transakcemi.

Kromě základní funkce ochrany osobních údajů nabízí Zcash také větší škálovatelnost a vyšší rychlost. Pokud jde o spravedlnost, mezi králem kryptoměn a Zcashem by pravděpodobně zvítězil Zcash. Obě mince využívají k těžbě mechanismus Proof of Work. Ale kde bitcoinoví těžaři používají pokročilý a drahý hardware, Zcash není s takovým pokročilým hardwarem kompatibilní. Ve skutečnosti je Zcash těžen prostřednictvím běžně dostupného hardwaru. To zajišťuje větší spravedlnost pro síť Zcash, protože těžba je přístupná všem, nejen lidem s hlubokými kapsami.

Zvažovali byste investování do Zcash?

Řidiči Zcash Price

Při určování ceny Zcash hraje roli mnoho faktorů, ale hlavně tyto faktory jsou ze strany poptávky. Jelikož je nabídka kryptoměny předurčena, nehraje při určování ceny žádnou významnou roli. V zásadě tedy jakýkoli faktor, který ovlivňuje poptávku po kryptoměně, nakonec ovlivní její cenu. Při analýze ceny Zcash však vyniká několik klíčových faktorů. Jedná se o tyto faktory:

Faktor 1: Konkurenční mince

Být pevnou vidličkou bitcoinu Zcash technicky konkuruje bitcoinu. To samo o sobě by mohlo představovat určité problémy pro altcoin, protože bitcoin je původní kryptoměna a lídr na trhu. Konkurence s bitcoiny může poškodit hodnotu Zcash, ale díky jedinečné a odlišné nabídce Zcash leží Zcash i Bitcoin poněkud v různých doménách. Jako pevná vidlice je základní struktura obou kryptoměn podobná, ale podobnosti se netýkají jejich vlastností.

Jako lídr na trhu hraje bitcoin zásadní roli v obecném sentimentu na trhu a ovládá téměř všechny hlavní kryptoměny, včetně Zcash. Pozitivní změny v hodnotě bitcoinu proto pozitivně ovlivní cenu Zcash, protože obě mince mají také pozitivní korelaci.

Zcash se primárně zaměřuje na poskytování vyššího soukromí uživatelům při provádění transakcí. To staví síť do silné konkurence s kryptoměnami jako Monero a Dash, která se také zaměřuje na soukromí transakcí. Nárůst cen a přijetí konkurenčních mincí může Zcash znehodnotit.

Faktor 2: Trakce Zcash

Hlavní hnací silou ceny kryptoměny je vnímaná hodnota v myslích investorů. Zvýšení poptávky po Zcash povede k růstu jeho ceny a poptávka není nic jiného než vnímání. Čím více investorů a analytiků doufá v budoucnost Zcash; tím vyšší bude jeho vnímaná hodnota. Vzhledem k tomu, že mince získává větší trakci a uživatelé zvyšují výdaje prostřednictvím a prostřednictvím platformy, můžeme být svědky prudkého nárůstu cen.

Funkce anonymity může zvýšit nebo zvýšit cenu. Jelikož zvýšené soukromí transakcí může odradit některá průmyslová odvětví, kde je důležitá transparentnost, od přijetí Zcash, ale na druhé straně také povzbudí průmyslová odvětví, která si cení soukromí, aby přijala Zcash a Zcash se může ukázat jako životaschopná volba pro přijetí ve velkém v takových průmyslových odvětvích.

Faktor 3: Problémy s transakcí

Existuje několik problémů, které doprovázejí soukromé transakce v síti. Většinou se může stát hotspotem pro nezákonné činnosti, což by síti způsobilo problémy s úřady. Zcash navrhl řešení v podobě klíče zobrazení, ale není to životaschopné řešení, protože k přístupu k jeho klíči zobrazení je vyžadován souhlas uživatele. Poté má Zcash také problémy se škálovatelností. Transakce za sekundu jsou od 6 do 26, což není až tak vysoké, i když lepší než u některých velkých mincí. Abych to shrnul, Zcash má sem tam několik problémů, na kterých tým neúnavně pracuje. Hodnota kryptoměny tedy také závisí na tom, jak rychle tým vyvine řešení problémů, kterým čelí.

Předpovědi cen Zcash

Cena Zcash je v současné době na 61,46 USD. Rok 2020 byl pro Zcash velmi skalnatý, protože se pohyboval od 25 do maxima kolem 97 dolarů. Cena Zcash byla kolem 5 000 $ v době uvedení na trh, takže k nim uši nebyli laskaví, ale analytici doufají, že se Zcash opět uvidí na prudkých úrovních. Podle eToro, roční míra návratnosti je 156%.

Podle Walletinvestoru nemusí být krátkodobá investice Zcash zisková, protože se neočekává, že by mince měla výrazný růst v roce 2021. Na níže uvedeném obrázku se zdá, že trendová linie Zcash si udržuje podobnou podobu jako v roce 2020.

zcash krátkodobá předpověď

Krátkodobá cenová předpověď Zcash od Walletinvestor

Dlouhodobá předpověď Walletinvestoru také nevypadá optimisticky. Do roku 2025 by Zcash mohl být velmi blízko 1 $.

zcash dlouhodobá předpověď

Dlouhodobá predikce ceny Zcash od Wallet Investor

Dlouhá předpověď předpovídá růst krátkodobých cen a v roce 2021 by mohl dojít k růstu ceny Zcash. Long Forecast předpovídá pro rok 2021 průměrnou cenu kolem 95 USD. Dlouhodobé předpovědi však nejsou tak nadějné a očekává se, že Zcash se bude v průběhu let pouze devalvovat. V roce 2025 by podle Long Forecast mohl mít Zcash cenu 50 $.

tabulka predikce cen zcash

Predikce cen Zcash Long Forecast na rok 2021

Trading Beasts Očekávejte, že cena Zcash zůstane poněkud stabilní kolem hranice 60 USD s postupným zvyšováním v průběhu let. Cena se v roce 2025 může zvýšit na 80 $ a více.

Předpovědi Zcash jsou velmi matoucí a možná vás zajímá, zda je Zcash dobrá investice nebo ne. Tato otázka nemá jednoznačnou odpověď, ale zdá se, že Zcash má potenciál. Jeho charakteristické rysy jej odlišují od ostatních hlavních kryptoměn a Zcash mohl zneplatnit všechny předpovědi, když se opět zvýšil na své historické maximum.

Přečtěte si více: Předpovědi cen Zcash – Kolik bude Zcash v roce 2021 a dále platit?

Klady a zápory Zcash

Výhody investování do Zcash:

✅ Zcash je pevná vidlice bitcoinů, což znamená, že má mnoho funkcí bitcoinů, ale také mnoho upgradů.

✅ Zcash nabízí zabezpečené anonymní transakce prostřednictvím technologie zk-SNARK.

✅ Zcash účtuje nominální transakční poplatky.

✅ Síť Zcash je rychlá a spolehlivá.

✅ Zcash je jednou z největších kryptoměn na trhu, která se umístila na 37. místě v seznamu CoinMarkeCap.

✅ Těžba Zcash je přístupná pro většinu lidí, protože nevyžaduje pokročilý hardware.

✅ Nabízí soukromé i běžné transparentní transakce.

✅ Platforma má také funkci nazvanou „Zobrazit klíč“, pomocí které mohou uživatelé prohlížet historii svých transakcí.

Nevýhody investování do Zcash:

❌ Zcash postrádá škálovatelnost, protože dokáže zpracovat pouze 26 transakcí za jednu sekundu.

❌ Zcash může podléhat kontrole předpisů kvůli své nabídce soukromých transakcí.

❌ Síť mohou zneužívat také zločinci k nezákonným činnostem.

❌ Procento všech odměn za těžbu jde investorům.

Investujte do Zcash s eToro

Investice do kryptoměny je složitá. Nejde jen o tvrdý proces zkoumání kryptoměn a analýzu jejich budoucích trendů, ale o to lepší není ani část, která následuje. Pokud pro vás Zcash zní jako dobrá investice a přemýšlíte o investici, musíte se ptát, kde začít.

Pokud jste prvním investorem, pak je eToro platformou pro vás. eToro je jednou z největších obchodních platforem na světě a je známá svými funkcemi, které usnadňují obchodování kryptoměn nováčkům.

Charakteristická funkce eToro v oblasti sociálního obchodování umožňuje obchodníkům kopírovat transakce jiných odborných obchodníků. Pokud jste zkušený obchodník, pak má eToro něco pro vás. Díky výzkumu a dalším pokročilým možnostem je vhodný i pro profesionální obchodníky.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Zcash

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Zcash zahájila v roce 2017 Zooko Wilcox. Jedná se o těžkou bitcoinu, ale s různými upgrady.
 • Je to kryptoměna s otevřeným zdrojovým kódem, ale má za sebou soukromou organizaci.
 • Ovladače ceny Zcash jsou konkurenční mince, trakce Zcash a problémy s transakcemi.
 • Zcash se zaměřuje na řešení nedostatku soukromí, který má bitcoin.
 • Prostřednictvím technologie zk-SNARK je síť schopna zpracovávat transakce bez interaktivity a bez znalostí a současně zajistit bezpečnost.
 • Síť nabízí pravidelné transakce i soukromé stíněné.
 • Zcash také nabízí nominální transakční poplatky 0,0001 ZEC tokenů.
 • Na rozdíl od bitcoinu Zcash zpřístupnil těžbu všem, protože není nutný žádný drahý high-tech hardware.
 • Zcash má pevně omezenou zásobu 21 milionů tokenů, podobně jako bitcoin.

V tomto článku doufáme, že jste našli odpověď na mnoho otázek ohledně ZCash. Pokud vás zajímají další informace o kryptoměnách, podívejte se na náš sektor článků o kryptoměnách. Nebo pokud se chcete začít učit obchodování s kryptoměnami, podívejte se zde na kurzy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me