Co je Cardano? Průvodce pro začátečníky po Cardanu a tipy pro investování do ADA

Cardano a jeho nativní kryptoměna ADA si nedávno získaly zvýšenou pozornost jako jeden z rostoucího počtu blockchainů proof-of-stake ve výstavbě v krypto prostředí. Projekt Cardano definuje svůj protokol jako „blockchain třetí generace“, jehož cílem je umožnit inteligentní smlouvy s budoucími aplikacemi kontroly kvality a řízení dodavatelského řetězce.

Na trhu jsou tisíce různých blockchainových podniků a výběr hodných alternativ může být pro nezvyklého účastníka náročné. Cardano se stalo jedním z nejsilnějších blockchainových aktiv kryptoměnového průmyslu a přitahovalo pozornost investorů, vývojářů i inovátorů. Pojďme se podívat na vše, co potřebujete vědět o Cardanu.

Co je Cardano?

Cardano je blockchain open-source framework postavený ve vrstvách pro provozování finančních aplikací používaných po celém světě společnostmi, zákazníky a vládami. Lze jej použít k odesílání a přijímání digitálních peněz, což zajišťuje rychlé a přímé transakce, které byly kryptograficky zabezpečeny.

Projekt zahrnuje vrstvený růst, který pomáhá angažovanému týmu kodérů a vývojářů s měkkými vidličkami rychle spravovat a aktualizovat blockchain. ADA znamená token.

Cardano blockchain umožňuje jednotlivcům se zanedbatelnými platbami vytvářet inteligentní smlouvy, vytvářet decentralizované aplikace a protokoly a okamžitě odesílat a přijímat prostředky. Stejně jako několik dalších tokenů se jako přepínač hodnot používá token Cardano utility ADA. Svou funkčností se ale liší od ostatních kryptoměn.

Kromě toho jsou zúčastněným uživatelům za účast v bezpečnostní službě uděleny mince ADA. Držitelé ADA například používají své mince k hlasování o vylepšeních nebo změnách protokolu, čímž se zapojí do jeho vývoje.

Kde to všechno začalo?

Projekt Cardano byl zahájen v roce 2015 s cílem vyvinout blockchain zaměřený na zdravou vědeckou analýzu a osvědčené postupy v tomto odvětví. Vedoucí silou byl Charles Hoskinson, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Ethereum a vášnivý zastánce transformačních sil kryptoměn finančního systému. Projekt v roce 2017 získal v ICO více než 60 milionů dolarů.

Cardano je často označováno jako „japonské ethereum“, protože velká část jeho investorů pochází z Japonska a existuje také organizace, která financuje zavedení Cardano, EMURGO. Pro úplné nasazení Cardano blockchainu je plánováno pět fází (neboli „éra“): Byron, Shelly, Goguen, Basho a Voltaire. V každém bodě je na blockchain použita nová kolekce funkcí. Například nedávno zavedená fáze Shelley by zahrnovala systém odměn za sázení a schopnost delegovat kryptoměnu ADA Cardano.

Růst Cardana řídí tři samostatné organizace. Dohled nad vytvářením a budováním kultury Cardano nese odpovědnost švýcarská nadace Cardano Foundation. Blockchain a nástroje pro jeho implementaci vyvíjí Input Output Hong Kong (IOHK). EMURGO je nezisková organizace, která propaguje průmyslový software Cardano.

Skeptici v Cardanu

Omezení Cardano zahrnují skutečnost, že blockchain stále probíhá. Musí zvýšit své obavy ohledně škálovatelnosti, protože dokáže zpracovat pouze 257 transakcí za sekundu (TPS). Má také problémy s oficiální synchronizací peněženky a přístupem k síti. Dalším problémem je dvojnásobné utrácení nebo 51% útok, když existuje také možnost, že schvalovači vstupů mohou schválit stejnou sbírku transakcí od dvou odlišných zástupců slotů..

Proč investovat do Cardana?

Spolu s Cardanem existuje mnoho nových výhod. Mnoho proměnných závisí na ceně každé digitální měny. Nejlepší je znát proměnné, které řídí jeho ocenění, nebo objektivně řešit, zda se token ADA vyplatí investovat.

5 důvodů, proč byste měli investovat do Cardana:

1. Decentralizovaná síť

Cardanoův blockchain, stejně jako špičkové kryptoměny, je také decentralizovaný, což zajišťuje, že žádný orgán nemá nadměrnou kontrolu nad metodou ochrany a potvrzení transakce. To odstraňuje potřebu jakýchkoli třetích stran, jako jsou banky nebo vlády.

2. Snadno přizpůsobitelný

Ve srovnání s jinou blockchainovou technologií je mnohem adaptabilnější. Chcete-li například oslovit více zákazníků, lze změnit jednu inteligentní smlouvu, aby byla zajištěna konzistence pro všechny zúčastněné strany.

3. Partnerství s regulačními orgány, zajištění bezpečnosti

Není to pokus být narušitelem, ale spíše inovátorem. Jejím cílem je fungovat v rámci regionální legislativy, udržovat maximální soulad a dodávat koncovému uživateli lehkost.

4. Vrstvený blockchain

Pro své generování tokenů a inteligentní kontrakty má dva různé blockchainy, které zajišťují, že může upgradovat síť s měkkými vidlicemi, aniž by druhá komponenta způsobovala nějaké poruchy.

5. Zvýšená ekonomická svoboda

Cílem je sloučit pohodlí zákazníků a vynucování předpisů do efektivního přístupu, který umožní milionům lidí, kteří nemají přístup ke konvenčním poskytovatelům, přístup k finanční nezávislosti.

Ze všech těchto důvodů existuje také vysoká úroveň bezpečnosti při investování do Cardana. Navrhuje to tým vývojářů, kteří jsou profesionály ve svých oborech. Kromě toho existují různé vrstvy tokenů ADA a inteligentních kontraktů, jak je uvedeno výše. To nabízí další bezpečnostní vyrovnávací paměť. Kryptografické ověřování znamená, že není možné hacknout blockchain a odvrátit jakékoli kybernetické hrozby, které by mohly narušit jeho důvěryhodnost a odhalit podrobnosti o uživateli.

predikce ceny cardano

Cardano (Cardano) 2023-2025 predikce ceny Zdroj: Prime XBT

Cardano dosáhlo historicky nejvyšší ceny 1,33 USD 4. ledna 2018. Poté se hodnota Cardana pomalu snižovala a 15. prosince 2018 dosáhla 0,027 USD. Poté 6. dubna 2019 cena kolísala od 0,03 do 0,06 USD dříve dosáhla vrcholu ve výši 0,090 $.

24. listopadu 2019 Cardano začalo na 0,038 USD za jednu minci ADA s tendencí k růstu a dosáhlo 0,18 USD, přibližně o rok později, 29. prosince 2020.

Coin Switch pozitivně hodnotí vývoj ADA, protože Cardano získává stále více spolupráce, což by mohlo mít pozitivní vliv na jeho cenu.

Podle Coin Switch dosáhne Cardano do roku 2025 hranice 3 $. Ačkoli Cryptoground a Coinliker tyto předpovědi podporují, očekávají, že cena ADA dosáhne v roce 2025 2 $ nebo 3 $.

Jak investovat do Cardana?

Můžete snadno investovat do Cardana prostřednictvím jedné z kryptoměnových burz, protože je uvedena na většině z nich, protože se jedná o prominentní kryptoměnu. Kryptoburzy mohly mít na začátku krypto éry stinnou pověst, protože nebyly regulovány, ale nyní jsou zcela bezpečné. Pokud chcete investovat do Cardana, snadno to zvládnete eToro protože je to jedna z nejpopulárnějších platforem po celém světě.

Připraven investovat do ADA?

Tipy před investováním do Cardana

1. Vezměte do rukou krypto peněženku

Cardano, na rozdíl od jiných velkých kryptoměn, jako jsou Bitcoin a Ethereum, má vlastní kryptoměnovou peněženku pro ADA s názvem Daedalus. Uživatelé nejen získají peněženku s Daedalus, ale provozují kompletní blockchainový uzel, což jim umožňuje absolutní využití jejich finančních prostředků a možnost udržovat odpovědnost nad blockchainem Cardano.

Daedalus navíc funguje jako jediná peněženka, kde se držitelé ADA mohou zapojit do vytyčovacího schématu Cardano. Vzhledem k tomu, že Cardano provozuje protokol blockchainu PoS, jak je uvedeno výše, mohou držitelé tokenů získávat pobídky uvnitř peněženky Daedalus buď pro delegování ADA, nebo pro provozování vkladového fondu. Pokud nechcete používat Daedalus, můžete si vybrat jednu z mnoha dalších digitálních peněženek nebo hardwarových.

2. Snažte se, aby vaše počáteční investice byly malé

Po několika týdnech důkladného výzkumu můžete mít pocit, že víte téměř všechno o investování do kryptoměny. Možná toho víte hodně, ale to neznamená, že můžete utratit slepě. Stejně jako všechny investice je nejednoznačnost implicitní a pro investice společnosti Cardano je to stejné.

Digitální měna se stále mění a je třeba postupovat opatrně. Jde o neuvěřitelně vysoká rizika, což znamená, že můžete buď vyhrát, nebo ztratit celou svou investici. Než zvýšíte své výdaje, nejprve utratte malé částky, abyste zjistili, jak to funguje.

3. Buďte trpěliví

Pokud nejste někoho, kdo je přitahován denním obchodováním a přitahuje vás adrenalin rychlých směn, je rozumné podívat se na držení vašich mincí Cardano. Tato možnost má větší averzi k riziku, zejména pro začátečníky, na které si budete chtít zvyknout. Usnadňuje vám to očekávat, že zvýšení hodnoty bude vysoké. S ambiciózními prognózami, které se pro Cardano vytvářejí, by stálo za to získat jakoukoli vytrvalost pro jakékoli vyšší pojistné.

4. Zůstaňte informováni

Typickou chybou, které se dopouštějí amatérští kryptoinvestoři, je přijímání investičních rozhodnutí pouze na základě ceny mincí. Ocenění kryptoměny je ve skutečnosti pravdivé, pouze pokud jste vzali v úvahu stávající oběžnou nabídku. Snažte se příliš nespoléhat na aktuální ocenění mince, pokud uvažujete o koupi Cardana, a pamatujte si pouze výši celkového tržního limitu, který kupujete.

5. Na vaše Cardano se mohou vztahovat daňové zákony

IRS vydala v roce 2014 oznámení, že kryptoměny jsou majetkem, a nikoli hotovostí z daňových důvodů. Pokud jste zlikvidovali nebo zakoupili ADA inkasem na burze nebo získáním produktů a služeb, pak je realizovaná s (například kupní cena ADA) vyšší než cena, za kterou jste kryptoměnu zakoupili, budete dlužit daně. U krátkodobých nebo dlouhodobých sazeb můžete mít kapitálovou výhodu, která je zdanitelná. Pečlivě sledujte své operace kryptoměny, abyste zajistili, že zůstanete na správné straně zákona.

Závěrem lze říci, že Cardano má velkou šanci dosáhnout stejného podílu na trhu kryptoměn. Pro obchodníky a nové účastníky, kteří se právě dostali na kryptotrh, tedy neustále směřuje nahoru, což je vynikající volba. Zároveň pro obchodníky, kteří chtějí diverzifikovat své investice, zůstává ADA jednou z nejlepších možností.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Cardano ADA

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • Cardano je blockchain open-source framework postavený ve vrstvách pro provozování finančních aplikací používaných po celém světě společnostmi, zákazníky a vládami.
  • Projekt má vrstvený růst, který pomáhá angažovanému týmu kodérů a vývojářů s měkkými vidličkami rychle spravovat a aktualizovat blockchain.
  • Držitelé ADA mohou pomocí svých coinů hlasovat o vylepšeních nebo dodatcích k protokolu, a tak se zapojit do jeho vývoje.
  • Pro úplné nasazení Cardano blockchainu je plánováno pět fází: Byron, Shelly, Goguen, Basho a Voltaire.
  • Decentralizovaná síť, silné partnerství s regulačními orgány a vrstvený blockchain jsou pro Cardano některé z mnoha výhod.
  • Existují různé vrstvy tokenů ADA a inteligentních smluv, které nabízejí další bezpečnostní vyrovnávací paměť.
  • Do roku 2025 se spekuluje, že by Cardano mohlo dosáhnout maximálně 3 $.
  • Cardano má vlastní kryptoměnovou peněženku pro ADA, Daedalus.

Pokud uvažujete o investování do Cardana, pamatujte, že existuje neuvěřitelně vysoký stupeň rizika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me