Co je nejrychleji rostoucí kryptoměna na světě?

Nejrychleji rostoucí kryptoměnou na světě jsou bitcoiny

Bitcoin je v současné době nejrychleji rostoucí kryptoměnou na světě. Bitcoin, který v roce 2009 vytvořil Satoshi Nakamoto, je největší kryptoměnou na světě podle tržní kapitalizace a nejpopulárnější a drží si tohoto rozdílu od svého vzniku.

Bitcoin je digitální měna. Je vytvořen a digitálně uchováván na počítačích po celém světě. Na rozdíl od tradičních měn je bitcoin decentralizovaná měna, která uživatelům poskytuje absolutní kontrolu nad jejich transakcemi a digitálními aktivy. Transakce v bitcoinové síti se zaznamenávají do hlavní knihy známé jako blockchain.

Blockchain je veřejná účetní kniha, což znamená, že všechny transakce jsou veřejně dostupné a kontrolované uživateli sítě. Tím je zajištěna transparentnost a bezpečnost sítě, protože pokud jsou záznamy veřejně dostupné, je téměř nemožné provádět podvody, jako je dvojí utrácení. Uživatelé sítě mohou vidět, kolik bitcoinů má peněženka. Nemohou však sledovat uživatele prostřednictvím adresy bitcoinu.

Transakce v bitcoinové síti jsou ověřovány horníky a poté přidány do blockchainu. Za svou práci jsou odměněni transakčními poplatky a novými bitcoiny. Aktuální odměna pro horníky činí 6,25 BTC a je snížena na polovinu každých 210 000 vytěžených bloků.

Jak tedy bitcoiny fungují?

Fungování bitcoinů je srozumitelnější, jakmile pochopíte několik konceptů.

  • Blockchain: Technologie blockchain je jádrem, na kterém jsou založeny kryptoměny jako bitcoin. Blockchain je veřejná kniha. Každá transakce v bitcoinové síti je uložena v hlavní knize, což vytváří trvalý záznam o všech transakcích.
  • Soukromé klíče a veřejné klíče: Bitcoinové peněženky obsahují soukromý klíč a veřejný klíč. Tyto klíče umožňují uživatelům zahájit a digitálně podepsat transakci.
  • Horníci: Horníci jsou členy bitcoinové komunity. Před přidáním do blockchainu ověřují všechny transakce pomocí výkonných počítačů.

Vzhledem k tomu, že blockchain je veřejná kniha, jsou podrobnosti o všech transakcích prováděných v bitcoinové síti k dispozici veřejnosti. Transakce jsou ověřovány horníky a poté přidány do blockchainu. Transakce jsou také ověřovány prostřednictvím peněženek uživatelů, které mohou ověřovat transakce prostřednictvím chráněných digitálních podpisů. Každý blok trvá asi deset minut.

Číst dále: Co je bitcoin? Průvodce pro začátečníky

Jak bezpečný je bitcoin?

Bitcoin je jednou z nejbezpečnějších kryptoměn na trhu.

  • Bitcoin je šifrován a používá technologii blockchain, která pomáhá zabezpečit všechny transakce v bitcoinové síti.
  • Transakce se zaznamenávají na blockchainu. Transakce jsou předmětem kontroly, zajišťují úplnou transparentnost systému a zvyšují bezpečnost tím, že zajišťují, aby nemohlo dojít k žádnému podvodu, jako je dvojí utrácení.
  • Bitcoin je decentralizovaný, což znamená, že je bez vlivu jakéhokoli ústředního orgánu nebo vlády. Jednotlivci a podniky využívající bitcoinovou síť se stávají součástí rozsáhlé decentralizované sítě. Další výhodou použití decentralizované sítě je, že i když část sítě spadne, je síť stále funkční a stále mohou probíhat transakce.

A co bitcoinové transakce?

Transakce v bitcoinové síti jsou uloženy ve veřejné účetní knize, která je přístupná každému, kdo chce záznamy prozkoumat. Bitcoinová peněženka používá soukromý klíč. Transakce lze podepisovat a přistupovat k nim pouze pomocí soukromého klíče. Soukromý klíč se používá k prokázání, že transakce pochází od vlastníka peněženky.

Přečtěte si také: Analýza cen bitcoinů pro rok 2021

Jaké jsou výhody bitcoinu?

Bitcoin má několik výhod, které tradiční měny a platební systémy postrádají. Mezi výhody patří:

✅ Autonomie:

Bitcoin je populární kvůli autonomii, kterou dává uživatelům. Poskytuje uživatelům úplnou kontrolu nad jejich penězi a nad tím, jak je utratí.

Decentralizace:

Bitcoin je decentralizovaná kryptoměna. To znamená, že není pod vlivem nebo regulováno ústředním orgánem nebo vládou, takže je imunní vůči regulaci nebo manipulaci třetí stranou..

✅ Rychlé platby:

Transakce bitcoinů zabere jen pár minut, na rozdíl od transakcí prováděných prostřednictvím bank, jejichž zpracování trvá několik hodin až několika dní.

✅ Nelze odmítnout:

Jakmile je bitcoinová transakce dokončena, nelze ji zrušit, pokud příjemce transakci nezruší. Tím je zajištěno přijetí platby.

Jaké jsou nevýhody bitcoinů?

Bitcoin má také některé nevýhody. Některé z nevýhod jsou

❌ Podvody:

Díky popularitě bitcoinů je zranitelný vůči podvodům, jako jsou podvody, Ponziho schémata a hackerské útoky.

❌ Volatilita:

Bitcoin je volatilní kryptoměna a při pohledu na historii bitcoinu došlo k určitým obdobím extrémní volatility. Volatilita je výhodná pro krátkodobé obchodování, ale není vhodná pro dlouhodobé obchodování.

Co zvyšuje cenu bitcoinů?

Bitcoin je nejrychleji rostoucí kryptoměna na světě. V roce 2020 a na začátku roku 2021 stoupaly bitcoiny k rekordním cenám. Podívejme se, co stojí za nárůstem ceny bitcoinů.

1. Rostoucí institucionální zájem:

Od začátku roku 2020 došlo k nárůstu institucionálního zájmu o bitcoiny. Tento faktor bude hrát významnou roli při zvyšování ceny bitcoinu. Stále více institucí se dívá na používání bitcoinových a blockchainových technologií.

2. Přístupnost:

Tradiční platformy jako PayPal také zvyšují zájem o bitcoiny. PayPal nedávno oznámil, že uživatelé služby mohou nakupovat, prodávat a přijímat bitcoiny jako platební režim. Tento krok umožnil společnosti PayPal získat 350 milionů silných uživatelských základen k bitcoinům. Podíváme-li se na PayPal, jeho konkurenti se také rozhodli oznámit podobné strategie, což zvýší dostupnost bitcoinů a podpoří jejich růst cen.

3. Inflace:

Bitcoin také používají investoři jako úložiště hodnoty, protože se jedná o fixní aktivum. Na rozdíl od tradičních měn bitcoin nečelí žádným inflačním tlakům. Inflace poškodila kupní sílu tradičních měn, investory zajistila proti rostoucí inflaci, investovala do aktiv, jako je bitcoin, a v důsledku toho zvyšovala její hodnotu.

4. Bitcoinů je málo:

Bitcoin je omezen na 21 milionů, těžaři mohou těžit ne více než 21 milionů bitcoinů, takže bitcoin je extrémně vzácný a zvyšuje jeho cenu.

Přečtěte si více: Co povede k ceně bitcoinů v roce 2021?

Je bitcoin dobrou investicí do roku 2021?

Minulý rok zaznamenal bitcoin velký zásah, když došlo k pandemii. Bitcoin však tyto ztráty odsunul stranou a bitcoin se pozoruhodně shromáždil. Kryptoměna překročila hranici 40 000 USD.

Takže odpovědět, pokud je bitcoin dobrou investicí do roku 2021? Crypto Experti předpovídali, že bitcoin by mohl do konce roku 2021 překročit 100 000 $ a do roku 2022 dosáhnout až 300 000 $. Existuje možnost, že bitcoin dokáže tato očekávání splnit, což z něj dělá vzrušující investiční příležitost.

eToro – nejlepší makléř pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me