Co je obchodování s kryptoměnou a jak to funguje? Vše, co potřebujete vědět

Obchodování s kryptoměnou je o spekulacích na cenové pohyby. Můžete to udělat nákupem nebo prodejem hodnoty kryptoměny na směnárenské platformě nebo prostřednictvím obchodního účtu CFD.

Zájem o obchodování kryptoměn s eToro?

Kompletní průvodce po obchodování kryptoměn

V dnešním rychle se rozvíjejícím a technologicky orientovaném světě není žádným překvapením, že obchodování s kryptoměnami přitahuje stále více obchodníků z celého světa. Současně je svět kryptoměny stále obklopen mýty a mylnými představami. Co je tedy obchodování s kryptoměnou a jak to vlastně funguje?

Pokud vás zajímá, co přesně je obchodování s kryptoměnou a jak funguje, my v Trading Education vám můžeme poskytnout vše, co potřebujete vědět.

Co je obchodování s kryptoměnou?

Obchodování s kryptoměnou zahrnuje nákup a prodej různých virtuálních mincí a jejich výměnu za jinou. Obchodování s krypto také umožňuje obchodníkům používat fiat měny k nákupu kryptoměn, aby mohli začít. Všimněte si, že na rozdíl od obchodování na burze nebo na forexu, trh s kryptoměnami je otevřen 24/7 – skutečnost, díky níž je obchodování s kryptoměnou velmi atraktivní.

 • Kryptoměna | Definice

Než odpovíme na otázku „Co je obchodování s kryptoměnou a jak funguje?“ měli bychom vysvětlit, co je svět technologií kryptoměn a blockchainu.

Kryptoměny nebo kryptoměny jsou definovány jako virtuální peníze, které jsou primárně podporovány technologií blockchain.

Kryptoměny se také označují jako virtuální peníze, mince, žetony atd. Podmínky se sice liší, ale všechny kybernetické měny jsou šifrovány, což jim poskytuje vysokou úroveň zabezpečení. Stojí za zmínku, že pojem „krypto“ pochází z kryptografie.

Obchodníky přitahuje skutečnost, že tyto měny jsou decentralizované a mají potenciál změnit tradiční bankovnictví a používání nekrytých měn.

Zde bychom si to měli povšimnout krypta se přenášejí přes výkonnou síť počítačů a ukládají se digitálně.

 • Základy technologie blockchain

Dalším termínem, který si musíme vyjasnit, než vysvětlíme, co je kryptoobchod a jak funguje, je blockchainová technologie. Technologie blockchain je velký problém! Technologie blockchain má potenciál převratu ve způsobu, jakým ukládáme data a vytváříme inteligentní smlouvy a aplikace daleko za hranice finančního odvětví.

Pokud jde o kryptoměnu, technologie blockchain se používá k záznamu transakcí a sledování dat a vlastnictví. Nové bloky jsou přidány na přední stranu knihy blockchainu, aby byla zajištěna transparentnost, což je přesně proces těžby kryptoměn. Zde bychom měli zmínit, že těžba může být extrémně časově a energeticky náročná.

Zajímavé je, že algoritmy založené na blockchainu se liší. Dva z nejběžnějších jsou doklad o práci (na základě těžby) a doklad o podílu (na základě kůlu), mezi ostatními.

Další informace o rozdílech mezi těmito dvěma algoritmy najdete zde.

 • Historie technologie kryptoměny a blockchainu

Než začnete zkoumat svět obchodování s kryptoměnami, měli byste také porozumět jeho historii. Stejně jako jejich kryptická povaha je historie kryptů více než tajemná. První kryptoměna, která se má obchodovat, bitcoin, byla vytvořena v roce 2009. Bitcoin vytvořil Satoshi Nakamoto, jehož skutečná identita nebyla nikdy odhalena.

Bitcoiny vedly k vytvoření tisíců altcoinů, včetně užitkových tokenů (Binance Coin), stablecoinů (Tether) a soukromých coinů (Monero). Podle data, od roku 2020 existuje přibližně 5 201 krypt, a tato čísla se zvyšují.

Technologie blockchainu nyní expanduje i mimo obchodování. Technologie blockchain může pomoci společnostem zotavit se z probíhající pandemie a podpořit medicínu, hraní her, hlasování a mnoho dalšího.

Obchodování s kryptoměnou: způsoby obchodování s kryptoměnou

obchodování s kryptoměnou

Jakmile získáte základní informace o kryptoměně, podívejme se, co je kryptoobchod a jak funguje. Obchodování s kryptoměnou, jak je uvedeno výše, zahrnuje nákup a prodej různých virtuálních mincí a jejich výměnu za jinou.

Kryptoměny lze obchodovat dvěma způsoby. Jedním z nich je nákup a prodej kryptoměn prostřednictvím burzy a druhým je obchodování rozdílové smlouvy (CFD) a spekulace s cenovými pohyby..

 • Obchodování s kryptoměnou prostřednictvím burzy

Obchodování s kryptoměnou prostřednictvím burz zahrnuje nákup a prodej kryptoměn. Zde bychom si měli uvědomit, že když kupujete kryptoměny prostřednictvím burzy, vlastníte aktiva, která kupujete. Abyste to mohli udělat bezpečně, musíte si otevřít účet a ukládat svá aktiva do krypto peněženky, dokud se nerozhodnete obchodovat.

Když obchodujete na burze, měli byste mít dostatek kapitálu k udržení svých aktiv a měli byste být obeznámeni se všemi technickými aspekty, aby bylo možné zadávat úspěšné objednávky nákupu a prodeje.

 • Obchodování s kryptoměnou a CFD

Když obchodujete s krypty prostřednictvím účtu CFD, můžete spekulovat o cenových pohybech. V tomto případě budete obchodovat s derivátovými smlouvami, takže nikdy nevlastníte kryptoměny, s nimiž obchodujete. Upozorňujeme, že CFD jsou definovány jako pákové nástroje, které mohou zvýšit výhry i ztráty.

Dalším nástrojem, který využívá pákový efekt, je sázení na rozpětí. Hlavním rozdílem mezi CFD a sázením na rozpětí je způsob, jakým jsou regulovány a zdaňovány po celém světě.

Obchodování s kryptoměnou & Volatilita

Ať už zvolíte krypto CFD nebo burzu, nezapomeňte, že krypta jsou extrémně volatilní. Ve výsledku se kryptoměny často obchodují v menších lotech.

Zde bychom měli poznamenat, že volatilita kryptoměny je poháněna hlavně spekulacemi a médii. Vzhledem k tomu, že kryptoměny nejsou podporovány žádnými fyzickými aktivy ani regulačními orgány, jsou cenové pohyby určovány nabídkou a poptávkou, s malými změnami, které mají obrovský dopad na ceny.

Jak funguje obchodování s kryptoměnou?

Jste připraveni začít obchodovat s kryptoměnou? Poté, co jste se seznámili s různými způsoby obchodování s kryptoměnou, je čas pochopit, jak obchodování s kryptoměnou ve skutečnosti funguje.

 • Obchodování s kryptoměnou Předpisy a daně

Jedním z prvních faktorů, které je třeba vzít v úvahu, jsou předpisy a daně. Ačkoli se svět technologie kryptoměn a blockchainu vyvíjí rychlým tempem, předpisy jsou stále pomalé a nejasné.

Například v USA se s krypty zachází jako s majetkem. Ve výsledku by američtí obchodníci (dále jen investoři) měli dodržovat přísné předpisy. Na některých místech je naopak obchodování s kryptoměnami zcela zakázáno.

Takové matoucí předpisy po celém světě mohou být škodlivé ujistěte se, že jste obeznámeni s právním statusem a daňovými předpisy kryptoměny a Initial Coin Offerings (ICO) v zemi, ve které sídlíte.

Zde se můžete dozvědět více o městech po celém světě, která jsou pro kryptoměnu nejpříjemnější.

 • Jaké faktory ovlivňují obchodování s krypto

Abyste se stali úspěšným obchodníkem, měli byste analyzovat všechny různé aspekty, které ovlivňují svět kryptoměny. Ve skutečnosti to není pouze regulace, která ovlivňuje obchodování s kryptoměnami.

Obchodníci by měli pochopit, že obchodování s kryptoměnami je ovlivňováno nabídkou a poptávkou. Je zajímavé, že tržní kapitalizace a média hrají klíčovou roli. Je třeba vzít v úvahu klíčové události, jako jsou ekonomické nevýhody, hard forky a integrace.

Schopnost některých platforem podporovat inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace je další atraktivní investiční příležitostí. Uvedeme příklad, pokud velká společnost oznámí, že bude používat kryptoměnu, obchody s kryptoměnami se mohou zvýšit.

Přestože je obchodování s kryptoměnami ve srovnání s jinými formami obchodování relativně nové, obchodníci by měli sledovat nejen metriky a ukazatele, ale také historické cenové grafy.

Jak mohu začít obchodovat s kryptoměnou?

průvodce obchodováním s kryptoměnou

Pokud si myslíte, že rozumíte tomu, co je obchodování s kryptoměnou a jak funguje, je čas začít obchodovat. Tady je několik způsobů, jak vám pomoci začít:

 • Pochopte své obchodní cíle: Abyste se stali úspěšným obchodníkem s kryptoměnami, musíte pochopit jejich vlastní motivy. Zatímco někteří obchodují s krypty, aby zvýšili své bohatství, jiní obchodují, aby diverzifikovali svá portfolia. Ti, kteří chtějí například vlastnit skutečné krypty, by měli zvážit obchodování prostřednictvím burzy.
 • Zaměření na obchodování s kryptoměnou: Ať už chcete vydělat, nebo jednoduše najít novou pracovní příležitost, vždy byste se měli zaměřit na vzdělávání. Od online kurzů po semináře by člověk měl znát základy kryptoměnového obchodování nazpaměť. Měli byste být schopni analyzovat různé coiny, používat grafy a otevírat obchody.
 • Seznamte se s krypty: Obchodníci s kryptoměnami by měli důkladně rozumět různým kryptoměnám, s nimiž mohou obchodovat, a také jejich zkratkám. Například BTC je zkratka pro bitcoin, zatímco BCH je pro bitcoinové peníze – těžká vidlice v bitcoinovém blockchainu. Měli byste také ovládat párování kryptoměn. Odborníci tvrdí, že začátečníci by měli začít s populárními mincemi. Mezi bitcoiny, ethereum, litecoiny a zvlnění patří největší kryptoměny které mohou vést k úspěšným obchodům. Bitcoiny můžete obchodovat například za Ripple. Je zajímavé, že čísla ukazují, že bitcoiny tvoří téměř 64% tržní hodnoty kryptoměny.
 • Vypracovat obchodní strategii: Obchodníci by měli rozumět složitosti obchodování, aby mohli testovat a rozvíjet strategii. Doporučujeme mít obchodní deník. Jedním z hlavních pravidel je nakupovat, když je cena nízká, a prodávat, když je vyšší. Zde bychom měli poznamenat, že termín uptrend / býčí označuje, když ceny rostou, zatímco termín downtrend / medvědí, když ceny klesají. Měli byste se naučit obchodovat s trendem. Vezměme si například swingové obchodování! Pokud se rozhodnete pro swingové obchodování, měli byste věnovat velkou pozornost trendovým cenám a vždy zastavit, abyste snížili rizika.
 • Zvažte rizika obchodování s kryptoměnami: Mnoho obchodníků začíná s fiat měnou na nákup kryptoměn. Když se však rozhodnete pro minci, zvažte dobu zpracování a limity dodávek. Jednoduše proto, že kryptoměny jsou vysoce volatilní a čím déle budete čekat, tím vyšší je riziko, že se hodnota změní! Tato volatilita může vést k vysokým rizikům, proto do svého obchodního stylu vždy integrujte strategii řízení rizik.
 • Vyberte si obchodní platformu: Dalším důležitým krokem, který vám pomůže dosáhnout obchodního úspěchu, je výběr spolehlivé obchodní platformy. Faktory, jako je snadné použití, zákaznická podpora a zabezpečení, jsou zásadní.
 • Najdi regulovaný makléř: Než si vyberete makléře, který bude obchodovat s krypto CFD, proveďte svůj průzkum. Ujistěte se, že máte regulovaného makléře! Zvažte poplatky za směnu, obchod a výběr vkladu, abyste se ujistili, že máte dostatek kapitálu, abyste mohli začít investovat. Zkontrolujte také, zda se váš makléř specializuje na jiná aktiva, která vám pomohou diverzifikovat vaše portfolio.
 • Vytvořte peněženku s kryptoměnou: Pokud opravdu chcete vlastnit skutečné kryptoměny, budete potřebovat peněženku s kryptoměnou. Peněženka na kryptoměny je nezbytná, aby byly vaše peníze v bezpečí. Obchodníci si mohou vybrat z papírové, mobilní, softwarové nebo hardwarové peněženky.
 • Zvažte demo účty a obchodní roboty: Abyste mohli začít, můžete zvážit otevření demo účtu nebo použití obchodního robota. S demo účtem můžete otestovat své potenciální zprostředkování a vyvinout strategii. Na druhou stranu obchodní roboti mohou automaticky provádět skutečné obchody. Ve stejnou dobu, mohou být velkou chybou. Zjistěte, proč mohou být kryptoobchodní roboti nejlepším nebo nejhorším rozhodnutím, jaké kdy uděláte.
 • Zvyšte svou sebeovládání: Jedním z nejdůležitějších kroků k úspěchu je posílení emoční sebeovládání. Měli byste se naučit dávat intenzivní emoce stranou a stát se důsledným. Konzistence vám pomůže vyhrát nejen jeden obchod, ale i řadu tahů.

Připraven zahájit obchodování s kryptoměnou? Otevřete si živý účet dnes.

Je obchodování s kryptoměnou bezpečné?

Zatímco obchodování s kryptoměnou nabízí řadu vzrušujících příležitostí, jak potenciálně zvýšit své bohatství jako skutečný kryptoměnový král, obchodování s kryptoměnami má některé negativní stránky. Jednou z hlavních obav je bezpečnost. Ačkoli je technologie blockchain téměř neuskutečnitelná, existují určitá rizika. Vezměte si například 51% útoků! Jedná se o útok na blockchain, kde skupina horníků může provádět různé škodlivé činy.

Než začnete investovat do kryptoměny, měli byste si také být vědomi různých podvodů. Jelikož kryptoměny ještě nejsou řádně regulovány, existuje mnoho podvodů a podvody (zejména ve formě ICO), které mohou vést k obrovským ztrátám. OneCoin je jedním z nejznámějších podvodů v historii obchodování s kryptoměnami.

Navíc je obchodování s krypto stále ovládáno negativními postoji. Protože kryptoměny byly použity k nezákonným činnostem, mnoho lidí stále spojuje obchodování s kryptoměn s temným webem a trestnou činností.

To znamená, že obchodování s kryptoměnou může být rozumnou investiční příležitostí. Naučte se, jak překonat výzvy spojené s kryptoměnou a stát se úspěšným obchodníkem s kryptoměnami.

Související: Najděte nejlepší kryptoměny k obchodování

Klíčové body obchodování s kryptoměnou:

  • Obchodování s kryptoměnou je prodej a nákup kryptoměn.
  • Kryptoměny jsou virtuální peníze podporované technologií blockchain.
  • Technologie blockchain expanduje mimo finanční sektor a lze ji použít pro inteligentní smlouvy, decentralizované aplikace a mnoho dalšího.
  • Mezi nejoblíbenější kryptoměny k obchodování patří mimo jiné bitcoiny, etherea, zvlnění a litecoiny.
  • Investoři mohou obchodovat s krypty prostřednictvím burzy nebo CFD.
  • Jelikož je kryptotrh vysoce volatilní, měli by obchodníci zvážit různé faktory, jako jsou ekonomické nejistoty, mediální zprávy a trendy.
  • Obchodní vzdělání, analýza dat, řízení rizik a sebeovládání se stávají zásadními pro zkrocení trhu s kryptoměnami.
  • Ačkoli byly kryptoměny použity k nezákonným činnostem, obchodování s kryptoměnami je rozumnou investiční možností.

  Nyní víte, co je obchodování s kryptoměnou a jak funguje. Pokud se cítíte inspirováni k zahájení obchodování s kryptoměnou, nebo vám tento článek poskytl nějaké další informace o vašich stávajících znalostech obchodování, možná vás potěší, že etoro poskytuje možnost obchodovat s krypto aktivy a CFD až na 90+ kryptoměny. Obchodníci s kryptoměnami si mohou vybudovat diverzifikované portfolio s nejoblíbenějšími coiny.

  Líbil se vám náš článek Co je obchodování s kryptoměnou & Jak to funguje? Pak nám prosím dejte lajk a sdílejte ho s kýmkoli, pro koho to bude užitečné.

  Obchodovali byste s kryptoměnou? S jakými krypty byste se rozhodli obchodovat? Je pro vás burza nebo CFD správná metoda? Dejte nám vědět v komentářích níže.

  Pamatujte: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen a minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

  Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. 62% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me