Co je Ripple a oplatí se do Ripple investovat v roce 2021?

Co je Ripple a je dobrý nápad investovat do Ripple?

Co je to Ripple? Je to kryptoměna? Je to podobné jako nejpopulárnější kryptoměna, bitcoin?

Krátká odpověď by pravděpodobně byla „ne“.

Zvlnění je mnohem víc než to.

Dnes si představíme Ripple a vysvětlíme, jak a proč se očekává, že se stane králem mezinárodních transakcí po celém světě. Pokusíme se také odpovědět na následující otázky – Co je to Ripple? Je Ripple dobrá investice?” a “Mám investovat do Ripple v roce 2021?“

Zvlnění vysvětleno

zvlnění vysvětleno

Co je zvlnění?

První věc, kterou musíte o Ripple vědět, je, že je to platforma i měna.

Platební síť společnosti Ripple se nazývá RippleNet a kryptoměna se jmenuje Ripple XRP.

RippleNet spojuje banky a další velké instituce a dává jim možnost převádět peníze a různá další aktiva prostřednictvím sítě.

Každá transakce se zaznamenává do decentralizované účetní knihy XRP.

Platební síť používá pro všechny transakce měnu Ripple XRP. Snižuje čas a peníze pro přeshraniční platby.

Zpracování každé transakce trvá několik sekund. Pro srovnání, v síti Ethereum to trvá přes 2 minuty, zatímco u bitcoinů to může trvat přes hodinu. Tradiční banky jsou ještě pomalejší a dokončení mezinárodní transakce trvá 3-5 pracovních dnů.

XRP dokáže zpracovat přibližně 1 500 transakcí za sekundu. Například bitcoin zvládne během jednoho časového období pouze asi sedm.

Rychlost je jedna věc. Síť Ripple také nabízí nízké transakční poplatky. Kvůli těmto výhodám již Ripple využívá mnoho finančních institucí z celého světa.

Zvažovali byste investování do Vlnění?

Základní myšlenkou platformy Ripple je být open-source protokol, který umožní rychlé a levné transakce.

Zde společnost říká oficiálně o svém produktu Vlnění webová stránka:

“Ripple poskytuje jeden zážitek bez tření, který posílá peníze globálně pomocí síly blockchainu.” Připojením se k rostoucí globální síti Ripple (RippleNet) mohou finanční instituce zpracovávat platby svých zákazníků kdekoli na světě okamžitě, spolehlivě a nákladově efektivně. Banky a poskytovatelé plateb mohou použít digitální aktivum XRP k dalšímu snížení nákladů a přístupu na nové trhy. S kancelářemi v San Francisku, New Yorku, Londýně, Bombaji, Singapuru a Sydney má Ripple více než 200 zákazníků po celém světě. “

Ripple byl původně vydán v roce 2012, po Rippleplay. Ripple je směnárna, poukázaná síť a systém hrubého vypořádání v reálném čase (RTGS).

Jak funguje Ripple?

jak funguje zvlnění

Síť Ripple není spojena s pojmy jako block nebo blockchain. Používají termín společná účetní kniha, namísto. Je spravována sítí serverů, které nezávisle ověřují a porovnávají transakční záznamy.

Na rozdíl od bitcoinu, který využívá konsensu o důkazu práce, Ripple nespoléhá na energii a intenzivní výpočetní výkon.

Ripple využívá blockchainovou datovou strukturu, ale používá svůj vlastní konsensuální protokol.

V systému Ripple existují tři druhy uzlů:

 • Ověřovatelé: Jsou odpovědní za ověřování transakcí. Validátorem se může stát kdokoli, ale existuje seznam validátorů, kterým lze důvěřovat a které jsou uchovávány uzly brány.
 • Pravidelné uzly: Běžní lidé / uživatelé.
 • Uzly brány: Registrované finanční instituce, obchodníci, burzy a další. Pokud se chcete stát uzlem brány v síti Ripple, musíte získat povolení k vytvoření řetězce důvěryhodnosti.

Proces konsenzu společnosti Ripple pokračuje ve sdílené veřejné databázi mezi těmi, kdo ověřují servery, a zajišťuje integritu.

Ověřovací servery mohou patřit komukoli; od lidí po finanční instituce, jako jsou banky.

Protokol Ripple (XRP) umožňuje téměř okamžitý převod peněz mezi stranami. Kromě toho lze vyměňovat jakýkoli typ měny, včetně fiat měn, digitálních měn, zlata a dalších komodit. Jednou z největších výhod používání Ripple je to, že se vyhnete poplatkům a dlouhé čekací doby tradičního bankovnictví se zkrátí na několik sekund.

Na závěr našeho úvodu, Ripple je jednoduše platební síť pro finanční instituce. Jeho hlavními konkurenty jsou systémy jako SWIFT.

S Ripple lze také obchodovat, ale hlavní myšlenkou jejího vzniku nebylo stát se platební metodou pro nákup věcí online. Tato cesta je uložena pro další kryptoměny, jako je například bitcoin.

Pokud jde o minci, společnost Ripple podepsala smlouvy se společnostmi, bankami a finančními institucemi o nákupu / prodeji tokenů. XRP je jednoduše vozidlo k přepravě jejich peněz. Nelze je prodat na tržišti a nemohou ovlivnit cenu objednávkami na nákup / prodej. Banky nakupují přímo od centralizovaného subjektu, a přitom při tom neztratí žádné peníze.

Cena zvlnění na trhu je naopak poháněna pouze běžnými lidmi a investory / obchodníky, kteří chtějí dosáhnout zisku.

Pojďme si ještě jednou představit výhodné vlastnosti Ripple:

 • Vnitřní mince Ripple se nazývá XRP a přijímá jakýkoli cenný ekvivalent;
 • Systém Ripple je vysoce zabezpečený a lépe chráněný proti hackerství než bitcoiny;
 • Úspěšný vývoj systému Ripple závisí na bezplatných a přístupných programových kódech;
 • V systému Ripple je 100 miliard mincí;
 • Všechny transakce na Ripple jsou postaveny na smluvním základě, není nutné rozhodčí řízení, což znamená, že každý uživatel může vytvářet své služby, zboží a směnárnu;
 • Žádná přímá těžba. Ripple můžete vyměnit nebo jej získat jako odměnu za účast na procesu výpočtu;
 • Celá historie transakcí je uložena v peněženkách;
 • Účastníci transakcí v Ripple nemají žádné provize za výměnu;
 • Obousměrné transakce. Každá transakce může být obrácena opačným směrem;
 • Žádný fyzický pohyb finančních prostředků;
 • Žádné riziko ztráty nebo odcizení vašich peněz.

Stojí za to investovat do Ripple v roce 2021?

investice do zvlnění

Ripple se aktuálně obchoduje kolem 0,30 USD, což se například ve skutečnosti nedá srovnávat s hodnotou bitcoinu nebo etherea. Na rozdíl od některých jiných kryptoměn také nemůžete těžit Ripple. Jeho hodnota však v uplynulém roce významně vzrostla.

Existuje 100 miliard mincí, z nichž 40% je v současné době v oběhu a zbytek drží společnost. Ripple neprodává celou nabídku na trhu najednou, protože by to rozhodně mohlo mít negativní dopad na cenu.

Při rozhodování o investování do kryptoměn mějte vždy na paměti, že to může být riskantní. Nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit prohrát.

Chcete začít obchodovat? Vlnění?

Nyní, když máte základní znalosti o tom, jak síť vypadá, můžete se rozhodnout investujte do Ripple tento rok. Není tak populární a hodnotný jako bitcoin nebo ethereum, má však velký potenciál a mnoho jednotlivců i institucí jej uznalo.

Hodnota Ripple za posledních několik let hodně vzrostla, nicméně existuje spousta prostoru pro zlepšení a růst. Pokud se cena začne podstatně zvyšovat, v budoucnu budete jméno „Zvlnění“ slyšet mnohem víc.

Související: Výhody a nevýhody investování do Ripple

Kolik bude zvlnění za 5 let?

Někteří odborníci předpovídají, že by mohla dosáhnout hranice 100 USD.

XRP (Ripple) je v současné době 3. nejcennější kryptoměnou na světě (první a druhá bitcoin a ethereum). Nejen to, ale růst XRP předčil bitcoiny i ethereum.

Vezmeme-li to v úvahu, stejně jako skutečnost, že Ripple v současné době pracuje s více než 100 bankami z celého světa, včetně Bank of America a JP Morgan, můžete si dvakrát rozmyslet, než se rozhodnete investovat do jiné kryptoměny, která není Ripple.

Stručně řečeno, cílem společnosti Ripple je zajistit, aby k odesílání a přijímání peněz prostřednictvím bank kdekoli na světě docházelo okamžitě a za velmi nízkou cenu. To se děje prostřednictvím jejich kryptoměny XRP, která neustále roste na hodnotě.

Veřejná účetní kniha společnosti Ripple přidává transakcím další vrstvu zabezpečení, protože účetní kniha je postavena na vlastním blockchainu společnosti Ripple, který nelze manipulovat ani měnit.

Kromě transakcí mezi bankami jsou možné i civilní peer-to-peer transakce, které v nadcházejících letech vytvoří velký potenciál pro Ripple / XRP.

navíc, CEX a evropské vyměněny BitPanda přidali Ripple na své platformy.

Pokud Ripple pokračuje v práci s více a více bankami a zvyšuje přístup běžných lidí k XRP, budoucnost rozhodně vypadá dobře a to je jeden z důvodů, proč více obchodníků uvažuje investování do Ripple.

Nakonec je technologie za Ripple inovativní a lidé za ní jsou renomovaní odborníci. Komunita je nadšená, že vidí, jak se všechno v budoucnu odehraje.

Přečtěte si více: Předpovědi zvlnění ceny: Kolik se zvlnění vyplatí v roce 2021 a dále?

Mám si koupit Ripple?

mám si koupit zvlnění

Jak již bylo zmíněno výše, Ripple je dobře známý pro své velké partnerství s finančními institucemi a dalšími světovými korporacemi. Nejlepší banky investovaly do Ripple po mnoho let.

Kdo by měl zvážit přidání Ripple XRP do svých portfolií?

 1. Investoři ve finanční sekci: Vzhledem k tomu, že XRP používají tradiční finanční instituce, mohla by být součástí portfolia založeného na tomto sektoru.

 2. Bitcoiny a další obchodníci s kryptoměnami: Některé faktory, které ovlivňují token zvlnění, se liší od faktorů, které ovlivňují mince jiných měn. Lze jej tedy použít jako zajišťovací nástroj při obchodování v jiných měnách.

 3. Denní obchodníci: Ripple je vysoce volatilní, proto by mohl představovat mnoho krátkodobých obchodních příležitostí.

Závěrečná slova

Stojí za to investovat do Ripple v roce 2021?

Hlavní výhodou Ripple oproti zbytku dalších 7 000+ kryptoměn je to, že je v současné době využíváno více než 100 společnostmi z každé části světa.

Zvlnění bylo navrženo pro použití bankami, společnostmi a finančními institucemi jako prostředek pro rychlý a přesný převod peněz. Navzdory tomu, že banky jsou hlavním cílem společnosti Ripple, mohou běžní lidé používat společnost Ripple pro účely poukazování peněz.

Například můžete poslat 1 000 $ někomu žijícímu na druhé straně světa a peníze by se mu dostaly za méně než 4 sekundy. To vše bude stát méně než 1 cent.

Tržní kapitalizace společnosti Ripple přesahuje dvě miliardy amerických dolarů a patří mezi 3 nejoblíbenější kryptoměny na světě. Síť Ripple také důvěřují uživatelé, kteří ji považují za „slibnou“ a „spolehlivou“.

Zvlnění je ideální způsob pro lidi, kteří potřebují co nejrychleji převést peníze z bodu A do bodu B, aniž by museli platit další náklady.

Stále více společností a bank implementuje technologii Ripple do svých platebních systémů. S tímto trendem Ripple pravděpodobně zabije monopol společnosti SWIFT na mezinárodní bankovní platby.

Závěrem je, že byste si měli vždy udělat svůj vlastní průzkum. Než se rozhodnete, zda investovat do Ripple (XRP), pečlivě zvažte všechny faktory, které ovlivňují cenu Ripple..

eToro – nejlepší burza kryptoměn pro investory i obchodníky

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Nyní víte, co je Ripple a proč se vyplatí investovat do Ripple v roce 2021. Pokud máte pocit, že vás inspirovalo začít obchodovat s Ripple, nebo vám tento článek poskytl nějaké další informace o vašich stávajících obchodních znalostech, možná vás potěší, že etoro poskytuje možnost obchodovat s krypto aktivy a CFD až Více než 90 kryptoměn.

Pokud vás bavilo číst Co je Ripple a zda se do Ripple v roce 2021 vyplatí investovat prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Analýza obchodování není spolehlivým ukazatelem žádného současného ani budoucího výkonu, protože okolnosti se mohou časem změnit. Před jakýmkoli investičním rozhodnutím byste měli vyhledat radu od nezávislých finančních poradců.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. 62% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Jaké jsou vaše myšlenky na Ripple?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me