Co je Tezos XTZ a oplatí se do něj v roce 2021 investovat?

Investice do společnosti Tezos v roce 2021 vysvětleno

Co je Tezos (XTZ)? Oplatí se investovat do XTZ v roce 2021? Zotaví se trh s kryptoměnou z probíhající pandemie? Předběhne Tezos kryptogiganty, jako jsou Bitcoin, Ethereum a Ripple? Pokračujte ve čtení a dozvíte se více o obchodování s kryptoměnou a technologii blockchainu.

Než se podíváme na Tezos jako na investici, zodpovíme další zásadní otázku: “Co je?” Tezos?“

Co je Tezos?

Tezos je definován jako platforma založené na blockchainu čtvrté generace používaná k provádění přeshraničních plateb, inteligentních smluv a decentralizovaných aplikací.

Skutečnost, že Tezos je decentralizovaná síť typu open-source, která umožňuje celou řadu funkcí je jednou z hlavních výhod společnosti Tezos, která přitahuje výzkumné pracovníky, vývojáře a obchodníky po celém světě.

Nejen díky decentralizované povaze je Tezos jedinečný. Tezos je založen na modelu řízení on-chain, což znamená, že uživatelé se mohou účastnit rozhodovacího ekosystému a usnadňovat automatické změny, aniž by riskovali výskyt hard forků.

To také dělá Tezos jedna z nejdemokratičtějších blockchainových platforem v sektoru kryptoměn.

Jak uvedli vývojáři: „Společnost Tezos zaujímá zásadně odlišný přístup tím, že vytváří pravidla správy pro zúčastněné strany, aby schvalovala upgrady protokolů, které se poté automaticky nasazují v síti. Když vývojář navrhne upgrade protokolu, může po schválení a zahrnutí aktualizace upgradovat fakturu, která bude vyplacena na jeho adresu. “

Zde bychom měli poznamenat, že Tezos používá vylepšený mechanismus konsensu proof-of-stake, což znamená, že uživatelé mohou potvrdit transakce bez nákladného vybavení nebo technických znalostí; jinými slovy, potřeba těžby je zcela vyloučena.

Ve skutečnosti, Tezos a jeho uživatelsky přívětivé sázení vedly k popularitě XTZ a zvýšení jeho ceny v letech 2019 a 2020. Věřte tomu nebo ne, cena Tezosu se od října 2019 do února 2020 ztrojnásobila.!

Dějiny Tezosu

Tezos – nejmodernější kryptoměna, kterou stojí za to sledovat v roce 2021 – měla bouřlivý začátek. Tezos navrhli v roce 2014 Arthur a Kathleen Breitmanovi, pod pseudonymem LM, zaměřený na hlavní nevýhodu blockchainové technologie: notoricky známý model řízení založený na vidličkách.

O tři roky později spustila nadace Tezos jednu z nejpůsobivějších nabídek Initial Coin Offerings (ICO), které se doposud podařilo, a podařilo se jí za necelé dva týdny získat 232 milionů dolarů.

Přes svůj slibný začátek byl Tezos znepokojen různými zpožděními, interním dramatem a soudními spory. Dosud, síti se podařilo obnovit její image a byla spuštěna v roce 2018.

Poté, co společnost Tezos získala pevnější zastoupení na trhu kryptoměn, provedla dvě změny protokolu (Atény a Babylon), aby zefektivnila vytváření sázek a inteligentní smlouvy.

dodatečně, Společnost Tezos začala sdílet granty a vzdělávací příležitosti, aby přilákala výzkumné pracovníky i nadšence kryptoměn.

Vzhledem ke svým slibným funkcím a image sociálních médií nyní Tezos spolupracuje s různými předními organizacemi na podpoře digitalizace kapitálových trhů, včetně nemovitost. Například Tezos spolupracuje se společnostmi tZero a Alliance Investments na tokenizaci nemovitostí ve Velké Británii, stejně jako se skupinou Fundament v Německu na posílení dluhopisů digitálního majetku.

Jak funguje Tezos?

co jsou teza

Jak tedy Tezos přesně funguje? Jak je uvedeno výše, Tezos je open-source platforma pro digitální aktiva, inteligentní smlouvy a dApps. V čem je ale jedinečný?

Mateřský jazyk platformy pro inteligentní smlouvy se nazývá Michelson. Mnoho z nich považuje Michelson za vysoce bezpečný jazyk, protože poskytuje formální ověření a flexibilitu současně. Zde bychom měli poznamenat, že tento formální ověřovací mechanismus je zásadní v reálných podmínkách, jako je tokenizace aktiv s hodnotou v reálném světě a půjčky.

Výše vysvětlená online správa řetězce Tezos je další jedinečná funkce. Řízení v řetězci znamená, že o změnách protokolu hlasují uživatelé; pokud jsou schváleny, jsou automaticky implementovány prostřednictvím samočinných změn, aby se zabránilo výskytu hard forků.

Přesněji řečeno, když vývojář navrhne upgrade, protokol přejde do komunity, která má být otestována. Po testovacím období mohou uživatelé hlasovat o upgradu; pokud bude schválena většinou uživatelů, bude upgrade integrován prostřednictvím protokolu známého jako hot swap.

Ve skutečnosti má Tezos jedinečnou architekturu jako celek. Tezos má modulární styl blockchainové sítě, který se může měnit na základě určitých pravidel; používá tzv. síťový shell k umožnění vlastní změny. Blockchain má obvykle tři vrstvy: síť, transakce a konsenzus. Síťový shell Tezosu usnadňuje komunikaci mezi těmito vrstvami a umožňuje uživatelům demokratickou účast.

Tezos je také první kryptoměnou, která popularizovala proces sázení, známý jako pečení Tezos. Zde bychom měli poznamenat, že Tezos kombinuje nejlepší vlastnosti tradičního proof-of-stake a delegovaného proof-of-stake, takže lidé bez dostatečných finančních prostředků nebo technických znalostí se mohou zúčastnit prostřednictvím delegování nebo získání někoho jiného (validátora), aby pro ně potvrdil transakce.

Podle některých čísel, na vsazeném Tezosu je možné se pohybovat kolem 5,61% roční návratnosti.

Zde bychom také měli zmínit, že systém vám umožňuje pracovat pod dvěma typy účtů: implicitními a původními účty. Implicitní účty jsou pro běžné uživatele, zatímco původní účty jsou pro vývojáře.

Zajímavé je, že v březnu 2020 implementovala společnost Tezos (vyvíjející se síť) protokol s názvem Carthage, který vývojářům umožňuje spouštět složitější aplikace.

Co je XTZ?

Tezos je spojen s nativním digitálním tokenem XTZ, známým jako tezzie nebo tez. Jak bylo vysvětleno výše, XTZ nejsou těženy, protože Tezos používá mechanismus proof-of-stake a uživatelé dostávají pobídky pro účast v procesu hlavního vývoje.

Ačkoli Tezos je mnohem víc než kryptoměna – s XTZ, který se používá hlavně ke spuštění blockchainu, o XTZ roste zájem jak obchodníků, tak investorů.

Uvedeme příklad, v současné době má Tezos více než 400 aktivních pekařů a poměr sázek téměř 80%. Takový zájem dává XTZ prostor pro růst a konkurenci.

I když je pravda, že tokeny XTZ jsou stále nedávnými vstupy, XTZ zaznamenalo výrazný růst v letech 2019 a 2020. Tezosu se podařilo zotavit se z medvědího trhu vyvolaného koronaviry a stát se jedním z nejlepších kryptoměn, pokud jde o tržní kapitalizaci.

Všimněte si, že v době psaní tohoto článku se jeden XTZ obchoduje za 2,19 USD, přičemž se očekává další růst cen.

A Hádej co! Jak uvádí Forbes, Tezos může být na správné cestě, aby rozbil bitcoiny.

Zvažovali byste investování do Tezos XTZ?

investujte do tezos

Stojí za to investovat do společnosti Tezos v roce 2021?

Ano, samozřejmě! S tržním stropem ve výši 1 645 701 484 $, Tezos – v současné době na 19. místěth v krypto sektoru (dle CoinMarketCap) – rozhodně stojí za to sledovat v roce 2021.

historický cenový graf tezos

Investoři, kteří věří v demokratický mechanismus a inovativní technologii, kterou Tezos nabízí, se cítí zvláště přitahováni XTZ.

Mnoho lidí tvrdí, že Tezos předběhne jiné platformy pro nasazení dApps a inteligentních kontraktů, včetně Etherea, často označovaného jako král inteligentních kontraktů.

Není žádným překvapením, že zájem o XTZ roste; jak je uvedeno výše, Tezos má míru vkladu téměř 80% s více než 13 000 delegátory a 400 validátory po celém světě.

Kromě toho, protože mnoho odborníků věří, že projekty kryptoměny založené na důkazu o podílu způsobí další trh kryptoměn, finanční rozvoj společnosti Tezos může i nadále růst v popularitě.

Zatímco XTZ se v současné době obchoduje za 2,19 $, což se s bitcoiny opravdu nedá srovnávat, cena XTZ by mohla z dlouhodobého hlediska dále růst. Například od Černého čtvrtka 2020 se Tezosu podařilo zotavit se a zůstat nad 2,00 $.

To znamená při pohledu na Tezos a jeho investiční potenciál, nezapomeňte, že všechny investice spadají do profilu rizika a výnosů aktiva, o které máte zájem.

Zejména kryptoměny mohou být velmi riskantní, takže nikdy neinvestujte více, než můžete ztratit.

Kolik bude Tezos hoden?

Pokud se rozhodnete koupit XTZ, můžete se zeptat „Kolik bude Tezos stát?“

Přestože tvorba cenových předpovědí je vysoce spekulativní, mnoho odborníků očekává vzestupný trend díky řetězové a demokratické správě společnosti Tezos. Pokud Tezos vykazuje vyšší minima a pozitivní hybnost, býčí trend může prasknout a vést k velké marži.

Na základě technické analýzy a minulých údajů se očekává, že Tezos může v roce 2021 dosáhnout 4,30 USD.

Podle WalletInvestoru může mít XTZ v roce 2025 hodnotu 7,03 USD. CryptoGround rovněž tvrdí, že Tezos je dobrá dlouhodobá investice; podle zdroje dosáhne XTZ v roce 2025 9,01 USD.

Další extrémnější předpovědi, například ty, které poskytuje CryptoCoinSociety, tvrdí, že Tezos do roku 2025 dosáhne 24,06 USD.

I když nikdo nedokáže předpovědět, jak se globální ekonomika vzpamatuje z pokračující pandemie, investice do XTZ může generovat vysoké výnosy daleko za rok 2021.

Měl bych Investovat V Tezosu?

investovat do tezos

S různými výhodami Tezosu oproti jiným kryptoměnám, jako jsou automatické změny a přístupné pečení, může být investice do Tezos pro vás dobrou investicí.

To znamená, že i když je Tezos mincí, kterou stojí za to sledovat, nezapomeňte, že investování do kryptoměny může být riskantní.

To neznamená, že obchodování s XTZ v roce 2021 je špatný nápad: znamená to jen, že byste měli udělat svůj vlastní průzkum a analyzovat poměr rizika k odměně XTZ, abyste se rozhodli, zda odměny převažují nad potenciálními riziky.

Pokud se rozhodnete přidat do svého portfolia XTZ, budete rádi, když to víte eToro, můžete nakupovat a prodávat kryptoměny a obchodovat CFD až 90+ krypto párů.

Jsme připraveni začít investovat Tezos XTZ?

investujte do tezos

Kdo by měl zvážit přidání XTZ do svých portfolií v roce 2021?

Díky různým jedinečným vlastnostem a růstovému potenciálu není pochyb o tom, že investice XTZ rostou. Tezos je populární aktivum mezi investory, kteří dlouhodobě věří v XTZ, i mezi obchodníky, kteří se snaží těžit z jeho volatility a diverzifikovat svá portfolia za účelem snížení rizik.

Tezos je také oblíbenou volbou mezi nadšenci kryptoměn, kteří věří, že Tezos je mnohem blíže filozofii Satoshi z hlediska decentralizace a demokratických principů.

Nezapomínejme, že tajemný tvůrce bitcoinů Satoshi chtěl zpřístupnit finanční služby lidem ze všech oblastí života a eliminovat potřebu centrálních bank a nákladných třetích stran.

Korporace se samozřejmě také zajímají o XTZ. Například Tezos je vysoce ceněn významnými finančními institucemi, jako jsou Dalam Capital, Enabling Future, BTG Pactual a Alliance Investments. To je správně! Žpokud jde o strategické investice, společnost Tezos získala mnoho podpory díky svému inovativnímu a samosprávnému blockchainu.

Nakonec investování do kryptoměny není schématem rychlého zbohatnutí, takže byste se měli sami rozhodnout, zda byste měli investovat do Tezosu a jeho vysoce demokratického samosprávného mechanismu.

Klíčové body

  • Tezos je inovativní a bezpečná blockchainová platforma se samočinnou úpravou, určená především pro vývoj inteligentních kontraktů a dApps.
  • Společnost Tezos byla uvedena na trh v roce 2018 po velmi úspěšném ICO, po němž následovaly různé interní drama a soudní spory.
  • Přes jeho vzestupy a pády a medvědí trh vyvolaný pokračující pandemií, Tezos se dokázal etablovat jako jeden z předních projektů na trhu kryptoměn.
  • Tezos je jedinečný, protože má demokratickou správu na řetězci a místo těžby se spoléhá na pečení. Kromě toho používá zabezpečený programovací jazyk, který zaručuje formální ověření.
  • XTZ je nativní token společnosti Tezos, který se aktuálně obchoduje za 2,19 $ (k 14. prosinci 2020).
  • S tržní kapitalizace ve výši 1645 701 484 $, Tezos je atraktivní investiční možností pro začátečníky i zkušené investory i velké finanční instituce.
  • Mnoho finančních odborníků ve skutečnosti věří, že Tezos v dlouhodobém horizontu dále poroste a do roku 2025 dosáhne nových maxim.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Tezos XTZ

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Pokud vás bavilo číst náš článek Co je Tezos (XTZ) a zda se do něj v roce 2021 vyplatí investovat? prosím, sdílejte je s kýmkoli, kdo by se mohl zajímat také o investování do kryptoměny.

Časté dotazy

Je Tezos bezpečnou investicí?

Ano, Tezos je bezpečná investice. Tezos používá decentralizovaný blockchain, takže neexistuje žádná centrální databáze, kterou by bylo možné hacknout. Kromě toho Tezos používá nový jazyk a kryptografické šifrování, které zajišťuje formální ověření i bezpečnost. Pokud hackeři někdy najdou způsob, jak se dostat do sítě, nelze provést změny bez konsensu zúčastněných stran, díky čemuž je Tezos vysoce bezpečný. To znamená, že investování do kryptoměny může být riskantní, proto vždy postupujte opatrně.

Je Tezos anonymní?

Tezos je relativně nová kryptoměna, která se stále vyvíjí, pokud jde o soukromí a masové přijetí. Zatím má Tezos stejnou úroveň soukromí jako Ethereum a Bitcoin: zatímco jsou anonymní, digitální stopa stále existuje. Na druhé straně jsou vyžadovány důvěryhodné burzy, aby byly v souladu s předpisy Know Your Customer a Anti Money Laundering, takže uživatelé, kteří chtějí obchodovat s XTZ, možná budou muset poskytnout osobní údaje. To znamená, že společnost Tezos oznámila plány na zavedení nových Funkce ochrany osobních údajů společnosti Zcash v následujících měsících, což může v budoucnu ovlivnit jeho anonymitu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me