Co je to bitcoin a oplatí se do bitcoinu investovat v roce 2021?

Vše, co potřebujete vědět o investování bitcoinů v roce 2021

Co je bitcoin a zda se do bitcoinu v roce 2021 vyplatí investovat?

Pokud se chystáte ponořit do světa kryptoměny a chcete vědět, co je bitcoin, a pokud se do bitcoinu v roce 2021 vyplatí investovat, pokračujte ve čtení.

Svět kryptoměn se neustále mění, my v Trading Education jsme tady, abychom vám pomohli zůstat v obraze s investováním do kryptoměny v roce 2021.

Dnes si představíme bitcoin a vysvětlíme, jak a proč je králem na trhu kryptoměn. Pokusíme se také odpovědět na následující otázky – Co je to bitcoin? Je bitcoin dobrá investice? “ a „Mám investovat do bitcoinů v roce 2021?“

Vysvětlení bitcoinů

Bitcoin! Jedno z nejpopulárnějších slov online; jeden z nejdiskutovanějších fenoménů ve světě financí. Ale co je to bitcoin?

Bitcoin je první digitální mince vytvořená v roce 2009 tajemnou postavou Satoshi Nakamoto. V důsledku finanční a bytové krize v roce 2008 Nakamoto navrhl digitální měnu, která lidem umožní provádět platby snadno, rychle a za nižší náklady.

Jedním z nejatraktivnějších aspektů bitcoinu je jeho decentralizovaná povaha – již žádné úřady a žádné poplatky za uhýbání.

Bitcoin provozuje svůj vlastní blockchain, což je sbírka bloků nebo transakcí, se 100% rovným a transparentním přístupem.

K dosažení svých cílů se bitcoin spoléhá na silný mechanismus konsensu a kryptografii, různé uzly nebo počítače a těžaře. V dubnu 2020 bylo po celém světě více než 47 000 bitcoinových uzlů.

bitocinové uzly

Bitcoin byl vydán v roce 2009 a za více než deset let se stal jedním z nejpopulárnějších a nejobchodovanějších aktiv vůbec.

Hlavní zkratkou bitcoinu jako měny je BTC. Navzdory své volatilitě je bitcoin atraktivní investiční možností.

Mohlo by vás zajímat, že když mluvíme o bitcoinu jako platformě, obvykle použijeme první písmeno, zatímco když mluvíme o skutečné měně bitcoin, můžeme použít malé písmeno.

Chtěli byste investovat do Bitcoin?

Jak bitcoiny fungují?

Víme, až budeme vědět, co to je bitcoin, pojďme prozkoumat, jak to funguje a zda se do bitcoinu v roce 2021 vyplatí investovat.

Jak je uvedeno výše, bitcoin je inovativní technologie peer-to-peer, která se opírá o konkrétní pravidla, uzly a horníky. Horníci jsou skuteční lidé, kteří zpracovávají všechny bitcoinové transakce a zajišťují transparentnost a bezpečnost. Těžba bitcoinů je také proces uvolňování nových mincí do oběhu.

Samozřejmě, že aby systém fungoval, jsou horníci odměněni. Upozorňujeme, že tato odměna se každé čtyři roky snižuje na polovinu; poslední polovina se uskutečnila v květnu 2020.

Je také důležité vědět, že na rozdíl od nekrytých měn, Bitcoin má omezenou zásobu 21 milionů mincí, což z bitcoinu dělá požadovanou investici.

Zatímco bitcoin vyrostl z platformy peer-to-peer na globální fenomén a uchovávač hodnoty, pravdou je, že bitcoinové transakce jsou pomalé a těžba vyžaduje hodně síly. Věřte tomu nebo ne, bitcoinová transakce může trvat až 10 minut.

Je zajímavé, že v důsledku pomalé doby zpracování byla bitcoinová hotovost vytvořena ve snaze urychlit transakce. Bitcoin Cash je vidlice bitcoinu, která získala podporu mnoha velkých bitcoinových investorů (jeho symbol tickeru je BCH).

To znamená, že nemusíte být horníkem nebo krypto králem, abyste si uvědomili potenciál bitcoinů ve světě financí. Ačkoli bitcoin je aktivum, které se liší od jiných investičních možností (například akcií), investování bitcoinů je rozhodně na vzestupu.

Stojí za to investovat do bitcoinů v roce 2021?

Bitcoin změnil svět investování do bodu, odkud není návratu. Jak vidíme, jeho povaha a způsob zpracování transakcí jsou fascinující. Žádné překvapení Bitcoin je největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace ve výši 254 620 631 806 USD v době psaní tohoto článku.

Pokud vás zajímá, zda se do bitcoinu v roce 2021 vyplatí investovat, pojďme se hlouběji zabývat jeho historií. Díky své revoluční povaze změnil bitcoin způsob, jakým přemýšlíme o investování a penězích obecně. Bitcoin také vedl k vytvoření mnoha digitálních alternativ nebo altcoinů, jako jsou Ethereum, Litecoin a Tether.

Bitcoin je vysoce likvidní a často se považuje za bezpečný přístav. Ve skutečnosti, někteří odborníci se domnívají, že bitcoiny mohou překonat zlato. Investice do bitcoinů je hodná, protože může obchodníkům pomoci diverzifikovat svá portfolia a zajistit proti inflaci. Například expert Paul Tudor Jones je jedním z finančních guru, kteří se domnívají, že bitcoin je skvělým zajištěním proti inflaci, stejně jako zlato v 70. letech.

Od krátkodobých po střednědobé a dlouhodobé investice je bitcoin oblíbenou volbou mezi obchodníky a nadšenci blockchainu. Když se podíváme zpět na rok 2019, například bitcoin zaznamenal v polovině roku 2019 300% návratnost investic (ROI). Navzdory své zubaté historii a cenovým výkyvům se bitcoinu podařilo přežít medvědí trh vyvolaný pokračující pandemií.

Pokud se zaměříme na analýzu sentimentu bitcoinů, uvidíme, že sentiment kolem této kryptoměny je vysoký, zejména během pandemie COVID-19.

Jak uvádí Trading Beasts, do října 2021 mohou bitcoiny dosáhnout maxima 15 121 582 USD a minima 10 282 676 USD.

Investice do bitcoinů v roce 2021 zároveň přichází s řadou rizik a nejistot, takže je jen na vás, abyste se rozhodli, zda investování bitcoinů v roce 2020 stojí za to.

Kolik stojí bitcoin za 5 let?

Pokud vás zajímá, zda je bitcoin v roce 2021 dobrá investice nebo ne, možná byste také chtěli vědět, kolik bitcoinů bude mít hodnotu za pět let.

Jak bylo uvedeno výše, kryptoměny jsou vysoce volatilní a nikdo neví, kolik bitcoinu bude v budoucnu mít hodnotu.

Při pohledu zpět má bitcoin za sebou řadu vzestupů i pádů. Věř tomu nebo ne, první obchodovaný bitcoin měl hodnotu 0,003 USD. Nyní se obchoduje za 13 742,24 USD, takže ti, kteří si v prvních dnech koupili bitcoin, si mohou užít návratnost investic přes 100 000 000%.

Přes jeho volatilitu se mnoho odborníků domnívá, že bitcoin má pozitivní budoucnost, a tvrdí, že jeho hodnota v příštích několika letech vzroste.

Například investor Tim Draper věří, že do roku 2023 hodnota bitcoinu výrazně vzroste: „250 000 dolarů znamená, že bitcoiny by pak měly zhruba 5% podíl na trhu měnového světa, a myslím, že by to mohlo podceňovat sílu bitcoinu.“

Expert Max Keizer na druhé straně řekl: „Oficiálně zvyšuji svůj cíl pro bitcoiny – a tuto předpověď jsem poprvé vytvořil, když to bylo 1 $, řekl jsem, že by to mohlo jít na 100 000 $ – Zvyšuji svůj oficiální cíl pro první za osm let to zvyšuji na 400 000 dolarů. “

Ačkoli existuje mnoho faktorů, které ovlivňují bitcoin a jeho cenu, jako je poptávka a nabídka, technologie a sentiment, jedna věc je jistá: bitcoin je tu, aby zůstal a změnil svět investic daleko za rok 2021.

Mám si koupit bitcoin?

Zatímco bitcoin je jednou z nejobchodovanějších kryptoměn, která vás může potenciálně stát milionářem, neznamená to, že byste si měli koupit bitcoiny.

I když založíme naše budoucí předpovědi na minulém výkonu a předpokládáme, že bitcoin se v roce 2021 vyplatí investovat, měli byste si udělat vlastní průzkum a vyjasnit si své finanční cíle. Máte zájem o obchodování s krypto dnem nebo o Hodling? Chcete obchodovat s CFD nebo vlastnit bitcoiny? Teprve poté, co si stanovíte jasné a realistické cíle, můžete začít investovat do bitcoinů.

Ať už se rozhodnete investovat do bitcoinu nebo jiných kryptoměn a aktiv, nezapomeňte, že investování přichází s vysokými riziky a neznámými. Bez řádné strategie řízení rizik a ochoty přijímat ztráty mohou obchodníci zažít finanční a emocionální katastrofu.

Ve skutečnosti podle údajů 90% začínajících obchodníků, kteří neinvestují do vzdělávání, ztrácí peníze a v prvním roce investování skončili. Nikdy tedy nepodceňujte význam řízení rizik a psychologie obchodování. Nikdy nevyměňujte chamtivost nebo pomstu a naučte se ovládat své emoce a stres, abyste si vydláždili cestu k úspěchu v investování do kryptoměny.

Kdo by měl zvážit vložení bitcoinů do svých portfolií?

Vzhledem k tomu, že jich je více než 54 milionů digitálních peněženek v současné době není pochyb o tom, že investování do kryptoměn je populární po celém světě. Ti, kteří jsou ochotni riskovat a investovat do bitcoinů v roce 2021, mohou potenciálně vydělat.

Bitcoin je skvělou investiční možností pro denní obchodníky, kteří chtějí profitovat z výkyvů vysokých cen a více obchodů během jednoho obchodního dne.

Bitcoin je také skvělou volbou pro střednědobé a dlouhodobé investory, kteří chtějí kupovat a držet kryptoměny, dokud se neobjeví dobrá příležitost.

Bitcoin je také vhodný pro nadšence kryptoměn, kteří věří v budoucnost decentralizovaných finančních systémů.

Jste jedním z nich?

Připraveni se ponořit Bitcoinové obchodování?

Závěrečná slova

Stojí za to investovat do bitcoinů v roce 2020?

I když je na vás, abyste se rozhodli, zda byste měli investovat do bitcoinu, nezapomeňte, že bitcoin – první digitální mince, která inspirovala tisíce krypto projektů – má řadu nevýhod.

Hlavní výhodou bitcoinu oproti jiným kryptoměnám je jeho likvidita. Je pozoruhodné, že kolem 15 174 podniků na celém světě přijímá bitcoiny. Uživatelé se na to však nemusí spoléhat; s více než 5 041 bitcoinových bankomatů v existenci po celém světě lze snadno převést bitcoiny na nekryté peníze a naopak.

Tržní kapitalizace bitcoinu přesahuje 254 620 631 806 $, což jasně ukazuje, že bitcoin je nejoblíbenější a nejobchodovanější mincí.

Závěrem je, že před investováním do bitcoinů nebo jiných aktiv byste si měli vždy udělat vlastní průzkum. Než se rozhodnete, zda investovat do bitcoinu (BTC), pečlivě zvažte všechny faktory, které ovlivňují cenu bitcoinu..

Klíčové body

  • Bitcoin je vůbec první kryptoměnou, která inspirovala vznik tisíců altcoinů a krypto projektů.
  • Navzdory vysoké volatilitě, mnoho odborníků tvrdí, že investice do bitcoinů v roce 2021 jsou hodné a věří v jejich pozitivní budoucnost.
  • Investice do bitcoinů není rizikový podnik, takže je třeba investovat do správného obchodního vzdělávání, řízení rizik a sebeovládání, abyste uspěli.

eToro – nejlepší burza kryptoměn pro investory i obchodníky

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Nyní víte, co je to bitcoin a proč se vyplatí investovat do bitcoinů v roce 2021. Pokud se cítíte inspirováni k investování do bitcoinů, nebo tento článek poskytuje další vhled do vašich stávajících obchodních znalostí, možná vás potěší, že eToro poskytuje možnost obchodovat s krypto aktivy a CFD až Více než 90 kryptoměn.

Myslíte si, že investice do bitcoinů v roce 2021 je hodná?

Doufáme, že tento článek o Co je to bitcoin a oplatí se do bitcoinu investovat v roce 2021? Vše, co potřebujete vědět o investování bitcoinů v roce 2021 bylo užitečné. Pokud uvažujete o přidání bitcoinového BTC do svého portfolia a chcete vědět odpověď na otázku „je bitcoin dobrá investice“, není lepší začít, než držet krok s trendy a předpovědi kryptoměny.

Přečtěte si více:

Prognóza predikce ceny bitcoinů: Kolik bude bitcoin platit v roce 2021 a dále?

Do kterých 10 nejlepších kryptoměn investovat v roce 2021?

Top 15 nejlepších kryptoměn ke koupi tento měsíc

15 důvodů, proč investovat do kryptoměn

Nejoblíbenější kryptoměny ve Velké Británii

Nejlepší kryptoměny k investování v Austrálii v roce 2021

Jak obchodovat s kryptoměnou za 100 $

Nejdůležitější kryptoměny jiné než bitcoin

Nejoblíbenější kryptoměny v USA

Časté dotazy

Co je to bitcoin jednoduše?

Bitcoin je digitální platforma, která umožňuje lidem posílat virtuální peníze přes internet, aniž by se spoléhali na banky a finanční úřady. Transakce se zaznamenávají v blockchainu (nebo řetězci transakcí), takže je každý může vidět transparentně a včas. Dobrou zprávou je, že lze nejen posílat a přijímat peníze globálně, ale také investovat do bitcoinů.

Je legální investovat do bitcoinů?

Ačkoli popularita investic do kryptoměny stále roste, pravdou je, že její stav není příliš jasný a regulace obchodování s kryptoměnami po celém světě stále dohánějí blockchainovou technologii. Než tedy investujete do bitcoinů, ujistěte se, že jste obeznámeni s kryptografickými předpisy a daněmi, které se vztahují na zemi, ve které sídlíte.

Jak mohu začít investovat do bitcoinů?

Je snadné začít investovat do bitcoinů. Musíte si jen vybrat spolehlivou platformu s pokročilými obchodními nástroji, otevřít a financovat svůj účet a zahájit svou investiční cestu. Překontrolovat eToro který vám umožňuje nakupovat a prodávat bitcoiny a obchodovat CFD s více než 90 krypto páry.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me