Co je to bitcoin? Průvodce pro začátečníky po nejoblíbenějším typu kryptoměny na světě a tipy pro investování do BTC

Téma bitcoinů vyvolalo mezi konverzacemi popularitu během posledních několika měsíců. Zejména na konci roku 2020 je znázorněna horská dráha pro bitcoiny, když se jejich cena začala prudce zvyšovat směrem k novým rekordům.

Před několika měsíci před nadměrným poklesem zahájil růst cen o 300% v roce 2020 novou konverzaci o kryptoměnách, čímž se bitcoiny dostaly do popředí toho, co přijde v budoucnosti obchodních burz.

Vzhledem k tomu, že si získává velkou pozornost investorů, tato hybnost otevírá velké příležitosti k získání hlubokého důvtipu o základech bitcoinu, například o tom, jak to začalo, kde je nyní a kam potenciálně směřuje. Velká část historie bitcoinů je snadno srozumitelná a skvělá pro nováčky v krypto světě i uchazeče, kteří se chtějí seznámit s vzrušujícím světem kryptoobchodů.

Co je to bitcoin?

Bitcoin je forma blockchainu vynalezeného v roce 2008, automatizovaná forma peněžní hodnoty, která ověřuje kryptografické transakce. Kryptografie v zásadě znamená kódování a dekódování informací a také poskytuje základ pro funkce blockchainu.

Blockchain: Funkce bitcoinu spočívá v open-source technologii zvané blockchain, která vyvíjí decentralizovanou veřejnou knihu. Transakce fungují jako „bloky“, které se připojují k technologii a tvoří „řetězce“. Řetězy vytvářejí trvalé záznamy a nemění se.

Soukromé a veřejné klíče: Za účelem autorizace transakcí a poskytnutí dokladu o platbách jsou vlastníkům prostřednictvím jejich bitcoinové peněženky vydávány a používány veřejné a soukromé klíče (které jsou dále diskutovány).

Bitcoin byl jedním z počátečních příkladů současných kryptoměn a často se používá jako primární ilustrace při popisu blockchainu. Nyní je bitcoin často zkrácen svým emblémem, BTC, bitcoiny lze použít k provádění různých online nákupů, ale získal si popularitu za představou zbohatnutí obchodováním s kryptoměnou.

Blockchain zaznamenává transakce provedené kryptoměnami, jako je bitcoin, kde funguje jako archiv, kde po provedení transakce nelze provést změny. K tuhnutí transakcí dochází prostřednictvím mechanismu známého jako proof-of-work, kde jsou horníci nebo odborníci na počítačový hardware schopni matematicky předpovědět kryptografický klíč pro další bitcoinový blok v blockchainu, jak popisuje Jimmy Song, pedagog a bitcoin vědátor.

Horníci: Jednotlivci s odbornými znalostmi v oblasti počítačového hardwaru platforem P2P, kteří ověřují transakce prostřednictvím vysokorychlostních počítačů a jsou často kompenzováni v bitcoinech.

Jednou z nejlepších věcí na bitcoinu a jedním z důvodů jeho nárůstu popularity je nedostatek potřeby ústřední vlády nebo měnové autority, jako je banka, pokud jde o regulační zapojení.

Simon Peters, analytik trhu ve společnosti eToro, popisuje bitcoin jako schopnost volně převádět finanční prostředky bez omezení ústředního orgánu nebo prostředníka kvůli „otevřenému zdroji a decentralizované technologii“. To neumožňuje žádný vnější dopad regulačních institucí, které často kontrolují fiskální a měnové politiky, jako jsou banky nebo vlády, a poskytuje volný pohyb finančních prostředků mezi stranami.

Odkud vše začalo bitcoiny?

Začátek bitcoinu zapříčinila především jedinečná schopnost této decentralizované formy online hotovosti snížit potřebu ústředních orgánů a běžných prostředníků. Uživatelům bylo umožněno odesílat a přijímat informace prostřednictvím softwarově řízené technologie bez jakéhokoli vnějšího vlivu. Původně zahájen v roce 2008 v bílý papír podle myšlenek Satoshi Nakamota. Dokument, nyní bitcoin.org, by představovalo základ pro bitcoin.

Stále si neuvědomuje, zda to byla jedna osoba nebo skupina jednotlivců, kteří vytvořili počáteční technologii, čímž dominantně překonali problém dvojitých výdajů, který vyplynul z mnoha dalších pokusů o vytvoření digitálních peněz. Řešením, s nímž Nakamoto přišel pro zdvojnásobení výdajů, byla implementace časově značené, neměnné knihy transakcí, která nás vedla k blockchain.

Blockchain tedy činí každý bitcoin sledovatelným a exkluzivním a protože blockchain je veřejně viditelný pro uživatele, je snadné vystopovat jakýkoli jednotlivý bitcoin a je obtížně dosažitelný pro úpravu jakékoli části hlavní knihy.

Vzhledem k tomu, že bitcoiny nevydávají ani nepodporují žádné vládní orgány ani banky, existuje příslib nižších transakčních poplatků než u tradičních online platebních metod. To přilákalo investory kvůli jeho krátké a rostoucí době a mnozí věří, že to může v budoucnu změnit způsob, jakým používáme a vnímáme peníze. Výhody blockchainové technologie a bitcoinu mohou mít potenciál změnit roli finančních institucí a korporátních aktivit navždy.

V lednu 2009 byl vytěžen první bitcoinový blok a také první verze bitcoinového softwaru na The Cryptography Mailing List. Do budoucna po vytěžení prvního bloku byly počáteční transakce použity pro zkušební účely. Například dvě pizzy koupil vývojář Laszlo Hanyecz s 10 000 bitcoinů v roce 2010, poté byly pravidelně používány k formálnějším cílům na mezinárodní scéně.

Po stejném období, první burzovní událost bitcoinů, zahájená v březnu 2010. Od té doby je měna známá svými stálými maximy a minimy cenových změn v průběhu let, charakterizovanými svými náhlými výkyvy. Od svého uvedení na trh se však bitcoiny chlubí pozitivním růstem v dlouhodobém měřítku a sledují, co se může v budoucnu stát..

bitcoin všech dob highchart

Bitcoin dosáhl svého historického maxima 41 946 USD, 8. ledna 2021. Zdroj: Coinmarketcap

Zvažovali jste investování do BTC?

Skeptici ohledně bitcoinů

Mnoho lidí zpochybňuje nedostatečnou stabilitu bitcoinů. Spekulace a nedůvěra ohledně legitimity bitcoinů existovaly od prvního dne, kdy byla kryptoměna spuštěna. Struktura bitcoinu, jeho blockchain, je údajně chráněna před jakoukoli infiltrací, ale bohužel měna sama o sobě není.

Vyšetřováním, které proběhlo v roce 2019, bylo zjištěno, že Mt. Burza Gox těžce manipulovala s trhem s kryptoměnami. Mt. Gox byl jedním z nejrozsáhlejších, ne-li největších trhů pro směnu kryptoměny, dokud se do jejich obrany nedostali hackeři, což vedlo ke ztrátě 744 408 bitcoinů.

Reputace bitcoinu se však pozitivně změnila, protože v roce 2020 mnoho finančních institucí investovalo a nadále investuje do bitcoinu, což ve skutečnosti zvýšilo jeho cenu.

Přečtěte si více: Analýza cen bitcoinů pro rok 2021

Proč investovat do bitcoinů?

Ačkoli se zdá, že mnozí skepticky uzavírají své sázky na bitcoiny, existuje nepochybně mnoho kladů, pokud jde o rozhodování. Přestože má od svého prvního spuštění krátkou a trvalou dobu, generuje stále větší výnosy. Zastánci kladou důraz na bitcoin jako novou alternativu k ukládání peněz, a pokud poroste se zapojením více finančních institucí, může z dlouhodobého hlediska dramaticky růst..

Kromě toho byla kryptoměna oceněna za nízké transakční náklady, které se rozhodly pro levnější alternativu k mezinárodním převodům fondů, zejména se zaměřením na obchodní aktivity, bez jakýchkoli zásahů třetích stran. Může také poskytnout pomoc investorům, kteří chtějí diverzifikovat svá portfolia jako nekorelované aktivum.

“Slyšíte, že bitcoin je„ budoucnost peněz “, a přirozeně se chcete podívat na historii peněz a na to, jak jsme se dostali do stavu, ve kterém se nacházíme … Čím více se díváte na historii peněz a jak přešli jsme od výměny prutů k zlatým mincím, k dolarům krytým zlatem, k tomu, co máme nyní, bitcoin je přirozeným přechodem k „novým penězům“. “- Simon Peters, market analyst ve společnosti eToro.

Jak investovat do bitcoinů?

Existuje mnoho burz s kryptoměnou, které jsou nyní regulovány a sledovány v souladu s právními precedenty. Mezi nejběžnější v USA patří mimo jiné Coinbase, Kraken, Gemini, Coinmama. Existuje také celá řada investičních platforem a makléřských společností eToro, které umožňují výměnu kryptoměn nebo následujících finančních aplikací; Aplikace PayPal, Robinhood a Cash. Tyto finanční aplikace se snaží být populárnější pro ty, kteří se chtějí soustředit na investování do bitcoinů.

Navrhuje se, aby si bitcoinové peněženky zasloužily uchování pro ty, kteří plánují významné objemy kryptoměny. Tyto hardwarové peněženky jsou jednoduše odlehčené počítače offline, které spravují bitcoinová aktiva. Pokud jde o jakoukoli investici, nepřekračujte částku, kterou jste se rozhodli investovat.

Kryptoměny si udržovaly volatilní pověst, a proto je důležité posoudit riziko částky, kterou jste se rozhodli investovat, než tak učiníte. Díky tomu je dobré při investování vzít v úvahu dlouhodobé myšlení. Dlouhodobý výkon bitcoinů za posledních deset let zastihl jeho krátkodobý výkon kvůli jeho volatilitě. Sledování akciového trhu a předpovídání budoucích příležitostí k růstu vám může dát náznaky, že ceny směřují dobrým směrem; proto dávejte pozor.

Přečtěte si více: Jak investovat do bitcoinu 2021 – Průvodce pro začátečníky k investování do bitcoinů

Tipy a strategie před investováním do bitcoinů:

1. Použití bitcoinové peněženky

Bitcoinové peněženky jsou v podstatě miniaturní hardwarové peněženky, kde si lidé ukládají svou kryptoměnu. Je to dobré řešení pro ty, kteří plánují držet velké částky a hledají bezpečnou alternativu ke svým aktivům. Vaše hardwarová peněženka bude mít soukromé klíče, ke kterým budete mít přístup pouze vy, a zajistíte tak ochranu svých investic. Jsou to v podstatě malé offline počítače, které vám umožňují spravovat vaše bitcoiny. Mezi mnoho známých výrobců peněženek patří mimo jiné Ledger, KeepKey, CoolWallet a Trezor.

2. Investujte chytře

To platí pro každou investici. Vždy je však dobré mít na paměti, zejména pokud se chystáte investovat do bitcoinů, že byste neměli investovat více, než kolik si můžete dovolit ztratit. O bitcoinu je známo, že jeho pověst sem a tam kolísá a bez znamení mohou ceny během několika hodin klesnout. S tím se říká, že existuje šance, že vaše aktiva během krátkých období poklesnou na hodnotě, a proto neinvestujte žádné prostředky, které byste případně mohli potřebovat pro nouzové případy.

3. Plánujte dopředu

Pokud se zmíníme o své volatilitě výše a jejích výkyvech, stojí za to se dlouhodobě zabývat investicemi do bitcoinů. I přes krátkodobou tendenci cenových výkyvů vykazuje výkonnost bitcoinu za poslední desetiletí celkově pozitivní tempo růstu. S tím bylo řečeno, pokud nejste někdo, kdo se dívá na denní obchodování, dlouhodobé myšlení je další možností averze k riziku pro investování do kryptoměny.

4. Sledujte trh cenných papírů

Při investování do jakéhokoli druhu akcií je důležité pečlivě sledovat trh cenných papírů. Jedním z klíčových aspektů investování do jakékoli formy aktiv je schopnost předvídat budoucí výkonnost nebo výsledky. Bitcoin má podobné korelační vzorce jako S&P 500 v roce 2020, když viděli, jak se investoři s hnacím motorem při současném ekonomickém prostředí dívají na riskantnější investice. Určité znaky, jako je tento, pomohou ovlivnit vaše celkové rozhodnutí při uzavírání sázek na bitcoin.

5. Vezměte v úvahu daňové povinnosti

Ve Spojených státech jsou bitcoiny, mimo jiné kryptoměny, zdanitelné. Pokud plánujete prodat své bitcoiny za účelem zisku, nebo pokud jednoduše plánujete utratit za hodnotu, která byla vyšší, než byla původně zakoupena (jinými slovy, měna zhodnotila), budete odpovědní za daň z kapitálových výnosů. Je důležité vést záznamy o všech vašich transakcích, abyste předešli dalším právním problémům.

Existuje velká naděje, že kryptoměna rozšíří její přijetí na celém světě. Vzhledem k tomu, že společnost MicroStrategy v oblasti business intelligence nedávno zachytila ​​bitcoin na jedné ze svých nejvyšších tržních hodnot a nastavila jej jako své primární rezervní aktivum, není pochyb o jeho potenciálu růstu v blízké budoucnosti. Od jiných korporací, jako je PayPal, se objevily pozitivní představy o potenciálu bitcoinu, s jeho nedávnou investicí do kryptoměny po rozvinutí vlastní obchodní operace.

Je nepravděpodobné, že bitcoiny v dohledné době nahradí euro. Není však pochyb o tom, že digitální budoucnost, k níž směřujeme, ji nebude sledovat.

Existuje malá šance, že se bitcoin v blízké budoucnosti promění ve zcela adekvátní měnu, jako je americký dolar nebo euro, ale to neznamená, že nesměřuje správným směrem.

Začněte investovat do bitcoinů pomocí eToro

Pokud jste doposud nastaveni na investování do bitcoinů, eToro je uživatelsky přívětivá a levná platforma poskytující nepřeberné zkušenosti s výměnou kryptoměn. Společnost pokračuje v expanzi zaváděním nových produktů a dalších kryptoměn nad rámec bitcoinů, což umožňuje začátečníkům i odborníkům prozkoumat různé možnosti v krypto světě.

eToro – nejlepší makléř pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Klíčové body

  • Bitcoin je nová digitální forma peněz, s nimiž se obchoduje online prostřednictvím open-source a decentralizované technologie.
  • Transakce se zaznamenávají na blockchainu a jsou veřejně dostupné ke sledování každého bitcoinu jako stálá účetní kniha.
  • Velké společnosti, jako je MicroStrategy, investují obrovské částky peněz do bitcoinů.
  • Bitcoin od svého prvního spuštění v roce 2009 přinesl stále větší výnosy.
  • Nízké transakční náklady bez vlivu třetích stran jsou ideální pro přeshraniční obchodování a nadnárodní podniky.
  • Bitcoinová peněženka zajišťuje úschovu bitcoinů pomocí malého hardwarového počítače.
  • Existují optimistické budoucí předpovědi, kdy bitcoin v lednu 2021 dosáhl svého historického maxima tržní hodnoty.
  • Bitcoin je zdanitelný, proto si při investování do bitcoinu musíte být vědomi daňových důsledků.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me