Co je ZCash? Průvodce pro začátečníky po Zcash a tipy pro investování do ZEC

Při zkoumání světa kryptoměn nelze odvrátit vzrůstající slávu Zcash a přilnavost k moci, kterou zažil v posledních několika letech. Vyvinula se z velkých myslí několika vývojářů a nyní se stala gigantem v blockchainu s proof-of-work na chain-governance.

Zcash nabízí možnost soukromého obchodování na soukromém blockchainu. Navíc nabízí něco, s čím v současné době není mnoho kryptoměn v souladu, a proto ve výše uvedené hierarchii funguje jako jedinečné a speciální.

I když neustále přitahuje pozornost lidí z celého světa, Zcash zůstává pro mnoho jednotlivců záhadou a neznámým fenoménem. Je celkem snadné s ním manévrovat a ještě snadněji se do něj investuje; pokud jde o zisk, je povinen přivést zpět dobrou částku investic. Je to docela snadné pochopit, a proto vám prostřednictvím následujících odstavců poskytneme celkový přehled o tom, kde Zcash stojí.

Zde je krátká biografie Zcash: Kde to začalo, jak funguje – a jak investovat do toho.

Co je ZCash?

co je zcash

ZCash je kryptoměna, která má decentralizovaný blockchain, který funguje hlavně tím, že nabízí úplné soukromí pro ty, kteří ji používají. Pokud jste obeznámeni s bitcoiny, pak si můžete představit, že ZCash je docela podobný, nicméně důvody ochrany soukromí jsou tam, kde se navzájem liší. Úroveň anonymity, kterou ZCash poskytuje v blockchainu, nelze srovnávat s úrovní, kterou Bitcoin nabízí na jakémkoli základě, protože ta první je mnohem vznešenější. Další zásadní rozdíl je, pokud jde o zastupitelnost.

“ZCash právě dostal velkou podporu.” Prostřednictvím procesu známého jako „zabalení“ je nyní na Ethereu dostupná syntetická verze Zcash, která je kompatibilní se všemi jeho hlavními peněženkami a aplikacemi. To znamená, že Zcash je mnohem dostupnější než před několika týdny. “ komentáře Forbes„Spisovatel kryptochainu Steven Ehrlich.

Podle Investopedia, „Hotovost zvyšuje soukromí uživatelů tím, že k ověření transakcí používá důkaz nulových znalostí (zk-SNARKs), aniž by odhalil informace, které by mohly narušit soukromí uživatele.“ To je to, co hlavně zajišťuje anonymní důvody pro uživatele ZCash. Šifruje to, co vidí chráněné transakce, a protože jsou informace o platbě šifrovány, protokol používá novou kryptografickou metodu k aktualizaci a kontrole jejich platnosti.

Historie za ZCash

Všechno to začalo asi před 8 lety jako projekt iniciovaný Matthewem Greenem. Bylo to nesmírně úspěšné a nakonec to od investorů přineslo více než tři miliony dolarů. To bylo místo, kde se Zcash původně narodil. První těžba navíc proběhla tři roky po spuštění a setkala se s neobvykle vysokou poptávkou obchodníků a horníků ze všech koutů světa. Po spuštění Zcash následovala iniciativa pro Zcash Foundation, což je nezisková organizace, která shání peníze pro benevolentní účely.

Nyní stojí mezi hegemonem mezi digitálními měnami a jeho sláva je na hyperbolickém vzestupu od doby, kdy vyšla v roce 2013. Ačkoli je bitcoin průkopníkem ve světě kryptoměn, ZCash se snaží dosáhnout stejných výšek pomocí využití funkce zastupitelnosti.

Zatímco finanční systém stále zaostává na cestě úplné digitalizace, předpokládá se, že by k tomu mohlo dojít v blízké budoucnosti. Kryptoměny po celém světě se neustále vyvíjejí, a to vše ve vizualizaci digitálního zítřka. Pandemie navíc vytvořila značnou propast s fyzickým a digitálním světem a lidé každý den více gravitují k tomu druhému..

V průběhu desetiletí dojde ve finanční oblasti k mnoha změnám, jednou z nich bude situace online měn versus fyzické peněžní hodnoty. Ať už jde o zlatou nebo fiatovou měnu, vždy ji můžete vyměnit za jiné částky dobra, nicméně to, zda bude první zcela zrušena, protože nápad ještě nebude svědkem.

Zvažovali byste investování do Zcash?

Raná použití ZCash

Podle CoinGecko, v okamžiku psaní je cena Zcash 147 $. Má cirkulující dodávku 11 milionů ZEC mincí a maximální dodávku 21 milionů. Příběh jeho počátečních transakcí však nemůže zůstat bez povšimnutí, přičemž ty první se datují k roku 2013.

Pro obchodování s mincí k dosažení výšek se ZCash během osmi let zvýšil, je podhodnoceným úspěchem. Zatímco bitcoiny mají mnoho chyb, pokud jde o soukromí, ZCash je lídrem v oboru, „Zcash používá konstrukci důkazu nulových znalostí zvanou zk-SNARK, vyvinutou naším týmem zkušených kryptografů na základě nedávných průlomů v kryptografii. Tyto konstrukce umožňují síti udržovat zabezpečenou účetní knihu zůstatků, aniž by byly uvedeny zúčastněné strany nebo částky. “ jak sdělil CoinGecko.

Znepokojení nad ZCash

Obavy se netočí jen kolem ZCash, ale zejména každé digitální měny tam venku. Tato oblast online transakcí je pro světové publikum stále poměrně nová, a proto se vždy bude vznášet atmosféra skepticismu.

ZCash jako digitální mince je většinou vyráběna pro uživatele Linuxu a je přísně omezena na těžbu CPU. Může být také použit ve Windows nebo MAC, ale možnost těžby rozhodně nepatří k nejlepším pro zisk. Toto je jeden z největších aktuálních problémů ZCash.

Proč investovat do ZCash?

zcash investice

Investopedia uvedla ZCash jako jednu z nejbezpečnějších a nejvíce soukromých kryptoměn, v souladu s Monero, DASH, Verge, Horizen a Beam.

Při definování se ZCash drží následujícího tvrzení a zakládá svůj argument na daných faktech: „Pokud je bitcoin pro peníze jako HTTP, Zcash je HTTPS," podtrhuje jeho vylepšené funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů.

Zcash implementoval kryptografický nástroj s názvem Zero-Knowledge Proof a poskytuje účastníkům možnost chránit transakce. Umožňuje účastníkům transakce, aniž by kdokoli z nich odhalil své adresy ostatním. Zero-Knowledge Proof také zamlžuje částku transakce. “ V jiné poznámce se Zcash těží podobným způsobem jako většina ostatních kryptoměn.

Když investoři chtějí nasměrovat své peníze do virtuálního světa, je soukromí jedním z činů, bez kterých se neobejdou. ZCash jako kryptoměna proto zůstává důvěryhodným operátorem a odvádí mnoho škodlivých pokusů o hackerství kvůli kryptografii, na které je postavena. Kromě toho jsou všechny transakce chráněny a nemohou k nim proniknout neznámí uživatelé.

Všichni jsme svědky vzestupu kryptoměn v posledním desetiletí, zejména po pandemii COVID-19. Přijímání bitcoinů neustále roste a může pokračovat v růstu po celý rok 2021. Nejnovější aktualizace naopak tuto skutečnost jen posilují, například investice Tesly do bitcoinů za 1,5 miliardy dolarů. Od této chvíle to bude jen motivovat banky a instituce, aby přijaly opatření a připojily se k těmto nově vzniklým okolnostem.

Kompatibilita výše uvedených skutečností spolu s dobře provedeným výzkumem, na kterém je ZCash postaven, ukazuje všem investorům, kteří mají zájem, že jejich nasměrování peněz tímto způsobem není na škodu. Bezpečnostní technický tým odpovědný za hegemona, kterým se ZCash v poslední době stal, zajišťuje, že tato platforma je bezpečná pro všechny zúčastněné strany a nečeká žádná ztráta peněz.

Platnost informací, které společnost představuje spolu s bezpečnostními linkami, z něj činí skvělé místo pro investice pro myslitele orientované na budoucnost, kteří by se chtěli stát součástí krypto světa.

Digitalcoin předpovídá, že cena Zcash by se mohla v roce 2021 zvýšit a dosáhnout až 216 USD. Je to ještě optimističtější, pokud jde o dlouhodobé předpovědi, které předpovídají, že ZCash dosáhne v roce 2025 439 USD.

Stigma týkající se kryptoměn bude přetrvávat, dokud nebudou pokusy o hackerství sníženy nebo o nich alespoň slyšet. Na druhou stranu, ZCash jako krypto kanál zůstává jedním z nejbezpečnějších z výše zmíněných škodlivých pokusů a jednou z kryptoměn s nejvyšším růstovým potenciálem podle předpovědí.

Nenechte si ujít: Předpověď predikce ceny Zcash

Jak investovat do ZCash?

Jedním ze způsobů, jak se lidé vždy vracejí, je nákup ZEC prostřednictvím kryptoburzy. Tam můžete ZCash a další kryptoměny, a dokonce použít různé typy fiat měn pro nákup.

Až nákup dokončíte, měli byste hledat způsoby, jak transakci dokončit z hlediska bezpečnosti a uložit svůj ZEC. Kupující používají digitální peněženky nebo fyzické peněženky. Krypto peněženky jsou gadgetem pro obchodníky s kryptoměnami po celém světě, ale vše záleží na osobním vkusu a preferencích.

Připraveni investovat Zcash?

Tipy před investováním do Zcash

1. Zvažte použití bezpečné peněženky

Jak jsme zmínili výše, po zakoupení mince budete potřebovat krypto peněženku pro její uložení. Je velmi důležité vybrat si bezpečnou peněženku, protože chcete mít své mince v bezpečí. Zvláště pokud se chystáte investovat velké množství peněz. Nejlepší je použít dvoufaktorové ověřování a PIN kód. Podle svých preferencí můžete použít softwarovou nebo hardwarovou peněženku.

2. Investujte pouze to, o co si můžete dovolit přijít

Věk kryptoměn lze použít na jakýkoli druh investice, zejména na mince zmíněné v celém textu, jako jsou ZCash a Bitcoin. Jejich cena neustále prochází vzestupnou parabolou ceny a mnohokrát se houpá dolů. Kryptoměny včetně ZCash se ukázaly jako ziskové během býčích trhů, ale medvědi někdy mohou být nemilosrdní. Investujte proto pouze to, o co si můžete dovolit přijít.

3. Přemýšlejte dlouhodobě

Stejně jako u většiny kryptoměn lze ZCash také popsat jako volatilní. Denní obchodníci mají rádi volatilitu, protože jim to dává příležitost k zisku. Pokud však nechcete investovat do denního investování dlouhodobě a HODLing vytváří menší riziko. Proto pokud si koupíte ZCash a jeho cena se po nákupu zvýší, pak získáte zisky, pokud se rozhodnete jej po určité době prodat.

4. Sledujte kryptotrh

Pokud chcete investovat ve správný čas, je důležité zůstat v obraze. Například procházíme býčím během a ti, kteří investovali před konáním býčího běhu, nyní vydělávají na zisku. Většina kryptoměn souvisí s bitcoiny, takže pokud cena bitcoinu poroste, rostou i ostatní. Je však zásadní zůstat v obraze, protože různé události po celém světě mohou mít dopad na cenu kryptoměn. Nechcete kupovat na jejich vrcholu. Vždy si pamatujte pravidlo; Nakupujte nízko, prodávejte vysoko!

5. Buďte si vědomi daňových povinností

Ve Spojených státech jsou kryptoměny zdanitelné. Při prodeji měny se ziskem musíte mít na paměti, že jste povinni platit daň z kapitálových výnosů. Pokud to utratíte a cena se od vaší koupě zvýšila, jste povinni platit daň z kapitálových výnosů. Nezapomeňte si tedy své transakce poznamenat.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Zcash

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • Nelze odvrátit vzrůstající slávu Zcash a přilnavost k moci, kterou zažila v posledních několika letech.
  • Pokud jste obeznámeni s bitcoiny, můžete si představit, že ZCash je docela podobný, nicméně důvody ochrany soukromí jsou tam, kde se navzájem liší..
  • Pro obchodování s mincí k dosažení výšek se ZCash během osmi let zvýšil, je podhodnoceným úspěchem.
  • Stigma týkající se kryptoměn se bude muset přetrvávat, dokud nebudou pokusy o hackování sníženy nebo o nich alespoň slyšet.
  • Jedním ze způsobů, jak se lidé vždy vracejí, je nákup ZEC prostřednictvím burz s kryptoměnou.
  • Digitalcoin předpovídá, že cena Zcash by se mohla v roce 2021 zvýšit a dosáhnout až 216 USD.
  • Digitalcoin je ještě optimističtější, pokud jde o dlouhodobé předpovědi, které předpovídají, že ZCash dosáhne v roce 2025 439 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me