Investice do bitcoinů – 5 důvodů, proč investovat do bitcoinů v roce 2021

Důvody pro letošní investice do bitcoinů

Bitcoin je digitální měna, bez účtů za tisk a bez ražby mincí. Je decentralizovaný – žádná správa, instituce ani jiná absolutní moc (jako banka) ji neomezuje.

Majitelé jsou anonymní; Bitcoin propojuje kupující a prodávající pomocí šifrovacích klíčů namísto použití jmen, daňových identifikátorů nebo čísel sociálního zabezpečení. A není emitována jako tradiční měna shora dolů. Místo toho bitcoin ano "těží" výkonnými počítači připojenými k webu. V tomto článku se podíváme na některé z důvodů, proč investovat do bitcoinů.

Jak byl vynalezen bitcoin?

V roce 2009 vynalezla osoba (nebo skupina) jménem Satoshi Nakamoto bitcoin. Jeho deklarovaným cílem bylo vytvořit "zcela decentralizovaný systém elektronických peněz bez serverů nebo ústředních orgánů." V roce 2011 Nakamoto po kultivaci konceptu a technologie převedl svůj zdrojový kód a doménu na ostatní v komunitě bitcoinů a následně zmizel.

Bitcoiny navíc v poslední době zaznamenaly obrovský růst. Níže uvádíme pět důvodů, proč investovat do bitcoinů v roce 2021:

1. Přijímání bitcoinů roste

Celosvětové přijetí bitcoinů se zahřívá. V roce 2020 například počet uživatelů blockchainové peněženky pomalu rostl a od loňského listopadu se zrychluje. Za posledních 12 měsíců se bitcoinové peněženky rozrostly ze 43 na více než 62 milionů.

Stále se také zvyšuje počet lidí, kteří nakupují BTC prostřednictvím aplikace Cash. Tržby bitcoinů v hotovostní aplikaci vzrostly ve třetím čtvrtletí roku 2020 na 1,63 miliardy USD a ve stejném období činil provozní zisk 32 milionů USD.

PayPal navíc rychle sledoval jejich kryptoměnu a nyní může pro své uživatele získávat, distribuovat a udržovat bitcoiny, ethereum, bitcoinové hotovosti a litecoiny. Kryptoměnové transakce jsou omezeny na 20 000 $ za týden, což je dvakrát více než 10 000 $ původně hlášených kvůli neočekávané poptávce zákazníků. 26 milionů obchodníků PayPal přijme krypto jako platební prostředek, který začíná někdy v 1. čtvrtletí 2021.

Pokud se bitcoinový býčí trh bude i nadále ohřívat, mohli by retailoví a institucionální investoři tuto dynamiku sledovat se spoustou ramp. Pokud poptávka stále poroste, výkyvy trhu předchozích bitcoinových cyklů mohou být také ještě výbušnější.

2. Návrh užitečnosti bitcoinů je ideální pro finanční systém

Globální finanční krize v roce 2009 dala vzniknout bitcoinu. Bitcoin byl tajně nasazen do divočiny na pozadí bankrotů, vládních záchran a kvantitativní pohody, kde byli všichni zapomenuti, kromě malé, ale rostoucí komunity idealistů.

O deset let zpět a s dalším vypořádáním, relativně nízkými úrokovými sazbami a rozšířeným kvantitativním uvolňováním vidíme současnou finanční krizi.

Stále více se uznává jedinečná hodnota nabídky bitcoinu mezi jednotlivci a firmami a to, kde je bitcoin umístěn v tomto makro nastavení. Paul Tudor Jones, významný makléř v roce 2020, uvedl, že bitcoiny mu připomínají hodnotu zlata v sedmdesátých letech. V článku nazvaném The Great Monetary Inflation (Velká měnová inflace) diskutuje o tom, že jeho fond Tudor BVI investoval mezi 1 a 2% svých aktiv do bitcoinových futures kontraktů..

"COVID-19 je jedinečný virus, který globálně spustil jedinečnou politickou reakci," řekl Tudor Jones.

"Stalo se to tak rychle, že dokonce i veterán z trhu, jako jsem já, zůstal němý. Jen od února bylo prostřednictvím kvantitativního uvolňování magicky vytvořeno celosvětové celkem 3,9 bilionu USD (6,6% globálního HDP). Jsme svědky Velké měnové inflace (GMI) – bezprecedentní expanze každé formy peněz, na rozdíl od všeho, co kdy rozvinutý svět viděl," přidal.

Zdá se, že Satoshi Nakamoto vytvořil bitcoin pro tuto situaci jako potenciální alternativu. Ve skutečnosti mnoho investorů nyní považuje bitcoin za bezpečné útočiště a zajištění proti inflaci.

3. Bitcoin stále dokazuje, že nevěřící jsou špatní

Před investováním do kryptoměn se často doporučuje zkontrolovat historický cenový graf. Během celého svého života zaznamenali několik vzestupů a pádů. Bitcoin byl také opakovaně označován jako "mrtvý" skeptiky. Bitcoin však nedávno překročil svou historickou výšku. Není třeba očekávat, že se nebude opakovat. Může to být šťastný rok 2021.

Bitcoin dosáhl svého historického maxima na 41 941 USD 8. ledna 2021. Podle analytiků by v roce 2021 mohly bitcoiny překonat svůj rekord z ledna. Existují dokonce předpovědi, k nimž by se bitcoin mohl dostat 100 000 $ známka v roce 2021.

Pohyby cen bitcoinů. Zdroj: TradingView

4. Různé zúčastněné strany

Pokud si myslíte, že instituce jsou jedinými investory, kteří utrácejí své prostředky v bitcoinech, jste na omylu! Samoobslužné super fondy, penzijní fondy a značný počet lidí nyní investují do bitcoinů. Předpokládá se, že do roku 2021 počet investorů vzroste. Pro samoobslužné super fondy a penzijní fondy je bitcoin vhodnou investicí, protože by mohl nejlépe sloužit jako možnost dlouhodobé investice.

V průběhu let mohli drobní investoři vidět další investice do bitcoinů, které by mohly získat zisky, protože bitcoinová cena může v budoucnu růst. Kryptoměny v posledních několika měsících roku 2020 překonaly všechny skupiny aktiv. Předpokládá se, že tento růst bude pokračovat i v roce 2021 a dále, což z něj bude vhodný rok pro investice.

5. Velcí investoři se dostávají do bitcoinů

Jak je patrné z níže uvedeného grafu, bitcoiny byly nejproduktivnější třídou aktiv roku 2020. Naproti tomu zlato a akcie byly rozdrceny.

Bitcoin byl nejproduktivnější třídou aktiv roku 2020. Zdroj: Případ Bitcoin

V únoru 2021 společnost Tesla investovala 1,5 miliardy USD do bitcoinů a v budoucnu může začít přijímat kryptoměnu jako platbu. Jak se objevily zprávy, cena bitcoinu okamžitě vzrostla o 14% na více než 44 000 $ za minci.

V srpnu 2020 společnost MicroStrategy, společnost zabývající se průzkumem trhu, uvedla, že 250 milionů USD bylo vynaloženo na bitcoiny na nákup 21,454 bitcoinů v podobě distribuce kapitálové politiky. Společnost od srpna zvýšila svůj celkový podíl v bitcoinech na 1,125 miliardy USD.

"Tato investice odráží naši víru, že bitcoin, jako nejrozšířenější kryptoměna na světě, je spolehlivým úložištěm hodnoty a atraktivním investičním aktivem s dlouhodobějším potenciálem zhodnocování než držení hotovosti. Společnost MicroStrategy uznala bitcoin jako legitimní investiční aktivum, které může být lepší než hotovost, a proto učinila z bitcoinu hlavní podíl ve své strategii rezervní pokladny," tvrdil Michael Saylor, generální ředitel MicroStrategy.

Celá existence bitcoinu byla poznamenána dramatickými cenovými posuny, „přesně takovými věcmi, které udrží dlouhodobý trend,“ řekl analytik Citibank Thomas Fitzpatrick, který představil bitcoinový mapu a pomocí předchozí TA vyhodnotil cílovou cenu bitcoinu ve výši 318 000 $ do prosince 2021.

"Oddělení zlata od nekrytých měn, pandemie COVID-19 a touha centrálních bank provádět agresivní politiku kvantitativního uvolňování by mohla vést k budoucímu prudkému růstu cen bitcoinů," prohlásil Fitzpatrick.

Připraveno k investování Bitcoin?

Predikce ceny bitcoinů

Bitcoin je neuvěřitelně nepředvídatelná měna a jeho budoucí cena je riziko spolehlivé předpovědi. Během většiny plavby mincí jsme měli mnoho vzestupů a pádů; v lednu 2018 klesla téměř o 50% a do poloviny roku 2019 se pak zotavila mnohem lépe;

V roce 2020 dokázala pokrýt méně než 10 000 dolarů a dokonce klesla pod 4 000 $ v polovině pochodu a mince se od té doby velmi dobře zlepšila.

Nejlepší předpovědi cen bitcoinů:

1. Jeremy Liew – Společnost Lightspeed Investment Partners, počáteční akcionář společnosti Snapchat a vlivný investor na burzách obchodních zasvěcených osob, v květnu 2017 vzdali důvěru v bitcoiny a očekávali, že BTC dosáhne do roku 2030 výše 500 000 USD, přičemž Peter Smith, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Blockchain, schválili jejich odhad studna.

2. Mike Novogratz – Bývalý obchodník s hedgeovými fondy a fanoušek kryptoměny očekával, že tržní hodnota bitcoinu může překročit tržní kapitalizaci zlata ve výši 7,5 bilionu dolarů.

3. Wences Casares – Generální ředitel a zakladatel společnosti Xapo také důvěřuje bitcoinům. Ve skutečnosti investoval do BTC v roce 2011. Během newyorské konsensuální konference v roce 2017 předpovídal, že bitcoiny překonají za 5–10 let 1 milion dolarů, což bude pouze rok 2022, případně 2027..

4. Chamath Palihapitiya Je spolumajitelem Golden Government Warriors a zakládajícím partnerem Social Capital. Jeho vášeň pro bitcoiny začala jeho investiční výpravou již v roce 2012, kdy byl vlastníkem 5% bitcoinů v jedné fázi oběhu. V jeho předpovědi na nejbližší období se předpokládá, že bitcoin do roku 2037 dosáhne 1 milion USD.

eToro – nejlepší makléř pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • Bitcoin je digitální měna, bez účtů za tisk a bez ražby mincí.
  • V roce 2009 vynalezla osoba (nebo skupina) jménem Satoshi Nakamoto bitcoin.
  • Pokud se bitcoinový býčí trh bude i nadále zahřívat, maloobchodní a institucionální kupci budou tuto dynamiku sledovat se spoustou ramp.
  • Pět důvodů, proč byste měli investovat do bitcoinů:.
  • Globální finanční krize v roce 2009 dala vzniknout bitcoinu.
  • Bitcoin by podle analytiků mohl brzy překonat své historické maximum stanovené v lednu.
  • Bitcoin byl nejproduktivnější třídou aktiv roku 2020. Naproti tomu zlato a akcie byly rozdrceny.
  • Bitcoin je neuvěřitelně nepředvídatelná měna a jeho budoucí cena je riziko spolehlivé předpovědi.
  • Podle Chamath Palihapitiya se očekává, že bitcoin do roku 2037 dosáhne 1 milion dolarů.

Přečtěte si více:

Mohl by bitcoin v roce 2021 dosáhnout ceny 100 000 $

Predikce ceny bitcoinu: Kolik to bude stát v roce 2021 a dále?

Co povede k ceně bitcoinů v roce 2021?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me