Investice do bitcoinů: Co povede k ceně bitcoinů v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do bitcoinů v roce 2021

Kam půjde cena BTC v roce 2021?

Co se stane s cenou bitcoinu v roce 2021? Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou decentralizované, tradiční investoři vždy přemýšleli: Co pohání cenu bitcoinu?

Ceny akcií nebo dluhopisů jsou například ovlivňovány ekonomickými faktory, jako je inflace, nezaměstnanost nebo úrokové sazby, ale u kryptoměn tomu tak není, protože jsou zcela nezávislé.

Pokud chcete nakupovat nebo investovat do bitcoinových BTC rychle a snadno, s 0% provize, podívejte se Výměna eToro!

Ale co skutečně řídí cenu bitcoinu?

Cena bitcoinu nejvíce ovlivňují tři hlavní faktory:

 • Nabídka a poptávka
 • Přijetí bitcoinů
 • Regulace bitcoinů

Tady na Trading Education jsme analyzovali tyto tři faktory a níže si podrobně ukážeme, co jsme zjistili.

Pokud se chcete dozvědět více o investování do bitcoinů, podívejte se na tuto příručku Ultimate Bitcoin Guide.

Proč bitcoiny?

Čím je bitcoin tak výjimečný, že ho investoři považují za investiční možnost? Bitcoin je první spuštěnou kryptoměnou a nadále zůstává lídrem v oblasti kryptoměn. Bitcoin za poslední desetiletí zaznamenal růst o 9 000 000% a byl vybrán jako nejlepší investice desetiletí, bití soupeřů, jako jsou akcie, dluhopisy, zlato a indexy.

Během své historie cena bitcoinu rostla a klesala, protože jeho povaha je nestálá. V počátečních letech však bitcoin neměl žádnou hodnotu, ale jeho hodnota postupem času rostla, což z raných investorů učinilo milionáře a dokonce i miliardáře. Cena bitcoinu se stále očekává, že poroste, a proto je bitcoin pro investory dobrou investiční možností.

bitcoionový tržní strop

Bitcoin vede kryptoměnovou tržní kapitalizaci s 202 miliardami dolarů. Zdroj: Statista

Co vede k ceně bitcoinů?

V současné době existuje 18 539 543,75 bitcoinů a maximální počet bitcoinů, které kdy budou existovat, je 21 milionů. Polovina blokových odměn ovlivňuje cenu bitcoinu vytvořením tzv "umělá inflace", ale v okamžiku, kdy bude vytěženo 21 milionů bitcoinů, nebude již žádná těžební činnost. Těžba tedy neovlivní cenu bitcoinu.

Očekává se však, že poslední bitcoin bude těženo v roce 2140.

Ale podívejme se, co skutečně ovlivňuje cenu bitcoinu? Nebo to, co řídí ceny bitcoinů?

Cena bitcoinu bude v roce 2021 ovlivněna 3 faktory

Faktor 1: Nabídka a poptávka

S kým souvisí bitcoin?

Bitcoin koreluje s dalšími kryptoměnami, jako je například Ethereum. Když jsou dvě aktiva vzájemně korelována, pohybují se stejným způsobem.

Kryptoměny obecně vzájemně korelují. Proto je všichni investoři začali považovat za společné aktivum.

Navíc v kryptoměně věci uběhly dlouhou cestu a není třeba mít pro každou kryptoměnu samostatnou peněženku, ale své mince můžete ukládat do jedné peněženky jako eToro, Binance, Kraken atd.

korelace bitcoinu ethereum

Ethereum-Bitcoin 1 rok realizovaná korelace je v průměru 88%. Zdroj: Překroutit.

Čím větší je poptávka po kryptoměnách, tím vyšší je cena. To je základní pravidlo v ekonomii. Bitcoin je vzácný, což znamená, že je vzácný a žádaný. A je také užitečné, díky čemuž je cenné.

Faktor 2: Přijetí bitcoinů

Obvykle, když jsou o kryptoměnách senzační zprávy, jejich cena roste. Lidé mohou mít nejistotu ohledně budoucnosti bitcoinů; přijetí bitcoinu je proto zásadní pro budování důvěry mezi lidmi.

Přijetí bitcoinu dává lidem důvěru, protože když vidí velké finanční společnosti investující do bitcoinu, je jasné, že budoucnost bitcoinu je bezpečná. Zvyšuje se tedy poptávka a zvyšuje se také cena.

A rok 2020 tuto skutečnost potvrdil od letošního roku, velké finanční společnosti investovaly do bitcoinů, čímž zvýšily cenu.

MicroStrategy investoval 425 milionů $ do bitcoinů. Náměstí také investoval 50 milionů dolarů a Stone Ridge následovala investice 115 milionů $ do bitcoinů.

Nejvýznamnějším dopadem na cenu bitcoinů v roce 2020 však byla zpráva, že společnost Paypal 21. října integrovala do své platformy kryptoměny. Po oznámení dosáhl bitcoin 12 817,17 USD, což je během tohoto dne 8% nárůst. Jednalo se o nejvyšší cenu od července 2019.

Cenová křivka bitcoinů

Cenová křivka bitcoinů vzrostla po 21. říjnu, kdy Paypal oznámil integraci kryptoměn na své platformě. Zdroj: Business Insider.

Bitcoin zde však nepřestal pokračovat v růstu a 11. listopadu dosáhl 15 592 USD a v tuto chvíli činí 15 502 USD.

Takže zpráva, že Paypal integruje kryptoměny do své platformy, drasticky zvýšila cenu bitcoinů a nyní není přesně známo, kde se zastaví.

“Všechny banky nyní budou závodit v poskytování kryptoměny,” uvedl dále Cvrlikání miliardářský investor Mike Novogratz to nazývá největší zprávou roku v kryptoměně.

Faktor 3: Regulace bitcoinů

V různých zemích je bitcoin regulován odlišně. Ve Spojených státech americká komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) uznává bitcoin jako komoditu. Ve srovnání s tím Komise pro cenné papíry (SEC) uvádí kryptoměny jako cenné papíry. Tato variabilita regulace bitcoinů vytváří nejistotu.

To by mohlo ovlivnit cena bitcoinu protože to zvýší nejistotu mezi lidmi kvůli skutečnosti, že kryptoměny nejsou regulovány stejným způsobem a v některých zemích jsou zcela zakázány, protože jsou považovány za podezřelé.

Regulační nejistota nutí investory přemýšlet o způsobu, jakým budou po prodeji kryptoměny zdaněni, a přimějí je, aby byli HODL, nebo budou úplně staženi a nebudou investovat vůbec. To způsobí medvědí trh.

Například v prosinci 2017 se jihokorejské úřady rozhodly regulovat krypto aktiva, což způsobilo 15% pokles ceny bitcoinů a velké ztráty tržního stropu pro Ethereum, Litecoin a Ripple.

graf trhu kryptoměn

Ceny kryptoměny a tržní strop poklesly v lednu 2018 uprostřed jihokorejských předpisů. Zdroj: Coinmarketcap.

Existují však případy, kdy se regulace a legalizace kryptoměn na ně nadobro dotkne. Například když Japonsko v roce 2017 přišlo se zprávou, že bitcoiny budou legalizovány jako platební metoda poté se cena zvýšila o 96%, čímž se bitcoiny staly atraktivní jako investice pro Asiaté.

Jak investovat do bitcoinů do roku 2021

Vzhledem k tomu, že přijetí bitcoinů roste, je pravděpodobné, že cena bitcoinů bude i v roce 2021 růst. Po integraci velkých společností, jako je Paypal, do kryptoměn se očekává, že se k kryptoměnám přidají další finanční instituce a banky, protože nebudou mít žádné výběr, ale adoptovat. V důsledku toho bude poptávka i nadále růst spolu s cenou bitcoinu.

Kolik však může cena bitcoinu jít v roce 2021?

„Bitcoin do prosince 2021 narazí na 100 000–288 000 $“, tvůrce modelu Stock-to-Flow (S2F) Plán B řekl nedávno. Podle něj v průběhu času bude bitcoinová nabídka klesat a bude stoupat inflace, v důsledku čehož bitcoin zvýší hodnotu.

Proč 100 000–288 000 $ do prosince 2021?

Pojďme zpět v roce 2016, kdy došlo k rozpuštění bitcoinů na polovinu.

V červenci 2016, kdy došlo ke snížení na polovinu, byla cena bitcoinu na 600 $, aby dosáhla rekordních 20 000 $, pouhých 17 měsíců později v prosinci 2017.

Napůl došlo k rozpuštění bitcoinů v květnu 2020, což bylo třetí v historii bitcoinů. V té době byla cena bitcoinu 8 700 $ a během šesti měsíců vzrostla na 15 500 $, což znamenalo 78% nárůst.

Vzhledem k tomu, jak trh reagoval na polovinu v roce 2016, přijetí bitcoinů, zvýšení poptávky a pokles nabídky v průběhu času, plán B mohl mít pravdu a do prosince 2021 bychom mohli být svědky toho, jak se cena bitcoinů bude pohybovat mezi 100 000 – 288 000 USD.

A pokud bitcoin dosáhne 100 000 USD, jeho tržní kapitalizace bude kolem 2 bilionů USD.

Pokud jsou výše uvedená očekávání správná, vytvoří bitcoinoví investoři silný návrat vpřed. Pokud je však ekonomika těžce ovlivněna, pak cena bitcoinů určitě poklesne.

Přečtěte si více: Předpověď predikce ceny bitcoinů

Cena bitcoinů po roce 2021

Zpráva o výzkumu kryptoměny o jejich Červnové vydání předpověděl, že cena bitcoinů vzroste na 19 044 USD v roce 2020, 341 000 USD v roce 2025 a 397 727 USD v roce 2030.

předpovědi kryptoměn

Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a Stellar predikce cen podle zprávy Crypto Research Report. Zdroj: Crypto Research Report – červnové vydání.

Tým Crypto Research ke zprávě poznamenává, že věří, že bitcoin je stále na samém začátku své křivky přijetí.

“Cena 7 200 $ na konci roku 2019 naznačuje, že bitcoiny pronikly na méně než 0,44% z jejích celkových adresovatelných trhů.” Pokud se této penetraci podaří dosáhnout 10%, její nezlevněná cena za elektřinu by měla dosáhnout téměř 400 000 $, “uvádí se ve zprávě.

Naučte se investovat do bitcoinů

Tady na Trading Education jsme připravili ty nejlepší obchodní kurzy, abyste měli přehled o pohybu cen bitcoinů a zjistili, kdy je nejlepší čas investovat do bitcoinů.

Jako obchodní akademie bereme výuku velmi vážně a učíme naše studenty, jak vášnivě investovat. Proto se připojte k širší komunitě studentů obchodování a začněte s obchodními dobrodružstvími.

Z analýzy, kterou jsme viděli výše, jsou kryptoměny pouze v plenkách a čím dříve je studujete, tím lépe. Podívejte se na naše obchodní kurzy zde.

Začněte investovat do bitcoinů pomocí eToro

Nyní víte, jaké faktory mohou ovlivnit cenu bitcoinů v roce 2021, pokud se cítíte inspirováni k zahájení investování do bitcoinových BTC, nebo tento článek poskytuje další pohled na vaše stávající obchodní znalosti, možná vás potěší, že etoro poskytuje schopnost obchodovat s aktivy Crypto, včetně bitcoinů, a CFD až na 90+ kryptoměny. Obchodníci s kryptoměnami si mohou vybudovat diverzifikované portfolio s nejoblíbenějšími coiny.

eToro je nejlepší platforma pro sociální obchodování na světě a je známá svou vysokou bezpečností.

U některých webů platforem se vám investice bude zdát komplikovaná, ale u eToro je vše jednoduché, protože platforma je uživatelsky přívětivá a především má eToro nízké poplatky.

eToro – nakupujte bitcoiny s provizí 0%

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Klíčové body

 • Bitcoin je první kryptoměnou, která byla uvolněna, a je i nadále lídrem.
 • Cenu bitcoinů nejvíce ovlivňují tři hlavní faktory: nabídka a poptávka, přijetí bitcoinů, regulace bitcoinů.
 • Bitcoin vede kryptoměnovou tržní kapitalizaci s 202 miliardami dolarů.
 • Maximální počet bitcoinů, které kdy budou existovat, je 21 milionů a předpokládá se, že poslední bitcoiny budou těženy v roce 2140.
 • Nejvýznamnějším dopadem na cenu bitcoinů v roce 2020 byla zpráva, že Paypal 21. října integroval do své platformy kryptoměny, čímž zvýšil cenu bitcoinu.
 • Nejistota ovlivňuje kryptoměny negativně a způsobuje pokles cen.
 • Podle plánu B by bitcoiny mohly do prosince 2021 dosáhnout 100 000 – 288 000 $.
 • Pokud bitcoin dosáhne 100 000 $, jeho tržní kapitalizace bude kolem 2 bilionů $.
 • Zpráva Crypto Research říká, že bitcoiny by mohly v roce 2030 dosáhnout 397 727 USD.

Doufáme, že vám tato příručka byla užitečná, a pokud ano, sdílejte ji, protože by zde mohl být někdo jiný, kdo by z ní chtěl mít prospěch.

A konečně, pokud si chcete přečíst více článků a získat více znalostí o obchodování s kryptoměnami, podívejte se na naše články o obchodování s kryptoměnami v rozsáhlém sektoru.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me