Investice do etherea – měli byste investovat do etherea v roce 2021?

Kde je bitcoin králem kryptoměn, tam je ethereum královnou. Společně tyto dvě kryptoměny dominují na trhu kryptoměn. Bitcoin a Ethereum se dobře etablovaly. Pro každého investora, nového i starého, mají obě tyto kryptoměny vynikající vyhlídky. U dobrého investičního portfolia kryptoměn může být zahrnutí bitcoinu a etherea dokonce považováno za nutnost.

Pro každou investici je nejdůležitější částí hnací síla ceny aktiva. Ovladače ceny aktiv dávají investorům představu o tom, co mohou od investice očekávat v blízké i vzdálené budoucnosti, protože analýza faktorů určujících cenu je jasným ukazatelem cenových pohybů. Proto se ptáme:

Co skutečně řídí cenu etherea?

Tři významné faktory, které ovlivňují cenu etherea:

 1. Korelace s bitcoiny
 2. Platforma Ethereum
 3. Přijetí

Pokud byste investovali do ethereum v roce 2021?

Proč byste měli v roce 2021 zvážit zahrnutí Etherea do svého portfolia kryptoměn?

Ethereum je považováno za silnou investici ve srovnání s jinými krypty. Navzdory výkyvům v historii společnosti Ethereum se krypto analytici a odborníci shodují, že cena etherea poroste dále v roce 2021 a dále.

Ethereum 2.0, druhá verze Ethereum, je jedním z hlavních důvodů, proč jsou kryptoanalytici ohromně pozitivní ohledně budoucnosti ethereum a jeho cenového výkonu.

Ethereum je jednou z nejstarších a nejvíce zavedených mincí na trhu. Je to druhá největší kryptoměna a udržela si svoji pozici. Účelem kryptoměny je poskytnout platformu pro inteligentní smlouvy. Ethereum prostřednictvím své vývojové platformy také vytvořilo decentralizované aplikace a decentralizované finance. Ačkoli nové kryptoměny podobné Ethereu nyní podporují inteligentní kontrakty, DeFi a dApps, Ethereum zůstává průkopníkem těchto inovací. Více než 250 000 kryptoměn je založeno na platformě Ethereum, přičemž některé z nich jsou špičkou z hlediska tržní kapitalizace.

Cenové faktory společnosti Ethereum

Trh s kryptoměnami funguje jedinečným způsobem. Na tradičním trhu určuje ceny poptávka a nabídka – tržní síly nebo neviditelná ruka Adama Smitha. Přestože trh s kryptoměnou není tradiční, nefunguje ani jako jeden.

Nabídka kryptoměn je pevně omezena, což znamená, že rezervu nabídky nelze zvýšit ani snížit, aby uspokojila poptávku a nastolila rovnováhu. To je také jeden z důvodů, proč jsou kryptoměny tak povzbudivou investicí – neexistuje rovnovážná cena, takže ceny mohou vystřelit až za hranice představivosti.

Aktuálně dostupná nabídka mincí Ethereum se rovná její celkové nabídce – na 114,402 milionu – proto jsou to faktory na straně poptávky, které ovlivňují jeho cenu.

1. Korelace s bitcoiny

Bitcoin je lídrem na trhu kryptoměn. Jako první kryptoměna má nad trhem velkou moc. Bitcoin také obvykle pozitivně koreluje s jinými kryptoměnami; jakékoli pozitivní změny v bitcoinech jsou tedy přínosné pro celý trh.

Královna a král kryptoměn tedy mají významnou pozitivní korelaci – obvykle nad 0,8. Ne vždy však mají pozitivní korelaci. V současné době lze pozorovat, že korelace mezi těmito dvěma kryptoměnami klesá.

2. Platforma Ethereum

Ethereum revolucionářem trhu kryptoměn s jeho vznikem. Ethereum přineslo inovace, jako jsou inteligentní smlouvy, decentralizované finance a decentralizované aplikace. DeFi a dApps jsou považovány za budoucnost a Ethereum je považováno za jejich průkopníka, což zvýhodňuje kryptoměnu.

Ethereum je však jednou z nejstarších kryptoměn, což znamená, že nezahrnovalo nejnovější dostupnou technologii, kterou většina konkurenčních kryptoměn využila.

Ethereum čelilo problémům se škálovatelností a efektivitou, ale vývojáři na této platformě neustále pracují. Brzy bude spuštěna nová aktualizace – Ethereum 2.0. platforma přechází ze staršího mechanismu Proof of Work na novější Proof of Stake. Byla také přijata další opatření ke zlepšení rychlosti a škálovatelnosti. Tato aktualizace platformy určitě zvýší hodnotu kryptoměny.

3. Přijetí

Míra přijetí jakékoli kryptoměny je významným faktorem, který ovlivňuje cenu. Míra přijetí označuje poptávku po kryptoměně. Ethereum je známé svými inovativními inteligentními kontrakty, dApps a DeFi.

Budoucnost je digitální a Ethereum slouží jako vyhledávaná platforma pro decentralizované aplikace a finance.

Jak se zvyšuje přijetí ethereum, více kupujících přesouvá tržní přesuny kupujícím spíše než prodejcům, což zvyšuje cenu kryptoměny.

Zvažovali byste investování do Ethereum ETH?

Bitcoin vs. ethereum

Jak Ethereum pokračovalo ve vzestupném trendu v nedávném býčím běhu, přestože bitcoin ztrácel na hodnotě, král a královna byli nakonec vnímáni jako konkurenti. A bylo slyšet další výkřiky o tom, jak se Ethereum chystá sesadit z trůnu krále.

Původním účelem bitcoinu bylo fungovat jako prostředek směny, ale kryptoměna se nezdá být vhodná k plnění této role. Kryptoměny fungují jako bezpečné útočiště pro investory při krachu tradičního trhu – například jak to bylo pozorováno během krachu akciových trhů v roce 2020 kvůli vypuknutí koronaviru. Jelikož bitcoiny dominují na trhu kryptoměn, je to nejvyhledávanější volba.

Díky tomu je bitcoin více aktivem než prostředkem směny. Samotná cena bitcoinu znemožňuje fungovat jako prostředek směny. Bitcoin je také stará mince a trpí škálovatelností a neefektivností.

Například bitcoin může zpracovávat kolem čtyři transakce za vteřinu, zatímco Ethereum usiluje o 20 transakcí vteřina. Výzkum podle ekonoma zjistil, že významná část bitcoinu – jedna třetina – je držena pro investiční účely, zatímco hodnota bitcoinu používaného k usnadnění transakcí je relativně malá.

S tím bylo řečeno, že Ethereum, jak řeší problémy, kterým bitcoin čelí, po upgradu Ethereum 2.0 je královna životaschopnou volbou pro trůn bitcoinů.

Přečtěte si více: Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepší investicí než bitcoin?

Výkon Ethereum v nedávném běhu býka

Začátek nového roku pokračoval v býčím běhu, který začal v prosinci roku 2021. Trh s kryptoměnami zaznamenal obrovský boom, kdy kryptoměny vytvářely nové historické maxima nebo téměř všechny historické úrovně. Ethereum po celou dobu býků pečlivě sledovalo bitcoiny, a když bitcoin začal ztrácet hodnotu, analytici očekávali totéž od ethereum.

Bylo však příjemným překvapením, když Ethereum navzdory bitcoinu pokračovalo ve vzestupné trajektorii. Ethereum překonal své historické maximum a aktuálně je na 1649 $. Královna kryptoměn si stále udržuje vzestupný trend a analytici očekávají od kryptoměny dobré věci.

Ethereum je úzce spjato s bitcoiny, což z něj obvykle dělá druhou volbu pro bitcoin nebo jen jako doprovodnou možnost s bitcoinem. Ethereum musí svrhnout držení bitcoinů na trhu kryptoměn, aby se etablovalo jako ještě silnější kryptoměna.

Vzhledem k tomu, že investoři vnímají Ethereum jako nezávislou a životaschopnou investiční alternativu, bude získávat na neurčito hodnotu, a to se Ethereum v poslední době snaží udělat.

Přečtěte si také: Predikce cen etherea

Upgrade na Ethereum 2.0

Eth2 je nejvýznamnější upgrade v historii kryptoměny. Vývojáři navrhli monumentální změny, které platformu podstatně vylepší. Ethereum se stalo jednou z nejdůvěryhodnějších platforem pro decentralizované aplikace a decentralizované finance. Ale jak síť získala popularitu, zvýšené používání vedlo k odhalení mnoha problémů týkajících se škálovatelnosti. Upgrade Eth2 je tedy nastaven na revoluci v technologii platformy.

Probíhá mnoho významných změn; s přechodem na upgrade z aktuální sítě na novou byla vyvinuta prozatímní síť s názvem Beacon Chain. Beacon Chain je v provozu od prosince 2021 a usnadní přechod. Těžařský konsenzuální mechanismus, tj. Proof to Work (PoW), se plánuje přesunout na mechanismus Proof of Stake (PoS). Doklad o podílu zvyšuje účinnost sítě, protože mechanismus vyžaduje poměrně méně energie.

Očekává se, že uzly Shard řetězce zvýší propustnost sítě o 64krát. Upgrade je plánován ve čtyřech fázích a je pravděpodobné, že bude dokončen do roku 2022. Za jeden z důvodů prudkého nárůstu cen lze také považovat oznámení o zavedení upgradu Ethereum 2.0 do prosince 2021. Proto je pravděpodobné, že aktualizace významně zvýší cenu etherea, protože řeší problémy, kterým ethereum v současnosti čelí.

Předpovědi budoucích cen etherea

Výzkumný dokument od Ekonom ukazuje, že Ethereum má v budoucnu mnohem větší potenciál růstu – vzhledem k jeho ceně.

Pětiletá předpokládaná roční míra růstu Ethereum podle Economist je stanovena na 136%, zatímco pro srovnání je předpokládaná míra růstu Bitcoinu pouhých 10%. Dokument také předpověděl pětiletou cenu pro obě kryptoměny.

Cenová předpověď pro Ethereum je 868 $, což nemusí znít působivě, ale předpokládá se, že bitcoin bude mít cenu pouze 988 $.

Wallet Investor nepředpovídal obrovské skoky v ceně Etherea v roce 2021. Předpokládá se, že Ethereum zůstane po celý rok relativně stabilní, a to od minima 1 000 USD do maxima 1 600 USD.

graf predikce cen ethereum

Podle Long Forecast se předpokládá, že Ethereum do konce roku 2021 překročí 5 000 USD. Jejich projekce ukazují, že v dohledné budoucnosti bude hodnota Etherea stoupat. Dlouhá předpověď také předpovídá, že Ethereum zasáhne v roce 2023. Po zvýšení na 6000 USD v roce 2022 se očekává, že kryptoměna královny poklesne v roce 2023 kolem 2 000 USD.

Výhody investování do etherea

Zde jsou nejlepší věci o Ethereum:

✅ Zahájeno v roce 2015; je to jedna z nejstarších kryptoměn.

✅ Ethereum je díky své silné základně známé jako královna krále bitcoinů.

✅ Byla spuštěna jako vývojová platforma pro inteligentní smlouvy, decentralizované aplikace a finance.

✅ Ethereum má v současné době vzestupný trend, protože dosáhlo svého historického maxima.

✅ Říká se, že kryptoměna má obrovský potenciál – ještě více než bitcoin.

✅ Ethereum je ve srovnání s bitcoiny dostupné.

Upgrade Upgrade na Eth2 přinese významné změny a vylepšení platformy a pravděpodobně povede k nárůstu cen.

Nevýhody Investování do Etherea

Tady jsou slabší stránky o Ethereu:

❌ Ethereum čelí silné konkurenci bitcoinů i nových kryptoměn, které do svých platforem integrovaly nejpokročilejší dostupnou technologii.

❌ Jak je pravděpodobné po běhu býka, některé prognózy odhadují prudký pokles hodnoty Etherea.

Sečteno a podtrženo: Investice do ethereum 2021

Předpovědi pro kryptoměny jsou smíšené. Zatímco některé platformy naznačují fenomenální růst, jiné nejsou tak optimistické.

Ethereum zaznamenalo od března 2020 růst o 1200% a v současné době pokračuje v růstu. Trh s kryptoměnou je však brutální a po vysokém růstu lze očekávat prudký pokles hodnoty kryptoměny, jak je vidět v současném býčím běhu. Opravy mohou pravděpodobně provést ethereum. Koneckonců je to vysoce rizikové a vysoce odměněné aktivum.

eToro – nejlepší platforma pro investice do etherea

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Hnacím motorem ceny Etherea je korelace s bitcoinem, sítí Etherea a větší adopce.
 • Ethereum, spuštěné v roce 2015, má tržní kapitalizaci 189 miliard dolarů a je platformou pro inteligentní smlouvy, decentralizované aplikace a finance.
 • Ethereum pravděpodobně nahradí bitcoiny na trhu, protože bitcoiny trpí značnou neúčinností.
 • Ethereum v nedávném býčím běhu dosáhlo historického maxima 1649 USD. Rovněž šlo proti tržní normě a vzrostlo navzdory ztrátě hodnoty bitcoinu.
 • Aktualizace Eth2 je plánována tak, aby přinesla podstatná vylepšení platformy, jako jsou Shard řetězy a přechod na konsensuální mechanismus Proof to Stake.
 • Upgrade je plánován ve čtyřech fázích a bude pravděpodobně dokončen do roku 2022.
 • Výzkum The Economist předpovídá 5leté tempo růstu 136% a 5letou cenu 868 $.
 • Long Forecasts předpovídá do konce roku 2023 hodnotu více než 6 000 USD.
 • Wallet Investor je medvědí na predikci ceny kryptoměny.

Přečtěte si také:

Jak investovat do etherea: Průvodce pro začátečníky investováním do ETH

7 nejlepších kryptoměn, které by vás mohly v roce 2021 stát milionářem

Co bude pohánět cenu etherea v roce 2021?

Klady a zápory investování do etherea, bude to milionář?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me